BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Vanlı esnafa yalan konuşuyorlar

Vanlı esnafa yalan konuşuyorlar
TUTKUHABER   Edremit TOKİ’de yaşanan ulaşım sıkıntısını değerlendiren Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Faruk Alpaslan, taşıma sorununun çok kısa süre içinde biteceğini bildirdi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Alpaslan: ‘Ben bu odada görev yapan üçüncü kardeşim. Benden önce iki abim bu odada görev yaptı. Bende sekiz yıldır bu odada görev yapıyorum. Esnaf kardeşlerimizi bizim yaptıklarımızdan memnun oldukları için bize her zaman destek verdiler. Bu yılda desteklerini esirgemezlerse bir dönem daha esnaf kardeşlerimize hizmet etmeyi düşündüğüm için yapılacak seçimde yine adayım.’ Dedi.

 

TOKİ’DE Kİ TAŞIMA SORUNU YAKINDA ÇÖZÜLECEKTİR

 

Edremit’te yaşanan taşıma sorunu bizim sorunumuz değildir. İlçe belediyesi (Edremit) belediyesinin kendi mücavir alandaki ihtiyacını meclis kararıyla belirtecek. Bu karar ilçe trafik komisyonundan geçtikten sonra il trafik komisyonuna sunulacak. Buradan karar çıktıktan sonra D4 belgesi olan araçların çalışması sorun çözülecektir.  Yapılan çalışmalar şu in il trafik komisyonunda onay bekliyor.

 

İlimizde dedikodular oldu. Hat satılıyor falan denildi. Bundan ötürü esnafımızda bundan rahatsız oldu. Bakın D4 belgesi olmayan kimse bu işe giremez. Bu D4 belgesi satılamaz, devredilemez. Ama yayılan dedikodudan ötürü sınırlar aşılamadı.  Sayın Vali ve Belediye Başkanlarıyla görüştük. Umarım yakında olacak toplantıda bu sorun çözülür.

 

Birde Edremit TOKİ’ye halk otobüsü hattı verilemez. Edremit ve Van mücavir sınırları kendine tahsistir. Büyükşehir oluncaya kadar bu halk otobüsü verilme şansı yoktur. Her şey hazır ama kanun gereği beklemek zorundayız.

 

SADECE HALK OTOBÜSLERİ SATILABİLİR

 

YYÜ’de de birikmiş sorunlarımız var.  Sabah ve akşam saatinde öğrencilerimizi taşınma sorunu çözülmesi için Van Belediyesi 23 tane halk otobüsü ihaleye çıkardı. Bu otobüsler ihale yoluyla verilecek. Bunlar önümüzdeki günlerde görülecektir.

 

ODA SEÇİMLERİNDE YİNE VARIZ

 

Seçim çalışmalarına başladık. Şehir esnafımızla biraz dertleşmek için bir yemek davetimiz oldu.  Yaklaşık üç bin kişi davetimize geldi. Tabi daha sonra sitem eden dostlarımızda oldu. Neden davet etmediniz diye. Onlardan Radyonuz aracılığı ile özür diliyorum.

 

Bakın mevzuata hakım olup birde esnaflarınız sorunlarının çözüm için samimi bir şekilde hareket ettiğinizde esnaflar seçimlerde sizlere destek sunuyor.  En fazla denetime mağdur kalan, her türlü sorunla ve sıkıntıyla karşı karşıya kalan bir gruptan bahsediyoruz. Almaları gereken belgeler var. Çok ciddi rakamlar ödüyorlar.  Bakın 10 yıldan beri N plakasından ötürü belediyenin aldığı haksız paralar var.

 

Taksicinin, minibüsçünün, kamyoncunun ayrı ayrı dertleri var. Bunların sorunlarını iyi biliyoruz.

 

BİRLİKTE HAREKET ETTİKLERİMİZİN ADAY OLMASI ŞAŞIRTI.

 

Ben kentin dışına çıktığımda görevimi kendilerine devrettiğim kişilerin aday olması tuhafıma gitti. Dışardan birileri çıksaydı daha mutlu olurdum. Şimdi ben kentin dışına çıktığımda vekâleti verdiğim bu kişilere sormazlar mı neden bu gün konuştuklarınızı yapmadınız. Yönetimde değil misiniz? Varsa bir eksiklik bu sizin eksikliğiniz değil mi?

 

İnsanları kimse kandırmasın. Yalan yanlış şeylerle esnafımızı kandırmaya çalışıyorlar.

 

OTUZ YILDIR BİZ ODAYI YÖNETİYORUZ

İki abım bu odayı 22 yıl yönetti. Bende sekiz yıldır bu odanın yönetimindeyim. Allah’a şükürler olsun hiç birimizin adın hiçbir ranta karışmamıştır. Zaten ranta bulaşacak bir yerde yoktur. Biz sadece hizmet etmek için adayız.

 

HİÇ BİR SİYASİ PARTİ BU YIL SEÇİMLERE TARAF DEĞİL

 

Bir önceki yıl bir parti kendi adayının arkasında durdu. Bu yıl öyle bir şey yok. Hiçbir parti seçimlere müdahil olmuyor.  Birde şunu görmek gerekir, içimizde her partiden insanlar var.  Hangi partili olursa olsun bizim yanımızdan geri dönmemiştir. Biz hizmet yaparken hiçbir ayrıma gitmiyoruz. Elimizin uzandığı her yerde onların yanına koşuyoruz.  Eskiden rica ediyorduk. Şu an Ankara’daki görevimizden ötürü çok rahat yönlendirebiliyoruz. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo