TUTKULU MÜZİKLER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Tutku Haber » BDP BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI NAZMİ GÜR OLABİLİR Mİ?

BDP BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI NAZMİ GÜR OLABİLİR Mİ?
YORUM-ANALIZ / SALİH GEÇKEN  Yerel seçim çalışmalarının son hızla devam ettiği bir sürecin içindeyiz.

 

Bölgede iki partinin yarıştığı  gerçekliğini göz ardı etme şanşımız yok. Yaptığımız analiz ve yorumlarda iki parti yaklaşımından ötürü haksızlık suçlamasıyla karşılaşsakta gerçeklik budur. Huda Par dışındaki partilerin bölgedeki durumları belli. Huda Par'ında bu seçimde çok ses getireceğini tahmin etmiyorum. 

 

Ak Parti henüz Van Büyükşehir adayını açıklamadı. BDP’nin mevcut Belediye Başkanı Bekir Kaya ile devam edeceği kanaati yaygın. Benim gibi farklı düşünenlerde var.

 

BDP’nin bölge illerindeki aday adayı profiline baktığımızda, mevcut belediye başkanı Bekir Kaya’nın tek aday olma ihtimamlının zorlaşacağı kanaati artıyor.

 

BDP, Diyarbakır’da Gülten Kışanak, Mardin’de Ahmet Türk, Muş’ta Sırrı Sakık’la yola çıkmayı düşünüyorsa, Van adayını birkaç kere daha düşünür diye düşünüyorum. O kentlerde, kentli milletvekili adayı profili,  Van’ı mevcutla götürememe nedeni olabilir. 

 

Son zamanlarda Van’da yüksek sesle dile getirilen Belediyenin yaklaşık 800 trilyonluk borcu iddiası karşısındaki sessizlik ve Bekir Kaya’nın masumiyetini savunanların ise parti içindeki ayrı bir kanada yükleme gibi bir çabası olsa da, BDP’nin bu iddiadan ciddi yaralar alacağı kesin. Telafuz edilen rakamın yüksekliği ve alışık olmadığımız bir suskunluğun olması yada grup içi suçlamalar iddiaların haklılığı olarak kabul ediliyor.

 

BDP’nin önemsediği yerlerin başında Van geldiğine göre, Van’ı riske etme gibi bir düşünceleri olamaz. Birde profili Van gibi yada daha düşük olan illerde Belediye Başkan adayları milletvekili düzeyinde iken Büyükşehir olan Van’da savunma pozisyonuna düşmemiş bir aday olmaması kaçınılmazdır diye düşünüyorum. 

 

Konjonktür ve dilden dile yaygınlaşan söylemlerin telafisi için  en uygun adayın Van milletvekili Nazmi Gür olacağı kanaatini yükseltiyor. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo