KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Tutku Haber » O UÇAKLAR BOMBA YÜKLÜYDÜ HABERİN VAR MI (SESLİ MAKALE)

O UÇAKLAR BOMBA YÜKLÜYDÜ HABERİN VAR MI (SESLİ MAKALE)
Emin Pazarcı : Ne mi olmuş?... Olmuş!
 
 
 
Şu soruya bakın; Ahmet Hakan televizyonda emekli korgeneral Erdoğan Karakuş’a soruyor:
 
-17 saniye ihlal yapılmışsa ne olmuş? Çok mu önemli yani? Bir uçağı vurmak için gerekçe olabilir mi? 
Olacak şey değil, ama oldu. Evet, Ahmet Hakan bu soruyu sordu. Bir televizyon programcısından çok Putin’in sözcüsü ya da Rusya’nın avukatı gibi davranabildi. İçinde girdiği muhalefet psikolojisi benliğini o derece sarmış ki, maalesef Ahmet Hakan’a bunu bile yaptırabildi! 
“Ne olmuş?” diyor… 
 
Bilmiyor ve unutmuş olamaz. 22 Haziran 2012’de Doğu Akdeniz üzerinde bir Türk savaş uçağı düşürülmüştü. Sebebi de “sınır ihlali” idi. O uçağın Tartus’taki Rus üssünden gönderilen füzeyle vurulduğu iddiaları ortaya atıldı. Ancak, Ruslar direkt olarak vurmamış olsa bile o uçağımız Rus hava savunma sistemleri kullanılarak düşürüldü. 
 
Şimdi anladın mı Ahmet Hakan, o zaman ne olmuşsa şimdi de o oldu! 
 
Haberin var mı Ahmet Hakan, ondan sonra ne oldu?.. 
Türkiye angajman kurallarını değiştirdi ve bunu da bütün dünyaya ilan etti. Sonra da 24 Haziran ve 12 Kasım 2012’de, 16 Eylül 2013’te, 23 Mart 2013 ile 18 Mayıs ve 16 Ekim 2015’te Birleşmiş Milletler’e mektuplar yazdı. Yetmedi, aynı tarihlerde Ruslara da “angajman kurallarının değiştiğini” bildirdi. 
Bu arada, 16 Ekim 2013’te sınırda bir Suriye helikopterini düşürdük. 16 Ekim 2015’te de sınır ihlali yapan Rus yapımı bir insansız hava aracını vurduk. 
 
Haklıydık, egemen bir ülke ne yapması gerekiyorsa onu yaptık. Kimseden de ses çıkmadı, hatta destek buldu. 
 
Son olayın ardından yine aynısı oldu. Rusya hariç herkesten destek geldi. Farkında mısın bilmem ama bir tek Rusya ve Katil Esad ile sen ve senin gibiler hop oturup hop kalkıyor. 
 
Bak bunları da bilmende fayda var… 
 
Rusların yaptığı yeni değil. Daha önce de defalarca Türk Hava Sahası’nı ihlal etti. Bunun üzerine geçtiğimiz Ekim Ayı’nda Ankara’ya gelen bir Rus askeri heyetine, “Yapmayın güzel kardeşim” dedik:
-Angajman kurallarımızı size de bildirdik. Yapmayın, tatsız olanlar yaşanır. 
Yetmedi, “Kimlik tanıtım sistemlerinizi açın. Bilelim İran mı, Suriye mi, yoksa Rus uçağı mı olduğunuzu” dedik. 
 
Daha ileri gittik, aramızda “mavi hat” kurduk, “güzel kardeşim” diye yaklaştık onlara: 
-Operasyon yapacaksanız ve sınır ihlali ihtimali varsa bize bildirim. Bilelim ki tatsızlık olmasın. 
Dinlemediler, bir kulaklarından girip öbür kulaklarından çıktı. Son olayda da defalarca uyardık. Rus pilotlar, kimliklerini bildirmeye bile tenezzül etmediler. 
Bunun üzerine olması gereken oldu, Ahmet Hakan. Çünkü Türkiye semaları yolgeçen hanı değil! 
 
Bilmiyorsan öğren Ahmet Hakan, o uçaklar bomba yüklüydü. Uyarılara rağmen üzerimize üzerimize geldi. 
Rus değil, Suriye ya da başka bir ülkenin uçağı da olabilirdi. Mülteci kamplarına ya da bir yerleşim yerimize bomba yağdırabilirdi. Hatta teknik bir arıza sonucu Türkiye’ye düşebilirdi. 
Farkında mısın, Türk Silahlı Kuvvetleri sınırlarını ve vatandaşlarını korumak için var Ahmet Hakan! 
O uçak, bizim sınırlarımız içinde bir operasyon düzenleseydi, yine “ne olmuş” mu diyecektin? 
Senin için önemli olmayabilir ama olayın bir de milli menfaatlerimizi ilgilendiren insani boyutu bulunuyor. Rusya, hemen sınırımızda bir katliam yapıyor. Büyük bölümü bizim kardeşimiz olan masum insanları vuruyor. İnsani yardım konvoylarına bile saldırıyor. Bir vahşet sergiliyor. Türkiye’deki 2,5 milyon mülteci yetmezmiş gibi yenilerini sürüyor. 
 
1 Aralık’ta başlayacak görüşmeler öncesi, Türkiye aleyhine ve Suriye’deki kanlı rejim lehine fiili durum oluşturmaya çalışıyor.
 
Sen kalkmış, hâlâ “ne olmuş” diyorsun! 
Bunları bilmen lazım senin Ahmet Hakan. Bilmiyorsan yazık sana. Biliyor ve buna rağmen “ne olmuş” diye soruyorsan, açık söyle sen kimin ve neyin savunucususun ve amacın ne?
 
Akşam
27 Kasım 2015Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo