KAPTAN-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Tutku Haber » BAŞBAKAN HİLEYİ ERKEN FARK ETTİ

BAŞBAKAN HİLEYİ ERKEN FARK ETTİ
YORUM-ANALİZ/  SALİH GEÇKEN    Van Belediye Camisindeki imamın ‘Hutbede’ son zamanda yaşanan olaylarla ilgili yorum yapmasından rahatsız olup, cumayı terk edenlerin haberinden sonra ‘Keşke’ fitneye sebep olacak açıklamalara girmeseydi diye düşündüm. Hatta birkaç ortamda bunu dile getirdim.

 

Haber sitemizin köşe yazarı A.Halim Almalı’nın ‘Din ve Siyaset’ başlıklı köşe yazısında: “Burada hemen denebilir ki, cami tartışma yeri midir? Evet, evet tartışma yeridir, toplumun bilinçlendirilmesi yeridir, yönetimin eleştirilmesi yeridir, çözüm üretilme yeridir, dinden/siyaset bahsedilmesi gereken yerdir vs!..

 

Bu nasıl bir camiidir ki, din/siyaset konuşulmasın, toplumun genel maslahatı konuşulmasın, cemaat görüş ve düşüncelerini akıl çerçevesinde imamla müzakere etmesin?..  Tespiti bakış açımın değişmesine neden oldu.

 

Yaşanan olayları, halka doğru bir dille aktarılmasının ‘Fitne’ ateşinin söndürülmesine yardımcı olacağı yaklaşımı da farklı bir bakış açısıdır. Aslında bu yaklaşımda doğrudur.

 

Diğer bir arkadaşın: “Sevgili Salih bu konuyu milyonlar konuşuyor. Hangi tv’yi açarsan aç bu konunun konuşulduğuna şahit oluyorsun.  İmamların bakış açısı ve değerlendirmesini ‘Fitne’nin devamına yorumlamak, dindarları n düşüncelerini toplumda itibarsızlaştırmaya çalışanlara destek olur.” Söylemi ayrı bir bakış açısıdır.

 

 

‘Neden ‘İmamlar’ konuşmasın. Bu toplum üstünde belli ağırlıkları olan o insanlar neden düşüncelerini halkla paylaşmasın. Gazeteci konuşacak, akademisyen konuşacak, sokaktaki insan konuşacak ama ‘Cami İmamı’ konuşunca suç olacak.’ Diye sitem edenlerde haklılar.

 

 

BAŞBAKAN, MENDERİS'İN DÜŞTÜGÜ HATAYA DÜŞMEDİ

 

Şu an ülkede yanan ateşin farklı misyonlar tarafından desteklendiğine inananlardanım.

 

Karalama operasyonu haline getirilmeye çalışılan bu operasyonunun içinde yer edinmeye çalışan bazı samimi Müslümanların hata yaptıklarına inanmakla birlikte, oynanan oyunun farkında olmadıkları düşüncesi bende ağır basıyor. Samimi müslümanların,  ülkenin kaybına neden olan gidişattan rahatsız olduklarını tahmin ediyorum. 

 

Tarihin tekerrürden ibaret olduğunu söylerler. İbret almadığımız ve çok çabuk  unuttuğumuz için tarihi olayların daha çok tekerrür edecek gibi.

 

Başbakanın tarihten çıkardığı derslerden olsa gerek Adnan Menderes’in ‘Samet Kuşçu ve Dokuz Subay’ olayında  düşürüldüğü hataya düşmedi. Başbakan yerinde bir kararla kendini yemeye niyetli kişileri alt ederek, cephedeki güçlerini aşağı  çekti.   Cesur duruşu ve erken müdahalesi ile 1970’lere giden yola kısmen olsa da ot tıkadı gibi.  Şami Ergin misyonuyla 'Aman ha' diyenleri dinlememesi, kendisi ve ülkenin hayrına dönüşeceğini düşünüyorum. 

 

Birde;  yıllar önce okuduğum  ‘Babil’de Amerika Tangosu’ adlı eserin bu günlerde hafızamda yeniden galebe geleceğini hiç düşünmemiştim.
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo