BAYAN X'LE-TUTKULU SAATLER
d

[2021-07-19 18:34:31] Seda yakup -

Biz gök yüzünün altında dolaşan tutuklularız buda bir hapistir herkesin gönlü hoş olsun özgürlük bazen dışarda da yok artık iyi ki var dediğimiz radyo şarkıları var iyi ki varsınız ablam

/

[2021-07-19 18:37:26] Serhat baran -

Van T Tipi A 3-3 te bulunan Ramazan Kotluk, Murat Aykut, Hidayet Raraman,Muhammed Şirin Çeelik, Ercan Ertaş,Mehmet Hanifi Canata, ve a 3-2 de bulunan Mustafa Doğan çok çok selam larımı gönderiyorum . 

/

[2021-07-19 18:39:22] Ridvan Gokdemir -

Merhaba iyi aksamlar Kızıltepe'den selamlar. Ahlat t tipi kapali cezaevi b11 kogusunda bulunan kardesim Vedat Gokdemir Ferhat Demircan İbrahim Aydinalp ve kogus arkadaslarina selam olsun

/

[2021-07-19 20:13:51] Erkan Kaan -

Selamin Aleyküm Ben Van T Tipi a 5 3 kogusundan tahliye oldum.  Degerli abim Mehmet Akbay'a selam olsun ve kogustaki diger arkadaslara selam olsun Allah yardcilari olsun

/

[2021-07-19 20:14:58] Demhat Adem Tugay -

T Tipi Kapalı Cezaevindeki  canım amcam Nedim Tugaya sevgilerimizi selamlarımızı yolluyoruz inşallah en kısa zamanda aramızda olacaksın canım amcam herkesin de sana çok selamı var. 

/

[2021-07-19 20:15:28] Bayram Polat -

İyi yaylınlar Ben Bayram Polat şuanda Van m Tipinden Bulunan Kardeşim Serdar Suvara, Ömer Suvar Van T tipinde bulunan Doğan Aydın İstanbul Silivri De bulunan Abim İbrahim Suvara Selamlar Olsun:

/

[2021-05-11 21:18:04] Yunusözer -

Van t tipi A/3.2 koğuşunda bulunan kuzenlerim emre özşen oğlu Ferhat akdemir abilerim Erdal türk Müslüm er Cahit temel Adnan Ertürk nurulah güzer İranlı şahin moine ve ismini unutugum bütün tüm arkadaşlarıma selam olsun Allah yar ve yardımcınız olsun .

/

[2021-05-11 21:18:22] Barış çağırci -

Mrbalar ben yeniyim iyi yayınlar dilerim rica etsem Zeynep Baksi keklik gibi parçasını çalar mısınız çevre yolunda çalışan tüm operatör arkadaşlarıma gelsin. İyi yayınlar teşekkürler.

/

[2021-04-18 10:50:22] Filiz Tasci -

Merhaba Van M Tipi Kapalı Ceza Evi D5 koğuşundan Haluk Taşçı kardeşime selam olsun onu çok seviyoruz.

/

[2021-04-18 10:47:32] Dersim Taşçı -

Selamun aleykum ben Dersim Taşçı oğlum Haluk'u çok seviyorum. Canını sıkmasın Allaha emanet olsun

/


Anasayfa » Tutku Haber » Putin’i gölgede bırakan bir muhalefet…

Putin’i gölgede bırakan bir muhalefet…
Markar Esayan : Putin’i gölgede bırakan bir muhalefet…
 
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, dünkü grup konuşmasında, Rus uçağının düşürülmesi sonrasında muhalefetin, özellikle de CHP'nin tepkisini eleştirirken, Paris ile Ankara saldırısını yeniden mukayese etti, net bilgiler verdi. Ortaya çıkan manzara iç karartıcıydı.
 
 
 
Sayın Kılıçdaroğlu'nun, sınırlarımızı ihlal eden ve Rus savaş uçağının düşürülmesi sonrasında yaptığı açıklamalara bir bakalım.
“Suriye'de geldiğimiz nokta herkesin kazandığı ama Türkiye'nin kaybettiği noktadır. Sınırımızı ihlal etti diye Rusya'nın uçağını düşürdünüz. Peki bu tabloyu kim yarattı? Düşürülen uçak sonrası arka arkaya tutarsız açıklamalar yapılıyor. Böyle bir yönetim Türkiye'ye ve bölgeye felaket getirir. Bölgede taraf olan devletlerin sağduyuyla hareket etmesi gerekir.”
 
 
Ve…
“Kaldı ki, Türkmenlere de yeteri kadar sahip çıkılmadı.”
Gayrı milli ve gayrı yerli olmanın sözlük tanımı bu açıklamalarda saklı…
Ama tersten.
 
 
Herhalde Sayın Kılıçdaroğlu, o iki Rus uçağının Türkmen soydaşlarımızı bombalamaya gittiğini bilmiyor. Belki de biliyordur. Ama fark etmez; yapacağı açıklama her halükarda bu olacaktı.
FETÖ'nün MİT TIR'ları üzerinden yaptığı kirli operasyonun da en ateşli savunucusu ve avukatı olmuştu CHP…
 
 
O MİT TIR'ları Bayırbucak Türkmenlerine insani yardım götürüyordu. Kaldı ki, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dediği üzere, silah götürse ne olurdu ki?
 
 
Şimdi, nasıl olup da Hükümetin Türkmenlere yardım etmediğini söyleme cüretini gösteriyorsunuz? Bu açık bir yalan; ama doğrusunun da her zaman karşısında oldunuz.
 
 
Bir kez daha söyleyelim; MİT TIR'larının durdurulması, Türkmenlere yardım başta olmak üzere, Türkiye'nin Suriye konusunda elini kolunu bağlamak üzere yapılmış bir operasyondur. 
 
 
Ve gayrımilli, gayrıyerli ittifak bu operasyonun beşinci kolu olarak utanç verici bir faaliyet yürütmüştür. 
 
Sayın Başbakan da bu noktalara değindi. Paris ve Ankara saldırılarında, Fransız ve Türkiye muhalif medya, STK ve partilerinin tavırlarına baktığınızda, Sayın Cumhurbaşkanı'nın 1 Kasım seçimleri öncesi “Hangi partiden olursa olsun, 550 milli ve yerli milletvekili olsun” temennisinin ne kadar can alıcı bir sorunumuza parmak bastığını görüyorsunuz.
 
 
Sayın Kılıçdaroğlu'nun şu açıklamasını Putin yapsaydı, kim şaşırırdı Allah aşkına?
Böyle bir günde birlik ve beraberlik sergilenmeyecekse, bu ülkeye nasıl bir katkı yapabilir CHP?
Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı'nın açıklama yapmasına da bozulmuş.
 
 
Yine hatırlatalım kendisine, Sayın Cumhurbaşkanı Anayasa'mıza göre Başkomutanımızdır. Yürütmenin başıdır, Başbakanımızla koordineli şekilde ülke menfaatlerini gözetmektedir.
 
 
Ülkenin sınırları defalarca ihlal ediliyor, sınır ötesinde Türkiye'nin iç barışını tehdit eden bir savaş var, savaş uçaklarımız tehditkar bir tacize milli bir cevap veriyor, tüm dünyadan destek yağıyor, Rusya ikinci açıklamasında “Savaşı kast etmedik” diye geri vitese alıyor, siz Putin'i geride bırakacak bir gayrımilli tavır sergiliyorsunuz.
 
 
Belki de nafile nefes tüketmemek gerekiyor. Sayın Davutoğlu'nun tavsiyesine kulak vermek daha iyi olur:
“Muhalefet liderlerine tavsiyem, ya bu ülkenin hava sahasını, kara sınırlarını korumak konusunda ilkeli tutumla hep beraber olalım ya da gölge etmeyin kendi kurultay oyununuzu oynayın. Küçük hesaplarınızla top çevirmeye devam edin, kurultayınızla ne yapacaksınız yapın.»
YenişafakBenzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo