ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » VATBO YÖNETİMİ KEYFİ UYGULAMALARLA KURUMU BATIRIYOR

VATBO YÖNETİMİ KEYFİ UYGULAMALARLA KURUMU BATIRIYOR
TUTKU MEDYA  VATBO seçimlerinde turuncu grubu oluşturan ve seçimin kazanılmasında en önemli etkinliği olan Halil Tandoğan VOTAŞ’a ait 5000 dönüm arazinin kime verildiğini bilmediklerini söyledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Halil Tandoğan ‘VOTAŞ’ın 5000 dönüm arazisinin tereyağından kıl çeker gibi peşkeşe hazır olduğunu, yönetimin bu konuda üyelere bilgi vermediğini söyledi.

 

Salih Geçken’in sorularını yanıtlayan Halil Tandoğan

Borsa daha önce kapalı bir kutuydu. Seçimler döneminde kaktı sunma isteğimize olumlu cevap vermediler. Seçim listesini istedik vermediler. Önceki yönetim bizi ciddiye oluşturduğumuz grupla seçime girmek için çalışmalar başlattık. Bizde aday arayışına girdik. Şu anki başkan Salman Toprak’ı önerdiler. Bizde onunla karar kıldık.  Çekişmelerle geçen seçimi kazandık ama istediğimiz düzeyde bir ortam oluşturamadık.

 

İhaneti sonradan gördük. Ne olduysa seçimi kazandıktan  sonra oldu. Seçim akşamı seçim kutlamasını başka bir grupla yaptı. Telefonunu kapatarak gidip EHD grubuyla kutlama yaptı.  İçerde böyle bir ihanete uğrayacağımızı düşünmüyordum. Beni saf dışı bırakmak için 14 kişilik listeyi böldüler. Küçük hesap yapanlar, küçük olsun benim olsun diyenler bu işin içindeydi.

 

Şu anki yönetimin başında olan arkadaşı biz çıkardır. Onunla aramızda söz ve yazılı belge olmasına rağmen sözlerini tutmadı. Bize ihanet etti.

 

KEYFİ HARCAMALARA ŞERH KOYDUK.

Son bir yıldır kurum yerinde sayıyor. Daha önceki yönetim döneminde bütçe 3.5 trilyonu görmüşken bu yönetim döneminde 1 trilyonda seyrediyor. Bir kurum başında olan bir kişi istediği gibi harcama yapamaz. Harcama yaptığı kalemlere dikkat etmek zorundadır. Kurumun başındaki kişi istediği şekilde keyfi harcamalara yönelirse kurumu zarar uğratır. Yanlış olan harcamalara şerh koyduk. Zamanla da haklı çıktık.

 

BAHANELER UYDURULARAK ÜYELER DÜŞÜRÜLDÜ

Basit sebeplerle üyelerinin gözünün içine baka baka üyeliklerini düşürdüler. Kararlarının yanlış olduğunu söyledik, dinlemediler. Mahkeme kararıyla düşürülen arkadaşlar geri geldi.

 

ŞU ANKİ YÖNETİM GEREKSİZ HARCAMALAR YAPIYOR

Geçmiş yönetim geçmiş kapalı kutuydu ama elini masaya vuran gündem oluşturan bi yapıları vardı. Adamlar bina kurdu. VOTAŞ gibi bir şirket kurdular. Haklarını yemeyelim. Peki şu anki yönetim ne yapıyor? Önceki yönetim harcamalarına bakıyoruz onların bir yılda yaptıkları harcamayı şu anki yönetim üç ayda yapmış. Her ay açık veriyoruz. Ama geçmiş yönetim öyle değildi.

 

BABA ADAMLAR GÜNLÜK OTURUM HAKKI ALAMAZLAR

Bu kurumların başında oturanlar maddi gücü iyi olan kişilerdir. Bir toplantıya katılan insanlar bu parayı almamalı dedim. Bakın önceki yönetim bunu burs olarak öğrencilere vermiş. Gelin bu paraları tartışmayalım dedim.

 

BURSLAR BIÇAK GİBİ KESİLDİ

Bu arkadaşlar yönetime geldikten sonra burslar bıçak gibi kesildi.

 

VİCDA AZABI HİSSEDİLİR

Bir mücadele başarısız giderse, yanlış yerde olursa vicdan azabı çekerler. Seçim kazanmışız ama ortalığı düşüyorsunuz. Benim hakkımda çok konuşuldu. Kötü adam denildi. 

 

GİZLİ HESABI OLAN DİK OLAMAZ

Zamanında ölçülü olmaları yönünde uyarımız oldu. VAN TSO nun gölgesi olmayın dedik, dinlemediler. Bu gün VAN TSO ile de kötü oldular. Bir hesabınız varsa ve bilinmedik insanlarla oturursanız birileri sizi getirip götürür.  Bir hesabınız yoksa rant kavganız yoksa niye kötülükler olsun. Burada rant kavgası var.

 

VOTAŞ’IN 5000 DÖNÜM ARAZİSİ KİME VERİLDİ BİLMİYORUZ?

VOTAŞ örneği olmayan bir projedir. Bu projeyi batırmak için Borsa yıpratmak için elinden geleni her şeyi yapıyor. Bakın VOTAŞ’tan 5800 dönümlük araziyi geri aldık. Araziyi aldığınız ne yapacaksınız dedim. Bütçemiz belli dedim. Burayı kiraya vereceğiz dediler. Bizim meclis üyesi olarak haberimiz yok. Bizim bunu bilme hakkımız yok mu? Açık ihale ile yapın dedim. Gazete ilan yapın dedim. 5000 dönüm kiraya verildi? Ama kime verildi bilmiyoruz.

 

VOTAŞ TEREYAĞINDAN KIL ÇEKER GİBİ PEŞKEŞ ÇEKİLMEYE HAZIRDIR

Adamlar araziyi vermek istiyorlar. Eski yönetim o araziyi kazandırdı. Kimsenin cesaret edemediği bir yatırım yaptılar. Adamlar kendi evlerini ipotek ettiler. Tereyağından kıl çeker gibi peşkeş çekilecek durumdadır. Kanatları kırık durumdadır. Yönetim istese bu çok rahat alabilir.

 

GİZLİ YAPILAN İŞLER PEŞKEŞTİR

Bu arkadaşlar şu ana kadar yaptıkları gibi kapalı kapılar ardında iş yapmaya devam ederlerse, yapılan işleri şeffaf hale getirmezlerse yaptıkların olumsuz işleri engellemek için gerekirse yargıya gideriz. Eğer yaptığınız işler gizli kapaklı yapıyorsanız orada mutlaka peş keş vardır. Ve bu işler peşkeştir.  Şeffaf olmalarında yarar vardır.
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo