BASINDA BU GÜN-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Öne Çıkanlar » Van'ın görüntüsü ve imar durumu çok kötü durumda

Van'ın görüntüsü ve imar durumu çok kötü durumda
TUTKUHABER ÖZEL   İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Nurettin Sözen, Van’daki kentleşmenin çok kötü olduğunu, kent kimliğini yansıtan yapılardan yoksun olduğunu belirtti.

 

 

Van’da yerel yayın yapan Tutku Radyo’ya konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Nurettin çözüm süreciyle ilgili CHP’ye haksızlık yapıldığını belirtti.

 

 

Program sunucusu Salih Geçken’in sorularına cevap veren Sözen: ‘ Daha önce Van’a gelmiştim. Ama bu sefer daha fazla iç içe olma şansını yakaladım. Van’ın bir çok kesimi dolaştım. Farklı mahallelere gittim. Ciddi yoksulluklar gördüm. Sonuçları ağır olan deprem bunun üstüne gelince sıkıntılarının arttığını söyleyebiliriz.

 

 

Kampusun yerleşim alanı çok güzel. Ülkenin en iyi yerleşim alanlarından biri olabilir. Van için ışık kaynağı olan Üniversite daha çok geliştirilebilir.

 

 

Üzülerek itiraf etmeliyim ki Van’ın kimliğini, coğrafyasını ve tarihini yapılardan uzak bir görünüm var. Zamanla bunun değişmesi gerekir. Kentleşme kurallarına uyulduğunu görmedim. Yapılan bir çok yapıya mimar elinin değmediğini duydum. Bunların aşılması gerekir.

 

 

Yoksulluk ve zaruretten dolayı bir gecekondulaşma var. Bununla ilgili farklı çalışmalara zaman yayılabilir. Bunu anlayabiliriz. Ama gölün kirletilmesine bahane üretemeyiz. Dünya harikası bir gölümüz var. Bunun kirlenmesine engel olmamız gerekir.

 

 

Kent kimliğinin yeniden hayata geçirilmesi, çağdaş ve modern bir yapıya geçirilmesi için gecekondulaşmaya engel olmamız gerekir. Belediyelere burada çok önemli görevler düşüyor. Ruhsatsız binalara geçit verilmemeli. Umarım Van Belediyesi bu konuda daha duyarlı davranır.

 

 

Bilim adamlarından, Odalardan ve konusunda uzman olan sektörlerden destek almak gerekir. Bu konuda yada üniversite dalını yada meslek odalarını yanınıza almanız gerekir. Düzenli bir bütçe ve iyi bir kadroyla halledilmeyecek sorun yoktur.

 

 

CHP’YE HAKSIZLIK YAPILYOR

Yaşanan süreçte CHP’nin duruşunu eleştirenler haksızlık yapıyor. En büyük sorunlarımızdan olan Kürt sorunun raporlaştıran ve bunu dünyaya ilan eden bir partiyi duyarsızlıkla eleştirmek haksızlıktır.

Biz parti olarak sorunun temelli çözülmesi için çalışıyoruz. Günlük politikalarla günü kurtarmak isteyenlere alet olmamak barışa karşı olmak değildir. Biz sürecin sağlıklı işlemesini istemek en doğru yöntemdir.’ dedi
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo