ÇİĞDEM'LE DÖRT DUVAR-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Öne Çıkanlar » Van'ın görüntüsü ve imar durumu çok kötü durumda

Van'ın görüntüsü ve imar durumu çok kötü durumda
TUTKUHABER ÖZEL   İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Nurettin Sözen, Van’daki kentleşmenin çok kötü olduğunu, kent kimliğini yansıtan yapılardan yoksun olduğunu belirtti.

 

 

Van’da yerel yayın yapan Tutku Radyo’ya konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Nurettin çözüm süreciyle ilgili CHP’ye haksızlık yapıldığını belirtti.

 

 

Program sunucusu Salih Geçken’in sorularına cevap veren Sözen: ‘ Daha önce Van’a gelmiştim. Ama bu sefer daha fazla iç içe olma şansını yakaladım. Van’ın bir çok kesimi dolaştım. Farklı mahallelere gittim. Ciddi yoksulluklar gördüm. Sonuçları ağır olan deprem bunun üstüne gelince sıkıntılarının arttığını söyleyebiliriz.

 

 

Kampusun yerleşim alanı çok güzel. Ülkenin en iyi yerleşim alanlarından biri olabilir. Van için ışık kaynağı olan Üniversite daha çok geliştirilebilir.

 

 

Üzülerek itiraf etmeliyim ki Van’ın kimliğini, coğrafyasını ve tarihini yapılardan uzak bir görünüm var. Zamanla bunun değişmesi gerekir. Kentleşme kurallarına uyulduğunu görmedim. Yapılan bir çok yapıya mimar elinin değmediğini duydum. Bunların aşılması gerekir.

 

 

Yoksulluk ve zaruretten dolayı bir gecekondulaşma var. Bununla ilgili farklı çalışmalara zaman yayılabilir. Bunu anlayabiliriz. Ama gölün kirletilmesine bahane üretemeyiz. Dünya harikası bir gölümüz var. Bunun kirlenmesine engel olmamız gerekir.

 

 

Kent kimliğinin yeniden hayata geçirilmesi, çağdaş ve modern bir yapıya geçirilmesi için gecekondulaşmaya engel olmamız gerekir. Belediyelere burada çok önemli görevler düşüyor. Ruhsatsız binalara geçit verilmemeli. Umarım Van Belediyesi bu konuda daha duyarlı davranır.

 

 

Bilim adamlarından, Odalardan ve konusunda uzman olan sektörlerden destek almak gerekir. Bu konuda yada üniversite dalını yada meslek odalarını yanınıza almanız gerekir. Düzenli bir bütçe ve iyi bir kadroyla halledilmeyecek sorun yoktur.

 

 

CHP’YE HAKSIZLIK YAPILYOR

Yaşanan süreçte CHP’nin duruşunu eleştirenler haksızlık yapıyor. En büyük sorunlarımızdan olan Kürt sorunun raporlaştıran ve bunu dünyaya ilan eden bir partiyi duyarsızlıkla eleştirmek haksızlıktır.

Biz parti olarak sorunun temelli çözülmesi için çalışıyoruz. Günlük politikalarla günü kurtarmak isteyenlere alet olmamak barışa karşı olmak değildir. Biz sürecin sağlıklı işlemesini istemek en doğru yöntemdir.’ dedi
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo