BAYAN X'LE-TUTKULU SAATLER
d

[2021-07-19 18:34:31] Seda yakup -

Biz gök yüzünün altında dolaşan tutuklularız buda bir hapistir herkesin gönlü hoş olsun özgürlük bazen dışarda da yok artık iyi ki var dediğimiz radyo şarkıları var iyi ki varsınız ablam

/

[2021-07-19 18:37:26] Serhat baran -

Van T Tipi A 3-3 te bulunan Ramazan Kotluk, Murat Aykut, Hidayet Raraman,Muhammed Şirin Çeelik, Ercan Ertaş,Mehmet Hanifi Canata, ve a 3-2 de bulunan Mustafa Doğan çok çok selam larımı gönderiyorum . 

/

[2021-07-19 18:39:22] Ridvan Gokdemir -

Merhaba iyi aksamlar Kızıltepe'den selamlar. Ahlat t tipi kapali cezaevi b11 kogusunda bulunan kardesim Vedat Gokdemir Ferhat Demircan İbrahim Aydinalp ve kogus arkadaslarina selam olsun

/

[2021-07-19 20:13:51] Erkan Kaan -

Selamin Aleyküm Ben Van T Tipi a 5 3 kogusundan tahliye oldum.  Degerli abim Mehmet Akbay'a selam olsun ve kogustaki diger arkadaslara selam olsun Allah yardcilari olsun

/

[2021-07-19 20:14:58] Demhat Adem Tugay -

T Tipi Kapalı Cezaevindeki  canım amcam Nedim Tugaya sevgilerimizi selamlarımızı yolluyoruz inşallah en kısa zamanda aramızda olacaksın canım amcam herkesin de sana çok selamı var. 

/

[2021-07-19 20:15:28] Bayram Polat -

İyi yaylınlar Ben Bayram Polat şuanda Van m Tipinden Bulunan Kardeşim Serdar Suvara, Ömer Suvar Van T tipinde bulunan Doğan Aydın İstanbul Silivri De bulunan Abim İbrahim Suvara Selamlar Olsun:

/

[2021-05-11 21:18:04] Yunusözer -

Van t tipi A/3.2 koğuşunda bulunan kuzenlerim emre özşen oğlu Ferhat akdemir abilerim Erdal türk Müslüm er Cahit temel Adnan Ertürk nurulah güzer İranlı şahin moine ve ismini unutugum bütün tüm arkadaşlarıma selam olsun Allah yar ve yardımcınız olsun .

/

[2021-05-11 21:18:22] Barış çağırci -

Mrbalar ben yeniyim iyi yayınlar dilerim rica etsem Zeynep Baksi keklik gibi parçasını çalar mısınız çevre yolunda çalışan tüm operatör arkadaşlarıma gelsin. İyi yayınlar teşekkürler.

/

[2021-04-18 10:50:22] Filiz Tasci -

Merhaba Van M Tipi Kapalı Ceza Evi D5 koğuşundan Haluk Taşçı kardeşime selam olsun onu çok seviyoruz.

/

[2021-04-18 10:47:32] Dersim Taşçı -

Selamun aleykum ben Dersim Taşçı oğlum Haluk'u çok seviyorum. Canını sıkmasın Allaha emanet olsun

/


Anasayfa » Tutku Haber » Hüseyin Çelik'e neden görevden alındı

Hüseyin Çelik'e neden görevden alındı
Bakanlık ve parti içinde önemli görevlerde bulunan Hüseyin Çelik, Davutoğlu ile arasında geçen diyalogu anlattı. 
 
 
Vatan yazarı Murat Çelik, AK Parti'de görevi Beşir Atalay'a bırakan Hüseyin Çelik'e sona eren göreviyle ilgili sorular yöneltti.
 
Çelik sorulara bakın ne cevaplar verdi;
 
“Gülen Cemaatine; Sayın Erdoğan, Sayın Gül ne kadar yakın olduysa, ben de o kadar yakın oldum. Güzel işler yaptıkları sürece hamilik yaptık. Paralel yapı boyutu ise ayrı. Benim özel bir mensubiyetim, özel bir yakınlığım yok, olmadı da.”
İktidar partisinin genel başkan yardımcılığı ve parti sözcülüğü görevinden alınan Hüseyin Çelik’e ait cümleler bunlar.
 
MKYK öncesi ikili görüşme
 
Hüseyin Çelik, Ankara siyasetinin en tecrübeli isimlerinden. Dile hakimiyeti, kelimelerle oynama becerisi malum...
3’ü Adalet ve Kalkınma Partisi’nde olmak üzere 4 dönemdir Parlamento’da. Uzun politik kariyerini hep önemli koltuklarda, göz önünde, ön planda geçirdi.
 
Önceki gün ise partisinin sözcü genel başkan yardımcılığı görevinden ayrıldı. Daha doğrusu yeni Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından görevlerinden alındı.
 
- Çelik’i aradım ve olan bitenin ayrıntılarını sordum. O da detaylı şekilde anlattı:
 
Dün (önceki gün) MKYK öncesi Sayın Başbakan aradı, davet etti, baş başa görüştük. Bana, “Hüseyin bey, bir görev değişikliği planladık, Beşir Hoca’yı sizin yerinize düşünüyoruz” dedi.
 
- Siz ne yanıt verdiniz?
 
Ben de, genel başkan değişikliğinin beraberinde MYK’da da bir değişiklik getirmesinin doğal olduğunu, bunu günler öncesinden medyaya söylediğimi hatırlattım. “Benim bir küskünlüğüm, gücenmem olmaz, son derece rahat olun” dedim.
 
- Bir gerekçe bildirdi mi size Başbakan?
 
Hayır. Sadece görev değişikliği yapacağını söyledi. Ki bu zaten kendisinin takdirindedir. Bana da, “Yanımda, yakınımda, aktif bir danışman olmanızı istiyorum” dedi. Bunun üzerine ben de, “Danışmanlık sıfatı, görevden aldıklarınız için bir teselli, bir gönül alma yöntemiyse benim buna ihtiyacım yok” dedim. Partime katkı vermek için herhangi bir sıfata ihtiyaç duymayacağımı söyledim.
 
- Kabul etmediniz yani, öyle mi?
 
Ben böyle deyince, Sayın Başbakan, “Danışmanlık teklifimi eğer böyle değerlendirirseniz buna üzülürüm. Ben sizin tecrübenizden ve entelektüel birikiminizi önemsiyorum ve bunlardan faydalanmak istiyorum” dedi. Önümüzdeki günlerde bir araya gelip kapsamlı bir ufuk turu yapmamızı istedi. Ben de kendisinin gösterdiği bu nezaketin samimi olduğunu gördüm ve kabul ettim. Tayyip Bey buradayken, Binali Bey’e tahsis edilen bir yer vardı, oraya çıkacağım. Hatta arkadaşlara takılıyorum şimdi. “6’ıncı kattan 8’inci kata terfi ettim” diye...
 
Gerekçe Gül’e yakınlık mı?
 
- Kulislerde görevden alınmanıza gerekçe olarak konuşulan, yazılan birçok iddia var. Hangisi ya da hangileri gerçeği yansıtıyor bunların?
 
Bakın, kimisi diyor ki, “Efendim Abdullah Gül’e yakın. Yok yolcu etti de o yüzden alındı falan...” Bakın, yüreği büyük olan insanlar, o yüreğe birden çok sevgi sığdırabilirler. Benim Abdullah Bey’i sevmem için Tayyip Bey’den nefret etmem ya da Tayyip Bey’i sevmem için Abdullah Bey’den vaz geçmem gerekmiyor. İkisine de ağabey olarak baktım ben hep. Siz beni yıllardır tanırsınız. Ben sözünü sakınan bir insan değilim. Bildiğim doğruları, inandıklarımı, nezaket ve saygı üslubu içinde söylerim kardeşim ben. Bedeli öyle olur, böyle olur, bununla ilgilenmem.Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo