TUTKULU MÜZİKLER-
d

[2021-07-19 18:34:31] Seda yakup -

Biz gök yüzünün altında dolaşan tutuklularız buda bir hapistir herkesin gönlü hoş olsun özgürlük bazen dışarda da yok artık iyi ki var dediğimiz radyo şarkıları var iyi ki varsınız ablam

/

[2021-07-19 18:37:26] Serhat baran -

Van T Tipi A 3-3 te bulunan Ramazan Kotluk, Murat Aykut, Hidayet Raraman,Muhammed Şirin Çeelik, Ercan Ertaş,Mehmet Hanifi Canata, ve a 3-2 de bulunan Mustafa Doğan çok çok selam larımı gönderiyorum . 

/

[2021-07-19 18:39:22] Ridvan Gokdemir -

Merhaba iyi aksamlar Kızıltepe'den selamlar. Ahlat t tipi kapali cezaevi b11 kogusunda bulunan kardesim Vedat Gokdemir Ferhat Demircan İbrahim Aydinalp ve kogus arkadaslarina selam olsun

/

[2021-07-19 20:13:51] Erkan Kaan -

Selamin Aleyküm Ben Van T Tipi a 5 3 kogusundan tahliye oldum.  Degerli abim Mehmet Akbay'a selam olsun ve kogustaki diger arkadaslara selam olsun Allah yardcilari olsun

/

[2021-07-19 20:14:58] Demhat Adem Tugay -

T Tipi Kapalı Cezaevindeki  canım amcam Nedim Tugaya sevgilerimizi selamlarımızı yolluyoruz inşallah en kısa zamanda aramızda olacaksın canım amcam herkesin de sana çok selamı var. 

/

[2021-07-19 20:15:28] Bayram Polat -

İyi yaylınlar Ben Bayram Polat şuanda Van m Tipinden Bulunan Kardeşim Serdar Suvara, Ömer Suvar Van T tipinde bulunan Doğan Aydın İstanbul Silivri De bulunan Abim İbrahim Suvara Selamlar Olsun:

/

[2021-05-11 21:18:04] Yunusözer -

Van t tipi A/3.2 koğuşunda bulunan kuzenlerim emre özşen oğlu Ferhat akdemir abilerim Erdal türk Müslüm er Cahit temel Adnan Ertürk nurulah güzer İranlı şahin moine ve ismini unutugum bütün tüm arkadaşlarıma selam olsun Allah yar ve yardımcınız olsun .

/

[2021-05-11 21:18:22] Barış çağırci -

Mrbalar ben yeniyim iyi yayınlar dilerim rica etsem Zeynep Baksi keklik gibi parçasını çalar mısınız çevre yolunda çalışan tüm operatör arkadaşlarıma gelsin. İyi yayınlar teşekkürler.

/

[2021-04-18 10:50:22] Filiz Tasci -

Merhaba Van M Tipi Kapalı Ceza Evi D5 koğuşundan Haluk Taşçı kardeşime selam olsun onu çok seviyoruz.

/

[2021-04-18 10:47:32] Dersim Taşçı -

Selamun aleykum ben Dersim Taşçı oğlum Haluk'u çok seviyorum. Canını sıkmasın Allaha emanet olsun

/


Anasayfa » Tutku Haber » BU AÇIKLAMA BİR ÇOK KESİMİ RAHATSIZ ETTİ

BU AÇIKLAMA BİR ÇOK KESİMİ RAHATSIZ ETTİ
HABER YORUM - SALİH GEÇKEN  Öncülüğünü VAN TSO başkanı Necdet Takva’nın yaptığı, sağduyu iddialı çağırının toplumun mazlumları tarafından karşılık bulmadığını söyleyebilirim.  Hatta yapılan basın açıklamasından ötürü rahatsız olanların oldukça fazla olduğunu gördüm.  

 

Benim bilgisizliğime versinler ben basın açıklamasındaki  “Seçim döneminde karanlık güçlerin devreye girerek” cümlesinden bir şey anlayamadım. Karanlık güçlerden kast edilen kim? Yada kimler

 

Bir--Bizim bölgemizde  ‘Karanlık Güç’ dendiğinde akla gelen ilk algının derin devlet olduğunu her halde yazmaya gerek yoktur. Derin devlet mi? Yoksa...

 

İki--‘Karanlık güç’ denilerek üstü örtülmeye çalışılan saldırganlar gün ışığı gibi ortadayken, gizem katarak ezoteriklere havale etmek toplumsal algıyı bulandırmaz mı?

 

Üç—Yuvarlama cümleler, gereksiz tabirlerle şu an yaşanan gerçekliğin üstünden yanından atlamaya gerek var mıydı? Karışık ve karmaşık cümleler yerine daha net sözcükler kullanılamaz mıydı?

 

Daha dün Hüda Par için çalışan iki kişi bıçaklı saldırıya uğradı. Bunlardan biri ağır yaralı olarak hastanede tedavi görüyor. Daha birkaç gün önce saldırıya uğrayan yaşı epeyce ilerlemiş bir kişinin kafasın onlarca dikiş atıldı. Kadınlar dövüldü. Hem de iki ayrı yerde.

 

Basın açıklamasında ki en çok rahatsız olunan “Topluma öncülük yapanların tabanı tahrik edici söylem ve eylemlerinde dikkatli olmaları gerekir.’ söylemi saldırganları tamda ödüllendirecek bir yaklaşım olarak karşımıza çıkıyor.  

 

Kim kimi tahrik edici cümleler kullanıyor? En çok saldırıya uğrayan Ak Parti ve Hüda Par yetkililerinin yaptığı açıklamanın neresinde tahrik var. Hak Par zaten hepsinden daha mazlum. Saadet'in yaptığı açıklamalarda zaten bir şey yoktur. O zaman tahrik uyarısı niye?

 

Benim takip etttiğim kadarıyla  80’ne yakın saldırı oldu. Saldırıya uğrayanlar Ak Parti, Hüda Par, Saadet Partisi ve Hak Par’a gönül verenler yada onlar için hizmet eden kişiler oldu.

 

Ak Partili kadınlara ayrı, Hüda Par’lı kadınlara ayrı saldırı oldu. Hak Par il başkanı Tayyip Bey darp edildi.

 

İki Ak Partili komalık edildi. Hüda Par’a çalışan birkaç gruba daha önce saldırı olmuştu. Dün iki elemanı bıçakla yaralandı. Birinin durumu oldukça ağır.

 

Bu saldırıların hepsini unutturacak bir açıklama yap, ‘Karanlık Güçler’ diyerek saldırganları koru; “Topluma öncülük yapanların tabanı tahrik edici söylem ve eylemlerinde dikkatli olmaları gerekir.’ diyerek zulme uğrayanları zan altında bırak daha sonra sükûnete davet ettim demeye getir.

 

Bu gün VAN TSO Başkanı Necdet Takva’nın 197 oluşum adına okuduğu basın metninin toplumsal adalete uygun olmadığını en acilinden bu halkan özür dilemeleri gerektiğini düşünenlerdenim. 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo