KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Yanlış yapan herkes mutlaka cezalandırılacaktır

Yanlış yapan herkes mutlaka cezalandırılacaktır
TUTKUHABER ÖZEL   TOKİ’nin depremzede kiracılar için başlattığı müracaatlardan sonra Van dışında ikamet ettiği halde gelip müracaat edenlerin olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Van Vali Yardımcısı Atay Uslu evrak incelemelerinin  çok sıkı yapılacağını belirtti.

 

 

Van’da yerel yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu programa  konuk olan Vali yardımcısı Uslu ‘Depremzede kiracılar için ayrılan 1000 adet konut için şu ana kadar 22 000 kişinin müracaat ettiğini, müracaatların beklentilerinin üstünde olduğunu belirtti.

 

 

Salih Geçken’in sorularını yanıtlayan Uslu:

 

Başbakanımızın talimatıyla 500’ü Van’da 500’ü Erçiş’te olmak üzere depremzede kiracılara 1000 konut ayrıldı. Bu müracaatlara Van’da 19 bini Erciş’te yaklaşık 3 bin civarında müracaat aldık. Tabi burada vatandaşlarımızın beyanlarını dikkate aldık. Kuraya girecek sayı yapılan incelemelerden sonra belli olacak.

 

Otobüs firmaları yapılan açıklamadan sonra İstanbul, Ankara ve İzmir’den çok yoğun talep olduğunu söylediler. Tabi bizim şartlarımız bellidir. Müracaatlarda sadece beyanı dikkate alıyoruz. İncelemelerde şartlarını yerine getirmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

 

Depremde Van yada Erçiş’te yaşayan  evli yada dul vatandaşlarımızın dışındaki müracaatları kabul ediyoruz. Tabi şartlar çok iyi olunca başvurularda patlama oldu. 75 bin tl ye 20 yıl geri ödemeli olunca kimse bu imkanı kaçırmak istemiyor.

 

 

Müracaatların doğru olması için ilk şartımız kişinin deprem yaşanırken Van’da yaşayan kiracı olması gerekiyor. Bunu ispat edemiyorsa müracaatları geçersiz oluyor. Kişiler bakmakla yükümlü oldukları kişilerin evinde oturuyorsa bu haktan faydalanamacak. Müracaat edenin ve eşinin  belediye ve tapu kadastrodan aldığı belgelerle Türkiye’nin her hangi bir yerinde konut ve arsası olmaması gerekiyor. Bu şartları İhtiyaç sahiplerinin bu imkanlardan faydalanması koyduk.

 

 

Müracaatlar Cuma günü sona eriyor. Tapu ve Kadastrodan tapu bilgiler alındıktan sonra kuraya girenlerin listesi kesinleşecektir. Tabi yoğunluk çok olduğu için daha önceden belirlediğimiz kura tarihinde değişme olabilir.

 

 

Fiyatlar çok cazip. Yapılan mekan çok güzel. Bakın şimdiden 400 tl den kiraya verilmeye başlandı. Zamanla kira fiyatlarında artışın olacağını biliyoruz. Buna rağmen konut sahibi olan kişiler bu gün itibariyle 320 tl verecekler. Bu avantajı kimse kaçırmak istemediği için ev sahibi olmak istiyor.

 

 

Dul, yetim, sakat yada özürlü ayrımı yapmadan herkesi kuraya tabi tutacağız. Şartları taşıyan herkes kuraya tabi tutulacak.

 

 

Kiracı haklarından faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın 3 mayısa kadar müracaatını yapmalıdır. Başvuru çok olduğu için süre uzatımı olmayacaktır.

 

 

Kiracılar dışında tapu sorunu olan vatandaşlarımız vardı. Zamanında bizlere müracaat eden vatandaşlarımıza konutlarını vereceğiz. Onlardan herhangi bir almadık. Tek şartımız zamanında başvurmaları gerekiyor. dedi.
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo