KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Tutku Haber » BU AÇIKLAMA BİR ÇOK KESİMİ RAHATSIZ ETTİ

BU AÇIKLAMA BİR ÇOK KESİMİ RAHATSIZ ETTİ
HABER YORUM - SALİH GEÇKEN  Öncülüğünü VAN TSO başkanı Necdet Takva’nın yaptığı, sağduyu iddialı çağırının toplumun mazlumları tarafından karşılık bulmadığını söyleyebilirim.  Hatta yapılan basın açıklamasından ötürü rahatsız olanların oldukça fazla olduğunu gördüm.  

 

Benim bilgisizliğime versinler ben basın açıklamasındaki  “Seçim döneminde karanlık güçlerin devreye girerek” cümlesinden bir şey anlayamadım. Karanlık güçlerden kast edilen kim? Yada kimler

 

Bir--Bizim bölgemizde  ‘Karanlık Güç’ dendiğinde akla gelen ilk algının derin devlet olduğunu her halde yazmaya gerek yoktur. Derin devlet mi? Yoksa...

 

İki--‘Karanlık güç’ denilerek üstü örtülmeye çalışılan saldırganlar gün ışığı gibi ortadayken, gizem katarak ezoteriklere havale etmek toplumsal algıyı bulandırmaz mı?

 

Üç—Yuvarlama cümleler, gereksiz tabirlerle şu an yaşanan gerçekliğin üstünden yanından atlamaya gerek var mıydı? Karışık ve karmaşık cümleler yerine daha net sözcükler kullanılamaz mıydı?

 

Daha dün Hüda Par için çalışan iki kişi bıçaklı saldırıya uğradı. Bunlardan biri ağır yaralı olarak hastanede tedavi görüyor. Daha birkaç gün önce saldırıya uğrayan yaşı epeyce ilerlemiş bir kişinin kafasın onlarca dikiş atıldı. Kadınlar dövüldü. Hem de iki ayrı yerde.

 

Basın açıklamasında ki en çok rahatsız olunan “Topluma öncülük yapanların tabanı tahrik edici söylem ve eylemlerinde dikkatli olmaları gerekir.’ söylemi saldırganları tamda ödüllendirecek bir yaklaşım olarak karşımıza çıkıyor.  

 

Kim kimi tahrik edici cümleler kullanıyor? En çok saldırıya uğrayan Ak Parti ve Hüda Par yetkililerinin yaptığı açıklamanın neresinde tahrik var. Hak Par zaten hepsinden daha mazlum. Saadet'in yaptığı açıklamalarda zaten bir şey yoktur. O zaman tahrik uyarısı niye?

 

Benim takip etttiğim kadarıyla  80’ne yakın saldırı oldu. Saldırıya uğrayanlar Ak Parti, Hüda Par, Saadet Partisi ve Hak Par’a gönül verenler yada onlar için hizmet eden kişiler oldu.

 

Ak Partili kadınlara ayrı, Hüda Par’lı kadınlara ayrı saldırı oldu. Hak Par il başkanı Tayyip Bey darp edildi.

 

İki Ak Partili komalık edildi. Hüda Par’a çalışan birkaç gruba daha önce saldırı olmuştu. Dün iki elemanı bıçakla yaralandı. Birinin durumu oldukça ağır.

 

Bu saldırıların hepsini unutturacak bir açıklama yap, ‘Karanlık Güçler’ diyerek saldırganları koru; “Topluma öncülük yapanların tabanı tahrik edici söylem ve eylemlerinde dikkatli olmaları gerekir.’ diyerek zulme uğrayanları zan altında bırak daha sonra sükûnete davet ettim demeye getir.

 

Bu gün VAN TSO Başkanı Necdet Takva’nın 197 oluşum adına okuduğu basın metninin toplumsal adalete uygun olmadığını en acilinden bu halkan özür dilemeleri gerektiğini düşünenlerdenim. 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo