BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » PEYGAMBER SEVDALILARI PLATFORMU ÜYESİ KÜRTLER ASLINA DÖNÜYOR

PEYGAMBER SEVDALILARI PLATFORMU ÜYESİ KÜRTLER ASLINA DÖNÜYOR
TUTKU MEDYA   Peygamber Sevdalıları Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Oğraş  yüzbinleri bir araya getiren  gücün Peygamber (as) aşkı olduğunu söyledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ proramına Diyarbakır’dan telefon bağlantısı ile konuk olan Oğraş, İslam dışındaki bütün çabaların boşa olduğunu Kürtlerin tarih boyunca İslam’ın bayraktarlığını yaptığını söyledi.

 

YÜZBİNLERİ BİR ARAYA TOPLAMAK ÇOKTA KOLAY DEĞİL. BU KADAR KİTLEYİ BİR ARAYA NASILTOPLUYORSUNUZ?

Son miting için çok kısa bir sürede önce karar alındı. Allah hamd olsun kardeşlerimizi yoğun desteği ile kısa sürede fizibilite ve alt yapı çalışmaları kısa sürede tamamlandı. Ev ev gezildi. Broşürler dağıtıldı.  Afişler ve cadde brandalarıyla halka ulaşılmaya çalışıldı.  Diyarbakır ve çevre illerde tanıtımlarımızı yayılmasına destek veren basını kuruluşlarımız oldu. Halk haberdar edildi. Ham olsun Kürdistan coğrafyasında İslam’ın İzzetinin korunduğu İslami değerlerin sahiplenildiği Muhammed Mustafa (As)  saygının, muhabbettin aşkın ve fedanın olduğunu gösterdik. Rabbimize şükrederken katılımcılarının da ecirlerini kat be kat kabul edilmesini niyaz ediyoruz.

 

Allah’a hamd olsun bütün kardeşlerimiz bu tür organizasyonlarda profesyonelliği yakaladılar.  Daha da güzel olacaktır.

 

MÜSLÜMAN KÜRTLER BATININDA UMUDU OLDU Yeni Şafak Gazetesi köşe yazarı Yusuf Kaplan’ın ‘Onurumuzu kurtardınız’  çok manidardır. Artık Türkiye’de ve Türkiye’nin dışında böyle bir beklenti var. Acaba kustal değerler söz konusu olunca , kutsal değerlere hakaret söz konusu olunca , İslam’a düşmanlık söz konusu olunca , İslam’ın değerlerine referanslarına saldırı söz konusu olunca  Kürdistan ne diyecek? Amed de nasıl bir ses çıkacak Böyle bir beklenti oluştu. Bu bizi çok onurlandırıyor. Bizi çok mutlu ediyor. Çünkü biz dünyevi anlamda her hangi bir menfaat bir çıkar, bir siyası rant veya bir koltuk yada merci peşinde değiliz. Tamamen İslam’ın izzetini korumak adına İslam’ın izzetli neferleri bu konuda dik duruşlarını sergilediler. Görkemli ve muhteşem bir mitingle bunu gösterdiler.  Allah’ın izniyle bundan sonra bu bölge peygamberine saygısızlığı kabul etmeyecektir.

 

PEYGAMBER SEVDALILARI PLATOFORMU HİÇ BİR SİYASİ HAREKETE BAĞLI DEĞİL Peygamber bütün İslam’ın ve bütün Müslümanların ortak sesi olarak görülmesini istiyoruz. Bizim hiçbir siyasal hareketle bir ilgimiz olmadığını söylüyoruz. Yerel unsurlar bizim burada çalışmamıza karşı duruşları oldu. Buna rağmen biz yaptıklarının hata olduğunu söyledik. Yaptığımız işin Allah rızası için olduğunu, günaha girdiklerin vaz geçmelerini söyledik. Bakın bize yapılan hakaretleri görmezden gelebiliriz. Ama Rabbimize ve Onun Resulüne hakareti asla kabul etmeyiz. Bu iş gönüllülük işidir. Gönüllük esas olduğu için destek olan bütün kardeşlerimiz bir araya gelerek bütün dünya küfür istikballerine cevap verdiler. Duruş sergilediler, tavır sergilediler.

 

KÜRDİSTAN İSLAM’IN BAYRATARI OLMUŞTUR Kürdistan İslam’ın kalesi olmuştur ve olmaya gelecektir. Kürdistan’ın Müslüman halkı her zaman İslam’ın bayraktarlığını yapmıştır. En güzel örnekleri Selahaddini Eyyübi, Meleyi Ceziri, Ahmedi Haninin, Üstad  Bediüzaman Şeyh Said Hazretleri gibi çok üstün örneklerimiz var. Tarihimi ve mazimiz böyle bilindi böyle tanındı. Halkımız O değerli şahsiyetlerin miraslarını korumak için onların değerlerini sahiplenecektir. 

 

Türkiye’deki seküler yapı etkin ve yetkin olma çalışmaları nasıl beyhude çıktıysa, Kürdistan’daki seküler yapıyı yaygınlaştırma yada topluma yerleştirme adını hareket eden, İslam’ı yapıya mücadele edenlerin yaptığı çalışmalar beyhude olacaktır. İslam dışında hiçbir yapı hiçbir sistem  yada ideoloji bu toprakta yer bulmayacaktır. Bu topraklar İslam’ın topraklarıdır. Bu çaba boşa çıkacaktır. Seküler yapılar ve onlar için çalışanlar boşuna uğraşmasınlar çabaları boşa çıkacaktır.

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo