FARAH DİBA-GÖNÜL BAĞI
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Van'ın asıl depremi Mayıs 2015 ten sonra olacak

Van'ın asıl depremi Mayıs 2015 ten sonra olacak
TUTKU MEDYA XGündem Dergisi imtiyaz sahibi İshak Kara Van’ın sekiz vekile değil vizyon ve misyon sahibi vekillere ihtiyacı olduğunu belirtti.
 
 
Tutku Radyo’da Salih Geçken ’in hazırlayıp sunduğu programa konuk olan XGündem Dergisi Van’ın 20 yıl geriden takip ettiğini Van Belediye başkanı kim olursa olsun yapabileceklerinin bu kadar olduğunu belirtti.
 
 
Salih Geçken ’in sorularını yanıtlayan Kara:
 
VAN’DAKİ SORUNLAR DİZ BOYU Üç yıl önce deprem yaşanmış olabilir ama biz asıl depremi Mart 2015’t yaşayacağız. Nisan 2015’ten sonra TOKİ ödemeleri ve esnafın vergi ödemeleri başladığı zaman çok ciddi sıcak paralara çıkacaktır. Sadece TOKİ için aylık 8 milyon tl çıkacaktır. Haliyle bu Van esnafına yansıyacaktır. Esnafın yaklaşık 650 milyon tl vergi borcu var. Bununda geri ödemesi olacaktır.
 
 
Elektrik özelleştiğinden beri halk sağlıklı elektrik alamaz oldu. Özelleşmeden önceki halimiz daha iyiydi. Kışın çetin şartlarının yaşandığı dönemde sıkıntılar vardı, ama şimdi elektrik sıkıntısı yaz mevsiminde bile yaşanıyorsa vay halimize.  İnsanların mağduriyeti söz konusudur.
 
 
STK’LARA ELEŞTİRİLER YÜKSELMEYE BAŞLADI Dünyanın her yerinde olduğu gibi sorumların çözümünün yolu bu tür kurumların sistemli takibiyle çözülür. Ama bunu Van’da maalesef göremiyoruz. Van’daki STK’lar birbirinden çok uzaklar. Kentin sorunlarıyla ilgili durumlarda bir araya gelemiyorlar. Ortak tepki maalesef yok.
 
 
Seçimler yaklaştıkça insanların gerilmesinden olsa gerek STK ve Vekiller arasında kavganın artarak devam ettiğine şahit oluyoruz. Bir önceki başkanların ne yaptıklarını biliyoruz.  Necdet Takva gerçekten iyi çalışıyor. Bunu kabul etmek gerekir.
 
 
SORUN ÇEŞİTLİĞİ ARTMAYA BAŞLADI Toplumda boşanma oranı korkutacak düzeyde. Uyuşturucu kullanım yaşı ve kullanım sayısı çok arttı. Namus cinayetinde artış var. Bakın biz belki 15 bin uyuşturucu bağımlısını kurtarmamız mümkün değil. Biz ne kadarını kurtarabiliriz onu düşünmeliyiz. Yıkılmayı bekleyen atıl durumda olan yapılar var. Bu alanlara kötü amellerin işlendiği alana döndü. Bir an önce bunlar yıkılmalıdır.
 
 
Her gün yürüyoruz. Bir gün halkın en büyük sorunu gibi duran uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek için yürünmesi gerektiğini düşünüyorum. Sanat sokağında sigara satışını da doğru bulmuyorum. O sokağın sanat için kullanılması gerekir.
 
 
İMAR SORUNU HALA KENTİN GÜNDEMİNDE İmar sorunun konuşulduğu sorunun çözülmediği sağda solda konuşuluyor. Bu sorunun bir an önce tamamen ortadan kaldırılması gerekir.
 
 
HDP’NİN YEREL BASINDA YERE ALMIYORUZ SÖYLEMİ VAR Basında yer almamaları onların zafiyetidir. Mesela ben çağırıldığım yere gider haber yaparım. Basınla diyaloglarını gözden geçirmeleri gerekir.
 
 
KOBANİ SORUNU VAN’IN HUZURUN ETKİLEMEYE DEVAM EDER Mİ? Kobani düşerse çözüm süreci biter diye düşünüyorum. Kobani ve diğer kantonlarda yaşanacak bütün olumsuzluklar Van’daki sosyal yaşamı etkiler. Bu olumsuzluklar Van’a has bir olay değildir. Bütün bölgede olumsuzluk artar.
 
STK’LARA KOBANİ ELEŞTİRİSİ VAR STK’ların yetersizlikleriyle ilgili açıklamalar var. Vekili açıklamasında da bu konuya değinilmiş.  DBP’nin açıklamalarında da var. Bu insanlar ne kadar STK’lara gittiler. Ne kadar yardım talebinde bulundular. STK’ları eleştiriyoruz. Eleştirenlerin STK’lar gidip gitmediğini sormak lazım. VATSO Kobani’ye yardım yapmadı diyemeyiz.  Adamlar açıklamalarını yaptılar.
 
 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo