KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » PARTİYA AZADİYE KÜRDİSTAN VAN'DA FAALİYETE BAŞLADI

PARTİYA AZADİYE KÜRDİSTAN VAN'DA FAALİYETE BAŞLADI
KÜRTLERİN KÜRTLERİ ÖLDÜRMESİNE ASLA MÜSAADE ETMEYİZ

 

TUTKU MEDYA Partiye Azadİye Kürdistan Van il Başkanı Kasım Kahramaner   PAK’ın  Azadı İnisiyatifiyle bir alakalarının olmadığını, PAK’ın kurmak istediği yönetimde  eşitlikçi bir yaşamın hakım olacağını, Kürtlerin Kürtleri öldürmediği bir yaşam arzuladıklarını söyledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken ’in konuğu olana Kahramaner : “PAK kardeş kanını akıtılmasına asla müsaade etmez. Kürtlerin sorunlarını bir araya gelerek diyalogla çözmeleri taraftarıyız. Her Kürdün aynı görüşte, aynı düşünce de olmasını bekleyemeyiz. Onun için biz diyoruz ki, Kürdistan siyasetinde İslam’ı kesimden de olacaktır. Sosyalist kesimden de olacaktır.  Ya da farklı fraksiyonlardan da olabilir. Biz Kürdistan’ı gücü oluşturmak peşindeyiz. Kürtlerin Kürtleri öldürmesin asla tasvip etmeyiz. Kürtler bir araya gelerek aralarındaki farklıları minimize etmeliler. Biz bunun için yola çıktık.

 

PAK’ın (Partiye Azadeye Kürdistan’ın ) kurulum çalışmaları yaklaşık üç yıldır sürüyordu.  Dernekleşme süreci partileşmeye dönüştü.19 Ekim 2014 te PAK kurulmasına karar verilerek gerekli yasal sorumluklar yerine getirilerek parti kuruldu.

 

Şu ana kadar 12 ilde hazırlıklar tamamlandı. Bizim önceliğimiz Kürdistan’da partileşme çalışmalarımızı kurmaktır. Daha sonra diğer bölgelerde bürolarımızı açmayı düşünüyoruz. İstanbul, İzmir ve Mersin’de de partimizi kurabileceğimiz kadrolarımız hazırdır. Onlarında açılışları zaman içinde yapılacaktır.

 

PAK Kürdistanı değerleri üzerine kurulan bir partidir. Kürtlerin diğer ırklar gibi kendi toprakları üzerinde kendi devletlerini kurma haklarının olduğunu ilan ederek parti kurduk. Kürtlerin devletleşebilme imkânının sağlanmasını istiyoruz. Dünya üzerinde 50 milyon Kürt var. Bunların bir devlet kurma hakkı vardır. Kürtler dört parçaya bölünmüş. Topraklarımız bölünmüş. Bu hakkın geri alınması gerektiğini söylüyoruz. Kürtlerden daha az nüfusa sahip ırkların devleti var. Neden Kürtler devlet kurmasınlar.

 

 PAK Irak Kürdistan’ındaki federalizmi de kabul eder.  Kürtler kendi toprakları üzerinde kendilerini idare etmek istiyorlar. Ortadoğu sancılı günler yaşıyor. Bu sancının dinmesi için Kürtlerin kendi toprakları üzerinde kendilerini yönetebilme haklarını elde etmeleri gerekir. Dünya devletleri de bu konuya olumlu bakıyor. Çünkü Ortadoğu’daki her huzursuzluk dünyanın her tarafına yansıyor. Büyük devletlerde huzurun yeniden sağlanması için Ortadoğu’nun yeniden düzenlenmesini istiyor.

 

PAK olarak bütün Kürt güçleriyle bir araya gelerek bütün Kürt siyasal güçleri bir araya getirmek istiyoruz.  PAK bölmeye değil bütünleştirmeye için kuruldu.

 

Kürdistan ile Türkiye arasındaki ilişkiler ekonomiye ve ticarete dayanan ilişkilerdir.  Bütün dünya ile nasıl iliştim kuruluyorsa Türkiye ile de aynı ilişkiler kurulmalıdır.

 

Kürdistan devletleşmeden bahsetmeye başladıktan sonra IŞİD harekete geçti ve savaş ilan etti. En başta da Kürdistan’a saldırdı. Hem Yezidiliren yaşadığı bölgeye büyük güçle saldırdılar. Hem de  Rojova Kürtlerine saldırdılar. Başta hazırlıklı olmayan Kürtler daha kendilerini toparlayarak IŞİD’e karşı mücadelelerinde başarı gösterdiler. Önceden sıradan silahlarla savaşırken daha sonra modern silahlarla donatılan Peşmergenin oraya sokulmasıyla IŞİD kovuldu. Almanya ve diğer devletlerin Kürtlere silah göndermelerinin sebebi IŞİD’in yaptığı zulümdendir.

 

Irak Saddam döneminden sonra yönetimsel boşluk içersin de kaldı. Saddam taraftarları uluslar arası güçlerin desteğiyle bir araya getirilerek bir güç haline dönüştürüldü. Irak’tan kalma silahlarda onların eline geçti. Hatta petrol kuyuları ellerine geçti. Peşmergenin kararlılığıyla o bölgelerden sökülüp atılıyor. Uzun zaman alacak bir mücadele olduğunu düşünüyorum.

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo