ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Van'daki 14 yıllık tabuyu yıkarak odayı bir nevi halka açtık

Van'daki 14 yıllık tabuyu yıkarak odayı bir nevi halka açtık
Tutku Radyo’da Yılmaz Tekin’le Yüz Yüze programında konuşan Memduhoğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı. 
 
VOTAŞ zarar etmediyse neden devredildi? Türkiye’de bir ilk başarılabilecek mi? Van’ın tarım ve hayvancılık potansiyeli neden değerlendirilemiyor? VATBO’nun yeni projeleri neler? Kutlu barış için taraflar ne yapmalı? VATBO Başkanı Memduhoğlu, açıkladı.
 
Genç başkan ve genç yönetimiyle yola çıktığını söyleyen Van Ticaret Borsası (VATBO) Başkanı Enver Memduhoğlu, “Yatırımların gelmesi için çalışıyoruz” diyor. Tutku Radyo’da Yılmaz Tekin’le Yüz Yüze programında konuşan Memduhoğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı. “14 yıllık tabuyu yıktık ve odayı bir nevi halka açtık. Bizi İMKB ile karıştırıyorlardı. 47 olan üye sayımız 300’ü geçti. Projelerimizi bir bir hayata geçirmeye çalışıyoruz. 2017 Ocak ayında akredite olmuş bir borsa olarak kamuoyunun önüne çıkacağız.”
 
Toprak analizi laboratuarı açıldı
“Toprak, bitki ve sulama analizi yapan, akrediteye uygun ve bölgeye hitap eden en iyi laboratuarı Van’a kazandırdık. Şu ana kadar yapılan 3 bin analizin sonuçlarına göre hangi ürün daha iyi yetişecekse, çiftçimizi o ürüne yönlendiriyoruz. Toprak analizi yaptırmayan çiftçi ne ekerse onu biçemeyebilir.”
 
VATBO bölge borsası olma yolunda
“Yoğun çabalarımız sonucu Hakkari ve Muş’u borsamıza dahil ettik. Bitlis de sırada. Bölge borsası olacağız ve böylece Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğiz.”
 
Bilinçli üretici şart
“Geleneksel çiftçilik yapılıyor. Borsacılığın ana teması çerçevesinde üniversite aracılığıyla bilinçli üretici için çiftçi eğitimleri vereceğiz. Desteklemeleri tanıtacak ve öncülük yapacak kurumlar çok az düzeyde.”  
 
Van 2,5 milyonla şampiyon ama
“Van, 2,5 milyon küçükbaş hayvan sayısı ile şampiyon. Bu potansiyel için endüstrileşme ve sanayi adına atılan hiçbir adımımız yok. Kaynağımız var ama kullanabilecek materyaller yok. Siyasilerden destek istiyoruz.”
 
VOTAŞ kötüye kullanıldı
“VATBO’nun yüzde 8 ortak olduğu VOTAŞ’ın yöneticileri VOTAŞ’ı bir hiç uğruna zarara soktu. Borsaya tek bir kuruş kârı olmayan VOTAŞ, müthiş bir yatırım ama yatırım yönetilemedi. Bireyler VOTAŞ’ı kötüye kullandı. Bana bir kişi VOTAŞ’ın kazandırdığını, vaat edilen 250 kişilik istihdamı sağladığını, vaat edilen 750 büyükbaş hayvanın getirildiğini söylesin. Süt kapasitesi verimliliği kullanıldıysa, bana açıklasınlar. Emlak vergisini borsamız ödüyor. VOTAŞ, yanlış kişiler tarafından yönetildiği için tamamen bir zarar yatırımı olduğunu düşünüyorum, yoksa on numara bir tesistir. Borsa olarak hisselerimizi hiçbir zaman satmayız. Belediyenin eski yönetimden kat be kat güzel sonuçlar getireceği kanaatindeyim.”
 
VOTAŞ neden devredildi?
“Soruyorum şimdi. 17 milyon gibi ciddi bir rakamla belediyeye verilen VOTAŞ’ı, madem zarar etmiyor neden devrettiler?  10 yılı aşkın bir süredir devam eden bir proje, eğer kâr edilecekse neden satıldı ya da biz neden 5 bin 500 dönümü geri aldık. Yatırımlar geri kaldığı için biz tamamlayalım diye aldık. Gerçekten Feridun beyin açıklamalarını gerçekten samimi bulmuyorum.”
 
Sancı bitsin büyük barış gelsin
“İki taraftan da giden canlar bizim canlarımızdır. Bu iş silahla değil istişare ile çözülebilir. İnşallah yaşananlar, büyük kutlu barışın sancılarıdır. Yeter ki barış olsun yeter ki kan akmasın, STK olarak canımızla başımızla barışı destekleyeceğiz. Gözyaşı ve kanın durması adına, bir an önce barış diyaloğunun kurulması ve iki tarafın da daha dirayetli barış sloganı ile yeniden bir araya gelmesi gerekiyor. Barışın ve huzurun tesisiyle, Van ve bölge pazarını gören yatırımcı zaten gelecektir.”
 
 
5 bin 500 dönümlük arazi için
DAP ve TKDK ile görüşüyoruz.
Yüzde 100 borsa güdümlü proje yapacağız.
Kısa sürede projemizi deklare edeceğiz.
Laboratuar A.Ş. üzerinden yatırım hedefliyoruz.
 
 
Süt toplama merkezleri
Süt sığırcılığı adına da sanayileşme yok.
Süt toplama merkezleri kurma projemiz var.
Sütleri alma garantörü olmayı hedefliyoruz.
Balcılık projemiz de var.
 
 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo