ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Van'daki sanayici 1 trilyon hibe alabilir

Van'daki sanayici 1 trilyon hibe alabilir
TUTKU MEDYA VAN OSB Başkanı Necmettin Çok yatırım yapacak sanayicinin arsa dahil edildiğinde yaklaşık %80 civarında hibe alabileceğini belirtti.
 
 
Tutku Radyo’da Salih Geçken’ in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan VAN OSB Başkanı Necmeddin Çok ‘VAN OSB ilk kurulduğunda yatırım yapmanın büyük cesaret gerektirdiğini ama şimdi şartların çok daha kolay olduğunu ifade etti.
 
 
VAN OSB KURULDUĞUNDA YATIRIM YAPMAK BÜYÜK CESARETİ GEREKTİRİYORDU
1998 yılında kurulan VAN OSB çok zor şartlarda kuruldu. O dönemlerde bu bölgede sanayileşmek, fabrika kurmak çok zordu.  Fabrika kurmak  kararı veren sanayici  elini değil bütün bedenini taşın altına koyuyordu. Büyük cesaret gerektiren bir eyledi. VAN OSBA Bir fabrikayla başladı. Şu an yüzde sekseni aktif çalışan 130 fabrikamız var. İyiye doğru gidiyoruz. Eksiklikler olabilir. Büyük sorunları aştık, küçük sorunları aşmak kolaydır. 
 
 
Ben bütün sanayici arkadaşımı kutluyorum. Hepsinin yaptığı bir kahramanlıktır. Sanayicinin yaptığı yatırımın geri dönüşümü uzun süreyi alıyor. Biz şu an ileriye dönük yatırımlar yapıyoruz. Kazandıklarımızla makineleşmelerimizi artırıyoruz. Bizim yatırımlarımız ileriye dönüktür. Al sat yapan aracı kurumlar gibi değiliz.
 
 
VAN OSB’DE SORUNLAR BİTTİ
Bu gün şartlar çok daha kolaylaştı. Arsaya ücret ödenmiyor.  Enerji sorunu, alt yapı sorunu yok. OSB’ye yatırımı yapacak ve kapasite artırım yapacak sanayiciye 2015 yalında 500 bin ile 3000 milyon arası yüzde ellisi hibe olmak üzere krediler verilecektir.  Arazi dâhil edildiğinde bu hibe yaklaşık  %80’ne denk geliyor. DAKA’ dan alınan destekler var. Makine desteği dâhil 2 milyona kadar alınan destekler var. Şu an YYÜ ile iç içeyiz. Her türlü bilgi desteğimiz var. Sizin aracılığınızla Sayın Rektör’e Peyami Bey’e teşekkür ederim. Sanayiye çok ciddi destek veriyor. Bizlere çok önemli katkıları oldu. Rektör beyden gıda, inşaat, tarım ve hayvancılık alanında bizlere bilgi desteği verecek hocalar istedik. Rektör beyde bizim bu isteğimize olumlu cevapla hocalarımızla bağlantı kurmamızı sağladı. YYÜ desteğiyle  tek lira ödemeden  AR-GE çalışmaları yapıyoruz  Ortak olduğumuz Tekno Kent kuruldu. Bu imkânlar ve fırsatlar VAN OSB ilk kurulduğunda yoktu.
 
 
VAN OSB'ye yatırım yapmak içi bekleyen yaklaşık 250 sanayicimizin müracaatı vardı. Yatırım için yer istiyorlardı. Yerimiz olmadığı için bir şey yapamıyorduk. Bu sorumuzda çözüldü. Sayın Valimizin desteğiyle 283 hektar arazi bize tahsis edildi. Yer sorunumuzu da çözdük.
 
 
BÖLGENİN EN İYİ OSB’Sİ VAN’DA DIR
Van OSB Diyarbakır dahil olmak üzere bölgenin en iyi OSB'si durumundadır. Sorunlarımızın büyük çoğunluğunu hallettik. Enerji sorununu hallettik. Alt yapı sorunu bitti. OSB  kurulduğunda  ulaşım sorunumuz vardı. Üretim yapabilmeki için suyu dışardan getiriyorduk. Enerji sorunumuzu jeneratörle gidermeye çalışıyorduk. Alt yapı sorunlarımız vardı. Bakın o dönemde yatırım yapan arkadaşlarımız gerçekten çok büyük fedakârlıklar yaptı. Bunun unutmamak gerekir. 
 
 
VAN OSB’de fabrikalaşmalar artmaya başladı. Gelişmeler çok iyi durumda. Yatırım yapmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açıktır. Batıda bile olmayan doğalgaz Van OSB’de var.  Bizlere yeni bir arazı tahsis edildi. Bir yıla kadar yer tahsisi konusundaki sorunumuz kalmayacak.  Sanayi Bölgesinde yatırımı yapmak isteyen hiçbir sanayicimiz isteği geri dönmeyecektir.
 
 
VANLI ESNAF VAN OSB’DEKİ SANAYİCİYE SAHİP ÇIKMALIDIR
Vanlı esnaflarımız Vanlı Sanayiciye sahip çıkmalıdır. Tercihlerini Van’da üretilen ürünlerden yana kullanmalarını istiyoruz. Nihayetinde Van’da üretilen ürünlerin tüketimi ne kadar artırılırsa Vanlı sanayicinin yatırımı o kadar güçlenecektir.  Üretimimizi ne kadar güçlendirirsek kentimizi o kadar gelişir. Bakın her gün yeni bir bayiliğin Van’daki bir şubesi açılıyor. Açılan bayilikler kentin gelişimine çokta katkı sunmaz.  Van’ın gelişimi için üretimi artırmamız gerekir. İran ve Irak hemen yanı başımızdadır. Van’da üretimi yapılan ürünlerin bu ülkelere ulaştırılması daha kolaydır. Aynı iş kolunda al sat yapan esnaflarımızdan birkaç kişi birleşerek VAN OSB bir fabrika kurarak kendi ürettikleri ürünleri satabilirler. Van’da birçok önemli esnafımızı ziyaret ederek bu teklifleri kendilerine götürdük. Van’da kendi alanlarıyla ilgili fabrika açmaları yönünde teklifimiz oldu. Davet ettiğimiz iş adamlarımız oldu.  Van’ın kendi ayakları üstünde durması için gerekir.
 
 
KAPIKÖY SINIR KAPISI VAN İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR
Kapıköyün Van’ın sanayisinin gelişmesinde çok önemli etkiye sahiptir. Kapıköyün düzenli işlediği dönemde ticaret yaparak para kazanan esnaflarımız OSB temelinin oluşturan esnaflardır. Kapıköyün Türkiye’ye yakışır bir şekilde yeniden düzenlenmesi gerekir. Eğer Kapıköy eski işlerliğini kazanabilirse şu an VAN OSB’de olan fabrikaların iki katına çıkacağını söyleyebilirim.   Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo