MÜZİK KEYFİ-MÜZİK KEYFİ
d

[2022-11-07 15:04:50] Kardelen -

Abla merhabalar, Tutku radyoya hoş geldin. Abla ben Kardelen canımın içi Tarığıma Soner Arıca seni seviyorum şarkısını armağan etmek istiyorum.

/

[2022-11-07 15:05:01] Savas kaya -

Merhaba güzel sesli nehir ne güzel yayının akıp gidiyor sevdiklerimizin özlemini bize unutturup senin guzel sunumunla akıp gidiyoruz Teşekurler Ahmet kayadan penceresiz kaldım anne şarkısını tüm kader mahkumlarına gelsin en çokta T tipinde bulunan berivan atalaya gelsin

/

[2022-11-07 15:05:17] Hilal bayer -

Canım alime burdan selamlar senı. Cok sevıyorum cok az kaldı kavuşmamiza Allaha emanet ol 8 d koguşu ali yılmaz

/

[2022-11-07 15:05:30] Abdullah genç -

Van merkezden slmlar burdan necip yavuz abime derdo yavuz hakan genç abime tüm koğuş arkadaşlarına armaganimdir Müslüm Gürses aklı yok Fikri yok

/

[2022-11-07 15:06:41] Selim alodağtaş -

SA. Abim Emrullah Alpdağtaş'a selamlarımı iletiyorum. Kardeşi  Selim Alpdağtaş.

 

/

[2022-11-07 15:06:53] Şivan babat -

Ben şivan babat burdan kardeşim umur kervan.a selam ederim Allah yar ve yardımcın olsun

/

[2021-07-19 18:34:31] Seda yakup -

Biz gök yüzünün altında dolaşan tutuklularız buda bir hapistir herkesin gönlü hoş olsun özgürlük bazen dışarda da yok artık iyi ki var dediğimiz radyo şarkıları var iyi ki varsınız ablam

/

[2021-07-19 18:37:26] Serhat baran -

Van T Tipi A 3-3 te bulunan Ramazan Kotluk, Murat Aykut, Hidayet Raraman,Muhammed Şirin Çeelik, Ercan Ertaş,Mehmet Hanifi Canata, ve a 3-2 de bulunan Mustafa Doğan çok çok selam larımı gönderiyorum . 

/

[2021-07-19 18:39:22] Ridvan Gokdemir -

Merhaba iyi aksamlar Kızıltepe'den selamlar. Ahlat t tipi kapali cezaevi b11 kogusunda bulunan kardesim Vedat Gokdemir Ferhat Demircan İbrahim Aydinalp ve kogus arkadaslarina selam olsun

/

[2021-07-19 20:13:51] Erkan Kaan -

Selamin Aleyküm Ben Van T Tipi a 5 3 kogusundan tahliye oldum.  Degerli abim Mehmet Akbay'a selam olsun ve kogustaki diger arkadaslara selam olsun Allah yardcilari olsun

/


Anasayfa » Öne Çıkanlar » Van'ın görüntüsü ve imar durumu çok kötü durumda

Van'ın görüntüsü ve imar durumu çok kötü durumda
TUTKUHABER ÖZEL   İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Nurettin Sözen, Van’daki kentleşmenin çok kötü olduğunu, kent kimliğini yansıtan yapılardan yoksun olduğunu belirtti.

 

 

Van’da yerel yayın yapan Tutku Radyo’ya konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlarından Nurettin çözüm süreciyle ilgili CHP’ye haksızlık yapıldığını belirtti.

 

 

Program sunucusu Salih Geçken’in sorularına cevap veren Sözen: ‘ Daha önce Van’a gelmiştim. Ama bu sefer daha fazla iç içe olma şansını yakaladım. Van’ın bir çok kesimi dolaştım. Farklı mahallelere gittim. Ciddi yoksulluklar gördüm. Sonuçları ağır olan deprem bunun üstüne gelince sıkıntılarının arttığını söyleyebiliriz.

 

 

Kampusun yerleşim alanı çok güzel. Ülkenin en iyi yerleşim alanlarından biri olabilir. Van için ışık kaynağı olan Üniversite daha çok geliştirilebilir.

 

 

Üzülerek itiraf etmeliyim ki Van’ın kimliğini, coğrafyasını ve tarihini yapılardan uzak bir görünüm var. Zamanla bunun değişmesi gerekir. Kentleşme kurallarına uyulduğunu görmedim. Yapılan bir çok yapıya mimar elinin değmediğini duydum. Bunların aşılması gerekir.

 

 

Yoksulluk ve zaruretten dolayı bir gecekondulaşma var. Bununla ilgili farklı çalışmalara zaman yayılabilir. Bunu anlayabiliriz. Ama gölün kirletilmesine bahane üretemeyiz. Dünya harikası bir gölümüz var. Bunun kirlenmesine engel olmamız gerekir.

 

 

Kent kimliğinin yeniden hayata geçirilmesi, çağdaş ve modern bir yapıya geçirilmesi için gecekondulaşmaya engel olmamız gerekir. Belediyelere burada çok önemli görevler düşüyor. Ruhsatsız binalara geçit verilmemeli. Umarım Van Belediyesi bu konuda daha duyarlı davranır.

 

 

Bilim adamlarından, Odalardan ve konusunda uzman olan sektörlerden destek almak gerekir. Bu konuda yada üniversite dalını yada meslek odalarını yanınıza almanız gerekir. Düzenli bir bütçe ve iyi bir kadroyla halledilmeyecek sorun yoktur.

 

 

CHP’YE HAKSIZLIK YAPILYOR

Yaşanan süreçte CHP’nin duruşunu eleştirenler haksızlık yapıyor. En büyük sorunlarımızdan olan Kürt sorunun raporlaştıran ve bunu dünyaya ilan eden bir partiyi duyarsızlıkla eleştirmek haksızlıktır.

Biz parti olarak sorunun temelli çözülmesi için çalışıyoruz. Günlük politikalarla günü kurtarmak isteyenlere alet olmamak barışa karşı olmak değildir. Biz sürecin sağlıklı işlemesini istemek en doğru yöntemdir.’ dedi
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo