MÜZİK KEYFİ-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Yanlış yapan herkes mutlaka cezalandırılacaktır

Yanlış yapan herkes mutlaka cezalandırılacaktır
TUTKUHABER ÖZEL   TOKİ’nin depremzede kiracılar için başlattığı müracaatlardan sonra Van dışında ikamet ettiği halde gelip müracaat edenlerin olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Van Vali Yardımcısı Atay Uslu evrak incelemelerinin  çok sıkı yapılacağını belirtti.

 

 

Van’da yerel yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu programa  konuk olan Vali yardımcısı Uslu ‘Depremzede kiracılar için ayrılan 1000 adet konut için şu ana kadar 22 000 kişinin müracaat ettiğini, müracaatların beklentilerinin üstünde olduğunu belirtti.

 

 

Salih Geçken’in sorularını yanıtlayan Uslu:

 

Başbakanımızın talimatıyla 500’ü Van’da 500’ü Erçiş’te olmak üzere depremzede kiracılara 1000 konut ayrıldı. Bu müracaatlara Van’da 19 bini Erciş’te yaklaşık 3 bin civarında müracaat aldık. Tabi burada vatandaşlarımızın beyanlarını dikkate aldık. Kuraya girecek sayı yapılan incelemelerden sonra belli olacak.

 

Otobüs firmaları yapılan açıklamadan sonra İstanbul, Ankara ve İzmir’den çok yoğun talep olduğunu söylediler. Tabi bizim şartlarımız bellidir. Müracaatlarda sadece beyanı dikkate alıyoruz. İncelemelerde şartlarını yerine getirmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

 

Depremde Van yada Erçiş’te yaşayan  evli yada dul vatandaşlarımızın dışındaki müracaatları kabul ediyoruz. Tabi şartlar çok iyi olunca başvurularda patlama oldu. 75 bin tl ye 20 yıl geri ödemeli olunca kimse bu imkanı kaçırmak istemiyor.

 

 

Müracaatların doğru olması için ilk şartımız kişinin deprem yaşanırken Van’da yaşayan kiracı olması gerekiyor. Bunu ispat edemiyorsa müracaatları geçersiz oluyor. Kişiler bakmakla yükümlü oldukları kişilerin evinde oturuyorsa bu haktan faydalanamacak. Müracaat edenin ve eşinin  belediye ve tapu kadastrodan aldığı belgelerle Türkiye’nin her hangi bir yerinde konut ve arsası olmaması gerekiyor. Bu şartları İhtiyaç sahiplerinin bu imkanlardan faydalanması koyduk.

 

 

Müracaatlar Cuma günü sona eriyor. Tapu ve Kadastrodan tapu bilgiler alındıktan sonra kuraya girenlerin listesi kesinleşecektir. Tabi yoğunluk çok olduğu için daha önceden belirlediğimiz kura tarihinde değişme olabilir.

 

 

Fiyatlar çok cazip. Yapılan mekan çok güzel. Bakın şimdiden 400 tl den kiraya verilmeye başlandı. Zamanla kira fiyatlarında artışın olacağını biliyoruz. Buna rağmen konut sahibi olan kişiler bu gün itibariyle 320 tl verecekler. Bu avantajı kimse kaçırmak istemediği için ev sahibi olmak istiyor.

 

 

Dul, yetim, sakat yada özürlü ayrımı yapmadan herkesi kuraya tabi tutacağız. Şartları taşıyan herkes kuraya tabi tutulacak.

 

 

Kiracı haklarından faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın 3 mayısa kadar müracaatını yapmalıdır. Başvuru çok olduğu için süre uzatımı olmayacaktır.

 

 

Kiracılar dışında tapu sorunu olan vatandaşlarımız vardı. Zamanında bizlere müracaat eden vatandaşlarımıza konutlarını vereceğiz. Onlardan herhangi bir almadık. Tek şartımız zamanında başvurmaları gerekiyor. dedi.
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo