ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Van Büyükşehir adaylarını yıpratmak bize zarar verir

Van Büyükşehir adaylarını yıpratmak bize zarar verir
Gazeteci Yılmaz Tekin  Van’da seçimi kazanma ihtimalı olan Ak Parti ve BDP’nin adaylarının tutuklanmalarından ötürü yıpratılmasının Van’a yapılacak kötülüğün en büyüğü olduğunu söyledi.

 

Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Tekin : ‘Aday adaylarının kullandıkları dile dikkat etmeleri gerekir. Adaylar rakiplerini yaşadıkları mağduriyet üzerinden eleştirmeleri gençlerin keskinleşmesine ve şiddet ortamının yaygınlaşmasına neden olur.’dedi.

 

SEÇİM SÜRECİNDE İSTENMEYEN SORUNLAR YAŞANABİLİR

Gençlerin duygusallıklarının önüne geçmek gerekir. İşte bunun için parti adaylarının yapacakları açıklamalarda kullanacakları dil çok önemlidir. Kışkırtıcı dil kullanıldığında gençlerin birbirlerini kırma ihtimali artar. Buna zemin hazırlamamak gerekir.

 

BDP DAHA DUYARLI DAVRANMALI

Mahalle ve köy çalışlarında karşıt parti mensupları karşı karşıya gelebilir. Ak Partililerin bir tepki vermeyeceklerini biliyoruz. BDP’liler bu konuda tabanına sahip çıkmalıdır. Artık kavganı ve çatışmanın olmadığı herkesin çok rahat bir şekilde parti çalışmalarını yapacağı bir ortam oluşturulmalıdır.

 

GAZETECİLER DAHA DUYARLI OLMALI

Tarafsızlık diye bir şey yoktur. Hem kendi düşünceniz hem de çalıştığınız kurumunu duruşundan ötürü  haberler de gördüğünüz yada görmediğiniz şeyler vardır. Bunun değişme ihtimali zor. Ama kullanılan dile dikkate edilebilir. Kendisi gibi düşünmeyen partiyi ya da adayını yazarken kırıcı dil kullanmaktan uzak durmalıdır. Haberleri ortamı gerecek şekle dönüştürmemelidir.

 

HÜDA PAR’DA BEDEL ÖDEDİ

Bölgenin gerçekliğini göz ardı edemeyiz. BDP’nin bedel ödediğini hepimiz biliyoruz. Ölümler oldu, tutuklamalar oldu. Haksızlıklar yaşadılar. Ama HÜDA  PAR’da yaşanan süreçten olumsuz etkilendi.  Onlarda haksızlığa uğradılar. Bunu görmemiz gerekir.

 

HÜDA PAR GELECEĞİN PARTİSİDİR.

Halkımız İslami partilere destek veriyor. Bu seçimde HÜDA PAR her yerde seçime girecek kimseyle ittifak yapmayacaktır. Bu dönemde ne kadar oy alır bilinmez. Birkaç dönem sonra bölgenin güçlü partilerinden olacağını tahmin ediyoruz.

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo