MÜZİK KEYFİ-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » PARTİYA AZADİYE KÜRDİSTAN VAN'DA FAALİYETE BAŞLADI

PARTİYA AZADİYE KÜRDİSTAN VAN'DA FAALİYETE BAŞLADI
KÜRTLERİN KÜRTLERİ ÖLDÜRMESİNE ASLA MÜSAADE ETMEYİZ

 

TUTKU MEDYA Partiye Azadİye Kürdistan Van il Başkanı Kasım Kahramaner   PAK’ın  Azadı İnisiyatifiyle bir alakalarının olmadığını, PAK’ın kurmak istediği yönetimde  eşitlikçi bir yaşamın hakım olacağını, Kürtlerin Kürtleri öldürmediği bir yaşam arzuladıklarını söyledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken ’in konuğu olana Kahramaner : “PAK kardeş kanını akıtılmasına asla müsaade etmez. Kürtlerin sorunlarını bir araya gelerek diyalogla çözmeleri taraftarıyız. Her Kürdün aynı görüşte, aynı düşünce de olmasını bekleyemeyiz. Onun için biz diyoruz ki, Kürdistan siyasetinde İslam’ı kesimden de olacaktır. Sosyalist kesimden de olacaktır.  Ya da farklı fraksiyonlardan da olabilir. Biz Kürdistan’ı gücü oluşturmak peşindeyiz. Kürtlerin Kürtleri öldürmesin asla tasvip etmeyiz. Kürtler bir araya gelerek aralarındaki farklıları minimize etmeliler. Biz bunun için yola çıktık.

 

PAK’ın (Partiye Azadeye Kürdistan’ın ) kurulum çalışmaları yaklaşık üç yıldır sürüyordu.  Dernekleşme süreci partileşmeye dönüştü.19 Ekim 2014 te PAK kurulmasına karar verilerek gerekli yasal sorumluklar yerine getirilerek parti kuruldu.

 

Şu ana kadar 12 ilde hazırlıklar tamamlandı. Bizim önceliğimiz Kürdistan’da partileşme çalışmalarımızı kurmaktır. Daha sonra diğer bölgelerde bürolarımızı açmayı düşünüyoruz. İstanbul, İzmir ve Mersin’de de partimizi kurabileceğimiz kadrolarımız hazırdır. Onlarında açılışları zaman içinde yapılacaktır.

 

PAK Kürdistanı değerleri üzerine kurulan bir partidir. Kürtlerin diğer ırklar gibi kendi toprakları üzerinde kendi devletlerini kurma haklarının olduğunu ilan ederek parti kurduk. Kürtlerin devletleşebilme imkânının sağlanmasını istiyoruz. Dünya üzerinde 50 milyon Kürt var. Bunların bir devlet kurma hakkı vardır. Kürtler dört parçaya bölünmüş. Topraklarımız bölünmüş. Bu hakkın geri alınması gerektiğini söylüyoruz. Kürtlerden daha az nüfusa sahip ırkların devleti var. Neden Kürtler devlet kurmasınlar.

 

 PAK Irak Kürdistan’ındaki federalizmi de kabul eder.  Kürtler kendi toprakları üzerinde kendilerini idare etmek istiyorlar. Ortadoğu sancılı günler yaşıyor. Bu sancının dinmesi için Kürtlerin kendi toprakları üzerinde kendilerini yönetebilme haklarını elde etmeleri gerekir. Dünya devletleri de bu konuya olumlu bakıyor. Çünkü Ortadoğu’daki her huzursuzluk dünyanın her tarafına yansıyor. Büyük devletlerde huzurun yeniden sağlanması için Ortadoğu’nun yeniden düzenlenmesini istiyor.

 

PAK olarak bütün Kürt güçleriyle bir araya gelerek bütün Kürt siyasal güçleri bir araya getirmek istiyoruz.  PAK bölmeye değil bütünleştirmeye için kuruldu.

 

Kürdistan ile Türkiye arasındaki ilişkiler ekonomiye ve ticarete dayanan ilişkilerdir.  Bütün dünya ile nasıl iliştim kuruluyorsa Türkiye ile de aynı ilişkiler kurulmalıdır.

 

Kürdistan devletleşmeden bahsetmeye başladıktan sonra IŞİD harekete geçti ve savaş ilan etti. En başta da Kürdistan’a saldırdı. Hem Yezidiliren yaşadığı bölgeye büyük güçle saldırdılar. Hem de  Rojova Kürtlerine saldırdılar. Başta hazırlıklı olmayan Kürtler daha kendilerini toparlayarak IŞİD’e karşı mücadelelerinde başarı gösterdiler. Önceden sıradan silahlarla savaşırken daha sonra modern silahlarla donatılan Peşmergenin oraya sokulmasıyla IŞİD kovuldu. Almanya ve diğer devletlerin Kürtlere silah göndermelerinin sebebi IŞİD’in yaptığı zulümdendir.

 

Irak Saddam döneminden sonra yönetimsel boşluk içersin de kaldı. Saddam taraftarları uluslar arası güçlerin desteğiyle bir araya getirilerek bir güç haline dönüştürüldü. Irak’tan kalma silahlarda onların eline geçti. Hatta petrol kuyuları ellerine geçti. Peşmergenin kararlılığıyla o bölgelerden sökülüp atılıyor. Uzun zaman alacak bir mücadele olduğunu düşünüyorum.

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo