BAYAN X--PAZAR KEYFİ-
d

[2020-03-22 08:52:58] Bade Gül -

Van da parmaklıklar arasında bulunan sevgili aşkım Hasan ı çok özledim. Bizi bedenen ayırdılar ruhen yanımdasın.

/

[2020-03-22 08:38:11] Feride -

Kazakistan da hapishanede olan sevgili aşkım Orhan'a selam.

/

[2020-03-22 08:38:53] Mazlum -

Balıkesir de askerim Van M Tipinde yatan kardeşim Diyar Tatar'a selam olsun. 

/

[2020-03-22 08:39:03] Burak -

Van M tipinde yatan Murat Özsoya Kucak dolusu sevgilerle...

/

[2020-03-22 08:39:19] Elfida -

Kaptan iyi akşamlar. Duygularımıza tercüman oluyorsun ve biz kaptankolikler olarak seni hep dinlmeye devam edicez..

/

[2020-03-09 15:10:48] - -

TUTKU RADYO WHATSAPP HATTI: 0 507 471 11 14  Tutku Radyo   İLETİŞİM: 0 432 214 99 01   Tutku Radyo   TUĞBA'YLA 98 NCİ SOKAK HAFTA İÇİ SAAT: 12:00-14:00'DE     Tutku Radyo     BAYAN X LE İSTEKLER HAFTA İÇİ SAAT: 12:00 İLE 14:00 DE      Tutku Radyo    M.SALİH GEÇKEN'LE  ANA HABER HAFTA İÇİ SAAT 16.00 İLE 17.00 DE      Tutku Radyo     KAPTAN  HAFTA İÇİN HER GÜN 21.00 İLE 24.00 DE SİZLERLE 

/

[2020-02-02 15:10:10] ---- -

VAN'DA NELER OLUYOR    (HABER -YORUM--ANALİZ)     HER GÜN SAAT 16.00 DA TUTKU RADYO'DA...

/

[2020-02-02 14:48:44] Ruken Ertş -

Van M tipinde bulunan Mustafa Amcam'ın elerinden öperim. Kardeşim Alperi çok özledim.

/

[2020-02-02 14:54:59] - -

TUTKU RADYO WHATSAPP HATTI: 0 507 471 11 14   &   DÖRT DUVAR PROGRAMINA SAAT 17:00 DEN SONRA MESAJ ALINMAYACAKTIR  //  TUTKU RADYO WHATSAPP HATTI: 0 507 471 11 14   &   DÖRT DUVAR PROGRAMINA SAAT 17:00 DEN SONRA MESAJ ALINMAYACAKTIR 

/

[2020-02-02 14:56:36] Ruken -

Tutku Radyo ve Salih beye sesimizi mahkum yakınlarımıza duyurduğu için çok teşekkür ediyorum.

/


Anasayfa » Tutku Haber » Sorunu Valilik ve Belediye çözmelidir

Sorunu Valilik ve Belediye çözmelidir
Van milletvekili Burhan Kayatürk, konteynır kentte yaşanan sorunların çözümün Valilik ve Belediyenin sorumluluk alanında olduğunu, icracı olan ve bütçeleri bulunan kurumların yaşanan sorunlara çözüm bulması gerektiğini belirtti.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk ola Kayatürk: Daha önce Belediye Başkanı olan Burhan Bey’le ilgili onlarca iddia konuşulmuştu. Konuştukları iddilar doğru idiyse niye hiçbir dava açmadılar. Niye mahkûm etmediler. Gelinen süreçte o iddiaların yalan olduğu ortaya çıktı. Bu gün Erçiş’te konuşulan iddiaları değerlendirirken daha önceki yıllarda ortaya serilen propagandaları unutmamak gerekir. Biz parti olarak nerede olursa olsun bir yanlışlık varsa bir haksızlık varsa parti kurumları gerekeni zaten yapıyor.

 

Biz güne kadar kavgalı siyası yönetimi benimsemedik. Eleştiriye eleştiri iye cevap verilir. Bakın bir arkadaşımız yaşanan susuzlukla ilgili bir açıklama yaptı. Belediye başkanı cevap vermesi gerekirken çok yakışıksız bir açıklama yaptı.  Şu anki belediye yönetimi ile ilgili bazı yollarda birkaç kez üst üste asfalt yapıldığını, kaldırım taşlarının değiştiğini, ihale alacak firmaların belli olduğunu söyleniyor. Bunu bizde konuşuyoruz. Parti meclis üyemizde bunları dile getiriyor.

 

Parti yöneticilerinin hala tehdit edildiğini söyleyen Van Ak Parti milletvekili Kayatürk, tehdit edenlerin halkımız tarafından bilindiğini, tehditlerin kesinlikle kendilerini etkilemediğini ama siyasetin tehditle yürümeyeceğini bildirdi.

 

Kayatürk; ‘Milletvekili olmadan önce Van’a geldiğimizde Van’ın güzelliğinin tadına varamıyorduk. Ama şimdi öyle değil. Bazen Van’a iki günlüğüne gelmeyi planlıyorum. Birçok zaman bir hafta kaldıktan sonra Ankara’ya dönüyorum. Van’dan dolayı bütün işlerimizi ihmal ediyoruz. Buna meclis dâhildir. Bir ihmal etmediğimiz yer Van’dır. Van’da yaşanan depremden ötürü Mecliste bizi mazur görüyor.

 

Halkımız milletvekilini çok rahat bir şekilde eleştirebiliyor. Bu siyasetin doğasında ve insanımıza hastır. Halk olarak valiye kaymakama dokunamazsınız. Yapsanız bile bunu gizli yaparsınız. Ama siyasiler olduğu zaman hele bu siyasiler AK Partili milletvekili olunca halkımız bütün rahatlığıyla eleştirisini yapıyor. Tabi hak verdiğimiz yerler var. Ama şunu unutmamak lazım bizim bir çok yerde görevimiz var. Yurt içinde ve yurt dışında görevlerimiz var.

 

Van’a daha fazla zaman ayırabilmek için Avrupa Parlamenterler meclisindeki görevimden ayrıldım. Diğer arkadaşlarımızda bu konuda çok duyarlılar. Bakın ramazanda altı gün çalıştık. Geri kalan 24 günün 22 gününü Van’da geçirdim. Bir gün İstanbul’daki Van Vakfının yemeğine gittim. Orada Vanlı kardeşlerimizle bir araya geldik.  Benim her ramazan ayında kesinlikle iki iftar veririm. Biri Ankara’daki Vanlı hemşerilerimize diğeri Pakistanlı kardeşlerimizle bir araya geldiğimiz iftar yemeğidir. . Bu yıl ikisini birleştirerek Vanlılarla Pakistanlıları bir araya getirdik, bir günümüzde öyle geçti.  Geri kalan 22 gün Van’daydım.  Ailemizle tek başımıza yaptığımız bir iftarımız bile yoktur.  Mesela geçen bayram 12 gün çocuklarla birlikte buradaydık.

 

Burhan Bey maddi durumuz çok iyi. Hiçbir şeye ihtiyacınız da yok. Hayatınızı çok daha rahat yaşayabilecekken bu kadar sıkıntıya ne gerek var. Değiyor mu?

Her dönem Van milletvekili olmayacağım ki. Halkıma hizmet etme aşkıdır bu yorgunluklara katlanma sebebimdir. Halka hizmet aynı zamanda hakka hizmettir. Bu anlayışla çalıştığımız için bazı şeyleri önemsemiyoruz. Hak bilsin gerisi çok önemli değildir.

 

Daha önce sizlere belirttiğim gibi, Van’a gelebileceğimi düşünmemiştim. Doğrusu benim Van için müracaatım da olmamıştı. Van çıkınca heyecandan kemikleri titredi. Şimdi Van’a hizmet etme zamanı dedim.  Daha önce Van’daki dinamikler ve genel merkez uygun görmemişlerdi.

 

Yerel seçimi kaybetme riskiniz var mı? Ya da böyle bir korkunuz var mı?

Daha önce daha az oy aldığımız yerlerde bile seçmenin bize teveccühünün arttığını biliyoruz. Birçok anket var. BDP’nin önde olduğu anketler olduğu gibi bizim önde olduğumuz anketlerde var. Benim elimde bulunan son iki ankette de biz BDP’den yaklaşık 4 puan öndeyiz. Kaybetme riskimiz yok. Tabi halkımızın takdiri başımın üstündedir. Her hangi bir kaygımız yoktur.

 

Erçiş’le ilgili iddiaları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Burhan Yenigün’le ilgili bir yolsuzluk ve hukuksuzluk varsa bu güne kadar niye yargıya taşınmadı. Demek ki o dönemde söylenen birçok doğru değilmiş. Eğer doğru olsaydı dört yıldır yönetimde olanlar dava etmeleri gerekirdi.

 

Van’da Burhan Bey hakkında söylenen yalanların bu gün farkına vardık. Erçiş’te yapılan dedikoduları halkımız böyle değerlendirmelidir.

 

Eğer kaybederseniz fatura abi olarak atanan Burhan Kayatürk’e kesilir gibime geliyor. Birde abilik yapamadınız gibi suçlamalar var.

 

Türkiye siyasetinde önemli görevler yüklenmiş iki dönemde bakanlık yapmış Hüseyin beyin yerine geldik. Hüseyin Bey bölgenin yetiştirdiği çok önemli bir isimdir. Onun bıraktığı boşluğu doldurmak çok kolay değildir. Birde aramızda çok başarılı arkadaşlar var. İki dönem belediye başkanlığı yapan bir arkadaşımız var. Diğer arkadaşımız dişi ve tırnağıyla kazıyarak gelmiş. Bütün olumsuzluklara rağmen üç dönem il başkanlığı yapmış bir arkadaşımız var. Ayrıca biz aynı yaşlardayız. Onlara abilik yapmakta kolay değil. Birde arkadaşlarla şartlarımız eşittir. Birde benim farklılığa ihtiyacımda yok. Tabi halkımızın beklentisine de saygı duymak gerekir.  

 

Tabi bir yerde birlik ve beraberlik olması için bir yöneticiye ihtiyaç vardır. Bunu da partimiz başarıyor.  Ben görevlerimi kimseye bırakmadığım gibi kimsenin de işine karışmam.  Kimsenin de görevlerinde gözüm yoktur.

 

İLÇE BAŞKANLIKLARI ATAMALIR SORULUYOR. ATAMLARLA İLGİLİ NE DERSİNİZ?

Bakın biz iki büyük deprem yaşadık. Tabi bunların dışında hala devam eden tehditler var.

 

TEHDİTLER DEVAM EDİYOR MU?

Evet tehditler var ve hala devam ediyor. Herkes bu tehditlerin nereden geldiğini de biliyor. Bunlara rağmen çok başarılı teşkilatlarımız var. Bu güne kadar başarılı çalışmalar yaptıkları gibi bundan sonra da başarılı çalışmalar yapacaklarından eminim. Bizler vekil olarak teşkilatlarla ilgili sadece görüşlerimizi söylüyoruz. Yeni oluşan ilçe başkanlıklarıyla ilgili görüşlerimizi söyledik.

 

Büyükşehir Belediye başkan adayı soruluyor? Hüseyin Çelik gelecek mi?

Hüseyin Beyle ilgili soruyu tabi ki kendisine sormak gerekir. Onunla ilgili bir şey söyleyemem. Bizim Büyükşehir Belediye Başkan adayı ile ilgili sorunumuz yoktur. Büyükşehirde aday adayı sorunumuz yoktur. Bunların çok başarılı olacaklarını da söyleyebilirim.

 

Aday belirlemesin nasıl olacak?

Halkımızı birkaç şeyden emin olsunlar ki onların isteklerin doğrultusunda en iyi adayı tercih edeceğiz. Bu seçim kapalı kapılar arasında gizli olmayacak. STK’lardan görüş alınacak, siyasi partilere sorulacak, halkın isteği bizim için çok önemlidir. Büyükşehir aday adayı konusunda bir sıkıntımız yoktur. 

 

Yani isimler belli mi?

A yada B planımız olabilir ama isimler bellidir.

 

Bu ismi Başbakan mı açıklayacak?
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo