ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Van'daki esnaf bu fırsattan mutlaka faydalanmalı

Van'daki esnaf bu fırsattan mutlaka faydalanmalı
TUTKU MEDYA YYÜ Tekno Kent Genel Müdürü Doç.Dr. Necat Görentaş Tekno Kentle ilgili detaylı Van’da ilk kez Tutku Radyo açıkladı.

 

Salih Geçken’in Tutku Radyo’da hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Görentaş; Van'da kurulacak Tekno Kent'te müracaat eden üreticilerin  bir çok avantajı olacaktır.  Gelir ve Kurumlar vergisinden muafiyet, Ar-Ge personeline gelir vergisi muafiyeti , KDV’den muafiyet olacaktır.  AR-GE yatırım desteği var. Sigorta prim desteği var. Sigortanın yarısını beş yıla kadar maliye bakanlığı karşılamaktadır. Destek Personel gelir vergisi muafiyeti var. Yabancı uyrukluların çalışma kolaylığı var. Üniversite personeline bir çok destek var.’ dedi.

 

 

Salih Geçken’in soruların yanıtlayan Görentaş:

“Tekno Kent bilim ve teknoloji kentlerini ifade eden bir tanımlamadır. 1950 yıllarında ortaya çıkan Avrupa’da yaygınlaşan bir çalışma alanıdır.  Türkiye’de 1980 den sonra gelişmeye ve kullanılmaya başlandı. Van’da da 2014 yılında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Türkiye’deki örneklerini faydalarını gördük.

 

Van’da çalışmalar sona gelmek üzere. Sanayinin gelişimine katkı sunacak Tekno Park’ın 3-4 yıllık bir çalışma süreci var. 2013 yılında Tekno Ken A.Ş’yi kurduk. Hissemiz 2.5 milyon TL’dir. Başta Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, VAN TSO, Vatbo, OSB, İŞGEM, ESOB bizim paydalarımızdır.

 

Kampüs alanı içerisinde 220 metrekarelik alandaki binamız Eylül ayı içinde bitirmeyi düşünüyoruz. Bu bina bizim ilk binamız olacak. Tabı bundan sonra yeni binalarda yapılacaktır. Van’daki potansiyeli görmek için mütevazı bir binayla başladık. Devamı gelecektir.

 

Reklam ve tanıtım yapmamıza rağmen şu ana kadar 18 firma ön başvuru yaptı. Sayı şu an için oldukça iyi bir sayıdır. Ayrı sektörlerden başvurular var. Yeni bir ürünü geliştirmek isteyen, ya da maliyetini düşürmek isteyen üretici firmaları kabul edip ofis veriyoruz. Orada faaliyet gösterebilecekleri gibi, parsel sistemiyle Ar-Ge çalışmaları için arazide yer yapabilirler, fabrika kurabilirler.

 

Bize başvuran firmalar; Gelir ve Kurumlar vergisinden muafiyet sağlamaktadır. Ar-Ge personeline gelir vergisi muafiyeti var. KDV’den muaftır. AR-GE yatırım desteği var. Sigorta prim desteği var. Sigortanın yarısını 5 yıla kadar beş yıla kadar maliye bakanlığı karşılamaktadır. Destek Personel gelir vergisi muafiyeti var. Yabancı uyrukluların çalışma kolaylığı var. Üniversite personeline destekler var.

 

Daha önce her ilde Tekno Kent kurulabilirdi. Yeni alınan kararla bu imkan ortadan kaldırıldı. Van için önem arz eden Tekno Kent aynı zamanda bölge için önemlidir. Van’da ki firmalar buradan faydalanmalıdır. 

 

Buradaki asıl amaç Üniversite ve sanayiyi bir araya getirmektir. Bakın Üniversite personeli bir şirkette kurabilir. Danışmanlık yapabilir. Tekno Kentlerin bütün bileşenlere katkısı var. Hem bilim adamı kazanacak hem de bilim adamı. Ülkenin kalkınması için Ar-Ge çalışmalarını artırmak gerekir.'dedi. 

 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo