MÜZİK KEYFİ-
d

[2019-05-21 16:28:56] Ferdin salmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam cidem nasilsin iyyi misin ben iranli ferdin selmani burda D1 C5 c8 E9 E10 A9odalarina ve butun arkadaslrima ve kader mahkumlarina selamlarim var kendine cok iyyi bak allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:29:07] Murat YAVAŞ -

İyi yayınlar Çiğdem hanım . T tipi cezaevinde bulunan Can kardesim TARIK DEMİR e cok selam eder hasret ve Özlemle Cani gönülden kucaklarım . Tez zamanda kardesim tarığı ve tüm kader mahkumlarını ailelerine ve özgürlüklerine kavuşturması dileği ile Herzaman dualarımdasın olduğunu bilesin Can KARDEŞ ..

/

[2019-05-21 16:29:19] Ferdin selmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam nasilsin iyyi misin ben iranda ferdin selmani burda butun kadar mahkumlarina ve D1odac5oda E9 E10 c5oda A9 odabutun arkadaslarima selamlarim ilet senden cok tesekur ediyurom allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:30:07] Mihriban Coşkun -

Merhaba ben Mihriban Coşkun Van M tipi kapalı cezaevinde bulunan Canakkaleden kardeşim Doğan Coşkun a beni dinliyorsan ablacim seni çok özledik.Bir an önce canakkale ye gelmeni dört gözle bekliyoruz arkadaşların herkes seni soruyor cok kiymetli sen bizim için kendine dikkat et ablacim Allaha emanet ol.

/

[2019-05-21 16:31:01] Özgür adiyan -

İyi yayınlar abla ben özgür sizin aracılığınızla m tipi d7 koğuşunda olan abim Erhan dayan için tüm parçalar armağan olsun allah yar ve yardımcın olsun en kısa zamanda aramızda olma dileğiyle allaha emanet ol can abim gözün arkada kalmasın sen iyi ol bizim için yeter

/

[2019-05-21 16:31:16] ergin alkan -

Pirilere niyaz ederiz şarkısını çalırsanız sevinirim iyi çalışmalar

/

[2019-05-21 16:31:26] enes karatas -

Merhaba çiğdem abla hapisteki amca oğlum kadir için tu evin şarkısını calrsaniz sevinirim burdan ramazan iniz kutlu olsun

/

[2019-05-21 16:31:52] özkan güven -

ben özkan güven van m tipi b 5 koguşundaki arkadaslarima selam olsun başta haci turgut felemez ferat hikmet özal ridvan murat yüzbaşı ve amcam saki amcaogullarim zafer menaf yunus siradaki en guzel sarkilar butun kogusa armagan ediyorum .elbet birgun günes sizin icin de dogacak. saygilar

/

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/


Anasayfa » Konuklar » Yanlış yapan herkes mutlaka cezalandırılacaktır

Yanlış yapan herkes mutlaka cezalandırılacaktır
TUTKUHABER ÖZEL   TOKİ’nin depremzede kiracılar için başlattığı müracaatlardan sonra Van dışında ikamet ettiği halde gelip müracaat edenlerin olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Van Vali Yardımcısı Atay Uslu evrak incelemelerinin  çok sıkı yapılacağını belirtti.

 

 

Van’da yerel yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu programa  konuk olan Vali yardımcısı Uslu ‘Depremzede kiracılar için ayrılan 1000 adet konut için şu ana kadar 22 000 kişinin müracaat ettiğini, müracaatların beklentilerinin üstünde olduğunu belirtti.

 

 

Salih Geçken’in sorularını yanıtlayan Uslu:

 

Başbakanımızın talimatıyla 500’ü Van’da 500’ü Erçiş’te olmak üzere depremzede kiracılara 1000 konut ayrıldı. Bu müracaatlara Van’da 19 bini Erciş’te yaklaşık 3 bin civarında müracaat aldık. Tabi burada vatandaşlarımızın beyanlarını dikkate aldık. Kuraya girecek sayı yapılan incelemelerden sonra belli olacak.

 

Otobüs firmaları yapılan açıklamadan sonra İstanbul, Ankara ve İzmir’den çok yoğun talep olduğunu söylediler. Tabi bizim şartlarımız bellidir. Müracaatlarda sadece beyanı dikkate alıyoruz. İncelemelerde şartlarını yerine getirmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

 

Depremde Van yada Erçiş’te yaşayan  evli yada dul vatandaşlarımızın dışındaki müracaatları kabul ediyoruz. Tabi şartlar çok iyi olunca başvurularda patlama oldu. 75 bin tl ye 20 yıl geri ödemeli olunca kimse bu imkanı kaçırmak istemiyor.

 

 

Müracaatların doğru olması için ilk şartımız kişinin deprem yaşanırken Van’da yaşayan kiracı olması gerekiyor. Bunu ispat edemiyorsa müracaatları geçersiz oluyor. Kişiler bakmakla yükümlü oldukları kişilerin evinde oturuyorsa bu haktan faydalanamacak. Müracaat edenin ve eşinin  belediye ve tapu kadastrodan aldığı belgelerle Türkiye’nin her hangi bir yerinde konut ve arsası olmaması gerekiyor. Bu şartları İhtiyaç sahiplerinin bu imkanlardan faydalanması koyduk.

 

 

Müracaatlar Cuma günü sona eriyor. Tapu ve Kadastrodan tapu bilgiler alındıktan sonra kuraya girenlerin listesi kesinleşecektir. Tabi yoğunluk çok olduğu için daha önceden belirlediğimiz kura tarihinde değişme olabilir.

 

 

Fiyatlar çok cazip. Yapılan mekan çok güzel. Bakın şimdiden 400 tl den kiraya verilmeye başlandı. Zamanla kira fiyatlarında artışın olacağını biliyoruz. Buna rağmen konut sahibi olan kişiler bu gün itibariyle 320 tl verecekler. Bu avantajı kimse kaçırmak istemediği için ev sahibi olmak istiyor.

 

 

Dul, yetim, sakat yada özürlü ayrımı yapmadan herkesi kuraya tabi tutacağız. Şartları taşıyan herkes kuraya tabi tutulacak.

 

 

Kiracı haklarından faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın 3 mayısa kadar müracaatını yapmalıdır. Başvuru çok olduğu için süre uzatımı olmayacaktır.

 

 

Kiracılar dışında tapu sorunu olan vatandaşlarımız vardı. Zamanında bizlere müracaat eden vatandaşlarımıza konutlarını vereceğiz. Onlardan herhangi bir almadık. Tek şartımız zamanında başvurmaları gerekiyor. dedi.
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo