ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2019-05-21 16:28:56] Ferdin salmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam cidem nasilsin iyyi misin ben iranli ferdin selmani burda D1 C5 c8 E9 E10 A9odalarina ve butun arkadaslrima ve kader mahkumlarina selamlarim var kendine cok iyyi bak allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:29:07] Murat YAVAŞ -

İyi yayınlar Çiğdem hanım . T tipi cezaevinde bulunan Can kardesim TARIK DEMİR e cok selam eder hasret ve Özlemle Cani gönülden kucaklarım . Tez zamanda kardesim tarığı ve tüm kader mahkumlarını ailelerine ve özgürlüklerine kavuşturması dileği ile Herzaman dualarımdasın olduğunu bilesin Can KARDEŞ ..

/

[2019-05-21 16:29:19] Ferdin selmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam nasilsin iyyi misin ben iranda ferdin selmani burda butun kadar mahkumlarina ve D1odac5oda E9 E10 c5oda A9 odabutun arkadaslarima selamlarim ilet senden cok tesekur ediyurom allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:30:07] Mihriban Coşkun -

Merhaba ben Mihriban Coşkun Van M tipi kapalı cezaevinde bulunan Canakkaleden kardeşim Doğan Coşkun a beni dinliyorsan ablacim seni çok özledik.Bir an önce canakkale ye gelmeni dört gözle bekliyoruz arkadaşların herkes seni soruyor cok kiymetli sen bizim için kendine dikkat et ablacim Allaha emanet ol.

/

[2019-05-21 16:31:01] Özgür adiyan -

İyi yayınlar abla ben özgür sizin aracılığınızla m tipi d7 koğuşunda olan abim Erhan dayan için tüm parçalar armağan olsun allah yar ve yardımcın olsun en kısa zamanda aramızda olma dileğiyle allaha emanet ol can abim gözün arkada kalmasın sen iyi ol bizim için yeter

/

[2019-05-21 16:31:16] ergin alkan -

Pirilere niyaz ederiz şarkısını çalırsanız sevinirim iyi çalışmalar

/

[2019-05-21 16:31:26] enes karatas -

Merhaba çiğdem abla hapisteki amca oğlum kadir için tu evin şarkısını calrsaniz sevinirim burdan ramazan iniz kutlu olsun

/

[2019-05-21 16:31:52] özkan güven -

ben özkan güven van m tipi b 5 koguşundaki arkadaslarima selam olsun başta haci turgut felemez ferat hikmet özal ridvan murat yüzbaşı ve amcam saki amcaogullarim zafer menaf yunus siradaki en guzel sarkilar butun kogusa armagan ediyorum .elbet birgun günes sizin icin de dogacak. saygilar

/

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/


Anasayfa » Konuklar » Tek hedefimiz Van'daki yerel seçimi kazanmaktır

Tek hedefimiz Van'daki yerel seçimi kazanmaktır
Salih Geçken’ in Tutku Radyo’da hazırlayıp sunduğu  “Haber Vitrini” programına katılan Hür Dava Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı M. Mehdi Oğuz, kendisiyle ilgili merak edilenleri, belediyecilik anlayışlarını ve kentin mevcut sıkıntılarına yaklaşımları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

“65 bine yakın ailemizle temas kurmuş durumdayız”

Van’da halka yönelik tanıtım çalışmalarının devam ettiğini ifade eden M. Mehdi Oğuz, Parti programlarının insani ve İslami bir program olduğunu ifade ederek, “Halk kendi içlerinden olan kendi değerlerini savunan bir siyasi parti gördükleri zaman çok mutlu oluyorlar. Bizlerin de asıl beklentisi budur. Hatta kimi yerlerde bizler parti programımızı anlattığımızda; ‘İşte bizim aradığımız anlayış budur’ dediklerine şahit oluyoruz. Bu noktada çok ciddi bir teveccüh görüyoruz şu ana kadar 65 bine yakın ailemizle temas kurmuş durumdayız. Binlercesinin evinde oturmuş saatlerce bunları konuşuyoruz. Çok ciddi anlamda bir teveccüh görüyoruz. Çok sıcak bir ilgi ve alaka görüyoruz. Halkın kültürüne uygun bir parti programı ile halka gittiğimiz için bunları gözlemlemekteyiz” diyerek Hüda Par’ın Parti programını ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

 

Hüda Par’ın özellikle ulusal medya tarafından görülmek istenmediğine değinen Oğuz, birilerinin deve kuşu gibi başını kuma soksa da halkın kendilerini çok iyi gördüğünü söyledi.

 

“Hedefimiz seçimleri kazanmaktır”

Kentte yaptıkları çalışmalarla ilgili bir soru üzerine Oğuz, hedeflerinin seçimi kazanmak olduğunu ifade ederek, “Hür Dava partisi seçimleri kazanma idealinde ve hedefinde olan bir partidir. İnanın bizler seçimi kazanırsak bunu büyük bir sürpriz olarak görmeyiz. Ama kazanmazsak da bunu büyük bir başarısızlık olarak görmeyiz. Neticede bu halkın bir tercihidir. Partimiz yeni kurulmuş bir partidir belki henüz partimizden haberdar olamayan yüz binlerce insan olabilir. Bunun bilincindeyiz. Seçimlere girmeden ne kadar oy alacağımız ile ilgili bir şey söylemek çok doğru değildir. Ama şunu söyleyebiliriz ki partimiz seçimlerin dengesini değiştirecek bir partidir. Kazanabilecek kabiliyette olan bir partidir. Köyler konusuna gelince de şu ana kadar yüzlerce köye gitmişiz. Belki 300 civarında köyde çalışma yapmışız. Ve hali hazırda köylerle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bundan sonra kalan köylerimizde de çalışmalarımız devam edecek. Dolayısıyla partimiz kentimizin tamamına gidebilecek potansiyele sahip bir partidir” ifadelerine kullandı.

 

Hüda Par neden bu kadar tartışılıyor?

Hüda Par’ın bu kadar tartışılmasının temelinde seçim sonuçlarını etkileyeceği gerçeğinin yattığını savunan Oğuz, “Eğer bu parti de kimi partiler gibi sonuca etkisi olmayan bir parti olsaydı inanın bu söylemlerin hiçbir tanesi olmayacaktı. Partimizle ilgili hesapları olan iki parti de şuanda tedirgin olmuş durumda. Şimdiler de ise söz konusu iki parti de farklı şeyler söylemektedir. Bizler onlara soruyoruz bu halkın oyları sizin tapulu malınız mı? Siz buna ipotek mi? Koydunuz. Hangi hakla bu milletin oylarını çantada keklik görüyorsunuz. Bu halkımıza karşı yapılan bir saygısızlık değil midir?” diye sordu.

 

“Ne kimseye haksızlık ederiz ne de haksızlığa boyun eğeriz”

Hüda Par’ın sandıkları kuruyacağı yönündeki söylemleri de değerlendiren M. Mehdi Oğuz, ne kimseye haksızlık ettiklerini ne de kimsenin haksızlığı karşında boyun eğdiklerini dile getirerek, “Biz Allah’ın izniyle elimizden geldiği kadarıyla bütün sandıklarımızı kuruyacağız. Hiç kimseye de başkasına haksızlık yapmasına izin vermeyeceğiz. Dolayısıyla gücümüz el verdiği müddetçe Hür dava partisi olarak bu bölgede haksızlıkların karşısında duracağız. Bu sandıkta kullanılan oylarda halkımızın namusudur. Bunun çalınması ya da başka bir tarafa kanalize edilmesi büyük bir ahlaksızlıktır. Bu büyük bir haksızlıktır biz buna asla müsaade etmeyeceğiz. Her yerde neye mal olursa olsun bu sandıklarda bir haksızlık yaşanmasına gücümüz yettiğince müsaade etmeyeceğiz. Bunu da halkımıza tekrar bun duyuralım. İktidar partisi olan bir partinin mensuplarının birilerinin bunu dile getirmesi de hakikatten bizler için üzücüdür” ifadelerinde bulundu.

 

İşte Hüda Par’ın oy potansiyeli…

BDP ve Ak Parti’den çok rahatlıkla oy alabileceklerini söyleyen Oğuz, şu ana kadar oy kullanmayan onbinlerce insanın olduğunu hatırlatarak, “Geçen yerel seçimlerde 40 bin olduğu söyleniyor. Dolayısıyla onlardan da çok ciddi anlamda oy alabileceğimizi biz düşünüyoruz. Fakat seçim olmadan bunları konuşmak çok da doğru değil. Biler çalışıp gayret edeceğiz Allah’ın işine de karışmayacağız” dedi.

 

“Problemli bir aracın şoförünü değiştirerek yol gidemezsiniz”

Ak Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Gülaçar ile ilgili bir soruya ise oğuz, şahıslar üzerinde değerlendirme yapmak istemediğini aktararak, “Osman beyin adaylığı hayırlı olsun diyorum. Neticede biz bunu hayırda yarış olarak telaki ediyoruz. Siyasette ve yerel yönetimlerde hizmet bir kişi ile olabilecek bir iş değil. Doğru ve ilkeli kadrolarla siz bir çalışma yürütemezseniz bir şahsın elinde sihirli bir değnek yok ki bir şeylere dokunup değiştirsin bunu çok iyi görmek gerekir. Problemli bir aracın sadece şoförünü değiştirerek yol gidemezsiniz. Bizim tasavvur ettiğimiz bir belediyecilik anlayışı ancak bizim kadrolarımızla ancak bizimle hareket edebilecek halkın içinden çıkmış dürüst, ilkeli, halkın malına yetim malı gibi sahip çıkabilecek halka hizmeti hakka hizmet olarak telakki edebilecek. Bunları yaparken de sadece ve sadece karşılığını Allah’tan bekleyecek kadrolarla biz bunu yapacağımıza inanıyoruz. Dolayısıyla adaylarımız olsun parti kadrolarımız olsun bu yapıda olan insanlardır. Ancak böyle bir kadro ile halka hizmet edilebilir düşüncesindeyiz” diye konuştu.

 

“Bu güne kadar Van’da iki dönem üst üste kazanan hiçbir belediye yok”

Daha önce Van’da iki dönem üst üste kazanan hiçbir belediye olmadığına da işaret eden Oğuz, bunun temelinde ise halka istenilen hizmetin verilmemsi olduğunu vurgulayarak, “Sadece şahıslar üzerinden yapılacak değişikliklerle bir yere varılamayacağını tekrar ediyoruz. Bizler yıllardır birlikte olduğumuz ve birlikte bedel ödediğimiz bir kadromuz var. Onlara bizler ancak kefil olabiliriz” ifadelerini kulandı.

 

“Emaneti ehline verin diyor”

Kadroları oluştururken kriterlerinin sadece dürüstlük olmadığını ancak dürüstlüğün başta geldiğini aktaran Oğuz, “İkinci sırada ahlak geliyor. Sonrasında ehliyet ve dindarlık geliyor. Ahlak dinin yarısıdır. Ehliyette Allah Resulü (as) emaneti ehline verin diyor. Bununla birlikte dindarlık olması da toplumumuzun bir beklentisidir” şeklinde konuştu.

 

“İstişare ile hareket ediyoruz”

İşlerini istişare ile yaptıklarını hatırlatan Oğuz, gerek parti kurma çalışmaları gerekse yapılan diğer işlerde istişare ile hareket ettiklerini ifade ederek, hayır için çalıştıklarını ve bu hayra ortak olmak isteyen herkesi de bu çatının altına beklediklerini tecrübelerinin ise yönettikleri STK’lardan geldiğini ifade etti.

 

Hür Dava Partisi’ndeki kadroların geçmişten bu yana toplumun içerisinde çok aktif bir şekilde çalıştıklarını ve toplumun sorunlarıyla ilgilendiğini ifade ederek, “Biz şunu iddia ediyoruz. Van’ın bütün demografik yapısını, aşiret yapılarını, sokaklarını ve caddelerini bilen bir hizmetin içerisindeyiz. Bizim adaylarımız yeni belirlendi. Ve plan ve projelerimizi yeni yeni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Bir insanın bizim vasıtamızla doğru yolu bulması bizim için binlerce belediyeden daha değerlidir”

Van Halkına da seslenen M. Mehdi Oğuz, yönetim anlayışlarını İslami ve insani bir şekilde oluşturacaklarını belirterek, “Resulullah (as) bir hadisi şerifinde “Nasılsanız öyle idare edilirsiniz” burada başımıza gelen yöneticilerin tavırlarına toplum olarak bizlerinde bir yerde mesuliyeti var. Bunu iyi görmemiz lazım. Artık bize rant, menfaat ve çıkar vaatleriyle gelen hiç kimseye itibar etmeyelim. Bizler hak, adalet ve hizmet talebinde bulunalım. Bizi yönetecek olanlardan bunu bekleyelim. Ancak bu şekilde toplum olarak bizler kendimiz değiştirirsek Allah’u Teâlâ da bizi değiştirecektir. İnşallah bizler de yönetim kadrolarını değiştirmeye adayız. Hüda Par olarak halkımıza gideceğiz onların teveccühlerini almaya çalışacağız halkımız kimi seçerse seçsin biz ona saygı göstereceğiz. Halkımız bize oy verse de vermese de biz üzerimizde olan ilahi sorumluluğumuzu yerine getireceğiz bir tek insanın bizim vasıtamızla doğru yolu bulması bizler açısında binlerce belediyeden daha değerlidir biz bu şekilde olayı algılıyoruz. Rabbim hakkımızda hayırlı olanı bize nasip etsin” diye konuştu.

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo