ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » VAN'DAKİ ENGELLİLERİN EN BÜYÜK ENGELİ BÜROKRASİ VE SİYASİLERDİR

VAN'DAKİ ENGELLİLERİN EN BÜYÜK ENGELİ BÜROKRASİ VE SİYASİLERDİR
Engelli Sporcular Derneği Başkanı Hanifi Baykara ve Görme Engelli Sporcular Derneği Başkanı Mail Tam, en büyük engellerinin bürokratik ve siyasal engeller  olduğunu ifade ettiler.
 
 
Tutku Radyo’da M.Salih Geçken ’in konuğu olan Hanifi Baykara engellilerin dilenci olmadıklarını, kendilerine tanınan hakları dahi kullanamadıkların bu hakların  siyasilere ve bürokrasiye takıldığını belirtirken, Mail Tam ise görme engelliler için düzenlenen eğitim programlarının ve  eğitim programlarının gören körlere verilmesi gerektiğini ifade etti. 
 
 
BİZ DİLENCİ DEĞİLİZ HAKLARIMIZI İSTİYORUZ
 
Baykara: ‘Siyasiler bizleri seçim dönemlerinden hatırlarken, bürokratlarda yayınladıkları engeliler haftasında yayınladıkları mesajlarla bizleri hatırlıyorlar. Biz engellilerin temel haklarının verilmesini istiyoruz. Bunun dışında istediğimiz bir şey yoktur. Bize tanınan hakların verilmesine engel olanların karşımızdaki en büyük engeller olduğunu ifade etmek zorundayım.
 
 
ENGELLİLİĞİMİZ İSTİSMAR EDİLMESİN
 
Engelliler gününde bile düzenlediğimiz programlara bile gelme zahmetinde bulunmuyorlar.  Bir siyasinin en basıt programında bürokratik simaları, STK yöneticilerini, iş adamlarını görebilirsiniz. Engelli vatandaşların organizelerinde istisna sami isimler dışındaki simaları görmeniz çok zor. Burada bir samimiyet sorunu olduğunu düşünüyorum. Yaşam alanlarını düzenlerken engellileri hesaba katmayan, hiç bir konuda destek sunmayan, başarılarımıza  ortak olmayanlar engelliler günü mesajı yayınlayarak bizleri istismara yönelmesinler. Biz kendi haklarımıza saygı gösterilmesini talep ediyoruz. Bunun dışında bir beklentimiz yok.
 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIYLA GÖRÜŞMEMİZE ENGEL OLUYORLAR
 
Belediye Başkanı Bekir Kaya,  Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ve YYÜ Rektörü Peyami Battal’ın engelli konusundaki samimiyeti engellileri her zaman minnettar kaldı. Beki Kaya cezaevindeyken bile engellilere sahip çıkmış biriyken şu an bütün çabalarımıza rağmen kendisiyle görüşemiyoruz. Buradaki engelin Kaya olmadığın Kaya’ya ulaşmamıza engel olan kişiler olduğunu düşünüyoruz. Toplum engellilere karşı samimi bir yaklaşım  sergileyebilseydi Van’da yaşayan engellilerin şu an karşı karşıya kaldıkları sorunlar yaşanmazdı.
 
 
EĞİTİMLERİN GÖREN KÖRLER VERİLMESİ GEREKİR
 
Görme engelli üyelerimize verilen eğitimlerin, gören körlere verilmesini gerekir. Bizleri düşündüklerini, bizim haklarımız konusunda mücadele ettiklerini söyleyenlerin samimiyetini sorgulayamam ama karşılaştıklarımız, haklarımızın tam olarak verilmemesi bizleri rahatsız ediyor.
 
 
VAN’DA TURNUVA YAPMAK İSTİYORUZ
 
Görme engelli sporcuların Van’da (İçinde zil olan topla oynadıkları futbol) antrenman yapacakları bir Sahası bile yok. Bütün imkânsızlıklara rağmen Türkiye’de başarı elde etmek için mücadele eden takımımız var ama takım dışında hiçbir desteğimiz yoktur. Ne iş adamlarımız ne STK’larımız ne yerel yöneticilerimiz (birkaç istisna hariç) nede vekillerimizin hiçbir desteğini görmedik. 
 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo