KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Van'ın asıl depremi Mayıs 2015 ten sonra olacak

Van'ın asıl depremi Mayıs 2015 ten sonra olacak
TUTKU MEDYA XGündem Dergisi imtiyaz sahibi İshak Kara Van’ın sekiz vekile değil vizyon ve misyon sahibi vekillere ihtiyacı olduğunu belirtti.
 
 
Tutku Radyo’da Salih Geçken ’in hazırlayıp sunduğu programa konuk olan XGündem Dergisi Van’ın 20 yıl geriden takip ettiğini Van Belediye başkanı kim olursa olsun yapabileceklerinin bu kadar olduğunu belirtti.
 
 
Salih Geçken ’in sorularını yanıtlayan Kara:
 
VAN’DAKİ SORUNLAR DİZ BOYU Üç yıl önce deprem yaşanmış olabilir ama biz asıl depremi Mart 2015’t yaşayacağız. Nisan 2015’ten sonra TOKİ ödemeleri ve esnafın vergi ödemeleri başladığı zaman çok ciddi sıcak paralara çıkacaktır. Sadece TOKİ için aylık 8 milyon tl çıkacaktır. Haliyle bu Van esnafına yansıyacaktır. Esnafın yaklaşık 650 milyon tl vergi borcu var. Bununda geri ödemesi olacaktır.
 
 
Elektrik özelleştiğinden beri halk sağlıklı elektrik alamaz oldu. Özelleşmeden önceki halimiz daha iyiydi. Kışın çetin şartlarının yaşandığı dönemde sıkıntılar vardı, ama şimdi elektrik sıkıntısı yaz mevsiminde bile yaşanıyorsa vay halimize.  İnsanların mağduriyeti söz konusudur.
 
 
STK’LARA ELEŞTİRİLER YÜKSELMEYE BAŞLADI Dünyanın her yerinde olduğu gibi sorumların çözümünün yolu bu tür kurumların sistemli takibiyle çözülür. Ama bunu Van’da maalesef göremiyoruz. Van’daki STK’lar birbirinden çok uzaklar. Kentin sorunlarıyla ilgili durumlarda bir araya gelemiyorlar. Ortak tepki maalesef yok.
 
 
Seçimler yaklaştıkça insanların gerilmesinden olsa gerek STK ve Vekiller arasında kavganın artarak devam ettiğine şahit oluyoruz. Bir önceki başkanların ne yaptıklarını biliyoruz.  Necdet Takva gerçekten iyi çalışıyor. Bunu kabul etmek gerekir.
 
 
SORUN ÇEŞİTLİĞİ ARTMAYA BAŞLADI Toplumda boşanma oranı korkutacak düzeyde. Uyuşturucu kullanım yaşı ve kullanım sayısı çok arttı. Namus cinayetinde artış var. Bakın biz belki 15 bin uyuşturucu bağımlısını kurtarmamız mümkün değil. Biz ne kadarını kurtarabiliriz onu düşünmeliyiz. Yıkılmayı bekleyen atıl durumda olan yapılar var. Bu alanlara kötü amellerin işlendiği alana döndü. Bir an önce bunlar yıkılmalıdır.
 
 
Her gün yürüyoruz. Bir gün halkın en büyük sorunu gibi duran uyuşturucu kullanımına dikkat çekmek için yürünmesi gerektiğini düşünüyorum. Sanat sokağında sigara satışını da doğru bulmuyorum. O sokağın sanat için kullanılması gerekir.
 
 
İMAR SORUNU HALA KENTİN GÜNDEMİNDE İmar sorunun konuşulduğu sorunun çözülmediği sağda solda konuşuluyor. Bu sorunun bir an önce tamamen ortadan kaldırılması gerekir.
 
 
HDP’NİN YEREL BASINDA YERE ALMIYORUZ SÖYLEMİ VAR Basında yer almamaları onların zafiyetidir. Mesela ben çağırıldığım yere gider haber yaparım. Basınla diyaloglarını gözden geçirmeleri gerekir.
 
 
KOBANİ SORUNU VAN’IN HUZURUN ETKİLEMEYE DEVAM EDER Mİ? Kobani düşerse çözüm süreci biter diye düşünüyorum. Kobani ve diğer kantonlarda yaşanacak bütün olumsuzluklar Van’daki sosyal yaşamı etkiler. Bu olumsuzluklar Van’a has bir olay değildir. Bütün bölgede olumsuzluk artar.
 
STK’LARA KOBANİ ELEŞTİRİSİ VAR STK’ların yetersizlikleriyle ilgili açıklamalar var. Vekili açıklamasında da bu konuya değinilmiş.  DBP’nin açıklamalarında da var. Bu insanlar ne kadar STK’lara gittiler. Ne kadar yardım talebinde bulundular. STK’ları eleştiriyoruz. Eleştirenlerin STK’lar gidip gitmediğini sormak lazım. VATSO Kobani’ye yardım yapmadı diyemeyiz.  Adamlar açıklamalarını yaptılar.
 
 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo