ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » VAN'DAKİ ENGELLİLERİN EN BÜYÜK ENGELİ BÜROKRASİ VE SİYASİLERDİR

VAN'DAKİ ENGELLİLERİN EN BÜYÜK ENGELİ BÜROKRASİ VE SİYASİLERDİR
Engelli Sporcular Derneği Başkanı Hanifi Baykara ve Görme Engelli Sporcular Derneği Başkanı Mail Tam, en büyük engellerinin bürokratik ve siyasal engeller  olduğunu ifade ettiler.
 
 
Tutku Radyo’da M.Salih Geçken ’in konuğu olan Hanifi Baykara engellilerin dilenci olmadıklarını, kendilerine tanınan hakları dahi kullanamadıkların bu hakların  siyasilere ve bürokrasiye takıldığını belirtirken, Mail Tam ise görme engelliler için düzenlenen eğitim programlarının ve  eğitim programlarının gören körlere verilmesi gerektiğini ifade etti. 
 
 
BİZ DİLENCİ DEĞİLİZ HAKLARIMIZI İSTİYORUZ
 
Baykara: ‘Siyasiler bizleri seçim dönemlerinden hatırlarken, bürokratlarda yayınladıkları engeliler haftasında yayınladıkları mesajlarla bizleri hatırlıyorlar. Biz engellilerin temel haklarının verilmesini istiyoruz. Bunun dışında istediğimiz bir şey yoktur. Bize tanınan hakların verilmesine engel olanların karşımızdaki en büyük engeller olduğunu ifade etmek zorundayım.
 
 
ENGELLİLİĞİMİZ İSTİSMAR EDİLMESİN
 
Engelliler gününde bile düzenlediğimiz programlara bile gelme zahmetinde bulunmuyorlar.  Bir siyasinin en basıt programında bürokratik simaları, STK yöneticilerini, iş adamlarını görebilirsiniz. Engelli vatandaşların organizelerinde istisna sami isimler dışındaki simaları görmeniz çok zor. Burada bir samimiyet sorunu olduğunu düşünüyorum. Yaşam alanlarını düzenlerken engellileri hesaba katmayan, hiç bir konuda destek sunmayan, başarılarımıza  ortak olmayanlar engelliler günü mesajı yayınlayarak bizleri istismara yönelmesinler. Biz kendi haklarımıza saygı gösterilmesini talep ediyoruz. Bunun dışında bir beklentimiz yok.
 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIYLA GÖRÜŞMEMİZE ENGEL OLUYORLAR
 
Belediye Başkanı Bekir Kaya,  Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ve YYÜ Rektörü Peyami Battal’ın engelli konusundaki samimiyeti engellileri her zaman minnettar kaldı. Beki Kaya cezaevindeyken bile engellilere sahip çıkmış biriyken şu an bütün çabalarımıza rağmen kendisiyle görüşemiyoruz. Buradaki engelin Kaya olmadığın Kaya’ya ulaşmamıza engel olan kişiler olduğunu düşünüyoruz. Toplum engellilere karşı samimi bir yaklaşım  sergileyebilseydi Van’da yaşayan engellilerin şu an karşı karşıya kaldıkları sorunlar yaşanmazdı.
 
 
EĞİTİMLERİN GÖREN KÖRLER VERİLMESİ GEREKİR
 
Görme engelli üyelerimize verilen eğitimlerin, gören körlere verilmesini gerekir. Bizleri düşündüklerini, bizim haklarımız konusunda mücadele ettiklerini söyleyenlerin samimiyetini sorgulayamam ama karşılaştıklarımız, haklarımızın tam olarak verilmemesi bizleri rahatsız ediyor.
 
 
VAN’DA TURNUVA YAPMAK İSTİYORUZ
 
Görme engelli sporcuların Van’da (İçinde zil olan topla oynadıkları futbol) antrenman yapacakları bir Sahası bile yok. Bütün imkânsızlıklara rağmen Türkiye’de başarı elde etmek için mücadele eden takımımız var ama takım dışında hiçbir desteğimiz yoktur. Ne iş adamlarımız ne STK’larımız ne yerel yöneticilerimiz (birkaç istisna hariç) nede vekillerimizin hiçbir desteğini görmedik. 
 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo