TUTKULU MÜZİKLER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Tutku Haber » Cemaat Van'da BDP'ye mi oy verecek

Cemaat Van'da BDP'ye mi oy verecek
CEMAAT ÜYELERİ VAN'DA BDP'YE Mİ OY VERECEK -1-

?

 

YORUM-ANALİZ SALİH GEÇKEN  Ak Parti ve Cemaat kavgasının zirve yaptığı, tarafların birbirini en ağır  şekilde suçladığı, kapalı kapalı arkasında hakaretlerin biri bin para yaptığı dönemde hala Cemaate mensup bireylerin Ak Partiye oy vereceğini düşünmek iyi niyetli temenniden başka bir şey olamaz.  Psikolojik ve Sosyolojik realite maalesef bu temenniyi doğrulamıyor.  Örnek olarak Cemel Vakası gösterilebilir. 

 

Ak Partinin önderi Tayyip Erdoğan hakkında söylenen onlarca söz ve suçlama var. İslam tarihindeki en büyük zalimle eşitlenmesi ve post modern darbe döneminde yaşandığı iddia edilen baskıların bu dönemde yaşatılıyor suçlaması en basit suçlamalar olarak dilden dile dolaşıyor.

 

Fetullah Gülen hakkında söylenen sözlerde yenilecek yutulacak cinsten değil. Çetecilikten tutun, İslami yumuşatarak küresel güçlerin hizmetine sunmak için çalışan kişi olarak nitelendirilmesi ve onlarca söylemden oluşan suçlamalar.  

 

Empati yapmak adına sormak gerekirse, (bir an için Gülen’i dini lideriniz olarak düşünün) bu dönemde Ak Partiye oy verir miydiniz? Dini lider olarak kabul edilen kişiye söylenen bu kadar laftan sonra yav bir şey olmaz biz aynı kaynaktan geliyoruz deyip desteğe devam eder misiniz?  Bu soruya verilecek cevap kesinlikle  ‘Hayır’ olacaktır.

 

Kişilerin artık kendilerini konumlandırdıklarını düşünüyorum. Yurt ya da bu tür kurumlarda kalan ama gönülden cemaatçi olmayanlar zaten cemaatçi değildir. Halk arasındakilerde öyledir.  Ya biz cemaat denen olguyu olduğundan fazla büyütüyoruz(Sayısal). Ya da  psikolojik ve sosyolojik realiteyi görmezden geliyoruz.

 

Suçlamaların zirve yaptığı bu dönemde cemaat mensupları Van’da Ak Partiye oy verecek söylemi bana doğru bir tespit gibi gelmiyor. Genel merkez ayrı biz ayrıyız. Van’dakiler birbirini kırmasın, biz kardeşiz gibi söylemler doğru değil.   Bu iddiayı dile getiren cemaatçilerinde, siyasi parti mensuplarının da doğruyu göstermekten uzak durduklarını düşünüyorum.  

 

Asıl konumuza gelirsek, İslami referanslı bir hareketin ve kişinin CHP yi destekleme ihtimalini travma olarak gören ve değerlendirenler var.  Düşünsel kodlarına göre yapılan bu değerlendirmeler doğru kabul edilebilir. Ama cemaat denen yapıda her yapıdan insan olduğunu unutmamak gerekir. Seküler dünyadan, liberal düşünceye kadar her ton mevcut.

 

Bir bilenin tespiti  ile: ‘Temel hedef Başbakana ve Ak Partiye kaybettirmekse,  bunun dışındakiler teferruat ve yapılan her şey meşru gibi gözüküyorsa, BDP’ye oy vermek neden gayri meşru olsun ki.

 

Benim kanaatim: “Damardan cemaatçilerin belli kesimi Van’da BDP’ye oy verecek. MHP yede oy verenler de olacaktır. Cemaat içindeki cemaatsizler Ak Partiye oy vereceklerdir.” Saadet Partisini bilerek yazmadım. Meşrepsel farklılık.  Anlatamazlar. Yoksa merkez Saadet olurdu.

 

Devam edecek.....
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo