ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2019-05-21 16:28:56] Ferdin salmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam cidem nasilsin iyyi misin ben iranli ferdin selmani burda D1 C5 c8 E9 E10 A9odalarina ve butun arkadaslrima ve kader mahkumlarina selamlarim var kendine cok iyyi bak allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:29:07] Murat YAVAŞ -

İyi yayınlar Çiğdem hanım . T tipi cezaevinde bulunan Can kardesim TARIK DEMİR e cok selam eder hasret ve Özlemle Cani gönülden kucaklarım . Tez zamanda kardesim tarığı ve tüm kader mahkumlarını ailelerine ve özgürlüklerine kavuşturması dileği ile Herzaman dualarımdasın olduğunu bilesin Can KARDEŞ ..

/

[2019-05-21 16:29:19] Ferdin selmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam nasilsin iyyi misin ben iranda ferdin selmani burda butun kadar mahkumlarina ve D1odac5oda E9 E10 c5oda A9 odabutun arkadaslarima selamlarim ilet senden cok tesekur ediyurom allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:30:07] Mihriban Coşkun -

Merhaba ben Mihriban Coşkun Van M tipi kapalı cezaevinde bulunan Canakkaleden kardeşim Doğan Coşkun a beni dinliyorsan ablacim seni çok özledik.Bir an önce canakkale ye gelmeni dört gözle bekliyoruz arkadaşların herkes seni soruyor cok kiymetli sen bizim için kendine dikkat et ablacim Allaha emanet ol.

/

[2019-05-21 16:31:01] Özgür adiyan -

İyi yayınlar abla ben özgür sizin aracılığınızla m tipi d7 koğuşunda olan abim Erhan dayan için tüm parçalar armağan olsun allah yar ve yardımcın olsun en kısa zamanda aramızda olma dileğiyle allaha emanet ol can abim gözün arkada kalmasın sen iyi ol bizim için yeter

/

[2019-05-21 16:31:16] ergin alkan -

Pirilere niyaz ederiz şarkısını çalırsanız sevinirim iyi çalışmalar

/

[2019-05-21 16:31:26] enes karatas -

Merhaba çiğdem abla hapisteki amca oğlum kadir için tu evin şarkısını calrsaniz sevinirim burdan ramazan iniz kutlu olsun

/

[2019-05-21 16:31:52] özkan güven -

ben özkan güven van m tipi b 5 koguşundaki arkadaslarima selam olsun başta haci turgut felemez ferat hikmet özal ridvan murat yüzbaşı ve amcam saki amcaogullarim zafer menaf yunus siradaki en guzel sarkilar butun kogusa armagan ediyorum .elbet birgun günes sizin icin de dogacak. saygilar

/

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/


Anasayfa » Konuklar » Van'daki kadın derneklerinin bir işlevi yok

Van'daki kadın derneklerinin bir işlevi yok
TUTKU MEDYA   Van Gölü Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Berat Öner ‘Van’da saldırıya uğrayan kadınların yaşadığı haksızlığı yazdığı için bazı kadınlardan tepki aldığını söyledi. 

 

Van’da yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Öner 30 Mart akşamı Van’da çok kötü şeyler olacağını söyleyerek, parti yöneticilerinin bir an önce tabanlarına sağduyu çağırısı yapmaları gerektiğini belirtti.  

 

Her işte zorluk olduğu gibi kadın olarak basında çalışmanın zorlukları var. Fedakârlık yapmak gerekir. Bu fedakârlığı yaparak işin zorluklarını aşmaya çalışıyoruz.

 

GÜYA KADIN HAKLARINI SAVUNANLAR BİLE SALDIRIYOR Kadın haklarını savunduklarını iddia edenlerin tehdit etmesi insanı çok rahatsız ediyor. Kadın haklarını savunduklarını iddia edenler ideoloji farklılığı ortaya çıktığında haklarını savunduklarını iddia ettikleri kadına saldırabiliyorlar.

 

KADIN DERNEKLERİNİN ÇOKTA İŞLEVİ YOK Van’da birçok kadın derneği var. Ben bunları çalışmalarını yeterli bulmuyorum. Daha önce yaptığım haberlerden ötürü beni eleştirdiklerine şahit oldum. Erkeklerin yaptığı hataları yazıyorum. İdeolojik yakınlıktan ötürü kadınlar beni eleştiriyor.

 

GEÇNLERİN HATALARININ SORUMLUSU BİR PARTİ OLAMAZ Gençlerin kontrol etmek gerekir. Onlar daha heyecanlıdır. Çok basit sebeplerden ötürü birbirlerine saldırabilirler.  Halkın rahatsız eden eylemlere bulaşabiliyorlar. Uyarmak gerekiyor. Ama gençlerin yaptıkları hataları bir partiye yüklemek de doğru değildir.

 

30 MART AKŞAMI ÇOK KÖTÜ ŞEYLER OLABİLİR Bakin her partiye mensup genç var. Bunların yaptıklarını frenlemek gerekir. Şu an yaşanan şiddet öyle basın açıklamasıyla falan önüne geçilemez. Parti mensuplarına açıkça ilan edilecek. Şiddetin kötü bir şey olduğu deklare edilecek.  Adayların ya da parti yöneticilerinin, akli selim insanların daha düzgün açıklama yapması gerekiyor. Bakın bütün partiler kendisinin bu seçimi kazanacağı yönünde propagandası var. Gençler ve parti severler kendi partisi kazanacak diye inanmaya başladı.  Sonuçta bir parti kazanacak. Kendi partisinin kazanacağına inanan parti mensupları o akşam yaşayacağı travmayı düşünün. O travmanın sokağa yansıyan yanını düşünün. Ben bu haliyle devam ederse 30 Mart 2014 akşamının çok kötü geçeği düşüncesindeyim.

 

YAŞANAN ACI AİLE İLE SINIRLI KALIYOR Bakın bir genç kardeşimize bir şey olduğunda birkaç gün konuşulacak, tartışılacak. Peki o gencin annesi ve babası. Genç kardeşlerim anne ve babasını biraz daha düşünmek zorunda.

 

EMEK HARCAYAN KADIN AMA... Belediyelerin şu ana kadar kadınlar için yaptıkları çokta önemli bir şey yok.  Şu anki adayların kadınlar için önemli projeleri yoktur. Dikiş nakiş kursu gibi basit işlerin kadın projesi olarak sunulmasını doğru bulmuyorum. Bakın seçim çalışmalarında ev ev dolaşan kadınlar var. Onlarca emek harcayan bu kadınlar için başkanların ne tür projeleri var.  Kadınlar için vaat ediyorlar. Birkaç gün sonra seçim olacak. Bakalım kadınlar için neler yapacaklar.

 

KADINLAR BİR ŞEKİLDE KANDIRILIYOR Bakın ben kadınların bir şekilde kandırıldığını düşünüyorum. 8 Mart dünya kadınlar günü kutlamasına katılan binlerce kadın var. Bu kadınlar o günün önemi ve ne için gittiğini biliyor mu? Orada kadın hakları mı söz konusu yoksa bir mücadele için kadın kullanılıyor mu?

 

VAN’DA KADINLAR DARP EDİLDİ KADIN DERNEKLERİ TEPKİ VERMEDİ Van’da kadınlar darp edildi ama kadının darp edilmesi kadın dernekleri tepki vermedi. Her halde bir kadın olarak kadınların darp edilmesi olayın benim tepki vermem ve yazı yazmam oldu. Bu saldırıları doğru bulmuyorum. Hele hele kadınlar üzerinden siyaset yapanların bunu yapması bana çok ters geldi. Görüntüler hoş değildi.

 

BENİDE TEHDİT ETTİLER Gazeteler reklam yapıyor. Kim reklam veriyorsa onu yaparız. Bir parti mensupları yoğunlukta reklam veriyorsa, bize verilen reklamları bizde yayınlıyorsak o tehdit unsuru olmamalı. Bakin bana da geldiler. Yaptığımız reklamlardan ötürü üstü kapalı tehdit eder gibi konuştular. Baskı uygulamak doğru olmaz. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo