BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Van'da yaşanan bu trajediye son vermek zorundayız

Van'da yaşanan bu trajediye son vermek zorundayız
Depremin 1 nci yıl dönümünde Gazeteci Yazar Naif Yaşar yaşanan depremden sonra hayatını kaybeden DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir rahmet diledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu Salih Geçken’in programına konuk olan Yaşar: Yaşanan depremden sonra yapılan müdahalede gecikme yaşandığını belirten Yaşar;

 

‘Yaşadığımız deprem çok büyük bir felaketti. Bu depremden sonra hayatın her alanında büyük kırılmalar yaşandı. Bu felaketten sonra maalesef kimileri rant ve siyasal çıkarım peşinde koştular.

 

‘Depremden sonra bir şey yapılmadı demek haksızlık olur. Bir güzel şeylerde yapıldı. Dünyanın diğer ülkelerinde yaşanan depremleri de takip ediyoruz. Erzincan ve Erzurum’da yaşanan depremleri de takip ettik. Şimdi oralarda yapılanları da biliyoruz. Bunun için diyorum ki Van’da yaşanan depremden sonra yapılanlar iyiydi.  Ama her şey yapıldı demek doğru değildir. Bu yapılanlar bir lütufta değildir. Sosyal devlet bunları yapmak zorundadır. Vatandaş devlete karşı sorumluluklarını yerine getirdiği gibi devlette vatandaşına karşı sorumluklarını yerine getirmek zorundadır.

 

 Çeşitli siyasal söylemler oldu. Birileri bir şey yapılmadı dendi. Birileri çok şey yaşandı dendi. Bu tartışmalar halka bir şey kazandırmadı. Eksiklikler bu halka kaybettirdi.

 

Depremden sonra müdahale çok geç müdahale etti. İnsanlar çok üzün süre naylon çadır yada brandalarda kaldı. Ekonomisi çok iyi olan bir ülkede bu müdahale bu kadar uzun süreye yayılmamalıydı. Bakın çadır kentlerin yanması sonucu çocuklarımızı kaybettik. Müdahale daha iyi yapılabilirdi.

 

Çok ciddi koordine eksikliği vardı. Yaşanan çaresizliklerin olduğu bir yerde insanlar bir medet bulma peşinde koşuyordu. İnsanlarda çaresizlik vardı. Çocuklarını ve kadınlarını koruma telaşı ve korkusu vatandaşı hata sayılabilecek eylemlere yönlendirebiliyordu.

 

 

KONTEYNIR KENT TRAJEDİSİNE SON VERİLMELİ.

Van’da şu an konteynır kentlerde yaşanan bir dram var. Adı ne olursa olsun orada yaşanan bir trajedi var. Orada yaşayan insanların sorunlarını çözecek bir çözüm bulunmalıdır. Bu trajedi yaşanan depremin devamıdır. Buradaki sorumluluğu gidermesi gereken bütün kurumlara sesleniyorum. Belediyeye, Valiliği ve diğer kurumlara sesleniyorum.

 

Bu gün hala depremi konuşuyorsak kent olarak ilerlemediğimizin göstergesidir. Kentin gelişimi için ne yapmamız gerekir. Onları konuşmamız gerekir.’dedi. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo