ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Tutku Haber » ROBOSKİ FACİASINDA KÖTÜLERDEN YANA DURMAK

ROBOSKİ FACİASINDA KÖTÜLERDEN YANA DURMAK
HABER-ANALİZ /  SALİH GEÇKEN Yapılan yorumlar ve açıklamalar Uludere’de (Roboski) yaşanan dramdan sonraki karanlıkların üstüne kara bir örtü mü oluyor? Yoksa olayın asil faillerinin ortaya çıkmasına yardımcı mı oluyor? Eğer yapılan yorumlar suçun sanala kaymasına, 'ALGIDA' gerçek suçlulardan uzaklaşmasına neden oluyorsa kimse kusura bakmasın yaptıkları açıklama  karanlık yapılara hizmete dönüşüyor.

 

Yerel bir gazetemizin manşetine neden olan açıklamayı yapan kişi eğitimci yazar olarak takdim edilmese konuşulmaya ya da yazılmaya değer olmayacaktı.

 

Uludere’de (Roboski) hayatını kaybeden 34 insan katledilmiştir. Burada yaşanan bir zülümdür. Failler mutlaka bulunmalıdır. Bu konuda insanlık hem fikidir. Burada tartışılacak bir şey yoktur. Sorun, yapılan yorumların gösterdiği adresin yanlılığıdır.

 

Yerel gazetelerimizden birine demeç veren güya eğitimci yazar F.T. adli kişi ‘“Bu manada hükümetin bir adım atmaması ve ya yargıdaki paralel güçler bu son süreçteki iç hesaplaşmalarının bir ayağı ise yine ben bu noktada sorumluluğu iktidarda görüyorum. Roboski’de katledilen insanlara toplumun her kesiminden sahip çıkılıyor. Bu sadece ulusalcıların propagandası değildir. Bu manada orada insani ve vicdani bir durum söz konusudur. Bu duruma karşı ne kadar duyarsız kalınırsa kalınsın bu kesinlikle Ak Parti’nin 33 kurşunu olmuştur. Dikkat ederseniz Özalp ilçesindeki 33 kurşun olayında da böyle bir şey söz konusu olmuştu.’ diye açıklama yapması bilgiden yoksun, konuşulmak için yapılan bir açıklama olduğunu söylemek, açıklamayı yapana haksızlık olmayacaktır. 

 

İki sorudan sonra;

Bir- Ak Partiyi ve  Başbakan’ı yıpratmak için yaklaşık iki yıl önce başlatılan  operasyondan  Başbakan ve hükümet haberdar olmadığına şahit olduk. 

 

İki- Yargı operasyonu iddiasıyla ortaya serilen açıklamalara baktığımızda, hükümeti yıpratmak için yapılan çalışmaların olduğu iddiası artık ayyuka çıkmış gibi.

 

2014 Türkiye’sini konuşurken bu iki olguyu göz ardı ederek yapılan yorumların sakat kalacağını ifade etmeye gerek var mı? Bilmiyorum? Adama sormazlar mı kendine bile yapılacak bir operasyondan haberdar olmayacak kadar gizli örgütlenmenin var olduğu bir ülkede hala nasıl haberi olmaz demek, bu tür yorumları yapmak....

 

Mustafa Muğla’lı olayında 32 insanın hayatını kaybettiği (orada hayatını kaybeden kişi 33kişi değil 32 kişidir.)   siyasi atmosferle şu anki siyasi atmosferi kıyaslamak tek kelime bilgi yoksunluğudur.  O zamanki konjonktürü şu anki konjonktürle kıyaslamakta hakeza bilgisizliktir. Dramın yaşandığı o sürece bilmeden o sürecin isminden yola çıkarak basite kaçan yorumlara sarılmaktır. 

 

Birde oluşturulmak istenen algı söz konusu ki, bu tamamen bir cinayettir. Uludere hayatını kaybeden kardeşlerimizin acısınının 30 yıllık algıyı bastırdığını söylemek tek kelime ile kısır döngüye alet olmaktır. Türkiye hınterlandında  30 yıllık süreçte yaşanan ölümlerden sonra yaşanan ve hala yüreklerdeki hararetini koruyan o acılı anneleri görmezden gelmenin nasıl bir değerlendirme olduğunu siz düşünün.

 

Evet, Roboski’de yaşananlar bir dramdır. Canlar toprağa verilmiştir. Annelerin yüreğini acı sarmıştır. Bu acıyı sonlandırmak için suçluların bulunması talep etmek en insanı haktır. Ama bu dramı anlatmaya çalışırken diğer acıları yok saymanın, yanlış adreslerde yanlış tespitler yapmanın bu drama su serpmeyeceğini aksine asil sorumlularının görülmesine engel olacağını bütün eğitimcilere ve yazarlara anlatmak gerekir.

 

Bir insan Uludere’de yaşananların sorumlu ve suçlusu olarak Ak Partiyi ve hükümet işaret ediyorsa bundan emin olun ki, ya bilinci ya da bilinçsiz bir şekilde bu olayın asıl sorumlularının bulunmasına perde oluyordur. Karanlık yapılara hizmet ediyordur. Bunu bilerek yapıyorsa ihanettir. Bilmeden alet oluyorsa....
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo