ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Tutku Haber » BU AÇIKLAMA BİR ÇOK KESİMİ RAHATSIZ ETTİ

BU AÇIKLAMA BİR ÇOK KESİMİ RAHATSIZ ETTİ
HABER YORUM - SALİH GEÇKEN  Öncülüğünü VAN TSO başkanı Necdet Takva’nın yaptığı, sağduyu iddialı çağırının toplumun mazlumları tarafından karşılık bulmadığını söyleyebilirim.  Hatta yapılan basın açıklamasından ötürü rahatsız olanların oldukça fazla olduğunu gördüm.  

 

Benim bilgisizliğime versinler ben basın açıklamasındaki  “Seçim döneminde karanlık güçlerin devreye girerek” cümlesinden bir şey anlayamadım. Karanlık güçlerden kast edilen kim? Yada kimler

 

Bir--Bizim bölgemizde  ‘Karanlık Güç’ dendiğinde akla gelen ilk algının derin devlet olduğunu her halde yazmaya gerek yoktur. Derin devlet mi? Yoksa...

 

İki--‘Karanlık güç’ denilerek üstü örtülmeye çalışılan saldırganlar gün ışığı gibi ortadayken, gizem katarak ezoteriklere havale etmek toplumsal algıyı bulandırmaz mı?

 

Üç—Yuvarlama cümleler, gereksiz tabirlerle şu an yaşanan gerçekliğin üstünden yanından atlamaya gerek var mıydı? Karışık ve karmaşık cümleler yerine daha net sözcükler kullanılamaz mıydı?

 

Daha dün Hüda Par için çalışan iki kişi bıçaklı saldırıya uğradı. Bunlardan biri ağır yaralı olarak hastanede tedavi görüyor. Daha birkaç gün önce saldırıya uğrayan yaşı epeyce ilerlemiş bir kişinin kafasın onlarca dikiş atıldı. Kadınlar dövüldü. Hem de iki ayrı yerde.

 

Basın açıklamasında ki en çok rahatsız olunan “Topluma öncülük yapanların tabanı tahrik edici söylem ve eylemlerinde dikkatli olmaları gerekir.’ söylemi saldırganları tamda ödüllendirecek bir yaklaşım olarak karşımıza çıkıyor.  

 

Kim kimi tahrik edici cümleler kullanıyor? En çok saldırıya uğrayan Ak Parti ve Hüda Par yetkililerinin yaptığı açıklamanın neresinde tahrik var. Hak Par zaten hepsinden daha mazlum. Saadet'in yaptığı açıklamalarda zaten bir şey yoktur. O zaman tahrik uyarısı niye?

 

Benim takip etttiğim kadarıyla  80’ne yakın saldırı oldu. Saldırıya uğrayanlar Ak Parti, Hüda Par, Saadet Partisi ve Hak Par’a gönül verenler yada onlar için hizmet eden kişiler oldu.

 

Ak Partili kadınlara ayrı, Hüda Par’lı kadınlara ayrı saldırı oldu. Hak Par il başkanı Tayyip Bey darp edildi.

 

İki Ak Partili komalık edildi. Hüda Par’a çalışan birkaç gruba daha önce saldırı olmuştu. Dün iki elemanı bıçakla yaralandı. Birinin durumu oldukça ağır.

 

Bu saldırıların hepsini unutturacak bir açıklama yap, ‘Karanlık Güçler’ diyerek saldırganları koru; “Topluma öncülük yapanların tabanı tahrik edici söylem ve eylemlerinde dikkatli olmaları gerekir.’ diyerek zulme uğrayanları zan altında bırak daha sonra sükûnete davet ettim demeye getir.

 

Bu gün VAN TSO Başkanı Necdet Takva’nın 197 oluşum adına okuduğu basın metninin toplumsal adalete uygun olmadığını en acilinden bu halkan özür dilemeleri gerektiğini düşünenlerdenim. 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo