ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Tutku Haber » YYÜ REKTÖRÜ BATTAL 'ÖLÜME GİDİYORUM' DİYE EVDEN ÇIKTI

YYÜ REKTÖRÜ BATTAL 'ÖLÜME GİDİYORUM' DİYE EVDEN ÇIKTI
YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal üniversitelerin halktan ve demokrasiden yana tavır aldıklarını söyledi.
 
 
Tutku Radyo’da M.Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk  olan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal darbe gecesi demokrasiye ve halka destek olmak için sokağa çıkarken eşinin de gelme isteğine ‘Ölmeye Gidiyorum’ dediğini belirtti.
 
 
M. Salih Geçken ’in sorularını yanıtlayan Battal:
 
 
DARBECİLERİN KULLANDIĞI YÖNTEM ÇOK ADİCEYDİ
Ankara’da ve İstanbul’da bir şeyler olduğunu televizyondan seyrediyordum. İstanbul ve Ankara’daki bürokratik arkadaşları aradım.  Onlardan ne olduğunu anlamaya çalıştıkları ifade ettiler. Çok alçakça plan içinde olduklarına o akşam şahit olduk. Polis üniformalı teröristler güya saldıracakmış ta onlar engel olmak için sokağa çıkmışlar gibi bir alçaklıkça algı oluşturmuşlar. Ankara’da ise Amerika’da olduğu gibi uçaklarla belli yerlere terör saldırısı olacakmış ta uçaklar onun için havada uçuyormuş gibi alçakça bir yalanla kendilerini gizlemeye çalışmışlar.  Çok tatmin olmamakla birlikte öyle olsun dedik. Yaklaşık beş dakika sonra gerçekler ortaya çıktı. Sokağa çıkışın bir darbe girişimi olduğunu öğrendik.  Kalktım üzerimi giyindim. Arkadaşları aradım. Bildiğiniz gibi sosyal medyayı çok iyi kullanıyorum.   Hemen sosyal medyada haydi arkadaşlar beş yolda sokağa çıkıyoruz mesajım belki de Türkiye’de atılan ilk mesajlardan biridir.
 
 
EŞİME BEN ÖLMEYE GİDİYORUM DEYİNCE
Hanıma gidiyorum dedim. O da bende geliyorum dedi. Ama ben ‘Ölmeye Gidiyorum’ deyince, eşim bende geliyorum cevabını verdi.  Tabi daha sonra gördük ki sokağa çıkan herkes ölümü göze alarak sokağa çıkmışlar.  Arkadaşlarla birlikte araca binerek şehir merkezine doğru harekete ederken karşı tarafın sosyal medya üzerinden alçakça algı oluşturmaya çalıştıkları algıyı kırmak için sosyal medyada da yoğun bir şekilde mücadele ettik.  Bu darbe girişiminin kısa sürede bastırılacağı, halkın kesinlikle sokağa çıkması gerektiği, darbenin asla başarılı olamayacağını halkımızla paylaştık. O insanlık dışı varlıklar ise sokağa çıkma yasağı olduğu, halkın sokağa çıkmamasının tehlikeli olduğun yönünde algı oluşturmaya çalışıyorlardı. Bunun kırılması gerekiyordu.
 
 
SAYIN VALİYE BİLGİ VERDİM
Sayın Valiye bilgi verdim. Sokağa çıktımızı ifade ettim. Daha sonra bazı STK’ları aradım. Onlarda hazırlıklıymış. O akşam gördüm ki herkes ölmeye geldiğini gördük.
 
 
TRT’Nİ İSTİLASI BAŞARILI OLAMAYACAĞINI HALKIMIZLA PAYLAŞTIK
 
TRT istila edildikten hemen sonra sosyal medyada TRT’nin istila edildiğini hiçbir şekilde ciddiye alınmaması gerektiğini, bir iki saat içinde darbecilerin kaybedeceğini sık sık sosyal medyada paylaştık. Paniğe yönlendirilen halkın rahatlaması ve o alçak insanların oluşturmaya çalıştığı algının kırılması gerekiyordu.
 
 
Sosyal Medyada paylaştığım ilk twit ‘Demokrasiye destek ailece hep birlikte sokağa çıkalım.’ Şeklinde olmuştu.  Bana gelen tepki ise ‘Yemezler hoca sen çık’ şeklinde oldu.
‘Değerli arkadaşlar TRT yayınlarına itibar etmeyin…’
‘2 saat sonra her şey normale dönecek, TRT’yi işgal edenler hesap verecek…’
‘Artık darbeci kalıntıları sonlarını düşünsünler… ‘Binlerce insan demokrasiye sahip çıktı…’
‘Bu millete iki saat dayanamayacaklar….’
Tekrar ‘2 saat sonra her şey normale dönecek, TRT’yi işgal edenler hesap verecek…’ diye devam etmişiz…
Demokrasiye alçakça saldırı girişiminde bulunanalar millet bir kere daha cevap verdi.
Şeklinde paylaşımlarımız oldu. Tabi sabaha kadar hem sokakta hem de sosyal medyada darbeye karşı demokrasiden yana mücadelemiz devam etti.
 
 
KAHRAMANLARA MİNNETARIZ
Bu alçakça kalkışmanın bastırılmasında Emniyet Teşkilatımıza, demokrasiden ve halktan yana tavır alan askerimize, emeği geçen kahramanlara, şehitlere ve yakınların çok teşekkür ediyorum.
 
 
ÜNİVERSİTELER DARBECİLERDEN YANA DEĞİL HALKTAN YANA TAVIR ALDILAR
Üniversitelerin halktan yana ve demokrasiden yana tavır aldıklarını şahit olduk.  YYÜ akademik personeli, idari personeli ve öğrencileriyle birlikte halkın yanında ve demokrasiden yana tavır aldık. Birinci dereceden hedef olan sayın Cumhurbaşkanımızdan yana yer aldık. Tarihte Cennetmekan Sultan Abdülhamit Hana yapılmak istenen su an Sayın Cumhurbaşkanımıza yapılmak isteniyor.  Sayın Cumhurbaşkanımızı onlara asla yedirmeyeceğiz. Geçmiş tecrübelerimizle onu canımız pahasına koruyacağız.
 
 
YYÜ SENATOSU DARBEYİ TELİN KARARI ALDI
Darbe girişiminin ikinci günü YYÜ senatosu olarak darbe girişimini kınayan karar aldık. Akademik idari personelimizde toplanarak darbe karşıtlığımız ifade ederek başka Sayın Cumhurbaşkanımıza ve demokrasiye olana desteğimizi ilan ettik. Valiliğe yürüyüşümüzde halkta bize katılarak yürüyüşümüze destek verdiler.  Valiliğin önüne gelerek kısa açıklama yaptıktan sonra dağıldık.
 
 
15 DEKANIMIZ DÜŞÜNMEDEN İSTİFA KARARINI VERDİ
YÖK’ün çağırısından hemen sonra üniversitemizin 15 dekanı istifalarını hemen sundular.  YÖK’e yazımızı yazarak kendilerine ulaştıracağız. YÖK Genel Kurulunda görüşülerek bize seyir hakkında bilgi verilecektir. Bizde takip edeceğiz.
 
 
TÜRKİYE 14 TEMMUZDAN DAHA GÜÇLÜ HALE GELDİ
15 Temmuz Türkiye halkının ele ele verdiğinde neler yapabileceğini tüm dünya gördü. Üst aklın bundan sonra Türkiye’de yapacağı eylemlerden önce halkın bu tepkisini görmezden gelmek zorunda kalacaktır. Ben ülkemizin daha hayırlı olacağını düşünüyorum.
 
 
YÖK BAŞKANIMIZLA BİRLİKTE ALÇAK SALDIRININ İZLERİN GÖRDÜM
Çok alçak bir yöntemle darbe girişiminde bulunanların yaptıkları bombalı saldırıları gördüm. Genel Kurmaya yapılan saldırıları beni çok üzdü. Ama meclise yapılan saldırı karşısında şok oldum.  O alçaklar mecliste genel kurulun toplandı yere bomba atmışlar. Böyle alçakça bir saldırının izini silmeden halkı göstermek gerekir.  Savaş döneminde dahi bu tür saldırıları göremezsiniz. Halkın temsilcilerinin olduğu meclise bombalı saldırıyı unutmamak ve unutturmamak gerekir.
 
 
ORTADOĞUDA BULUNAN MAZLUM HALKIN TUTUNACAĞI BİR DAHA İHTİYACI VAR
Birçok Avrupa ülkesini gittiğim gibi, Ortadoğu ülkelerini de dolaştım. Ortadoğu mazlum halkının tutulabileceği bir daha ihtiyacı olduğunu gördüm.  Bir güce ihtiyacı var. Kendi ifadeleri ile bu ülkenin Türkiye olduğunu kendilerinden duydum. Ortadoğu’daki, Afrika’daki ve mazlum halkın sığınacağı tek ülke Türkiye kaldı. Gittiğimiz her yerde bir hami bir desteğe ihtiyaçları var. Bu gerçeği görüyoruz. Ama bu ülkeyi bu hale getiren gerçekte Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Bunu göz ardı edemeyiz. Fransa’da bir rektörü 10 yıl önce geldiği harap olan Türkiye’yi bir yıl önce geldiğini, Türkiye’nin resmen uçtuğu söyledi. Almanya’daki bir dekan bize dünyada üç lideri takip ettiğin ifade ettiğini, bunların Merkel, Almanya dış işleri bakanı ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip olduğunu ifade etti. Fransa’daki rektörün giydiği elbise bile Türkiye markası bir elbiseydi.  Yemene gittiğimizde Hadramut bölgesinden gelenlerin bize hayranlıklarına şahit olduk. Geçenlerde Çin’deydik. Bir ülkeden araçlar giderken ben bazı ülkelerin Ortadoğu’da eline çekerse rahatlayacağını ifade edince çekincelerinin Ortadoğu’nun lideri olma ihtimali olan Sayın Cumhurbaşkanı olduğunu gördüm. Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo