BASINDA BU GÜN-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » SİYASİLER TÜCCARLARIN ÖNÜNÜ AÇMAK ZORUNDA

SİYASİLER TÜCCARLARIN ÖNÜNÜ AÇMAK ZORUNDA
TUTKU MEDYA--MÜSİAD Van Şube Başkanı Kerem Baynal, Van’dan vekil olarak seçilecek kişilerin kentin sorunlarını kendi aralarında paylaştırmaları ve sorunların çözümü için mücadele etmeleri gerektiğini söyledi.

 

Tutku Radyo’da M. Salih Geçken ’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan MÜSİAD Van Şube Başkanı Kerem Baynal, siyasilerin tüccarların önünde değil de yanında olmaları gerektiğini belirtti.

 

Soruları yanıtlayan Baynal:   

 

Siyasal partiler aday olarak belirledikleri kişileri tanımak zorundadır. Çünkü birey kime oy verdiğini bilirse tercihini daha iyi yapar. Tabi adaylarda seçilip meclise gittikten sonra yaptıklarını halka anlatmak ve aktarmak zorundadır. Eğer bunu yaparsa kendi hanesi artılar yazdırır.

 

VAN’DA YAŞAYANLARIN MİLLİ GELİRİN ARTIRMAK GEREKİR

Öncelikle Van’da kişi başı milli gelirin artırılması gerekir. Kişi başı milli gelir artırılmadıkça konuşulanların pekte anlamı olmayacaktır. Kişi başı milli gelirin artması için tüccarların yatırmaların artırmaları ve yaptıkları yatırımı artı değere dönüştürmeleri gerekir. Paranın olmadığı yerde bir şeyi konuşmayız. Bunlar hayatın gerçeklikleridir. Bu gerçekliklerden hareket edersek siyasilerin tüccarların önünü açmak zorundadır. Siyasilerin kentini gelişimine en önemli katkısı tüccarların sorunların giderilmesi için üstüne düşen sorumluluğu üstlenmesidir.

 

VAN’IN İHRACATI NÜFUSUNA ORANLA DİPLERDEDİR

Van Türkiye nüfusunun 1.5 ğuna sahip olmasına rağmen 157 milyar dolarlık ihracatın ancak 30 milyon dolarını yapabiliyor. Ülke nüfusunun b 1.5 ğuna sahip il ihracatın 10000/1’ni yapıyoruz. Bu açığı kapatmamız gerekir. Seçim dönemlerinde bu sıkıntıların dile getirilmesi yetmiyor. Seçimden sonra bu sıkıntıların giderilmesi için sorumluluk üstlenilmelidir. İhracat, üretim, istihdam yok. İş imkanı çok kısıtlıdır. İhracat rakamlarımız belli. Bunu sıkıntıların aşılması gerekir.

 

SİYASİLER TÜCCARLARIN ÖNÜNDE DEĞİLYANINDA OLMALI

Kentin sorunları milletvekili olan kişiler arasındaki paylaşılmalıdır. Herkes bir soruna odaklanarak çözümü için mücadele etmelidir. Her şeyi bilmek yetmiyor. Sorunlara bilinerek sorunların çözümü için çalışılmalıdır. Siyasiler tüccarların önünde olmamalıdır. Tüccarın yanında olmalıdır.

 

VAN’DA SORUN YAŞANACAĞINA İNANMIYORUM

Siyasi istikrar ekonominin gelişmesine katkı sunar. Yatırımcı güvenli limanlar arar. Ekonomik olarak sağlam bir alt yapısı olmayan bir ilde bir de endişe varsa o kentin ekonomik sorunlarının çözümü zor olur. Doğru olmayan söylentiler bile ekonomik gelişmemizi etki ediyor. Birde sorumluluğu olmayan insanların gereksiz konuşmaları kentte yayılınca doğru olmayan algıların oluşmasını neden olabiliyor. Ben şu an Van’da bir sorunun olduğunu yada sorun yaşanacağına inanmıyorum. Dedikodulara inanmamak gerekir. Yeni bir sinerjinin oluşacağına inanıyorum. Bakın Antep’te kim kazanırsa kazansın halk kazanıyor. Onlar ticaretin önünün açılması için mücadele ediyor.

 

SİYASİLERİMİZ HER İŞİ DEĞİL BRANŞLAŞTIĞI İŞİ YAPMALI

Eskiden bir eleman işe aldığınızda her işi yaparım derdi. Bizim siyasilerimizde her işi değil, branşlaştığı işi yapmalı ve sonuca ulaştırmalı. Vekillerimiz her işle uğraşırsa asıl işlerin tam olarak yapamazlar. Asıl olan sorunlar gözden kaybolabilir.’ Dedi.

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo