M.SALİH GEÇKEN-HABER VİTRİNİ
d

[2019-05-21 16:28:56] Ferdin salmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam cidem nasilsin iyyi misin ben iranli ferdin selmani burda D1 C5 c8 E9 E10 A9odalarina ve butun arkadaslrima ve kader mahkumlarina selamlarim var kendine cok iyyi bak allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:29:07] Murat YAVAŞ -

İyi yayınlar Çiğdem hanım . T tipi cezaevinde bulunan Can kardesim TARIK DEMİR e cok selam eder hasret ve Özlemle Cani gönülden kucaklarım . Tez zamanda kardesim tarığı ve tüm kader mahkumlarını ailelerine ve özgürlüklerine kavuşturması dileği ile Herzaman dualarımdasın olduğunu bilesin Can KARDEŞ ..

/

[2019-05-21 16:29:19] Ferdin selmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam nasilsin iyyi misin ben iranda ferdin selmani burda butun kadar mahkumlarina ve D1odac5oda E9 E10 c5oda A9 odabutun arkadaslarima selamlarim ilet senden cok tesekur ediyurom allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:30:07] Mihriban Coşkun -

Merhaba ben Mihriban Coşkun Van M tipi kapalı cezaevinde bulunan Canakkaleden kardeşim Doğan Coşkun a beni dinliyorsan ablacim seni çok özledik.Bir an önce canakkale ye gelmeni dört gözle bekliyoruz arkadaşların herkes seni soruyor cok kiymetli sen bizim için kendine dikkat et ablacim Allaha emanet ol.

/

[2019-05-21 16:31:01] Özgür adiyan -

İyi yayınlar abla ben özgür sizin aracılığınızla m tipi d7 koğuşunda olan abim Erhan dayan için tüm parçalar armağan olsun allah yar ve yardımcın olsun en kısa zamanda aramızda olma dileğiyle allaha emanet ol can abim gözün arkada kalmasın sen iyi ol bizim için yeter

/

[2019-05-21 16:31:16] ergin alkan -

Pirilere niyaz ederiz şarkısını çalırsanız sevinirim iyi çalışmalar

/

[2019-05-21 16:31:26] enes karatas -

Merhaba çiğdem abla hapisteki amca oğlum kadir için tu evin şarkısını calrsaniz sevinirim burdan ramazan iniz kutlu olsun

/

[2019-05-21 16:31:52] özkan güven -

ben özkan güven van m tipi b 5 koguşundaki arkadaslarima selam olsun başta haci turgut felemez ferat hikmet özal ridvan murat yüzbaşı ve amcam saki amcaogullarim zafer menaf yunus siradaki en guzel sarkilar butun kogusa armagan ediyorum .elbet birgun günes sizin icin de dogacak. saygilar

/

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/


Anasayfa » Konuklar » Van Büyükşehir adaylarını yıpratmak bize zarar verir

Van Büyükşehir adaylarını yıpratmak bize zarar verir
Gazeteci Yılmaz Tekin  Van’da seçimi kazanma ihtimalı olan Ak Parti ve BDP’nin adaylarının tutuklanmalarından ötürü yıpratılmasının Van’a yapılacak kötülüğün en büyüğü olduğunu söyledi.

 

Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Tekin : ‘Aday adaylarının kullandıkları dile dikkat etmeleri gerekir. Adaylar rakiplerini yaşadıkları mağduriyet üzerinden eleştirmeleri gençlerin keskinleşmesine ve şiddet ortamının yaygınlaşmasına neden olur.’dedi.

 

SEÇİM SÜRECİNDE İSTENMEYEN SORUNLAR YAŞANABİLİR

Gençlerin duygusallıklarının önüne geçmek gerekir. İşte bunun için parti adaylarının yapacakları açıklamalarda kullanacakları dil çok önemlidir. Kışkırtıcı dil kullanıldığında gençlerin birbirlerini kırma ihtimali artar. Buna zemin hazırlamamak gerekir.

 

BDP DAHA DUYARLI DAVRANMALI

Mahalle ve köy çalışlarında karşıt parti mensupları karşı karşıya gelebilir. Ak Partililerin bir tepki vermeyeceklerini biliyoruz. BDP’liler bu konuda tabanına sahip çıkmalıdır. Artık kavganı ve çatışmanın olmadığı herkesin çok rahat bir şekilde parti çalışmalarını yapacağı bir ortam oluşturulmalıdır.

 

GAZETECİLER DAHA DUYARLI OLMALI

Tarafsızlık diye bir şey yoktur. Hem kendi düşünceniz hem de çalıştığınız kurumunu duruşundan ötürü  haberler de gördüğünüz yada görmediğiniz şeyler vardır. Bunun değişme ihtimali zor. Ama kullanılan dile dikkate edilebilir. Kendisi gibi düşünmeyen partiyi ya da adayını yazarken kırıcı dil kullanmaktan uzak durmalıdır. Haberleri ortamı gerecek şekle dönüştürmemelidir.

 

HÜDA PAR’DA BEDEL ÖDEDİ

Bölgenin gerçekliğini göz ardı edemeyiz. BDP’nin bedel ödediğini hepimiz biliyoruz. Ölümler oldu, tutuklamalar oldu. Haksızlıklar yaşadılar. Ama HÜDA  PAR’da yaşanan süreçten olumsuz etkilendi.  Onlarda haksızlığa uğradılar. Bunu görmemiz gerekir.

 

HÜDA PAR GELECEĞİN PARTİSİDİR.

Halkımız İslami partilere destek veriyor. Bu seçimde HÜDA PAR her yerde seçime girecek kimseyle ittifak yapmayacaktır. Bu dönemde ne kadar oy alır bilinmez. Birkaç dönem sonra bölgenin güçlü partilerinden olacağını tahmin ediyoruz.

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo