KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Tutku Haber » HDP HEYETİ: KRİZ SÜRECİ GERİDE KALDI

HDP HEYETİ: KRİZ SÜRECİ GERİDE KALDI
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'la bir toplantı gerçekleştiren HDP'nin İmralı heyeti görüşme sonrası açıklama yaptı. Görüşmeye, heyeti temsilen HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ile İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder katıldı. 
 
 
Geçtiğimiz çarşamba günü (17 Aralık 2014) İmralı'dan dönen heyet, çözüm sürecinde gelinen noktaya ilişkin değerlendirme yapılacağını belirtmişti.
 
 
Heyetin açıklamalarından satır başları şöyle:
 
- Birçok sıkıntılı anlar yaşadık bunların en başlıca nedeni siyasi tarihimizde müzakere bir sicilinin olmaması biz bu süreçte kendi içtihatımızı da oluşturarrak yürümeye çalıştık. Dünyadaki tecrübeleri baz alarak yürümeye çalışıyoruz. Gelinen nokta itibari ile önemli bir kriz sürecini geride bıraktığımızı söylemek isterim. Çözüm süreci kapsamına ne giriyorsa Sayın Öcalan'ın başlattıı ve o çizgide devam eden bir sürece girdiğimi söylemek istiyoruz. Diyalok başlıklarının kapatılmaması ve hangi başlıklarda ilerleyeceğimiz konusunda belli mütakabatlar oluştu. İmralı'ya geçeceğiz ve ardından Kandil ile görüşeceğiz. 
 
 
- Takvim bizim için mümkün olan en kısa süre. Yarın alacak işi bugün yapmak gibi ilkesel bir yaklaşımımız var hükümette aynı kanaatte ve birlikte deneyimledik ki süreç uzadıkça sorun oluyor. Seri ve hızlı bir çalışma takvimi olacak.
 
 
- Bu tarz başlıklarının medya üzerinden tartışılması olumlu olmuyor. Bu şu anlama gelmiyor halktan birşey saklaması anlamına gelmiyor. Uygun ortamın oluşup yol alınması anlamında. 
 
 
- Biz böyle diyoruz hükümet şöyle diyor ağırlıklı olarak bizim yüklediğimiz anlam ve siin yüklediğiniz anlamların hükümetin yüklediği anlamların farklılığından kaynaklanıyor. Biz yeni bir cumhuriyeti oluşturan bir iradeyiz ve herkesin de bu iradeye ortak olmasından yanayız. Müzakere dediğimiz şey de farklı düşünen insanların bir araya gelmesidir. 
 
 
- Yeni anayasa yazım komisyonunda bizim özerklikten ne anladığımız en yetkin çalışmamız orada şimdi tek bir cümleye indirdiğimizde yeni tartışma alanları oluşturuyor. Özerklik bu toprakların yabancı olduğu birşey değil. 
 
 
- HDP parti olarak seçime girecektir. Anketlerede güveniyoruz ve anketler bizim 11,8'de olduğumuzu gösteriyor. Barajlar demokratik değildir. 
 
 
- Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu iddiasını duymadım. Ayıb etmiş. Biz siyasi bir partiyiz bu gelinen noktada binlerce insanın canı var bunu hiç kimseye kurban etmeyiz. Bu emeği heba etmeyiz. Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo