MÜZİK KEYFİ-MÜZİK KEYFİ
d

[2022-11-07 15:04:50] Kardelen -

Abla merhabalar, Tutku radyoya hoş geldin. Abla ben Kardelen canımın içi Tarığıma Soner Arıca seni seviyorum şarkısını armağan etmek istiyorum.

/

[2022-11-07 15:05:01] Savas kaya -

Merhaba güzel sesli nehir ne güzel yayının akıp gidiyor sevdiklerimizin özlemini bize unutturup senin guzel sunumunla akıp gidiyoruz Teşekurler Ahmet kayadan penceresiz kaldım anne şarkısını tüm kader mahkumlarına gelsin en çokta T tipinde bulunan berivan atalaya gelsin

/

[2022-11-07 15:05:17] Hilal bayer -

Canım alime burdan selamlar senı. Cok sevıyorum cok az kaldı kavuşmamiza Allaha emanet ol 8 d koguşu ali yılmaz

/

[2022-11-07 15:05:30] Abdullah genç -

Van merkezden slmlar burdan necip yavuz abime derdo yavuz hakan genç abime tüm koğuş arkadaşlarına armaganimdir Müslüm Gürses aklı yok Fikri yok

/

[2022-11-07 15:06:41] Selim alodağtaş -

SA. Abim Emrullah Alpdağtaş'a selamlarımı iletiyorum. Kardeşi  Selim Alpdağtaş.

 

/

[2022-11-07 15:06:53] Şivan babat -

Ben şivan babat burdan kardeşim umur kervan.a selam ederim Allah yar ve yardımcın olsun

/

[2021-07-19 18:34:31] Seda yakup -

Biz gök yüzünün altında dolaşan tutuklularız buda bir hapistir herkesin gönlü hoş olsun özgürlük bazen dışarda da yok artık iyi ki var dediğimiz radyo şarkıları var iyi ki varsınız ablam

/

[2021-07-19 18:37:26] Serhat baran -

Van T Tipi A 3-3 te bulunan Ramazan Kotluk, Murat Aykut, Hidayet Raraman,Muhammed Şirin Çeelik, Ercan Ertaş,Mehmet Hanifi Canata, ve a 3-2 de bulunan Mustafa Doğan çok çok selam larımı gönderiyorum . 

/

[2021-07-19 18:39:22] Ridvan Gokdemir -

Merhaba iyi aksamlar Kızıltepe'den selamlar. Ahlat t tipi kapali cezaevi b11 kogusunda bulunan kardesim Vedat Gokdemir Ferhat Demircan İbrahim Aydinalp ve kogus arkadaslarina selam olsun

/

[2021-07-19 20:13:51] Erkan Kaan -

Selamin Aleyküm Ben Van T Tipi a 5 3 kogusundan tahliye oldum.  Degerli abim Mehmet Akbay'a selam olsun ve kogustaki diger arkadaslara selam olsun Allah yardcilari olsun

/


Anasayfa » Slider Haberler » VAN'DAKİ SALDIRI ORANI BELLİ OLDU

VAN'DAKİ SALDIRI ORANI BELLİ OLDU
Siber Suçlarla Şube Müdürü Osman Yüksel ve Siber Suçlarla Mücadele Komiseri Ertuğrul Şendoğan Tutku Radyo'da Beraat Öner'e konuk oldu.  
 
 
 
Öner'in sorularını yanıtlayan Osman Yüksel, daha çok internet ortamına taşınan siber suçlarla mücadelede suçun vuku bulmadan önce engellemeye çalıştıklarını söyledi.
 
 
 
HALKIN %98'İ İNTERNET KULLANIYOR
 
TÜİK ortalamalarına göre insanlarımızın yaklaşık %98'i internet kullanıyor. İnternet hayatımızı kolaylaştırdığı gibi siber saldırılarda görüldüğü gibi dezavantajları da var. Siberay internetin nasıl güvenli bir şekilde kullanılacağı yönünde çalışmalara start verdi.
 
 
 
SİBERAY SİZİ KORUR
 
Siber saldırılara maruz kalmamak için Siberayın takibini ve güncel saldırı yöntemlerinden haberdar olunmasının birçok saldırıyı engelleyeceğini söyleyebilirim. Siberay projesi çalışmaları kapsamında, insanların gerek dijital dünyada gerek gündelik yaşamda siber zorbalığa maruz kalmaması için farkındalık çalışmaları yürütülüyor. Siberayda paylaşılan bilgiler yaş gruplarına göre paylaşılmıştır. Video ve görsel paylaşımlar bulunmaktadır.
 
 
 
BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMAYIN
 
Yüksel, sosyal medyayı özellikle kendi kişisel bilgilerimizden uzak tutmamız faydalı olacaktır. Sosyal medya hesabından paylaşılan kişisel bilgiler bu saldırganlar tarafından değerlendirilerek size ulaşımı kolaylaştırıyor.
 
Kişisel bilgilere ulaşmak için çeşitli yöntemler kullanıyorlar. Link göndermek, farklı bir siteye yönlendirmek gibi diyebilirim. Kaynağı belli olmayan link ve mesajları açmamamız daha güvenlidir. Bunlara dikkat etmek gerekir. Özellikle hesap uzantılarına dikkat etmek gerekir.
 
 
 
SOSYAL MEDYA SUÇLARI
 
İnternet ortamında işlenen suçla normal yaşamda işlenen suç arasında fark yoktur. Sosyal medya üzerinden işlenen suçlarında cezası aynıdır. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşan kişiler ilk olarak 112 aramalılar. Onların yönlendirmesiyle işlemlerini takip etmelidir.
 
 
 
TEHLİKELİ OYUNLAR
 
24 saat esasına göre çalışan sanal devriyemiz sürekli zararlı platformları engellemeye çalışıyor. Çok geniş olan internet dünyasının tamamını kontrol altına almak çok zor olduğundan ailelerin üstleneceği sorumlulukta önemlidir. Aileler  çocuklarını bilinçlendirerek internet kullanımını sınırlandırabilir. Bu konuda en iyi polis anneler olarak görülmelidir. Annelerin dikkati ve takibi oldukça önemlidir.
 
 
 
OKULLARDAKİ ÇALIŞMALAR
 
Okul öğrencileriyle ilgili bilinçlendirme çalışmalarımız pandemi döneminde duraksadı.  Okullara yönelik bu yıl çalışmalarımız olacaktır. Okulda yapılacak bilinçlendirme çalışmalarını önemsiyoruz.  
 
 
 
Siber Suçlarla Mücadele Komiseri Ertuğrul Şendoğan; Halkımız siber saldırılardan nasıl korunabileceklerine yönelik en iyi bilgiyi www.siberay.com internet sitesinden ulaşabilirler.
 
 
 
SALDIRI YÖNTEMLERİ GÜNCELLENİYOR
 
Teknoloji kullanımı artığı gibi kötü niyetli insanlarda yöntemlerini değiştiriyor. Örneğin pandemi döneminde daha çok pandemi ile ilgili linkler üzerinden saldırı yapılırken, başka zamanlarda gündemle ilgili bilgiler üzerinden saldırılar yapılıyor. Saldırı yöntemleri güncel olarak değişebiliyor. Vatandaşında kendini güncellemesi gerekiyor. Çok dikkatli olmak zorundayız.
 
 
 
VAN'DA GÜNDELİK SALDIRI ORANI
 
Van'da günde 10-15 kişi şikayetini alıyoruz. Yaş grubu genel itibariyle suça göre değişiyor. Yaş ortalaması yükseldikçe kanma oranı daha çok artıyor. Halkı bilinçlendirmek için daha geniş kitlelere ulaşmamız gerekiyor.
 
 
 
SOSYAL MEDYA HESABI ÇALINDIĞINDA
 
Sosyal Medya hesabınız çalındığında diğer hesaplarınızdan çalınan hesabınızla ilgili hemen bilgi paylaşarak uyarıda bulunun. Sorun yaşamamak için şikâyet ederek kapatılması ve şubemize gelerek suç duyurusunda bulunması gerekir.
 
 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI ASYA GÜZELLİK MERKEZİ
SOSYAL AĞLAR

logo