KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Tutku Haber » BDP BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI NAZMİ GÜR OLABİLİR Mİ?

BDP BÜYÜKŞEHİR BAŞKAN ADAYI NAZMİ GÜR OLABİLİR Mİ?
YORUM-ANALIZ / SALİH GEÇKEN  Yerel seçim çalışmalarının son hızla devam ettiği bir sürecin içindeyiz.

 

Bölgede iki partinin yarıştığı  gerçekliğini göz ardı etme şanşımız yok. Yaptığımız analiz ve yorumlarda iki parti yaklaşımından ötürü haksızlık suçlamasıyla karşılaşsakta gerçeklik budur. Huda Par dışındaki partilerin bölgedeki durumları belli. Huda Par'ında bu seçimde çok ses getireceğini tahmin etmiyorum. 

 

Ak Parti henüz Van Büyükşehir adayını açıklamadı. BDP’nin mevcut Belediye Başkanı Bekir Kaya ile devam edeceği kanaati yaygın. Benim gibi farklı düşünenlerde var.

 

BDP’nin bölge illerindeki aday adayı profiline baktığımızda, mevcut belediye başkanı Bekir Kaya’nın tek aday olma ihtimamlının zorlaşacağı kanaati artıyor.

 

BDP, Diyarbakır’da Gülten Kışanak, Mardin’de Ahmet Türk, Muş’ta Sırrı Sakık’la yola çıkmayı düşünüyorsa, Van adayını birkaç kere daha düşünür diye düşünüyorum. O kentlerde, kentli milletvekili adayı profili,  Van’ı mevcutla götürememe nedeni olabilir. 

 

Son zamanlarda Van’da yüksek sesle dile getirilen Belediyenin yaklaşık 800 trilyonluk borcu iddiası karşısındaki sessizlik ve Bekir Kaya’nın masumiyetini savunanların ise parti içindeki ayrı bir kanada yükleme gibi bir çabası olsa da, BDP’nin bu iddiadan ciddi yaralar alacağı kesin. Telafuz edilen rakamın yüksekliği ve alışık olmadığımız bir suskunluğun olması yada grup içi suçlamalar iddiaların haklılığı olarak kabul ediliyor.

 

BDP’nin önemsediği yerlerin başında Van geldiğine göre, Van’ı riske etme gibi bir düşünceleri olamaz. Birde profili Van gibi yada daha düşük olan illerde Belediye Başkan adayları milletvekili düzeyinde iken Büyükşehir olan Van’da savunma pozisyonuna düşmemiş bir aday olmaması kaçınılmazdır diye düşünüyorum. 

 

Konjonktür ve dilden dile yaygınlaşan söylemlerin telafisi için  en uygun adayın Van milletvekili Nazmi Gür olacağı kanaatini yükseltiyor. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo