ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Tutku Haber » HDP HEYETİ: KRİZ SÜRECİ GERİDE KALDI

HDP HEYETİ: KRİZ SÜRECİ GERİDE KALDI
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'la bir toplantı gerçekleştiren HDP'nin İmralı heyeti görüşme sonrası açıklama yaptı. Görüşmeye, heyeti temsilen HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ile İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder katıldı. 
 
 
Geçtiğimiz çarşamba günü (17 Aralık 2014) İmralı'dan dönen heyet, çözüm sürecinde gelinen noktaya ilişkin değerlendirme yapılacağını belirtmişti.
 
 
Heyetin açıklamalarından satır başları şöyle:
 
- Birçok sıkıntılı anlar yaşadık bunların en başlıca nedeni siyasi tarihimizde müzakere bir sicilinin olmaması biz bu süreçte kendi içtihatımızı da oluşturarrak yürümeye çalıştık. Dünyadaki tecrübeleri baz alarak yürümeye çalışıyoruz. Gelinen nokta itibari ile önemli bir kriz sürecini geride bıraktığımızı söylemek isterim. Çözüm süreci kapsamına ne giriyorsa Sayın Öcalan'ın başlattıı ve o çizgide devam eden bir sürece girdiğimi söylemek istiyoruz. Diyalok başlıklarının kapatılmaması ve hangi başlıklarda ilerleyeceğimiz konusunda belli mütakabatlar oluştu. İmralı'ya geçeceğiz ve ardından Kandil ile görüşeceğiz. 
 
 
- Takvim bizim için mümkün olan en kısa süre. Yarın alacak işi bugün yapmak gibi ilkesel bir yaklaşımımız var hükümette aynı kanaatte ve birlikte deneyimledik ki süreç uzadıkça sorun oluyor. Seri ve hızlı bir çalışma takvimi olacak.
 
 
- Bu tarz başlıklarının medya üzerinden tartışılması olumlu olmuyor. Bu şu anlama gelmiyor halktan birşey saklaması anlamına gelmiyor. Uygun ortamın oluşup yol alınması anlamında. 
 
 
- Biz böyle diyoruz hükümet şöyle diyor ağırlıklı olarak bizim yüklediğimiz anlam ve siin yüklediğiniz anlamların hükümetin yüklediği anlamların farklılığından kaynaklanıyor. Biz yeni bir cumhuriyeti oluşturan bir iradeyiz ve herkesin de bu iradeye ortak olmasından yanayız. Müzakere dediğimiz şey de farklı düşünen insanların bir araya gelmesidir. 
 
 
- Yeni anayasa yazım komisyonunda bizim özerklikten ne anladığımız en yetkin çalışmamız orada şimdi tek bir cümleye indirdiğimizde yeni tartışma alanları oluşturuyor. Özerklik bu toprakların yabancı olduğu birşey değil. 
 
 
- HDP parti olarak seçime girecektir. Anketlerede güveniyoruz ve anketler bizim 11,8'de olduğumuzu gösteriyor. Barajlar demokratik değildir. 
 
 
- Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu iddiasını duymadım. Ayıb etmiş. Biz siyasi bir partiyiz bu gelinen noktada binlerce insanın canı var bunu hiç kimseye kurban etmeyiz. Bu emeği heba etmeyiz. Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo