ÇİĞDEM'LE DÖRT DUVAR-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » SEZEK: "BİZİM KÜRT SORUNUNA KARŞI OLMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"

SEZEK: "BİZİM KÜRT SORUNUNA KARŞI OLMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"
TUTKU MEDYA Merkür Tv-Esra Fm Müdürü İskender Sezek ‘Cami olarak Kürt sorununa karşı oldukları iddiasının doğru bir iddia olmadığını söyledi.

 

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken ’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Sezek bölgenin kendine has sıkıntıları olduğu için kalifiye eleman bulmanın zor olduğunu belirtti.

 

 

Bölgenin yanlış anlatılmasının kente ve bölgeye  zarar verdiğini, basın mensuplarının yaptığı habere dikkat etmesi gerektiğini  belirten Sezek: ‘Batıdan gelen misafirlerimiz polis koruması eşliğinde gezebileceklerini düşünüyorlar. Bu algı kentte ciddi zarar veriyor. Van’ın sokakları İstiklal caddesinden daha güvenilidir. Doğru haberlerle bölge hakkında oluşturulan yanlış algının kırılması gerekir.’ dedi.

 

 

“Yaklaşık 20 yıllık geçmişi olan bir kurumdan bahsediyoruz. Yönetim değişikliği kurumsal işleyişi çokta etki etmez.

 

 

KENTİN KENDİNE HAS SORUNLARI VAR Bu kentin kendine has sorunları var. Biz bu sorunlara habercilik perspektifiyle habercilik yapmaya çalışacağız. Haber yaparken de toplumu ayırt etmeden, farklı görüşleri ayırt etmeden aktarmaya çalışacağız.  Toplumun bütün hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak habercilik yapacağız.

 

 

Televizyonun fizik,   teknik ve personel alt yapımızı güçlendirerek televizyonun içeriğini zenginleştirmeye çalışacağız.  Programlarımızı çeşitlendirirken toplumun bütün kesimlerinin yer alması için çalışmalar yapıyoruz. Önder olarak kabul ettiğimiz insanların bakış açısı da zaten böyledir.  Herkesle diyalog içinde olmaya çalışacağız.

 

 

MERKÜT TV YENİLİKLERLE HALKIN KARŞISINA ÇIKACAK İnternet Tv çalışmalarına başladık. İnternetten şu an itibariyle seyredilebiliyor. Halkımız yaklaşık bir hafta sonra Merkür Tv’yi cep telefonlarından ve tabletlerden seyredilebilecekler.  Tabi yayınlarınızı internete çıkarmak tek başına çıkarmak yetmiyor. Yayın içeriklerini de doldurmanız gerekiyor.  İnsanların yayınlarınızı takip etmesi için haklı sebebi olmalıdır. Bizde yayın içeriklerimiz düzenlerken halkın beklentilerini göz önünde bulunduracağız.

 

 

KÜRTÇE YAYINLAR OLACAK Yeni yayın dönemimizde Kürtçe yayınlarda olacaktır. Biz buna zaten uzak değildik. Daha önce bildiğiniz gibi yasal sorunlar vardı. Yasal problemlerle beraber alt yapımızda hazır değildi. Profesyonel bir program için iyi bir kadroya ihtiyacınız var. Alt yapımızı güçlendirerek yeni yayın döneminin ilk çeyreğinde Kürtçe program düşünüyoruz.

 

 

RADYOLAR HALKIN SORUNLARIN AKTARMAK İÇİN ÇOK İYİ BİR ARGÜMANDIR Dinlenme oranlarına baktığınızda radyoların dinleme oranın oldukça yüksek olduğunu görüyoruz.  Biz radyonun kentin sorunlarını anlatma yönünde çok iyi bir argüman olduğunu düşünüyorum. Bir tarafsız bir şekilde haber yapmak zorundayız.

 

 

MERKÜR TV-ESRA FM KÜRT SORUNUNA KARŞI DEĞİL Çok büyük bir sosyalhareketten bahsediyoruz. Dünyanın dört bir yayına yayılan bir hareketten bahsediyoruz. Bu hareket gittiği hiçbir yerde sorun yaratmadı. Gittiği her yerde etnik yapılara, sosyal yapılara, kültürel yapılara çok dikkat etti. Hocaefendi 2005 yılında Kürt ve Türk ayrımı olmaması gerek. Bu doğru değil diyor. Keşke bütün evleri gezseydik. Bütün insanları dinleseydik. Hoca efendi 2005 yılında Rudaw  Gazetesine verdiği demeçte ‘Anadilde Eğitimin bir hak’ olduğunu söylüyor. Bu pazarlık konusu ile yapılamaz.

 

 

 

KÜRTÇE YAYIN YAPAN İLK ÖZEL TV DÜNYA TV’DİR Dünya Tv ilk Kürtçe yayın yapan özel Tv’dir. Yine Hoca Efendi sulhta hayır vardır. Gerekirse elde öpülür etekte öpülür dedi. Kürt ve Türk olmak irademiz dışındayken bunları ayrım sebebi yapmak garabettir diyor.  Bu hassasiyetleri önemseyen bir oluşumdan bahsediyoruz. Bütün bunlara rağmen çözüm sürecinin istenmediğini iddia etmek doğru değildir. Bakın Irak Kürdistan’ında 24 okulu olan kurumdan bahsediyoruz. Eksiklikler olabilir. Ama ben insanların bilerek zarar vereceğini düşünmüyorum. Kasıtlı olarak Kürt düşmanlığı iddiasının kullanıldığını düşünüyorum. Bizim rehber edindiğimiz insanların Kürt sorununa karşı çıkması söz konusu olamaz.  Şahıslardan kaynaklı problemler olabilir. Ama bunu camiaya yaymak doğru değildir. AB’ye girmek için en büyük uğraş veren bir hareketiz.

 

 

UYDUYA ÇIKACAK GİBİ ÇALIŞIYORUZ Merkür Tv olarak ilk yıldaki hedefimiz alt yapımızı, teknik ve personel alt yapımızı güçlendirerek uyduya çıkabilecek gibi çalışma yapacağız. Bildiğiniz gibi çok ciddi gideri olacağı gibi, önemli bir kadroya da ihtiyaç olacaktır. Umarım ve dilerim hedefimiz gerçekleşir.

 

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo