KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Van halkına hizmet etmek için yola çıktık

Van halkına hizmet etmek için yola çıktık
TUTKU MEDYA  Edremit Belediyesi Ak Parti aday adayı Arif Öndil milletvekili aday adayı olduğu dönemde proje olarak sundukları birçok öngörülerinin hayata geçmesi kendilerini mutlu ettiğini, Edremit ilçesi için çok önemli projelerinin olduğunu belirtti.

 

25 YILDIR VAN BELEDİYESİNDE TEKNİK ELAMAN OLARAK ÇALIŞTIM.

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Öndil 1984 yalında Van Belediyesinde Fen İşleri Müdürlüğünde çalışmaya başladığını belirtti. Öndil ; ‘ Daha sonra İmar İşleri Müdürlüğünde müdür yardımcılığı daha sonra Emlak İstimlak Müdürlüğünde görev yaptım. Adaylık sürecime kadar Van Belediyesinde teknik eleman olarak çalışıyorum.  Biriken tecrübelerimle halkıma daha iyi hizmet etmek için aday adayı oldum.

 

2011 YILINDA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI İKEN SUNDUĞUM PROJELERİM BU GÜN HAYAT BULDU.

Milletvekili aday adayı olduğum dönemde tecrübelerimizden yola çıkara hazırladığımız projelerin birçoğunun hayat bulması bizleri mutlu ederken, kentin ihtiyaçları konusunda tespitlerimizin de yerinde olduğunu gördük.

 

Aday adayı olduğumda Van’ın büyükşehir olması yönünde çalışmalarımızın olduğunu ve Van’ın büyükşehir olması gerektiğini söylemiştik. Ön görümüz üç yıl sonra tuttu. Van Büyükşehir statüsüne alındı.

 

Van çevre yolunun öneminden bahsetmiştik. Gelinen aşamada çevre yolundaki ilerleme biraz gecikmiş olsa da iyi gidiyor.

 

Tutsak araçların kalmayacağını söylemiştik. Bu gün hükümetimizin çalışmaları olduğunu biliyoruz. 

 

Fuar ve Kongre merkezi yapılacak demiştik. Şu an proje aşamasına geldi.

 

Van sahil yolunun yapılması yönünde değerlendirmelerimiz olmuştu. Maalesef bazı siyasi nedenlerden dolayı şu an bir çalışma yok.

 

Van Gölünün kirliliği yönünde çalışmalarımız, doğalgaz kullanımının ilçelere kadar ulaştırılması yönünde projelerimiz demiştik.

 

Bahsettiğimiz birkaç projenin yaptığımız açıklamalardan sonra hayat bulması, kentin sorunlarına hakim olduğumuzun ispatıdır.  Biz kentin sorunlarına hâkim olduğumuz gibi, hayat bulacak projeleri de hazırlama konusunda başarılı olacağımızı düşünüyorum.

 

HES ve yenilenebilir enerji ile 14 projemiz vardır. Hava alanı ve Van Sporun durumu ile ilgili değerlendirmelerimizi de hatırlıyorsunuz. Biz Van’ın sorunlarını biliyoruz. Bana göre belediyeler bir eğitim yuvasıdır. Siyaset okuludur. Belediyede çalışmanın birçok avantajı olur. Bu okuldan mezun olduğumuz için Van’ın sorunlarını ve sıkıntılarını biliyoruz. 

 

VAN BELEDİYESİNE 1.500.000 METRE KARE ARSA KAZANDIRMIŞTIK.

Daha önce Van Belediyesinde görevli olduğum alanda Van halkına 1.500.000 metre kare gayrı menkul kazandırdık. Bizim çalışmalarımız neticesinde elde edildi. Bakın benim hizmet ettiğim dönemde 174 bin metre kare gayrı menkul satılmıştı. Aynı zamanda 1.500.000 metre kare Van Belediyesinin kasasına gayrı menkul kazandırdık. Van’ın güzide yerlerini kazandırdık. Bunlarda tecrübelerimiz sonucu elde edilen kazançtır. 

 

Belediye başkan adayı aday olmamın tek sebebi yönetime takılan projeleri hayata geçirmek içindir.

 

EDREMİT İLÇESİ BİZİMLE MODERN BELEDİYECİLİK HİZMETİNE KAVUŞACAK

Akrabalarım büyük çoğunluğunun yaşadığı Edremit ilçemizin acınacak durumda olduğunu görüyorsunuz. Bu durumu halkın menfaatine dönüştürmek için aday oldum.  Edremit’le ilgili 12 projemiz var. Ama ben dördünü çok önemsiyorum.

 

SAHİL YOLU PROJESİ:

Van’ın sahilinden gerektiği anlamdı faydalanamadık. Daha önce başlattığımız proje Anıtlar Kuruluna takıldı.  Biz bu sorunu aşarak günü birlik modern tesisler kurarak sahilde yürüyüş parkları, yaya yolu, yeşil alanlarla zenginleştirip turizm merkezi haline getirmeyi planlıyoruz.

Bu güne kadar bunun yapılmaması eksikliktir. Siz projelerle gittiğinizde hükümet kesinlikle bu projelere destek çıkar. Yan gelip yatmazsanız halkınıza hizmet edersiniz. Biz halkla buluşmayı vaad ediyoruz.

 

DOĞAL DOKUYA UYGUN YAPILARLA KENTSEL DÖNÜŞÜM:

Edremit’in doğal dokusuna bozmadan o güzellikleri koruya ve onlara uygun yapılan inşa edeceğiz. Çok katlı yapılarımızda olmakla birlikte, çok katlı yapıların sayısını sınırlı tutmaya çalışacağız.

 

VAN EDREMİT- VAN ÜNİVERSİTE ARASI METROBÜS:

Bakın düz bir arazi ve yollar müsaittir. Bunları yapmak hayal değil. Hatta bunların yıllar önce yapması gerekirdi.

 

TARİHE SAYGI PROJESİ:

TOKİ’lere gittiğinizde oradaki tarihi kalenin  durumu içler acısıdır. Biz YYÜ ile ortak projelerle Edremit’te bulunan tarihi yapıları aslına uygun bir şekilde restore ederek turizme kazandıracağız.

 

SPORSAL AKTİVİTELER YAYGINLAŞTIRILACAK

Deniz, yeşil ve temiz havayı Edremit’te çok fazla ve hepsi bir arada. Böyle bir denizi başka bir yerde görmek mümkün değildir. Biz yaz ve kış sporları kapsamında turizme katkı sunacak çalışmalar gerçekleştireceğiz.

 

ÖRNEK KÖY PROJESİ:

Bu güne kadar alınan hizmeti sınırlı olduğu yerlere gerekli hizmeti pozitif ayrımcılıkla daha modern bir hale getireceğiz.

 

 

ESTETİK GÖRÜNTÜ:

Kentin turizmine katkı sunacak en önemli ilçenin estetiğini çok önemsiyoruz. Estetik görüntüye dikkat edeceğiz.

 

ALT YAPI  SORUNU :

Fevkalade güzel turizm ilçemizdir. Şimdi insanların denizin kirlendiğini söylüyor. Edremit’in alt yapısı yok, kanalizasyonu yok, yağmur drenajı yok. Şimdi biz bu alt yapıyla Van Gölünü nasıl kirlenmekten kurtaracaksınız.  Biz oraya arıtma tesisi ve kanalizasyonu elzem görüyoruz. Bunların yapılması gerekir.

 

DOĞALGAZ EKSİKLİĞİ:

Şu an Edremit’in nufüsü yaklaşık 300 bine ulaştık. Buraya hala doğalgaz gelmediyse burda yetkililerin ve yöneticilerin ilgisizliğini gösterir. Belediye başkanların hükümetle ortaklaşa çalışırsa projeler askıda kalmaz. İşler daha rahat yürütülür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo