M.SALİH GEÇKEN-HABER VİTRİNİ
d

[2019-05-21 16:28:56] Ferdin salmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam cidem nasilsin iyyi misin ben iranli ferdin selmani burda D1 C5 c8 E9 E10 A9odalarina ve butun arkadaslrima ve kader mahkumlarina selamlarim var kendine cok iyyi bak allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:29:07] Murat YAVAŞ -

İyi yayınlar Çiğdem hanım . T tipi cezaevinde bulunan Can kardesim TARIK DEMİR e cok selam eder hasret ve Özlemle Cani gönülden kucaklarım . Tez zamanda kardesim tarığı ve tüm kader mahkumlarını ailelerine ve özgürlüklerine kavuşturması dileği ile Herzaman dualarımdasın olduğunu bilesin Can KARDEŞ ..

/

[2019-05-21 16:29:19] Ferdin selmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam nasilsin iyyi misin ben iranda ferdin selmani burda butun kadar mahkumlarina ve D1odac5oda E9 E10 c5oda A9 odabutun arkadaslarima selamlarim ilet senden cok tesekur ediyurom allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:30:07] Mihriban Coşkun -

Merhaba ben Mihriban Coşkun Van M tipi kapalı cezaevinde bulunan Canakkaleden kardeşim Doğan Coşkun a beni dinliyorsan ablacim seni çok özledik.Bir an önce canakkale ye gelmeni dört gözle bekliyoruz arkadaşların herkes seni soruyor cok kiymetli sen bizim için kendine dikkat et ablacim Allaha emanet ol.

/

[2019-05-21 16:31:01] Özgür adiyan -

İyi yayınlar abla ben özgür sizin aracılığınızla m tipi d7 koğuşunda olan abim Erhan dayan için tüm parçalar armağan olsun allah yar ve yardımcın olsun en kısa zamanda aramızda olma dileğiyle allaha emanet ol can abim gözün arkada kalmasın sen iyi ol bizim için yeter

/

[2019-05-21 16:31:16] ergin alkan -

Pirilere niyaz ederiz şarkısını çalırsanız sevinirim iyi çalışmalar

/

[2019-05-21 16:31:26] enes karatas -

Merhaba çiğdem abla hapisteki amca oğlum kadir için tu evin şarkısını calrsaniz sevinirim burdan ramazan iniz kutlu olsun

/

[2019-05-21 16:31:52] özkan güven -

ben özkan güven van m tipi b 5 koguşundaki arkadaslarima selam olsun başta haci turgut felemez ferat hikmet özal ridvan murat yüzbaşı ve amcam saki amcaogullarim zafer menaf yunus siradaki en guzel sarkilar butun kogusa armagan ediyorum .elbet birgun günes sizin icin de dogacak. saygilar

/

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/


Anasayfa » Konuklar » Vanlı esnafa yalan konuşuyorlar

Vanlı esnafa yalan konuşuyorlar
TUTKUHABER   Edremit TOKİ’de yaşanan ulaşım sıkıntısını değerlendiren Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Faruk Alpaslan, taşıma sorununun çok kısa süre içinde biteceğini bildirdi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Alpaslan: ‘Ben bu odada görev yapan üçüncü kardeşim. Benden önce iki abim bu odada görev yaptı. Bende sekiz yıldır bu odada görev yapıyorum. Esnaf kardeşlerimizi bizim yaptıklarımızdan memnun oldukları için bize her zaman destek verdiler. Bu yılda desteklerini esirgemezlerse bir dönem daha esnaf kardeşlerimize hizmet etmeyi düşündüğüm için yapılacak seçimde yine adayım.’ Dedi.

 

TOKİ’DE Kİ TAŞIMA SORUNU YAKINDA ÇÖZÜLECEKTİR

 

Edremit’te yaşanan taşıma sorunu bizim sorunumuz değildir. İlçe belediyesi (Edremit) belediyesinin kendi mücavir alandaki ihtiyacını meclis kararıyla belirtecek. Bu karar ilçe trafik komisyonundan geçtikten sonra il trafik komisyonuna sunulacak. Buradan karar çıktıktan sonra D4 belgesi olan araçların çalışması sorun çözülecektir.  Yapılan çalışmalar şu in il trafik komisyonunda onay bekliyor.

 

İlimizde dedikodular oldu. Hat satılıyor falan denildi. Bundan ötürü esnafımızda bundan rahatsız oldu. Bakın D4 belgesi olmayan kimse bu işe giremez. Bu D4 belgesi satılamaz, devredilemez. Ama yayılan dedikodudan ötürü sınırlar aşılamadı.  Sayın Vali ve Belediye Başkanlarıyla görüştük. Umarım yakında olacak toplantıda bu sorun çözülür.

 

Birde Edremit TOKİ’ye halk otobüsü hattı verilemez. Edremit ve Van mücavir sınırları kendine tahsistir. Büyükşehir oluncaya kadar bu halk otobüsü verilme şansı yoktur. Her şey hazır ama kanun gereği beklemek zorundayız.

 

SADECE HALK OTOBÜSLERİ SATILABİLİR

 

YYÜ’de de birikmiş sorunlarımız var.  Sabah ve akşam saatinde öğrencilerimizi taşınma sorunu çözülmesi için Van Belediyesi 23 tane halk otobüsü ihaleye çıkardı. Bu otobüsler ihale yoluyla verilecek. Bunlar önümüzdeki günlerde görülecektir.

 

ODA SEÇİMLERİNDE YİNE VARIZ

 

Seçim çalışmalarına başladık. Şehir esnafımızla biraz dertleşmek için bir yemek davetimiz oldu.  Yaklaşık üç bin kişi davetimize geldi. Tabi daha sonra sitem eden dostlarımızda oldu. Neden davet etmediniz diye. Onlardan Radyonuz aracılığı ile özür diliyorum.

 

Bakın mevzuata hakım olup birde esnaflarınız sorunlarının çözüm için samimi bir şekilde hareket ettiğinizde esnaflar seçimlerde sizlere destek sunuyor.  En fazla denetime mağdur kalan, her türlü sorunla ve sıkıntıyla karşı karşıya kalan bir gruptan bahsediyoruz. Almaları gereken belgeler var. Çok ciddi rakamlar ödüyorlar.  Bakın 10 yıldan beri N plakasından ötürü belediyenin aldığı haksız paralar var.

 

Taksicinin, minibüsçünün, kamyoncunun ayrı ayrı dertleri var. Bunların sorunlarını iyi biliyoruz.

 

BİRLİKTE HAREKET ETTİKLERİMİZİN ADAY OLMASI ŞAŞIRTI.

 

Ben kentin dışına çıktığımda görevimi kendilerine devrettiğim kişilerin aday olması tuhafıma gitti. Dışardan birileri çıksaydı daha mutlu olurdum. Şimdi ben kentin dışına çıktığımda vekâleti verdiğim bu kişilere sormazlar mı neden bu gün konuştuklarınızı yapmadınız. Yönetimde değil misiniz? Varsa bir eksiklik bu sizin eksikliğiniz değil mi?

 

İnsanları kimse kandırmasın. Yalan yanlış şeylerle esnafımızı kandırmaya çalışıyorlar.

 

OTUZ YILDIR BİZ ODAYI YÖNETİYORUZ

İki abım bu odayı 22 yıl yönetti. Bende sekiz yıldır bu odanın yönetimindeyim. Allah’a şükürler olsun hiç birimizin adın hiçbir ranta karışmamıştır. Zaten ranta bulaşacak bir yerde yoktur. Biz sadece hizmet etmek için adayız.

 

HİÇ BİR SİYASİ PARTİ BU YIL SEÇİMLERE TARAF DEĞİL

 

Bir önceki yıl bir parti kendi adayının arkasında durdu. Bu yıl öyle bir şey yok. Hiçbir parti seçimlere müdahil olmuyor.  Birde şunu görmek gerekir, içimizde her partiden insanlar var.  Hangi partili olursa olsun bizim yanımızdan geri dönmemiştir. Biz hizmet yaparken hiçbir ayrıma gitmiyoruz. Elimizin uzandığı her yerde onların yanına koşuyoruz.  Eskiden rica ediyorduk. Şu an Ankara’daki görevimizden ötürü çok rahat yönlendirebiliyoruz. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo