YAKAMOZ-MAVİ DENİZ
d

[2020-03-22 08:52:58] Bade Gül -

Van da parmaklıklar arasında bulunan sevgili aşkım Hasan ı çok özledim. Bizi bedenen ayırdılar ruhen yanımdasın.

/

[2020-03-22 08:38:11] Feride -

Kazakistan da hapishanede olan sevgili aşkım Orhan'a selam.

/

[2020-03-22 08:38:53] Mazlum -

Balıkesir de askerim Van M Tipinde yatan kardeşim Diyar Tatar'a selam olsun. 

/

[2020-03-22 08:39:03] Burak -

Van M tipinde yatan Murat Özsoya Kucak dolusu sevgilerle...

/

[2020-03-22 08:39:19] Elfida -

Kaptan iyi akşamlar. Duygularımıza tercüman oluyorsun ve biz kaptankolikler olarak seni hep dinlmeye devam edicez..

/

[2020-03-09 15:10:48] - -

TUTKU RADYO WHATSAPP HATTI: 0 507 471 11 14  Tutku Radyo   İLETİŞİM: 0 432 214 99 01   Tutku Radyo   TUĞBA'YLA 98 NCİ SOKAK HAFTA İÇİ SAAT: 12:00-14:00'DE     Tutku Radyo     BAYAN X LE İSTEKLER HAFTA İÇİ SAAT: 12:00 İLE 14:00 DE      Tutku Radyo    M.SALİH GEÇKEN'LE  ANA HABER HAFTA İÇİ SAAT 16.00 İLE 17.00 DE      Tutku Radyo     KAPTAN  HAFTA İÇİN HER GÜN 21.00 İLE 24.00 DE SİZLERLE 

/

[2020-02-02 15:10:10] ---- -

VAN'DA NELER OLUYOR    (HABER -YORUM--ANALİZ)     HER GÜN SAAT 16.00 DA TUTKU RADYO'DA...

/

[2020-02-02 14:48:44] Ruken Ertş -

Van M tipinde bulunan Mustafa Amcam'ın elerinden öperim. Kardeşim Alperi çok özledim.

/

[2020-02-02 14:54:59] - -

TUTKU RADYO WHATSAPP HATTI: 0 507 471 11 14   &   DÖRT DUVAR PROGRAMINA SAAT 17:00 DEN SONRA MESAJ ALINMAYACAKTIR  //  TUTKU RADYO WHATSAPP HATTI: 0 507 471 11 14   &   DÖRT DUVAR PROGRAMINA SAAT 17:00 DEN SONRA MESAJ ALINMAYACAKTIR 

/

[2020-02-02 14:56:36] Ruken -

Tutku Radyo ve Salih beye sesimizi mahkum yakınlarımıza duyurduğu için çok teşekkür ediyorum.

/


Anasayfa » Konuklar » SEZEK: "BİZİM KÜRT SORUNUNA KARŞI OLMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"

SEZEK: "BİZİM KÜRT SORUNUNA KARŞI OLMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"
TUTKU MEDYA Merkür Tv-Esra Fm Müdürü İskender Sezek ‘Cami olarak Kürt sorununa karşı oldukları iddiasının doğru bir iddia olmadığını söyledi.

 

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken ’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Sezek bölgenin kendine has sıkıntıları olduğu için kalifiye eleman bulmanın zor olduğunu belirtti.

 

 

Bölgenin yanlış anlatılmasının kente ve bölgeye  zarar verdiğini, basın mensuplarının yaptığı habere dikkat etmesi gerektiğini  belirten Sezek: ‘Batıdan gelen misafirlerimiz polis koruması eşliğinde gezebileceklerini düşünüyorlar. Bu algı kentte ciddi zarar veriyor. Van’ın sokakları İstiklal caddesinden daha güvenilidir. Doğru haberlerle bölge hakkında oluşturulan yanlış algının kırılması gerekir.’ dedi.

 

 

“Yaklaşık 20 yıllık geçmişi olan bir kurumdan bahsediyoruz. Yönetim değişikliği kurumsal işleyişi çokta etki etmez.

 

 

KENTİN KENDİNE HAS SORUNLARI VAR Bu kentin kendine has sorunları var. Biz bu sorunlara habercilik perspektifiyle habercilik yapmaya çalışacağız. Haber yaparken de toplumu ayırt etmeden, farklı görüşleri ayırt etmeden aktarmaya çalışacağız.  Toplumun bütün hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak habercilik yapacağız.

 

 

Televizyonun fizik,   teknik ve personel alt yapımızı güçlendirerek televizyonun içeriğini zenginleştirmeye çalışacağız.  Programlarımızı çeşitlendirirken toplumun bütün kesimlerinin yer alması için çalışmalar yapıyoruz. Önder olarak kabul ettiğimiz insanların bakış açısı da zaten böyledir.  Herkesle diyalog içinde olmaya çalışacağız.

 

 

MERKÜT TV YENİLİKLERLE HALKIN KARŞISINA ÇIKACAK İnternet Tv çalışmalarına başladık. İnternetten şu an itibariyle seyredilebiliyor. Halkımız yaklaşık bir hafta sonra Merkür Tv’yi cep telefonlarından ve tabletlerden seyredilebilecekler.  Tabi yayınlarınızı internete çıkarmak tek başına çıkarmak yetmiyor. Yayın içeriklerini de doldurmanız gerekiyor.  İnsanların yayınlarınızı takip etmesi için haklı sebebi olmalıdır. Bizde yayın içeriklerimiz düzenlerken halkın beklentilerini göz önünde bulunduracağız.

 

 

KÜRTÇE YAYINLAR OLACAK Yeni yayın dönemimizde Kürtçe yayınlarda olacaktır. Biz buna zaten uzak değildik. Daha önce bildiğiniz gibi yasal sorunlar vardı. Yasal problemlerle beraber alt yapımızda hazır değildi. Profesyonel bir program için iyi bir kadroya ihtiyacınız var. Alt yapımızı güçlendirerek yeni yayın döneminin ilk çeyreğinde Kürtçe program düşünüyoruz.

 

 

RADYOLAR HALKIN SORUNLARIN AKTARMAK İÇİN ÇOK İYİ BİR ARGÜMANDIR Dinlenme oranlarına baktığınızda radyoların dinleme oranın oldukça yüksek olduğunu görüyoruz.  Biz radyonun kentin sorunlarını anlatma yönünde çok iyi bir argüman olduğunu düşünüyorum. Bir tarafsız bir şekilde haber yapmak zorundayız.

 

 

MERKÜR TV-ESRA FM KÜRT SORUNUNA KARŞI DEĞİL Çok büyük bir sosyalhareketten bahsediyoruz. Dünyanın dört bir yayına yayılan bir hareketten bahsediyoruz. Bu hareket gittiği hiçbir yerde sorun yaratmadı. Gittiği her yerde etnik yapılara, sosyal yapılara, kültürel yapılara çok dikkat etti. Hocaefendi 2005 yılında Kürt ve Türk ayrımı olmaması gerek. Bu doğru değil diyor. Keşke bütün evleri gezseydik. Bütün insanları dinleseydik. Hoca efendi 2005 yılında Rudaw  Gazetesine verdiği demeçte ‘Anadilde Eğitimin bir hak’ olduğunu söylüyor. Bu pazarlık konusu ile yapılamaz.

 

 

 

KÜRTÇE YAYIN YAPAN İLK ÖZEL TV DÜNYA TV’DİR Dünya Tv ilk Kürtçe yayın yapan özel Tv’dir. Yine Hoca Efendi sulhta hayır vardır. Gerekirse elde öpülür etekte öpülür dedi. Kürt ve Türk olmak irademiz dışındayken bunları ayrım sebebi yapmak garabettir diyor.  Bu hassasiyetleri önemseyen bir oluşumdan bahsediyoruz. Bütün bunlara rağmen çözüm sürecinin istenmediğini iddia etmek doğru değildir. Bakın Irak Kürdistan’ında 24 okulu olan kurumdan bahsediyoruz. Eksiklikler olabilir. Ama ben insanların bilerek zarar vereceğini düşünmüyorum. Kasıtlı olarak Kürt düşmanlığı iddiasının kullanıldığını düşünüyorum. Bizim rehber edindiğimiz insanların Kürt sorununa karşı çıkması söz konusu olamaz.  Şahıslardan kaynaklı problemler olabilir. Ama bunu camiaya yaymak doğru değildir. AB’ye girmek için en büyük uğraş veren bir hareketiz.

 

 

UYDUYA ÇIKACAK GİBİ ÇALIŞIYORUZ Merkür Tv olarak ilk yıldaki hedefimiz alt yapımızı, teknik ve personel alt yapımızı güçlendirerek uyduya çıkabilecek gibi çalışma yapacağız. Bildiğiniz gibi çok ciddi gideri olacağı gibi, önemli bir kadroya da ihtiyaç olacaktır. Umarım ve dilerim hedefimiz gerçekleşir.

 

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo