MÜZİK KEYFİ-
d

[2019-08-21 17:57:24] Kuğu -

Selam Salih  Mavi Türkü'yü  sana ve Tutku Radyo dinleyicilerine armağan ediyorum

/

[2019-08-21 11:10:25] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ, DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:10:31] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ, DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:09:56] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ, DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:08:51] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:04:49] Cihat karabulut -

Ben cihat katabulut Van'dan f tipi cezaevinde yatan yüreği güzel kardeşim Ferhat tekere Gökan bagirdan oy gülüm sarkisini armağan ediyorum rahim sabır versin

/

[2019-08-21 11:05:28] Rabia tanir -

İyi yayınlar Tutku Radyo ailesi ben Rabia tanir e7 kogusunda olan abim imdat tanire kucak dolu sevgi selamlarımı yolluyorum seni cok özledik inşallah en kısa zamanda aramızda olursun Allah yar ve yardımcımız olsun iyi yayınlar

/

[2019-08-21 11:06:22] Ümit gündelik -

Merhabalar iyi yayınlar diliyorum ben 8 ağustosta tahliye oldum Muş’tan Muşlu reis burdan d 5 ye bulunan bütün abilerim kardeşlerime selalmlarımı sunarım hepinizi özledim gelmeye hiç niyetim yok ama sizleri beklerim isteyeceğim parça pinhani kefen giydim bütün d 5 e gelsin çalarsanız sevinirim

/

[2019-08-21 11:06:35] Hamza küçüktepe -

Ilk önce hepinizin bayramını kutluyorum nice bayramlar görmenize ben mert küçüktepe nin kardeşi Hamza küçüktepe van açıkta bulunan abim mert küçüktepe van t tipi a4 2 kavusunda emre yücekuş abime sıradaki şarkıları armağan ediyorum.Allah kurtarsın.

/

[2019-08-21 11:06:56] Botan bayer -

Selamun aleykum  van t tipi ceza evinde a8 -1 koğüşun da abim erol bayer canım yigenim mazlum bayer deyerli abim muhubullah özdemir necip güneş cahit kılıç dundar şen ve diyer tum koğüş arkadaşlarına selsm ve saygılarımı iletiyorum hepsinin kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyorum deyerli erol abim her kesin size çok selamları var hepinizin bayramını kutluyorlar allaha emanet ol

/


Anasayfa » Konuklar » Yanlış yapan herkes mutlaka cezalandırılacaktır

Yanlış yapan herkes mutlaka cezalandırılacaktır
TUTKUHABER ÖZEL   TOKİ’nin depremzede kiracılar için başlattığı müracaatlardan sonra Van dışında ikamet ettiği halde gelip müracaat edenlerin olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Van Vali Yardımcısı Atay Uslu evrak incelemelerinin  çok sıkı yapılacağını belirtti.

 

 

Van’da yerel yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu programa  konuk olan Vali yardımcısı Uslu ‘Depremzede kiracılar için ayrılan 1000 adet konut için şu ana kadar 22 000 kişinin müracaat ettiğini, müracaatların beklentilerinin üstünde olduğunu belirtti.

 

 

Salih Geçken’in sorularını yanıtlayan Uslu:

 

Başbakanımızın talimatıyla 500’ü Van’da 500’ü Erçiş’te olmak üzere depremzede kiracılara 1000 konut ayrıldı. Bu müracaatlara Van’da 19 bini Erciş’te yaklaşık 3 bin civarında müracaat aldık. Tabi burada vatandaşlarımızın beyanlarını dikkate aldık. Kuraya girecek sayı yapılan incelemelerden sonra belli olacak.

 

Otobüs firmaları yapılan açıklamadan sonra İstanbul, Ankara ve İzmir’den çok yoğun talep olduğunu söylediler. Tabi bizim şartlarımız bellidir. Müracaatlarda sadece beyanı dikkate alıyoruz. İncelemelerde şartlarını yerine getirmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

 

Depremde Van yada Erçiş’te yaşayan  evli yada dul vatandaşlarımızın dışındaki müracaatları kabul ediyoruz. Tabi şartlar çok iyi olunca başvurularda patlama oldu. 75 bin tl ye 20 yıl geri ödemeli olunca kimse bu imkanı kaçırmak istemiyor.

 

 

Müracaatların doğru olması için ilk şartımız kişinin deprem yaşanırken Van’da yaşayan kiracı olması gerekiyor. Bunu ispat edemiyorsa müracaatları geçersiz oluyor. Kişiler bakmakla yükümlü oldukları kişilerin evinde oturuyorsa bu haktan faydalanamacak. Müracaat edenin ve eşinin  belediye ve tapu kadastrodan aldığı belgelerle Türkiye’nin her hangi bir yerinde konut ve arsası olmaması gerekiyor. Bu şartları İhtiyaç sahiplerinin bu imkanlardan faydalanması koyduk.

 

 

Müracaatlar Cuma günü sona eriyor. Tapu ve Kadastrodan tapu bilgiler alındıktan sonra kuraya girenlerin listesi kesinleşecektir. Tabi yoğunluk çok olduğu için daha önceden belirlediğimiz kura tarihinde değişme olabilir.

 

 

Fiyatlar çok cazip. Yapılan mekan çok güzel. Bakın şimdiden 400 tl den kiraya verilmeye başlandı. Zamanla kira fiyatlarında artışın olacağını biliyoruz. Buna rağmen konut sahibi olan kişiler bu gün itibariyle 320 tl verecekler. Bu avantajı kimse kaçırmak istemediği için ev sahibi olmak istiyor.

 

 

Dul, yetim, sakat yada özürlü ayrımı yapmadan herkesi kuraya tabi tutacağız. Şartları taşıyan herkes kuraya tabi tutulacak.

 

 

Kiracı haklarından faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın 3 mayısa kadar müracaatını yapmalıdır. Başvuru çok olduğu için süre uzatımı olmayacaktır.

 

 

Kiracılar dışında tapu sorunu olan vatandaşlarımız vardı. Zamanında bizlere müracaat eden vatandaşlarımıza konutlarını vereceğiz. Onlardan herhangi bir almadık. Tek şartımız zamanında başvurmaları gerekiyor. dedi.
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo