KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Tutku Haber » BAŞBAKAN HİLEYİ ERKEN FARK ETTİ

BAŞBAKAN HİLEYİ ERKEN FARK ETTİ
YORUM-ANALİZ/  SALİH GEÇKEN    Van Belediye Camisindeki imamın ‘Hutbede’ son zamanda yaşanan olaylarla ilgili yorum yapmasından rahatsız olup, cumayı terk edenlerin haberinden sonra ‘Keşke’ fitneye sebep olacak açıklamalara girmeseydi diye düşündüm. Hatta birkaç ortamda bunu dile getirdim.

 

Haber sitemizin köşe yazarı A.Halim Almalı’nın ‘Din ve Siyaset’ başlıklı köşe yazısında: “Burada hemen denebilir ki, cami tartışma yeri midir? Evet, evet tartışma yeridir, toplumun bilinçlendirilmesi yeridir, yönetimin eleştirilmesi yeridir, çözüm üretilme yeridir, dinden/siyaset bahsedilmesi gereken yerdir vs!..

 

Bu nasıl bir camiidir ki, din/siyaset konuşulmasın, toplumun genel maslahatı konuşulmasın, cemaat görüş ve düşüncelerini akıl çerçevesinde imamla müzakere etmesin?..  Tespiti bakış açımın değişmesine neden oldu.

 

Yaşanan olayları, halka doğru bir dille aktarılmasının ‘Fitne’ ateşinin söndürülmesine yardımcı olacağı yaklaşımı da farklı bir bakış açısıdır. Aslında bu yaklaşımda doğrudur.

 

Diğer bir arkadaşın: “Sevgili Salih bu konuyu milyonlar konuşuyor. Hangi tv’yi açarsan aç bu konunun konuşulduğuna şahit oluyorsun.  İmamların bakış açısı ve değerlendirmesini ‘Fitne’nin devamına yorumlamak, dindarları n düşüncelerini toplumda itibarsızlaştırmaya çalışanlara destek olur.” Söylemi ayrı bir bakış açısıdır.

 

 

‘Neden ‘İmamlar’ konuşmasın. Bu toplum üstünde belli ağırlıkları olan o insanlar neden düşüncelerini halkla paylaşmasın. Gazeteci konuşacak, akademisyen konuşacak, sokaktaki insan konuşacak ama ‘Cami İmamı’ konuşunca suç olacak.’ Diye sitem edenlerde haklılar.

 

 

BAŞBAKAN, MENDERİS'İN DÜŞTÜGÜ HATAYA DÜŞMEDİ

 

Şu an ülkede yanan ateşin farklı misyonlar tarafından desteklendiğine inananlardanım.

 

Karalama operasyonu haline getirilmeye çalışılan bu operasyonunun içinde yer edinmeye çalışan bazı samimi Müslümanların hata yaptıklarına inanmakla birlikte, oynanan oyunun farkında olmadıkları düşüncesi bende ağır basıyor. Samimi müslümanların,  ülkenin kaybına neden olan gidişattan rahatsız olduklarını tahmin ediyorum. 

 

Tarihin tekerrürden ibaret olduğunu söylerler. İbret almadığımız ve çok çabuk  unuttuğumuz için tarihi olayların daha çok tekerrür edecek gibi.

 

Başbakanın tarihten çıkardığı derslerden olsa gerek Adnan Menderes’in ‘Samet Kuşçu ve Dokuz Subay’ olayında  düşürüldüğü hataya düşmedi. Başbakan yerinde bir kararla kendini yemeye niyetli kişileri alt ederek, cephedeki güçlerini aşağı  çekti.   Cesur duruşu ve erken müdahalesi ile 1970’lere giden yola kısmen olsa da ot tıkadı gibi.  Şami Ergin misyonuyla 'Aman ha' diyenleri dinlememesi, kendisi ve ülkenin hayrına dönüşeceğini düşünüyorum. 

 

Birde;  yıllar önce okuduğum  ‘Babil’de Amerika Tangosu’ adlı eserin bu günlerde hafızamda yeniden galebe geleceğini hiç düşünmemiştim.
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo