TUTKULU MÜZİKLER-
d

[2021-07-19 18:34:31] Seda yakup -

Biz gök yüzünün altında dolaşan tutuklularız buda bir hapistir herkesin gönlü hoş olsun özgürlük bazen dışarda da yok artık iyi ki var dediğimiz radyo şarkıları var iyi ki varsınız ablam

/

[2021-07-19 18:37:26] Serhat baran -

Van T Tipi A 3-3 te bulunan Ramazan Kotluk, Murat Aykut, Hidayet Raraman,Muhammed Şirin Çeelik, Ercan Ertaş,Mehmet Hanifi Canata, ve a 3-2 de bulunan Mustafa Doğan çok çok selam larımı gönderiyorum . 

/

[2021-07-19 18:39:22] Ridvan Gokdemir -

Merhaba iyi aksamlar Kızıltepe'den selamlar. Ahlat t tipi kapali cezaevi b11 kogusunda bulunan kardesim Vedat Gokdemir Ferhat Demircan İbrahim Aydinalp ve kogus arkadaslarina selam olsun

/

[2021-07-19 20:13:51] Erkan Kaan -

Selamin Aleyküm Ben Van T Tipi a 5 3 kogusundan tahliye oldum.  Degerli abim Mehmet Akbay'a selam olsun ve kogustaki diger arkadaslara selam olsun Allah yardcilari olsun

/

[2021-07-19 20:14:58] Demhat Adem Tugay -

T Tipi Kapalı Cezaevindeki  canım amcam Nedim Tugaya sevgilerimizi selamlarımızı yolluyoruz inşallah en kısa zamanda aramızda olacaksın canım amcam herkesin de sana çok selamı var. 

/

[2021-07-19 20:15:28] Bayram Polat -

İyi yaylınlar Ben Bayram Polat şuanda Van m Tipinden Bulunan Kardeşim Serdar Suvara, Ömer Suvar Van T tipinde bulunan Doğan Aydın İstanbul Silivri De bulunan Abim İbrahim Suvara Selamlar Olsun:

/

[2021-05-11 21:18:04] Yunusözer -

Van t tipi A/3.2 koğuşunda bulunan kuzenlerim emre özşen oğlu Ferhat akdemir abilerim Erdal türk Müslüm er Cahit temel Adnan Ertürk nurulah güzer İranlı şahin moine ve ismini unutugum bütün tüm arkadaşlarıma selam olsun Allah yar ve yardımcınız olsun .

/

[2021-05-11 21:18:22] Barış çağırci -

Mrbalar ben yeniyim iyi yayınlar dilerim rica etsem Zeynep Baksi keklik gibi parçasını çalar mısınız çevre yolunda çalışan tüm operatör arkadaşlarıma gelsin. İyi yayınlar teşekkürler.

/

[2021-04-18 10:50:22] Filiz Tasci -

Merhaba Van M Tipi Kapalı Ceza Evi D5 koğuşundan Haluk Taşçı kardeşime selam olsun onu çok seviyoruz.

/

[2021-04-18 10:47:32] Dersim Taşçı -

Selamun aleykum ben Dersim Taşçı oğlum Haluk'u çok seviyorum. Canını sıkmasın Allaha emanet olsun

/


Anasayfa » Tutku Haber » BDP BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI NAZMİ GÜR OLABİLİR Mİ?

BDP BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI NAZMİ GÜR OLABİLİR Mİ?
YORUM-ANALIZ / SALİH GEÇKEN  Yerel seçim çalışmalarının son hızla devam ettiği bir sürecin içindeyiz.

 

Bölgede iki partinin yarıştığı  gerçekliğini göz ardı etme şanşımız yok. Yaptığımız analiz ve yorumlarda iki parti yaklaşımından ötürü haksızlık suçlamasıyla karşılaşsakta gerçeklik budur. Huda Par dışındaki partilerin bölgedeki durumları belli. Huda Par'ında bu seçimde çok ses getireceğini tahmin etmiyorum. 

 

Ak Parti henüz Van Büyükşehir adayını açıklamadı. BDP’nin mevcut Belediye Başkanı Bekir Kaya ile devam edeceği kanaati yaygın. Benim gibi farklı düşünenlerde var.

 

BDP’nin bölge illerindeki aday adayı profiline baktığımızda, mevcut belediye başkanı Bekir Kaya’nın tek aday olma ihtimamlının zorlaşacağı kanaati artıyor.

 

BDP, Diyarbakır’da Gülten Kışanak, Mardin’de Ahmet Türk, Muş’ta Sırrı Sakık’la yola çıkmayı düşünüyorsa, Van adayını birkaç kere daha düşünür diye düşünüyorum. O kentlerde, kentli milletvekili adayı profili,  Van’ı mevcutla götürememe nedeni olabilir. 

 

Son zamanlarda Van’da yüksek sesle dile getirilen Belediyenin yaklaşık 800 trilyonluk borcu iddiası karşısındaki sessizlik ve Bekir Kaya’nın masumiyetini savunanların ise parti içindeki ayrı bir kanada yükleme gibi bir çabası olsa da, BDP’nin bu iddiadan ciddi yaralar alacağı kesin. Telafuz edilen rakamın yüksekliği ve alışık olmadığımız bir suskunluğun olması yada grup içi suçlamalar iddiaların haklılığı olarak kabul ediliyor.

 

BDP’nin önemsediği yerlerin başında Van geldiğine göre, Van’ı riske etme gibi bir düşünceleri olamaz. Birde profili Van gibi yada daha düşük olan illerde Belediye Başkan adayları milletvekili düzeyinde iken Büyükşehir olan Van’da savunma pozisyonuna düşmemiş bir aday olmaması kaçınılmazdır diye düşünüyorum. 

 

Konjonktür ve dilden dile yaygınlaşan söylemlerin telafisi için  en uygun adayın Van milletvekili Nazmi Gür olacağı kanaatini yükseltiyor. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo