MÜZİK KEYFİ-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » VAN’DA YAKLAŞIK 20 BİN KİŞİ UYUŞTURUCU İLLETİNE BULAŞMIŞ

VAN’DA YAKLAŞIK 20 BİN KİŞİ UYUŞTURUCU İLLETİNE BULAŞMIŞ
TUTKU MEDYA   Serhat Gazetesi Yazı İşleri Müdürü İshak Kara ‘Bir gazetenin farkındalık yarattığı sürece tutacağını, masa başı gazetecilik dışında farklı bir gazetecilik yapmak için yola çıktıklarını söyledi.

 

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Kara: “  Son iki haftadır Van’da yaşanan uyuşturucu dramını manşete taşıdık. Bu sorunu topluma yansıtmak ve halkın gündemine girerek konunun tartışılmasını sağlamak için manşetlerimiz oldu. Yaptığımız manşetlerden sonra olumlu geri dönüşümler alıyoruz.

 

 

VAN’DA YAKLAŞIK 20 BİN KİŞİ UYUŞTURUCU İLLETİNE BULAŞMIŞ

Van’da uyuşturucu illetine bulaşmış yaklaşık 12 bin kişiden bahsediliyor. Ben bunun 20 bin civarında olduğunu düşünüyorum. Bunların tamamını bu illetten kurtarmak mümkün değil. Bir kişiyi bile bu illetten kurtarmak bile çok önemlidir.

 

 

VAN UYUŞTURUCU KULLANIMINDA BİRİNCİ SIRADA

Bakın uyuşturucu kullanımında Van İstanbul’dan sonra ikinci sırada. Nüfusla kıyasladığınızda birinci sırada Van’ın olduğunu söyleyebiliriz.

 

BİZ HABERİ YAPTIKTAN SONRA İKİ BİRİM KURULDU

Biz bu haberleri yaptıktan sonra Çocuk İzlem Merkezi ve ANATEM kuruldu. Ben bu birimlerin bizim manşetlerimizin etkisiyle kurulduğunu iddia etmiyorum. Denk geldiyse bile çok olumlu buluyorum. STK’lar çalışma başlattılar. Bizde gazete olarak destek sunacağımızı vaat ettik.

 

SANAT SOKAĞI KAPATILABİLİR

Bence sanat sokağı birkaç gün kapatılarak bu olumsuzluklar halka anlatılabilir. Oraya ‘Sanat Sokağı ’da diyemiyorum. Ben oranın ‘Zehir Saçan Sokak’ söylüyorum.  Bu sokağın ismine uygun bir hale getirilmesi gerekir.

 

 

FUHUŞU ETKİLEYEN UYUŞTURUCU OLABİLİR

Van’da artan fuhuşta var. Bunu uyuşturucu kullanımı olabilir. Bakın esnaflar bile ciddi anlamda rahatsız olmaya başladı. Biz Sanat Sokağının birkaç gün kapatılmasını ve orada şenliklerin yapılmasını istiyoruz.  İnsanlar samimiyet bekliyor. Valilikten, Belediyeden, STK’lardan samimiyet bekliyoruz.

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo