ÇİĞDEM'LE DÖRT DUVAR-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Van'daki 14 yıllık tabuyu yıkarak odayı bir nevi halka açtık

Van'daki 14 yıllık tabuyu yıkarak odayı bir nevi halka açtık
Tutku Radyo’da Yılmaz Tekin’le Yüz Yüze programında konuşan Memduhoğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı. 
 
VOTAŞ zarar etmediyse neden devredildi? Türkiye’de bir ilk başarılabilecek mi? Van’ın tarım ve hayvancılık potansiyeli neden değerlendirilemiyor? VATBO’nun yeni projeleri neler? Kutlu barış için taraflar ne yapmalı? VATBO Başkanı Memduhoğlu, açıkladı.
 
Genç başkan ve genç yönetimiyle yola çıktığını söyleyen Van Ticaret Borsası (VATBO) Başkanı Enver Memduhoğlu, “Yatırımların gelmesi için çalışıyoruz” diyor. Tutku Radyo’da Yılmaz Tekin’le Yüz Yüze programında konuşan Memduhoğlu, çarpıcı açıklamalar yaptı. “14 yıllık tabuyu yıktık ve odayı bir nevi halka açtık. Bizi İMKB ile karıştırıyorlardı. 47 olan üye sayımız 300’ü geçti. Projelerimizi bir bir hayata geçirmeye çalışıyoruz. 2017 Ocak ayında akredite olmuş bir borsa olarak kamuoyunun önüne çıkacağız.”
 
Toprak analizi laboratuarı açıldı
“Toprak, bitki ve sulama analizi yapan, akrediteye uygun ve bölgeye hitap eden en iyi laboratuarı Van’a kazandırdık. Şu ana kadar yapılan 3 bin analizin sonuçlarına göre hangi ürün daha iyi yetişecekse, çiftçimizi o ürüne yönlendiriyoruz. Toprak analizi yaptırmayan çiftçi ne ekerse onu biçemeyebilir.”
 
VATBO bölge borsası olma yolunda
“Yoğun çabalarımız sonucu Hakkari ve Muş’u borsamıza dahil ettik. Bitlis de sırada. Bölge borsası olacağız ve böylece Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğiz.”
 
Bilinçli üretici şart
“Geleneksel çiftçilik yapılıyor. Borsacılığın ana teması çerçevesinde üniversite aracılığıyla bilinçli üretici için çiftçi eğitimleri vereceğiz. Desteklemeleri tanıtacak ve öncülük yapacak kurumlar çok az düzeyde.”  
 
Van 2,5 milyonla şampiyon ama
“Van, 2,5 milyon küçükbaş hayvan sayısı ile şampiyon. Bu potansiyel için endüstrileşme ve sanayi adına atılan hiçbir adımımız yok. Kaynağımız var ama kullanabilecek materyaller yok. Siyasilerden destek istiyoruz.”
 
VOTAŞ kötüye kullanıldı
“VATBO’nun yüzde 8 ortak olduğu VOTAŞ’ın yöneticileri VOTAŞ’ı bir hiç uğruna zarara soktu. Borsaya tek bir kuruş kârı olmayan VOTAŞ, müthiş bir yatırım ama yatırım yönetilemedi. Bireyler VOTAŞ’ı kötüye kullandı. Bana bir kişi VOTAŞ’ın kazandırdığını, vaat edilen 250 kişilik istihdamı sağladığını, vaat edilen 750 büyükbaş hayvanın getirildiğini söylesin. Süt kapasitesi verimliliği kullanıldıysa, bana açıklasınlar. Emlak vergisini borsamız ödüyor. VOTAŞ, yanlış kişiler tarafından yönetildiği için tamamen bir zarar yatırımı olduğunu düşünüyorum, yoksa on numara bir tesistir. Borsa olarak hisselerimizi hiçbir zaman satmayız. Belediyenin eski yönetimden kat be kat güzel sonuçlar getireceği kanaatindeyim.”
 
VOTAŞ neden devredildi?
“Soruyorum şimdi. 17 milyon gibi ciddi bir rakamla belediyeye verilen VOTAŞ’ı, madem zarar etmiyor neden devrettiler?  10 yılı aşkın bir süredir devam eden bir proje, eğer kâr edilecekse neden satıldı ya da biz neden 5 bin 500 dönümü geri aldık. Yatırımlar geri kaldığı için biz tamamlayalım diye aldık. Gerçekten Feridun beyin açıklamalarını gerçekten samimi bulmuyorum.”
 
Sancı bitsin büyük barış gelsin
“İki taraftan da giden canlar bizim canlarımızdır. Bu iş silahla değil istişare ile çözülebilir. İnşallah yaşananlar, büyük kutlu barışın sancılarıdır. Yeter ki barış olsun yeter ki kan akmasın, STK olarak canımızla başımızla barışı destekleyeceğiz. Gözyaşı ve kanın durması adına, bir an önce barış diyaloğunun kurulması ve iki tarafın da daha dirayetli barış sloganı ile yeniden bir araya gelmesi gerekiyor. Barışın ve huzurun tesisiyle, Van ve bölge pazarını gören yatırımcı zaten gelecektir.”
 
 
5 bin 500 dönümlük arazi için
DAP ve TKDK ile görüşüyoruz.
Yüzde 100 borsa güdümlü proje yapacağız.
Kısa sürede projemizi deklare edeceğiz.
Laboratuar A.Ş. üzerinden yatırım hedefliyoruz.
 
 
Süt toplama merkezleri
Süt sığırcılığı adına da sanayileşme yok.
Süt toplama merkezleri kurma projemiz var.
Sütleri alma garantörü olmayı hedefliyoruz.
Balcılık projemiz de var.
 
 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo