BASINDA BU GÜN-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Tutku Haber » Van'daki STK'ların ortak tepkisi

Van'daki STK'ların ortak tepkisi
STK'lardan son zamanlarda Van'da yaşanmadığı halde, yaşanıyormuş gibi gösterilen olumsuzluklarla ilgili  yazılı açıklama yapıldı.

 

STK'lar yaptığı açıklamada:

 

Son günlerde ulusal medyada ve sosyal medyada “Van Üşüyor” kampanyası ile gündeme getirilen ve “iki çocuğun konteynır kentte soğuktan öldüğü” gibi asparagas haberler konusunda toplumun yanlış bilgilendirildiği ve yönlendirildiğini üzülerek görmekteyiz.

 

İlimizin ve böyle insani bir konunun, siyasi malzeme yapılarak, gerçek dışı bilgilerle ve hazırlanan mizansen görüntülerle, ülke geneline yansıtarak kampanyalar oluşturulmasını biz Vanlılar olarak kabullenmemekle beraber, konunun kamuoyunda doğru algılanması için konu hakkında ayrıntılı ve gerçek bilgi verme ihtiyacı hissedilmiştir.

 

Söz konusu konteynır kentte yaşayan 250 aileden sadece 150 ailenin ekonomik durumunun kötü olduğu tespit edilmiş olup Van Valiliği ile Van Belediye Başkanlığınca kendilerine ekonomik sorunlarını çözünceye kadar kira, gıda ve giyecek yardımı yapılması teklif edilmiş, bu teklif 70 aile tarafından kabul edilerek kiralanan evlere yerleştirilmiştir, geri kalan aileler ise kendilerine devlet tarafından kalıcı sosyal konut verilmesini talep ettiklerini, bunun dışında hiçbir çözümü kabul etmediklerini belirtilmişlerdir.

 

Özellikle belediyemizin tamamen insani bir yaklaşımla, çocuk, hasta ve yaşlıların belediyece kiralanacak evlerde barındırılması teklifini dahi kabul etmeyen ailelerin bu tavrını devletin, Van Valiliği’nin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın aczi olarak değerlendirip, bu şekilde kamuoyuna yansıtmanın dürüst ve doğru yayıncılıkla bağdaşmadığını belirtmek isteriz.

 

Saygılarımızla

 

VAN ESNAF VE SANATKARLAR ODALAR BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

VAN ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI BAŞKANLIĞI

VAN TERZİLER ODASI BAŞKANLIĞI

VAN KAHVECİLER ODASI BAŞKANLIĞI

VAN MARANGOZLAR ODASI BAŞKANLIĞI

VAN BERBERLER VE KUAFÖRLER ODASI

VAN ESNAF KREDİ KEFALET KOOPERATİF BAŞKANLIĞI

VAN TİCARET BORSASI

VAN SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ

VAN AKTİF SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ

ORGANİZE SANAYİ BAŞKANLIĞI

VAN İŞGEM
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo