ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Tutku Haber » BDP KUTLU DOĞUM HAFTASINI NEDEN KUTLADI?

BDP KUTLU DOĞUM HAFTASINI NEDEN KUTLADI?
YORUM/ ANALİZ—SALİH GEÇKEN  Her ne sebeple olursa olsun BDP’nin  ilk kez kutladığı ‘Kutlu Doğum Etkinlikleri’  Kürtlerin yoğunluklu olarak yaşadığı bölgemizde İslam’ı değerlere karşı savaş açanların kaybıdır. ( Hz. Peygamber (as)’e karşı olan her kesimden bahsediyorum. )

 

 Bütün zamanların en büyük önderi Hz. Muhammed (as)  hakkında yalan yanlış ifade kullananların, Hz Muhammed (as)’in peygamberliğini inkâr edenlerin,  Onun (as) Kürtlerle ilgisi yok,  O Arap Peygamberidir kara propagandası yapanların, Hz. Hatice olmasaydı Hz. Muhammed (as) Peygamber olamazdı diyenleri kaybı, Peygamber (as) kendisine önder olarak kabul edenlerin haklı mutluluğudur.

 

BDP’nin ilk kez kutladığı ‘Kutlu Doğum’ etkinlikleriyle ilgili yapılan doğru tespitleri kabul etmekle birlikte,  bu kutlamaya farklı açıdan bakmanın toplumsal açıdan daha faydalı olacağını düşünüyorum.

 

 Belli kesimin yıllardır kontrollü propaganda yaparak,  Peygamber (as) ötekileştirmek ve Kürtlerin kalbinden çıkarmak için mücadele ettiğini biliyoruz. Bu kesim yıllarca ‘İslam Kürtleri köleleştirdi’ diyordu. Katıldığım birkaç organizasyonda bizzat kendim duydum. Bu kutlama aynı zamanda o kesimin kaybının ilanı olarak görmek gerekir.  Evet, Peygambere karşı mücadele ettiğini düşünenler, ‘Kürtleri İslam’dan uzaklaştırmaya çalışanlar , Peygamberi kalbinde taşıyan ve  İslam’ı özgürlük olarak kabul edenlere karşı kaybettiler.

 

Kim ne derse desin;

 

Bir – Başta BDP olmak üzere, bu harekete yakın STK’larda çok ciddi teoloji tartışmalarının başlayacağını düşünüyorum.  

 

İki – Bu hareket içinde yapılacak tartışmaların  ‘Kutlu Doğuma’ gebe olacağını her ne sebeple olursa olsun startı verilen ‘Kutlu Doğum’ kutlamalarının ise dini değerlerinden taviz vermeyen Kürtlerin zaferine gideceğini düşünüyorum.

 

Diğer tartışmaları da önemsendiğimi yazmıştım. Tabi ki konuşulmalı. Tabi ki tartışılmalı. Tabi ki değerlendirme yapılmalı. Ama ben diyorum ki, bütün zamanların en büyük önderi ve bütün insanlığın Peygamberi Hz. Muhammed (as) hatırlanması, onun en büyük önder olarak kabul edilmesi, İsminin yad edilmesi yapılan ve yapılacak bütün tartışmalardan daha değerli ve önemlidir. Kalpleri bilen ve evirip çeviren Alemlerin Rabbi Olan Allah (cc) bütün hile ve desiseyi boşa çıkaracak vaadini biliyoruz ve iman ediyoruz.

 

BDP 'Kutlu Doğumu' neden kutladının hesabı inananların Rabbine kalsın.  Ben bu organizasyonda emeği geçen bütün samimi 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo