ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Van'daki kadın derneklerinin bir işlevi yok

Van'daki kadın derneklerinin bir işlevi yok
TUTKU MEDYA   Van Gölü Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Berat Öner ‘Van’da saldırıya uğrayan kadınların yaşadığı haksızlığı yazdığı için bazı kadınlardan tepki aldığını söyledi. 

 

Van’da yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Öner 30 Mart akşamı Van’da çok kötü şeyler olacağını söyleyerek, parti yöneticilerinin bir an önce tabanlarına sağduyu çağırısı yapmaları gerektiğini belirtti.  

 

Her işte zorluk olduğu gibi kadın olarak basında çalışmanın zorlukları var. Fedakârlık yapmak gerekir. Bu fedakârlığı yaparak işin zorluklarını aşmaya çalışıyoruz.

 

GÜYA KADIN HAKLARINI SAVUNANLAR BİLE SALDIRIYOR Kadın haklarını savunduklarını iddia edenlerin tehdit etmesi insanı çok rahatsız ediyor. Kadın haklarını savunduklarını iddia edenler ideoloji farklılığı ortaya çıktığında haklarını savunduklarını iddia ettikleri kadına saldırabiliyorlar.

 

KADIN DERNEKLERİNİN ÇOKTA İŞLEVİ YOK Van’da birçok kadın derneği var. Ben bunları çalışmalarını yeterli bulmuyorum. Daha önce yaptığım haberlerden ötürü beni eleştirdiklerine şahit oldum. Erkeklerin yaptığı hataları yazıyorum. İdeolojik yakınlıktan ötürü kadınlar beni eleştiriyor.

 

GEÇNLERİN HATALARININ SORUMLUSU BİR PARTİ OLAMAZ Gençlerin kontrol etmek gerekir. Onlar daha heyecanlıdır. Çok basit sebeplerden ötürü birbirlerine saldırabilirler.  Halkın rahatsız eden eylemlere bulaşabiliyorlar. Uyarmak gerekiyor. Ama gençlerin yaptıkları hataları bir partiye yüklemek de doğru değildir.

 

30 MART AKŞAMI ÇOK KÖTÜ ŞEYLER OLABİLİR Bakin her partiye mensup genç var. Bunların yaptıklarını frenlemek gerekir. Şu an yaşanan şiddet öyle basın açıklamasıyla falan önüne geçilemez. Parti mensuplarına açıkça ilan edilecek. Şiddetin kötü bir şey olduğu deklare edilecek.  Adayların ya da parti yöneticilerinin, akli selim insanların daha düzgün açıklama yapması gerekiyor. Bakın bütün partiler kendisinin bu seçimi kazanacağı yönünde propagandası var. Gençler ve parti severler kendi partisi kazanacak diye inanmaya başladı.  Sonuçta bir parti kazanacak. Kendi partisinin kazanacağına inanan parti mensupları o akşam yaşayacağı travmayı düşünün. O travmanın sokağa yansıyan yanını düşünün. Ben bu haliyle devam ederse 30 Mart 2014 akşamının çok kötü geçeği düşüncesindeyim.

 

YAŞANAN ACI AİLE İLE SINIRLI KALIYOR Bakın bir genç kardeşimize bir şey olduğunda birkaç gün konuşulacak, tartışılacak. Peki o gencin annesi ve babası. Genç kardeşlerim anne ve babasını biraz daha düşünmek zorunda.

 

EMEK HARCAYAN KADIN AMA... Belediyelerin şu ana kadar kadınlar için yaptıkları çokta önemli bir şey yok.  Şu anki adayların kadınlar için önemli projeleri yoktur. Dikiş nakiş kursu gibi basit işlerin kadın projesi olarak sunulmasını doğru bulmuyorum. Bakın seçim çalışmalarında ev ev dolaşan kadınlar var. Onlarca emek harcayan bu kadınlar için başkanların ne tür projeleri var.  Kadınlar için vaat ediyorlar. Birkaç gün sonra seçim olacak. Bakalım kadınlar için neler yapacaklar.

 

KADINLAR BİR ŞEKİLDE KANDIRILIYOR Bakın ben kadınların bir şekilde kandırıldığını düşünüyorum. 8 Mart dünya kadınlar günü kutlamasına katılan binlerce kadın var. Bu kadınlar o günün önemi ve ne için gittiğini biliyor mu? Orada kadın hakları mı söz konusu yoksa bir mücadele için kadın kullanılıyor mu?

 

VAN’DA KADINLAR DARP EDİLDİ KADIN DERNEKLERİ TEPKİ VERMEDİ Van’da kadınlar darp edildi ama kadının darp edilmesi kadın dernekleri tepki vermedi. Her halde bir kadın olarak kadınların darp edilmesi olayın benim tepki vermem ve yazı yazmam oldu. Bu saldırıları doğru bulmuyorum. Hele hele kadınlar üzerinden siyaset yapanların bunu yapması bana çok ters geldi. Görüntüler hoş değildi.

 

BENİDE TEHDİT ETTİLER Gazeteler reklam yapıyor. Kim reklam veriyorsa onu yaparız. Bir parti mensupları yoğunlukta reklam veriyorsa, bize verilen reklamları bizde yayınlıyorsak o tehdit unsuru olmamalı. Bakin bana da geldiler. Yaptığımız reklamlardan ötürü üstü kapalı tehdit eder gibi konuştular. Baskı uygulamak doğru olmaz. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo