BASINDA BU GÜN-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » VAN GENÇLİĞİNİN GELDİĞİ NOKTA TEHLİKEDİR

VAN GENÇLİĞİNİN GELDİĞİ NOKTA TEHLİKEDİR
TUTKU MEDYA Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ‘Van gençliğini manevi değerlerden yoksun yetiştiğini söyledi.

 

Van’da yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken ’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konu olan İnanç Türkiye ve Van gençliğini SOS verdiğini belirterek: “ Maalesef yanlızlaşan bir gençliğimiz var. Bu gençlik sokağa çıkmıyor. Telefon ve bilgisayar arasında sıkışmış durumda. Biz bu gençliği yeniden dışarıya çıkarma istiyoruz.  Ayrıca uyuşturucu kullanımında tehlike verdiği bir noktaya gidiyoruz.  Uyuşturucu ve madde bağımlığına ulaşımın kolay olduğu bir ilde yaşıyoruz. İl olarak bulunduğumuz konum itibariyle dezavantajlı bölgedeyiz.

 

Salih Geçken ’in sorularını yanıtlayan Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdür Nevzat İnanç:

“Doğru yönetildiğine inandığım bir kurumda göreve başladım. Belli bir süre sonra kurumumuzu tanımak adına başta ilçelerimizi tek tek dolaşarak tesislerimizi ve personelimizi yerinde gördük. Ayrı dosyalar hazırladık. Yerinde tespit ettiğimiz eksiklikler için ileriye dönük çözümler ürettik.  İl merkezinde de gerekli incelemeler yaptık. Kurumumuz daha yukarılara çıkarmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

 

TÜRKİYE’DE EN FAZLA GENÇLİK MERKEZİ VAN’DA Geçtiğimiz günlerde Ankara’da Bakanlığımızın düzenlediği Gençlik Merkezi Günleri adıyla düzenlenen çok büyük organizasyon vardı. 81 ilin stand kurduğu ATO Congresium’da bizde yerimizi aldık. Bir şey dikkatimi çekti.  İstanbul ve Ankara orada 4’der gençlik merkezi vardı. Bazı iller birer ikişer gençlik merkezi vardı.  Türkiye’de en fazla gençlik merkezinin olduğu il Van’dı, biz sekiz gençlik merkeziyle oradaydık.

 

VAN GENÇLİĞİ YETİŞME TARZI ENDİŞE VERİYOR Van’da 17 gençlik lideriyle gençlerimize hizmet veriyoruz. 2015 için Genel Müdürlüğümüze yaptığımız talip kabul gördük. 2015 itibaren inşallah 30 gençlik lideriyle çalışacağız. Daha fazla gence ulaşmak daha fazla proje üretmek için çalışacağız. Gerek ülkemizde gerek ilimizde ESOS veren bir gençliğimiz var. Manevi değerlerden, ahlaki değerlerden, etik değerlerden kısaca değerler eğitiminden yoksun yetişen bir gençliğimiz var. Siyaseti asla karıştırmadan düşüncesi ne olursa olsun biz gençlerimize değerler eğitimi vermeye çalışıyoruz. Tüm STK’lar, dernekler ve ilgili kuruluşlara gençlerimize ulaşmaya çalışıyoruz.

İlgili kurum ve STK’larla toplantılar düzenleyeceğiz. Biz onlara alt yapı ve tesis imkanı sunacağız. Onlardan da eğitmen ve proje anlamında faydalanmayı düşünüyoruz. Gençlerimize ulaşmak her imkanı zorlayacağız.

 

Geçtiğimiz günlerde madde bağımlılığı ilgili Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Atay Çağatay Kılıç beyinde katıldığı bir çalıştayda vardı. Sayın Valimizde bu konuyla çok ilgili. Göreve başladıktan sonra bu konuyla ilgili Sayın Valimizle iki defa bir araya geldik. Madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla ilgili toplantı düzenlendi.  Maalesef uyuşturucuda arz ve talep meselesi var. Biz daha çok talep alma konusunda görev almak zorundayız. Gençlerimizin bu yönelişini azaltmaya yönelik çalışmaları sürdürebiliriz.  Arz noktasında maalesef dezavantajlı bir yerdeyiz.  Uyuşturucunun giriş noktası olan iki ilden biriyiz. Van’daki oranın yüksek olmasının en önemli nedenlerinden biri budur. Batıda ulaşım çok zorken, burada ulaşım daha kolaydır. Batıda daha pahalı iken burada uyuşturucu daha ucuzdur.

 

GENÇLİK KAMPLARI MADDE BAĞIMLILARINI AÇILACAK Gevaş’taki gençlik kampımız yılın yaklaşık üç ayı faalken yaklaşık dokuz ay kapalı kalıyor. Verdiğim teklifle buranın alt yapısının düzenlenerek yılın 12 ayı hizmet etmesi, özellikle uyuşturucu bağımlısı gençlere hizmet vermesi yönünde teklifimiz oldu. Düşüncemiz kabul gördü. Sanırım bu yönde çalışmalar var.  Madde bağımlılığı ile ilgili gençlik kamplarımızı kullandırabileceğiz.

 

YYÜ İLE GENÇLİK ŞURASI OLUŞTURUYORUZ Çok taze bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Geçen hafta Sayın Rektörümüzü ziyaret ederek bir projemizi kendileriyle paylaştık. Son derece sıcak baktılar. Van’da Gençlik Şurası düşünüyoruz. Bunun altında çalıştaylar olacak. Alanında uzman kamuoyunda bilinirliği en yüksek panelistleri getireceğiz. Hemen tertip komitesi kuralım dedik. Sayın Rektörümüzün verdiği destek Prof.Dr Zeki Taştan hocamız ile Yusuf Uzun hocamızı görevlendirildi. Müdürlüğümüzde görevlendirileceklerle tertip komitesi oluşturulacaktır.

 

 

YILIN SPORCUSU VE YILIN ANTRENÖRÜ SEÇİLECEK Dünya çapında çok başarılı olan sporcularımız var. Bunlara destek olabildiğimiz alanlar var. Tüccarlarımızın da bu başarılı sporculara destek olması gerekir. Sponsorluklarla desteklenmelerini bizleri mutlu edecektir. Başarılı sporcularla tüccarlarımızı ziyarete edebiliriz. Başarıları ödüllendirmeye çalışıyoruz. Yeterli olup olmadığı ayrı bir konudur. Yılın antrenörü ve yılın sporcusu seçmeyi planlıyoruz.

 

KIŞ TURİZMİ İÇİN ABALI KAYAK TESİNİN OLDUĞU YERE OTEL ŞART 20 ya da 30 kişilik bir stadyum olmazsa olmazımızdır. Kamp eğitim merkezi düşünüyoruz. İlçelerimizde yapmayı düşündüğümüz kapalı spor salonlarımız var. Edremit’te bin kişilik bir futbol sahası yapma planımız var. Abalı Kayak tesisini daha aktif hale getirmek için yap –işlet-devret modeliyle de olsa en az bir butik otel yapılması yönünde çalışmalarımız var. Hem kayak sporuna hem de turizme katma değer katacaktır.

 

NUR TATAR SPOR SALONU ULUSLARARASI ORGANİZASYON EV SAHİPLİĞİ YAPACAK Yaşanan depremden sonra, salonlarımız kullanılmaz hale geldi. Solunumuz olmadığı için ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Nur Tatar Spor salonu faaliyete geçtikten sonra salon sıkıntımızı da giderilmiş olacak. Nur Tatar Spor salonu normalinde bu yılın sonunda teslim edilmesi gerekiyordu. Kurumuz yetkilileri tarafından hazırlanan raporlarda belirtildiği gibi bazı işlerin mart ayına ertelenmesi gerektiği için teslimatın mayıs ayını bulacağı belirtildi. İnşallah Nur Tatar Spor Salonu o zaman faaliyete girecektir.  Ayrıca bir iki spor salonu için yatırım planı tekliflerimiz oldu. Bunlardan gerekli etkiyi alırsak inşallah bunlarda kentimize kazandırılmış olacak.  Burada uluslararası organizasyonlar ev sahipliği yapabileceğiz.

 

İLİMİZİN DAR ALANA SIKIŞTIRILMASI HALKA ZULÜMDÜR İlimiz uzun süre çok dar alana sıkıştırıldı. 80’lı yıllara geri gittiğimizde ilimizin nüfusu 100 bin civarındaydı. Şu an merkez nüfusu 500 bini aşmış olmasına rağmen çarşı merkezi neresi diye sorsanız yine dört cadde ismi sayılacaktır.  100 bin kişiye göre planlanmış çarşı merkezine 500 bin kişiyi sıkıştırarak biz halka resmen zulmetmişiz. Şehrin açılması gerekir. Hemen Edremit’in girişinde olan Nur Tatar Spor Salonunu çokta uzak olmadığını, şehrin genişlemesine katkı sunacağını düşünüyorum.

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo