BASINDA BU GÜN-
d

[2021-07-19 18:34:31] Seda yakup -

Biz gök yüzünün altında dolaşan tutuklularız buda bir hapistir herkesin gönlü hoş olsun özgürlük bazen dışarda da yok artık iyi ki var dediğimiz radyo şarkıları var iyi ki varsınız ablam

/

[2021-07-19 18:37:26] Serhat baran -

Van T Tipi A 3-3 te bulunan Ramazan Kotluk, Murat Aykut, Hidayet Raraman,Muhammed Şirin Çeelik, Ercan Ertaş,Mehmet Hanifi Canata, ve a 3-2 de bulunan Mustafa Doğan çok çok selam larımı gönderiyorum . 

/

[2021-07-19 18:39:22] Ridvan Gokdemir -

Merhaba iyi aksamlar Kızıltepe'den selamlar. Ahlat t tipi kapali cezaevi b11 kogusunda bulunan kardesim Vedat Gokdemir Ferhat Demircan İbrahim Aydinalp ve kogus arkadaslarina selam olsun

/

[2021-07-19 20:13:51] Erkan Kaan -

Selamin Aleyküm Ben Van T Tipi a 5 3 kogusundan tahliye oldum.  Degerli abim Mehmet Akbay'a selam olsun ve kogustaki diger arkadaslara selam olsun Allah yardcilari olsun

/

[2021-07-19 20:14:58] Demhat Adem Tugay -

T Tipi Kapalı Cezaevindeki  canım amcam Nedim Tugaya sevgilerimizi selamlarımızı yolluyoruz inşallah en kısa zamanda aramızda olacaksın canım amcam herkesin de sana çok selamı var. 

/

[2021-07-19 20:15:28] Bayram Polat -

İyi yaylınlar Ben Bayram Polat şuanda Van m Tipinden Bulunan Kardeşim Serdar Suvara, Ömer Suvar Van T tipinde bulunan Doğan Aydın İstanbul Silivri De bulunan Abim İbrahim Suvara Selamlar Olsun:

/

[2021-05-11 21:18:04] Yunusözer -

Van t tipi A/3.2 koğuşunda bulunan kuzenlerim emre özşen oğlu Ferhat akdemir abilerim Erdal türk Müslüm er Cahit temel Adnan Ertürk nurulah güzer İranlı şahin moine ve ismini unutugum bütün tüm arkadaşlarıma selam olsun Allah yar ve yardımcınız olsun .

/

[2021-05-11 21:18:22] Barış çağırci -

Mrbalar ben yeniyim iyi yayınlar dilerim rica etsem Zeynep Baksi keklik gibi parçasını çalar mısınız çevre yolunda çalışan tüm operatör arkadaşlarıma gelsin. İyi yayınlar teşekkürler.

/

[2021-04-18 10:50:22] Filiz Tasci -

Merhaba Van M Tipi Kapalı Ceza Evi D5 koğuşundan Haluk Taşçı kardeşime selam olsun onu çok seviyoruz.

/

[2021-04-18 10:47:32] Dersim Taşçı -

Selamun aleykum ben Dersim Taşçı oğlum Haluk'u çok seviyorum. Canını sıkmasın Allaha emanet olsun

/


Anasayfa » Tutku Haber » Vanlı iş adamından borcunu ödemeye memura çağrı

Vanlı iş adamından borcunu ödemeye memura çağrı
Vanlı iş idamı Şahabettin Bilgin borçlu olan memurlara çağrıda bulunarak, borçlarınızı ödemezseniz bizimde size olan güvenimiz biter dedi.

 

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken ’in ‘Haberin Arka Bahçesi’ programına telefonla katılan Şah-Sultan Mobilya Mağazası’nın sahibi Şabettin Bilgin özellikle memurların krona virüsle yaşanan krizden etkilenmediğini, borçlarını ödemeyen memurların esnafa haksızlık yaptığını, borcun kul hakkı olduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi.

 

 

Salih Geçken ‘in sorularını yanıtlayan İş Adamı Şahabettin Bilgin: ‘Geçen yıl mart ayında başlayan kriz maalesef bu güne kadar devam ediyor. Önceki yıl yaklaşık üç ay iş yerimizi açamadık.  Haliyle satış yapamadık, tahsilat yapamadık. Bu krizin en çok etkilediği sektörlerden biride mobilya sektördür.

 

Maalesef ufak bir krizde dahi borç ödememe alışkanlık haline geldi.  Bu zamanlarda mağduriyetin en önemli nedenlerinden biride zamanında ödenmeyen taksitlerdir.  Esnafa borcu olanların çoğunluğu devlet memuru olmasına rağmen maalesef taksitlerin ödenmediğini söylemek zorundayım. Taksitini ödemeyen memurların yarattığı mağduriyet esnafları ciddi sıkıntıya sokuyor.  Ayrıca parası olanlar bile maalesef taksitini ve borcunu ödemiyor.  Durum böyle olunca üretici firmadan ürün almakta zorlaşıyor.

 

Devleti yöneten büyüklerimizden çek ve senet borçlarının iki ya da üç ertelenmesi yönünde talebimiz olmuştu. Bu talebin karşılanmasıyla mağduriyetin giderilmesine ve  piyasanın rahatlamasına katkı sunar. 

 

Oldukça yüksek kiralarımız var. Ödemelerimizin tutarları da oldukça yüksektir. İş yapamayınca kiralarımızı bile ödemekte zorlanıyoruz.  Kiralar konusunda devletten hiçbir maddi destek alamadığımız gibi iş yeri sahiplerinden de ciddi bir destek görmedik. -

 

Aylık net maaş alan devlet memurların sesleniyoruz. Allah rızası için biz kollayın ki bir daha geldiğiniz biz size borç verelim. Siz bu gün bize olan borcunuz edemezseniz bizsize yarın mobilya satamayız. Ahbap çavuş ilişkilerimiz bozulur.  Güvenimiz kırılır. İtibarın kırılması çok ciddi olumsuzlara neden olur. Ciddi anlamda bir itibar kaybı yaşanıyor. İtibarsızlık ve dürüstlük kavramının kalmadığı bir dönüm yaşıyoruz. Kul hakkının unutulduğunu eklemek zorundayım. Kul hakkını unutan bir toplumdan ne beklenir’ dedi.

 

Korona virüsün yaygınlaşmasıyla borç ödememe gibi bir refleksin geliştiğine şahit oluyoruz. Esnafımızı bur süreçte birçok olumsuzlukla karşı karşıya kaldığını ve ekonomik sorun yaşadığını kabul ediyorum. Memurlarımızın karşı karşıya kaldığı bir sorun olmadığı halde bir kısım memurun esnafa olan borçlarını ödememesi güvene bunalımına neden oldu. 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI ASYA GÜZELLİK MERKEZİ
SOSYAL AĞLAR

logo