KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Tutku Haber » HİÇ KİMSE VAN HALKINI KANDIRAMAZ

HİÇ KİMSE VAN HALKINI KANDIRAMAZ
Ak Parti Van milletvekili Fatih Çiftçi, çok büyük risk taşımasına rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizde yaşanan sorunun çözümünde kararlı olduğunu belirtti.

 

Van’da yerel yayın Tutku Radyo’ya konuk olan  Ak Parti Van milletvekili Fatih Çiftçi, VATSO seçimleri için Ankara’da yapıldığı iddia edilen toplantıyı soran Salih Geçken’e , Hüseyin Çelik’in de aralarında  bulunduğu o görüşmelerde Van’ın sorunlarından başka bir şey görüşülmediğini belirtti.

 

Çok yoğun bir tempoyla çalışmaya başladınız. Yerel basın Ak Partinin haber bombardımanına tutuldu

İlk günden beri aynı tempoyla çalışıyoruz.  O zamanki çalışmalarımızı basınla paylaşmadığımız için böyle algılanabilir.


 

Van’da yaşanan iki depremden sonra milletvekili arkadaşlarımızla birlikte günlerce minibüslerde ve konteynırlarda kaldık. Halkımıza hizmet etmek için üstümüze düşenleri yaptık. Buna rağmen birileri vekiller yoktu falan dediler. Bu doğru değildi. Buna rağmen biz aylarca gece gündüz çalıştık. Halkımıza hizmet ettik. Art niyetli söylemlere aldırmadık.  Tabi basınla bu çalışmaları paylaşmadık

 

Çalışmalarınız aktarmayınca halkın bilme şansı olmaz ki

Yaptıklarınızı ifade edip topluma aktarmadıktan sonra toplumun bundan haberdar olması mümkün değil. Bakın biz üç milletvekili arkadaş günlerce minibüslerde ve konteynırlar da kaldık. Günlerce çocuklarımızdan uzak kaldık. Tabi bunları toplumla paylaşmayınca topluma aktarmayınca bunun yanlışa yönlendirildiğine şahit oluyorsunuz.

 

Depremden sonraki çalışmalarınız görülmedi mi?

Depremin ilk saatlerinden itibaren Sayın Başbakan Van’a geldi. Çok kısa sürede dünyada benzeri görüşmemiş çok önemli çalışmalar oldu. Bakın o dönemde köyler dâhil yaklaşık 27 000 konut yapıldı. Bizim insanımız kadirşinastır. Yapılanları unutmaz. Tabi belli noktalarda yapılan olumsuz propagandalarla toplumun geneli kandırılmaya çalışıldı. Bir kısım insanımız bundan etkilenmiş olabilir. Ama halkımızın geneli kadirşinas insanlardır. Bu yapılanları unutmayacaktır.  Yerel yönetimlerin eksikliklerde bile hükümetimizi suçladılar. Tabi halkımız buna prim vermeyecektir.

 

Halkımız imar konusunda kandırılıyor. Milyarlarla pazarlık yapıldığı söyleniyor

Van’ın geçmişte yapılan imar planı vardı. Hükümetimiz Van ve Erçiş belediyesi ile protokol yapıldı. Çevre  ve Şehircilik Bakanlığı bu belediyelerin yükünü azaltmak için işin maddi boyutun karşılamıştır. Geri kalan bütün sorumluluklar ve yetki belediyelerimizdedir.  Zaman zaman Van merkezde ziyaretlerimizde karşımıza çıkıyor. Bakın hükümetimiz burada hiçbir dahli yoktur. Hükümet çok önemli kaynak olan imar planını karşılamıştır. Bu yükten onları kurtarmıştır. Bunun dışında hükümetin bir yetkisi ve etkisi yoktur. Burada yapılan bir sorumsuzluk varsa ihaleyi alan müşavir firma ve belediyelerdir. İmar planını yapılması, imar planını takip edilmesi ve sonuçlandırılması yerel yönetimlerin görevidir.

 

Vanlılar imar sorunu konusunda hükümeti ve partinizi suçluyor ama siz farklı bir şey söylüyorsunuz

Halkımız şunu iyi bilsin ki hükümet Van ve Erçiş Belediyesinin yükünü azaltmak için işin maddi yönünü karşılamıştır. Onun dışındaki sorun ve sıkıntı yerel yönetimlerdir. Çevre Bakanlığının yaptığı bir katkıdır. Sorun ve sıkıntının kaynağı müşavir firma ve Yerel yönetimlerdir.

 

Belediye başkanlığı döneminde en iyi örneklerdendiniz

Belediye başkanlığımın ilk döneminde seçim bildirgemizde olan 35 vaadimizde 33 nü yapmıştık. İkinci dönemimizde halkımıza vaad ettiğimiz bütün projelerin tamamını gerçekleştirme imkânımızı oldu. Tabi Allah rızası için hiç kimseyi kayırmadan devletin parasını gerektiği yerde kullanarak halkımıza hizmet etmeye çalıştık. Milletvekilliğiyle ilgili düşüncem yokken nasip oldu milletvekili oldum. Yerel siyasette icra makamını başındasınız kendi projelerinizi direkt olarak hayata geçirme şansınız var. Şehrinizin ihtiyaçlarına göre, şehrinize vermek istediğiniz renge göre bir master planı oluşturup onu hayata geçirebiliyorsunuz. Çünkü onu uygulama yetkisi sizdedir. Yönetimiz ve meclis üyelerinizle koordineli bir şekilde çalışıp Allah rızası için hizmet edip, çalıp çırpmanın önüne geçerek doğru bir şekilde kullanırsanız başarılı olursunuz.

 

Milletvekilliği durağan mı geçiyor?

Milletvekilliğinin yerel siyasetten ayrılan tarafları var. Milletvekilliğinde icra makamı değilsiniz. Sorunları tespit edip belli mercilere aktarıyorsunuz.  Çözümü için gerekli görüşmeleri yapıyorsunuz. Yerel yönetimde karar merci sizken milletvekilliğinde böyle bir şansınız yok.

 

Milletvekilliğinde asıl göreviniz olan yasama görevini yapıyorsunuz.  Komisyonlarda görevler alıyorsunuz. Çeşitli çalışmalar yapıyorsunuz.

Anayasa komisyonunda görev aldım. Partimin yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı olarak sekiz ile bakıyorum. Partimin merkez disiplin yönetim kurulunda görevim var. Bildiğiniz gibi son olarak yasa dışı dinleme ve özel hayatın gizliliğini araştırma komisyonunda görevlendirildim.  Tabi bu komisyon çok önemli bir komisyondur. Dört partinin ortak kararıyla kurulan bu komisyona Sayın Başbakan’ın takdiriyle görevlendirildim. Buradaki amacımız yasal olmayan dinlemeleri ve sorumlularını ortaya çıkarmaktır. Ülkenin her tarafında yasal olmayan dilmelerle ilgili endişelerin olduğunu duyuyoruz. Bu sorunları çözmek için çalışıyoruz.

 

Böcek komisyonuna seçildiniz? Sizinde dinlenme ihtimaliniz olabilir mi?

Komisyon başkanı dâhil komisyonda olan 17 arkadaşın böyle bir muhabbeti var. Ki bu arkadaşlar dört partiden oluşuyor. Emniyet, Jandarma ve TİB’i dinledik. Bu hafta MİT’i dinleyeceğiz. Amacımız bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak, derin yapıları ortaya çıkarmaktır. Zamanında siyasete yön vermek için bu yöntemlerin kullanıldığı iddialarını ve diğer iddiaları sonuçlandırmak bizi komisyonumuzun görevidir. Halkımızın büyük çoğunluğunda dinleniyor muyum paranoyası var. Eğer böyle bir şey varsa bunun mutlaka ortaya çıkartılıp bu algının sonlandırılması gerekir.

 

KOSGEB kredilerinin ertelenmesinde Hüseyin Çelik'in ismi ön plana çıkarıldı. Neden siz değil de Hüseyin Çelik? Vekillerimiz ne yapıyorlar diye soru var

Şu ana kadar Van’a yapılan çalışmaların tamamında benim ve diğer milletvekili arkadaşlarımın çabaları söz konusudur. Birkaç örnek vermem gerekirse, cari vergiler ve yapılandırılmış vergilerin birinci kez ve ardından ikinci kez ertelenmesini Van milletvekili olarak Sayın Başbakanımıza taşıdık. Ardından SGK’ya olan borçların yapılandırılması ve ertelenmesi konusunda bunları birinci kez ve ardından ikinci kez sağladık. Bandrolleri iki taksit yerine bir yıl ertelettik. Bunları Sayın Başbakanımıza aktardık. İlgili bakanlara verdiği talimatla bunlar çözüldü. Esnaf ve Sanatkârlar Kooperatifinin kullandırdığı kredilerin bir yıl uzatılmasını Başbakan’a iletmiştik. Ticari kredilerin 6 ay ile 60 ay arasında yapılandırılmasını sağladık. KOSGEB vasıtasıyla beş bin esnafımıza kredi verilmesini sağladık. KOSGEB kredilerinin ertelenmesini Bakanlarımıza ve Sayın Başbakanımıza defalarca aktardık. Hüseyin Bey partimizin genel başkan yardımcısıdır. Bir STK’mızın başında arkadaşımızın bu açıklaması bizi üzmez bunu belirtelim. Daha önce bu sorunlar bize aktarılmıştı. Bizde bunu gerekli yerlere aktarmıştık. Sayın Çelik’e bunun aktarılması bizim için sorun değil. Yalnızca şunu belirtmek gerekirse Bitlis dâhil olmak üzere bu çalışmalar devam ediyor. Bu konuyla ilgili çalışmalarımızda oldu. VATSO başkanını bu görüşmelerini gayet normal karşılıyorum.  Bu müracaatlar zaten bize yönlendiriliyor. Bakın Van Belediyesiyle ilgili bir müracaat vardı. Bana yönlendirildi. Gerekli çalışmaları yaptık.

 

Ankara'da bir toplatı düzenleyip VATSO seçiminde Mirza Nadiroğlu'nu destekleme kararı aldığınız söyleniyor?  Bende bu iddiaları yazmıştım

Biz Ankara’da Van’ın genel sorunlarıyla ilgili bir toplantı yapıyorduk. Genel başkanımızın da olduğu bir ortamda sohbetlerimiz oldu. Değerlendirmeler yapıldı. Bu değerlendirmeler toplantıda  çeşitli projeleri özellikle K belgelerini takip etmek Ankara’da olan VATSO başkanı Mirza Nadiroğlu’da vardı. Burada Van’ın genel sorunları konuşuldu. Bunun dışında VATSO seçimlerinde şunu destekleyelim ya da bunu destekleyelim diye bir şey konuşulmadı. Parti olarak bir kişiyi destekleme yönünde  alınmış bir karar falan yoktur. 

 

Biz bu süreçte Van esnafının verdiği karara saygı duyacağız. Bir tek esnafımız aranıp ta bu şu isme oy verin onu destekleyin diye bir şey var mı? Kesinlikle böyle bir şey yoktur. Böyle bir şey ispat edilirse çıkar halkımızdan özür dileriz. Van esnafının vereceği karara sayı duyulmalıdır. Hiç kimse farklı söylemlerle siyaseti bu işin içine karıştırılmamalıdır. Biz aday olan herkese başarılar diliyoruz.

 

Biz milletvekiliyiz herkesle görüşürüz. Mirza Nadiroğlu’yla görüştüğümüz gibi, Necdet Takva ile de Feridun Irak’la da görüşümüzdür. Onlarla görüşmelerimiz sohbetlerimizde olmuştur. Makamlarında biz ziyaret etmişizdir. Onlar bize ziyarete gelmişlerdir.

 

Van'da ki tarım ve hayvancılık sorunu ne durumda?

Kullanılan ziraat krediler bir yıl ertelendi. Çiftçilere küpe parası desteği verildi.  Hatta o dönemde kamu çalışanlarına daha az destek veriliyor diye eylemler oldu. Deprem süresince küpe ve yem desteği olarak 67 milyon destek verildi. Kuraklıktan ötürü saman sıkıntısının giderilmesi için çalışmalar sürüyor. Tarım müdürlüğüyle yaptığım görüşmede 17 ayrı noktada destek verildiği söylendi.

 

Van toparlanabildi mi?

Bakın çok ağır iki deprem yaşadık. Bazı STK yöneticilerinin bile Van bu depremle 50 yıl geriye gittik diye açıklamalar yaptı. Ama gördüğünüz gibi Van küllerinden yeniden doğdu. Yapılan her hizmet bir emeğin ürünüdür. Belli kesimle yapılanların kendiliğinden olduğunu yapılmayanların sorumlusu olarakta vekiller gösterildi. Hakkını teslim etmek gerekirse, yerel basınımızın bize önemli katkıları oldu. Onlara çok teşekkür ediyorum. Yapılanlar kendi kendine olmuyor. Belli gruplar yapılan güzellikleri görmemek ve bu güzelliklerin üstünü örtmek için  propaganda yaptılar. Halkımızın bir kısmı bundan etkilenmiş olabilir. Bunun doğru olmadığını belirtmek istiyorum. Van’a bu güne kadar yapılan ne varsa bunlarda ben ve arkadaşlarımın çok büyük emeklerin vardır.

 

İyi bir belediyeciliği olan belediyeciliği bilen biri olara Van Büyükşehir belediye başkanı adayı olarak nasıl birini düşünüyorsunuz?

Van’ın sıçrama yapacağı bir süreçten geçiyoruz. Genel merkezle diyaloğu iyi olan, vizyonu geniş, hükümetin imkânlarını iyi kullanan, hiçbir endişesi olmadan Van’ı gelece taşıyacak ve kararlı bir şekilde bunu uygulayacak bir aday lazım. Bu niteliklere sahip vizyon sahibi bir arkadaşımız olduğunda ben ve diğer milletvekili arkadaşımız onunla birlikte harekete edeceğiz. Bizim bir tek amacımız var. Halkımıza gelecek hizmetin kalitesini artırmak ve halkımızın hak ettiği noktaya taşımaktır.

 

Yerel seçimler bizim için çok önemlidir. Dürüst eğitimli vizyon sahibi olan bir kişiyi hepimiz destekleriz. Bizim üstümüze çıkar, biz gölgede kalırız gibi bir endişemiz olmaz. Van Büyükşehir adayı halkımızın kabul edeceği bir aday olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 

Bu nitelikte olan insanlarda geri durmamalı. Ön plana çıkmalıdır. Teklif beklemek yerine ön plana çıkmak gerekir.  Önemli bir görevdir. İlin geleceğe taşınması açısından çok önemlidir. Ciddi yetkilerle donatılmış bir başkanlık olacağı için kararlı yönetici ve kadrolara ihtiyacımız var.

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo