BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » VAN GENÇLİĞİNİN GELDİĞİ NOKTA TEHLİKEDİR

VAN GENÇLİĞİNİN GELDİĞİ NOKTA TEHLİKEDİR
TUTKU MEDYA Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ‘Van gençliğini manevi değerlerden yoksun yetiştiğini söyledi.

 

Van’da yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken ’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konu olan İnanç Türkiye ve Van gençliğini SOS verdiğini belirterek: “ Maalesef yanlızlaşan bir gençliğimiz var. Bu gençlik sokağa çıkmıyor. Telefon ve bilgisayar arasında sıkışmış durumda. Biz bu gençliği yeniden dışarıya çıkarma istiyoruz.  Ayrıca uyuşturucu kullanımında tehlike verdiği bir noktaya gidiyoruz.  Uyuşturucu ve madde bağımlığına ulaşımın kolay olduğu bir ilde yaşıyoruz. İl olarak bulunduğumuz konum itibariyle dezavantajlı bölgedeyiz.

 

Salih Geçken ’in sorularını yanıtlayan Gençlik Hizmetleri ve İl Spor Müdür Nevzat İnanç:

“Doğru yönetildiğine inandığım bir kurumda göreve başladım. Belli bir süre sonra kurumumuzu tanımak adına başta ilçelerimizi tek tek dolaşarak tesislerimizi ve personelimizi yerinde gördük. Ayrı dosyalar hazırladık. Yerinde tespit ettiğimiz eksiklikler için ileriye dönük çözümler ürettik.  İl merkezinde de gerekli incelemeler yaptık. Kurumumuz daha yukarılara çıkarmak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

 

TÜRKİYE’DE EN FAZLA GENÇLİK MERKEZİ VAN’DA Geçtiğimiz günlerde Ankara’da Bakanlığımızın düzenlediği Gençlik Merkezi Günleri adıyla düzenlenen çok büyük organizasyon vardı. 81 ilin stand kurduğu ATO Congresium’da bizde yerimizi aldık. Bir şey dikkatimi çekti.  İstanbul ve Ankara orada 4’der gençlik merkezi vardı. Bazı iller birer ikişer gençlik merkezi vardı.  Türkiye’de en fazla gençlik merkezinin olduğu il Van’dı, biz sekiz gençlik merkeziyle oradaydık.

 

VAN GENÇLİĞİ YETİŞME TARZI ENDİŞE VERİYOR Van’da 17 gençlik lideriyle gençlerimize hizmet veriyoruz. 2015 için Genel Müdürlüğümüze yaptığımız talip kabul gördük. 2015 itibaren inşallah 30 gençlik lideriyle çalışacağız. Daha fazla gence ulaşmak daha fazla proje üretmek için çalışacağız. Gerek ülkemizde gerek ilimizde ESOS veren bir gençliğimiz var. Manevi değerlerden, ahlaki değerlerden, etik değerlerden kısaca değerler eğitiminden yoksun yetişen bir gençliğimiz var. Siyaseti asla karıştırmadan düşüncesi ne olursa olsun biz gençlerimize değerler eğitimi vermeye çalışıyoruz. Tüm STK’lar, dernekler ve ilgili kuruluşlara gençlerimize ulaşmaya çalışıyoruz.

İlgili kurum ve STK’larla toplantılar düzenleyeceğiz. Biz onlara alt yapı ve tesis imkanı sunacağız. Onlardan da eğitmen ve proje anlamında faydalanmayı düşünüyoruz. Gençlerimize ulaşmak her imkanı zorlayacağız.

 

Geçtiğimiz günlerde madde bağımlılığı ilgili Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Atay Çağatay Kılıç beyinde katıldığı bir çalıştayda vardı. Sayın Valimizde bu konuyla çok ilgili. Göreve başladıktan sonra bu konuyla ilgili Sayın Valimizle iki defa bir araya geldik. Madde bağımlılığı ve uyuşturucuyla ilgili toplantı düzenlendi.  Maalesef uyuşturucuda arz ve talep meselesi var. Biz daha çok talep alma konusunda görev almak zorundayız. Gençlerimizin bu yönelişini azaltmaya yönelik çalışmaları sürdürebiliriz.  Arz noktasında maalesef dezavantajlı bir yerdeyiz.  Uyuşturucunun giriş noktası olan iki ilden biriyiz. Van’daki oranın yüksek olmasının en önemli nedenlerinden biri budur. Batıda ulaşım çok zorken, burada ulaşım daha kolaydır. Batıda daha pahalı iken burada uyuşturucu daha ucuzdur.

 

GENÇLİK KAMPLARI MADDE BAĞIMLILARINI AÇILACAK Gevaş’taki gençlik kampımız yılın yaklaşık üç ayı faalken yaklaşık dokuz ay kapalı kalıyor. Verdiğim teklifle buranın alt yapısının düzenlenerek yılın 12 ayı hizmet etmesi, özellikle uyuşturucu bağımlısı gençlere hizmet vermesi yönünde teklifimiz oldu. Düşüncemiz kabul gördü. Sanırım bu yönde çalışmalar var.  Madde bağımlılığı ile ilgili gençlik kamplarımızı kullandırabileceğiz.

 

YYÜ İLE GENÇLİK ŞURASI OLUŞTURUYORUZ Çok taze bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Geçen hafta Sayın Rektörümüzü ziyaret ederek bir projemizi kendileriyle paylaştık. Son derece sıcak baktılar. Van’da Gençlik Şurası düşünüyoruz. Bunun altında çalıştaylar olacak. Alanında uzman kamuoyunda bilinirliği en yüksek panelistleri getireceğiz. Hemen tertip komitesi kuralım dedik. Sayın Rektörümüzün verdiği destek Prof.Dr Zeki Taştan hocamız ile Yusuf Uzun hocamızı görevlendirildi. Müdürlüğümüzde görevlendirileceklerle tertip komitesi oluşturulacaktır.

 

 

YILIN SPORCUSU VE YILIN ANTRENÖRÜ SEÇİLECEK Dünya çapında çok başarılı olan sporcularımız var. Bunlara destek olabildiğimiz alanlar var. Tüccarlarımızın da bu başarılı sporculara destek olması gerekir. Sponsorluklarla desteklenmelerini bizleri mutlu edecektir. Başarılı sporcularla tüccarlarımızı ziyarete edebiliriz. Başarıları ödüllendirmeye çalışıyoruz. Yeterli olup olmadığı ayrı bir konudur. Yılın antrenörü ve yılın sporcusu seçmeyi planlıyoruz.

 

KIŞ TURİZMİ İÇİN ABALI KAYAK TESİNİN OLDUĞU YERE OTEL ŞART 20 ya da 30 kişilik bir stadyum olmazsa olmazımızdır. Kamp eğitim merkezi düşünüyoruz. İlçelerimizde yapmayı düşündüğümüz kapalı spor salonlarımız var. Edremit’te bin kişilik bir futbol sahası yapma planımız var. Abalı Kayak tesisini daha aktif hale getirmek için yap –işlet-devret modeliyle de olsa en az bir butik otel yapılması yönünde çalışmalarımız var. Hem kayak sporuna hem de turizme katma değer katacaktır.

 

NUR TATAR SPOR SALONU ULUSLARARASI ORGANİZASYON EV SAHİPLİĞİ YAPACAK Yaşanan depremden sonra, salonlarımız kullanılmaz hale geldi. Solunumuz olmadığı için ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Nur Tatar Spor salonu faaliyete geçtikten sonra salon sıkıntımızı da giderilmiş olacak. Nur Tatar Spor salonu normalinde bu yılın sonunda teslim edilmesi gerekiyordu. Kurumuz yetkilileri tarafından hazırlanan raporlarda belirtildiği gibi bazı işlerin mart ayına ertelenmesi gerektiği için teslimatın mayıs ayını bulacağı belirtildi. İnşallah Nur Tatar Spor Salonu o zaman faaliyete girecektir.  Ayrıca bir iki spor salonu için yatırım planı tekliflerimiz oldu. Bunlardan gerekli etkiyi alırsak inşallah bunlarda kentimize kazandırılmış olacak.  Burada uluslararası organizasyonlar ev sahipliği yapabileceğiz.

 

İLİMİZİN DAR ALANA SIKIŞTIRILMASI HALKA ZULÜMDÜR İlimiz uzun süre çok dar alana sıkıştırıldı. 80’lı yıllara geri gittiğimizde ilimizin nüfusu 100 bin civarındaydı. Şu an merkez nüfusu 500 bini aşmış olmasına rağmen çarşı merkezi neresi diye sorsanız yine dört cadde ismi sayılacaktır.  100 bin kişiye göre planlanmış çarşı merkezine 500 bin kişiyi sıkıştırarak biz halka resmen zulmetmişiz. Şehrin açılması gerekir. Hemen Edremit’in girişinde olan Nur Tatar Spor Salonunu çokta uzak olmadığını, şehrin genişlemesine katkı sunacağını düşünüyorum.

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo