KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » SİYASİLER TÜCCARLARIN ÖNÜNÜ AÇMAK ZORUNDA

SİYASİLER TÜCCARLARIN ÖNÜNÜ AÇMAK ZORUNDA
TUTKU MEDYA--MÜSİAD Van Şube Başkanı Kerem Baynal, Van’dan vekil olarak seçilecek kişilerin kentin sorunlarını kendi aralarında paylaştırmaları ve sorunların çözümü için mücadele etmeleri gerektiğini söyledi.

 

Tutku Radyo’da M. Salih Geçken ’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan MÜSİAD Van Şube Başkanı Kerem Baynal, siyasilerin tüccarların önünde değil de yanında olmaları gerektiğini belirtti.

 

Soruları yanıtlayan Baynal:   

 

Siyasal partiler aday olarak belirledikleri kişileri tanımak zorundadır. Çünkü birey kime oy verdiğini bilirse tercihini daha iyi yapar. Tabi adaylarda seçilip meclise gittikten sonra yaptıklarını halka anlatmak ve aktarmak zorundadır. Eğer bunu yaparsa kendi hanesi artılar yazdırır.

 

VAN’DA YAŞAYANLARIN MİLLİ GELİRİN ARTIRMAK GEREKİR

Öncelikle Van’da kişi başı milli gelirin artırılması gerekir. Kişi başı milli gelir artırılmadıkça konuşulanların pekte anlamı olmayacaktır. Kişi başı milli gelirin artması için tüccarların yatırmaların artırmaları ve yaptıkları yatırımı artı değere dönüştürmeleri gerekir. Paranın olmadığı yerde bir şeyi konuşmayız. Bunlar hayatın gerçeklikleridir. Bu gerçekliklerden hareket edersek siyasilerin tüccarların önünü açmak zorundadır. Siyasilerin kentini gelişimine en önemli katkısı tüccarların sorunların giderilmesi için üstüne düşen sorumluluğu üstlenmesidir.

 

VAN’IN İHRACATI NÜFUSUNA ORANLA DİPLERDEDİR

Van Türkiye nüfusunun 1.5 ğuna sahip olmasına rağmen 157 milyar dolarlık ihracatın ancak 30 milyon dolarını yapabiliyor. Ülke nüfusunun b 1.5 ğuna sahip il ihracatın 10000/1’ni yapıyoruz. Bu açığı kapatmamız gerekir. Seçim dönemlerinde bu sıkıntıların dile getirilmesi yetmiyor. Seçimden sonra bu sıkıntıların giderilmesi için sorumluluk üstlenilmelidir. İhracat, üretim, istihdam yok. İş imkanı çok kısıtlıdır. İhracat rakamlarımız belli. Bunu sıkıntıların aşılması gerekir.

 

SİYASİLER TÜCCARLARIN ÖNÜNDE DEĞİLYANINDA OLMALI

Kentin sorunları milletvekili olan kişiler arasındaki paylaşılmalıdır. Herkes bir soruna odaklanarak çözümü için mücadele etmelidir. Her şeyi bilmek yetmiyor. Sorunlara bilinerek sorunların çözümü için çalışılmalıdır. Siyasiler tüccarların önünde olmamalıdır. Tüccarın yanında olmalıdır.

 

VAN’DA SORUN YAŞANACAĞINA İNANMIYORUM

Siyasi istikrar ekonominin gelişmesine katkı sunar. Yatırımcı güvenli limanlar arar. Ekonomik olarak sağlam bir alt yapısı olmayan bir ilde bir de endişe varsa o kentin ekonomik sorunlarının çözümü zor olur. Doğru olmayan söylentiler bile ekonomik gelişmemizi etki ediyor. Birde sorumluluğu olmayan insanların gereksiz konuşmaları kentte yayılınca doğru olmayan algıların oluşmasını neden olabiliyor. Ben şu an Van’da bir sorunun olduğunu yada sorun yaşanacağına inanmıyorum. Dedikodulara inanmamak gerekir. Yeni bir sinerjinin oluşacağına inanıyorum. Bakın Antep’te kim kazanırsa kazansın halk kazanıyor. Onlar ticaretin önünün açılması için mücadele ediyor.

 

SİYASİLERİMİZ HER İŞİ DEĞİL BRANŞLAŞTIĞI İŞİ YAPMALI

Eskiden bir eleman işe aldığınızda her işi yaparım derdi. Bizim siyasilerimizde her işi değil, branşlaştığı işi yapmalı ve sonuca ulaştırmalı. Vekillerimiz her işle uğraşırsa asıl işlerin tam olarak yapamazlar. Asıl olan sorunlar gözden kaybolabilir.’ Dedi.

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo