BASINDA BU GÜN-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Van'da yaşanan bu trajediye son vermek zorundayız

Van'da yaşanan bu trajediye son vermek zorundayız
Depremin 1 nci yıl dönümünde Gazeteci Yazar Naif Yaşar yaşanan depremden sonra hayatını kaybeden DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir rahmet diledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu Salih Geçken’in programına konuk olan Yaşar: Yaşanan depremden sonra yapılan müdahalede gecikme yaşandığını belirten Yaşar;

 

‘Yaşadığımız deprem çok büyük bir felaketti. Bu depremden sonra hayatın her alanında büyük kırılmalar yaşandı. Bu felaketten sonra maalesef kimileri rant ve siyasal çıkarım peşinde koştular.

 

‘Depremden sonra bir şey yapılmadı demek haksızlık olur. Bir güzel şeylerde yapıldı. Dünyanın diğer ülkelerinde yaşanan depremleri de takip ediyoruz. Erzincan ve Erzurum’da yaşanan depremleri de takip ettik. Şimdi oralarda yapılanları da biliyoruz. Bunun için diyorum ki Van’da yaşanan depremden sonra yapılanlar iyiydi.  Ama her şey yapıldı demek doğru değildir. Bu yapılanlar bir lütufta değildir. Sosyal devlet bunları yapmak zorundadır. Vatandaş devlete karşı sorumluluklarını yerine getirdiği gibi devlette vatandaşına karşı sorumluklarını yerine getirmek zorundadır.

 

 Çeşitli siyasal söylemler oldu. Birileri bir şey yapılmadı dendi. Birileri çok şey yaşandı dendi. Bu tartışmalar halka bir şey kazandırmadı. Eksiklikler bu halka kaybettirdi.

 

Depremden sonra müdahale çok geç müdahale etti. İnsanlar çok üzün süre naylon çadır yada brandalarda kaldı. Ekonomisi çok iyi olan bir ülkede bu müdahale bu kadar uzun süreye yayılmamalıydı. Bakın çadır kentlerin yanması sonucu çocuklarımızı kaybettik. Müdahale daha iyi yapılabilirdi.

 

Çok ciddi koordine eksikliği vardı. Yaşanan çaresizliklerin olduğu bir yerde insanlar bir medet bulma peşinde koşuyordu. İnsanlarda çaresizlik vardı. Çocuklarını ve kadınlarını koruma telaşı ve korkusu vatandaşı hata sayılabilecek eylemlere yönlendirebiliyordu.

 

 

KONTEYNIR KENT TRAJEDİSİNE SON VERİLMELİ.

Van’da şu an konteynır kentlerde yaşanan bir dram var. Adı ne olursa olsun orada yaşanan bir trajedi var. Orada yaşayan insanların sorunlarını çözecek bir çözüm bulunmalıdır. Bu trajedi yaşanan depremin devamıdır. Buradaki sorumluluğu gidermesi gereken bütün kurumlara sesleniyorum. Belediyeye, Valiliği ve diğer kurumlara sesleniyorum.

 

Bu gün hala depremi konuşuyorsak kent olarak ilerlemediğimizin göstergesidir. Kentin gelişimi için ne yapmamız gerekir. Onları konuşmamız gerekir.’dedi. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo