ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » MÜSİAD olarak kesinlikle seçime taraf değiliz

MÜSİAD olarak kesinlikle seçime taraf değiliz
MÜSİAD Van Şube Başkanı İsmail Say ‘Birkaç sonra yapılacak VATSO seçilerine kesinlikle tarafı olmadıklarını, bu konuda kendilerine haksızlık yapıldığını belirtti.

 

Salih Geçken’ in konuğu olan Say; ‘ Bakan Van’a geldiğinde yeni İmar Planıyla ilgili rapor sunan tek kuruluşuz. Bakan Bey sunduğumuz rapordaki bütün maddelerin dikkate alınacağını bizlere söyledi.’ Dedi.

 

MÜSİAD Van Şubesinde bir sessizlik mi var?

Depremden önce canlı bir açılışımız oldu. Tabi depremden sonra çalışmalarımızda duraksama var gibi gözükse de biz çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

MÜSİAD’ a üyelik biraz masraflı mı oluyor?

Bizim dernek gelirimizin tek kaynağı üye aidatlarıdır. Sosyal faaliyetlerimizde çok fazla olan bir kurumuz. Üyelerimizi bize aylık 200 tl ödeme yapıyorlar. Bu ödemelerle çalışmalarımızı yürütmeye çalışıyoruz.

 

Üyelik ücretinin çok olduğu söyleniyor

Bu konuda bazı itirazlarla karşılaşıyoruz. Genel Merkezin aldığı karar her yerde uygulanıyor. Bu açıdan bizim yapabileceğimiz bir şey yok.  Bize üye olan kişiler ödediği aidatın daha fazlasını MÜSİAD kimliği altında kazanabiliyor.  Bu yönüyle bakmak daha doğru olur

 

Kaliteyi mi düşünüyorsunuz?

Zengin kulüplerinin oluşturduğu bir yapı yok bizde. Tabi bizim kriterlerimiz var. Bildiğiniz genel merkezimiz İbrahim Tatlıses’in üyeliğini kabul etmedi.  MÜSİAD’ ın kalitesini korumak için bazı değerlerin önemsiyoruz.

 

Tatlıses’i ret etmek çekim merkezi haline getirir mi?

Kast sistemi gibi bir yapımız yok.  İlkelerimizin olduğunu söylemiştim.

 

MÜSİAD üyeleri yanlış yapmaz denebilir mi?

Ödemelerine dikkat etmeyen kişilerin üye olması çok zordur. Toplumda itibarını kaybetmiş kişileri de üye yapmıyoruz.

 

Bir süre sonra hata yaptığına şahit olduğunuz üyeleri atıyor musunuz?

Van’da bu güne kadar böyle bir sorun yaşanmadı. Başka illerde MÜSİAD’ ın ismini kötüye kullananların genel merkez tarafından üyeliklerine son verildiğini biliyoruz. Üyelik bizde genel merkez tarafında onaylandığı için uzaklaştırmada genel merkez tarafından yapılır.

 

Üyelik aynı zamanda referanstır?

Birliktelik her zaman güç getirir. Sivil Toplum örgütlerinin önemi son zamanda daha iyi anlamaya başladık. Banka şubeleri gibi düşünün. Başka ilden Van’a yatırım yapmak isteyen bir üyemiz Van’da ki bir üyeyle bağlantıya geçer. Ya da bir ortaklık düşünüldüğünde kendi örgütüne bağlı bir kişiyle hareket etmek ister.

 

Van’da kaç üyeniz var

Başvurular dâhil 50 üyemiz var. 50 şirket olarak söyleyebiliriz.

 

MÜSİAD İslamcılardan mı oluşuyor?

Bizim her kesimden üye arkadaşımız var. Namaz kılan olduğu gibi namaz kılmayan oruç tutmayan üyelerimizde var.  Yıllar önce gerici denilen insanlar ülkenin gelişimine katkı sundular. Ülkemizin dünyada bu insanlarla arttı.

 

MÜSİAD VATSO seçimlerinde taraf mı?

Bu konuda bizler haksızlık yapılıyor. Biz bu güne kadar arkadaşlarla bir araya gelerek şu kişiyi destekleyelim diye bir karar almadık. Böyle bir karar alma şansımızda olamaz ki. Tabi burada benim kullanacağım oyun rengi ön plana çıkıyor. Benim bir kişiyi destekleme ya da bir kişiye oy verme gibi bir hakkım olamaz mı? Benim üzerimden kurumumun konuşulup taraf gösterilmesi haksızlıktır.

 

Bizim üyelerimiz arasında üç adayı destekleyen arkadaşlarımız var. Bun onların en doğal hakkıdır. Kimse onlara karışamaz ki.

 

Kurumuzun niye tartışıldı?

Van’da dik durmak sorundur. Van’da kendi kararını yaşamak için ilkeli olmak sorundur. Bakın söz verip de daha sonra sözünden dönmek en büyük haksızlıktır.

 

MÜSİAD sürece katkı sunmak için bir şeyler yapacak mı?

Yaklaşık bir ay önce 30 STK ile birlikte sürece her türlü desteği vereceğimiz deklare etmiştik.  Genel merkezimizin açıklarını da biliyoruz. Tasarladığımız projelerimiz var. Van Güç birliği adıyla çalışmamızı yürütüyoruz. Akademik bir çalışma düşünüyoruz. Bunun için Üniversitemizle ortak çalışma yapıyoruz. Biz Van’da hiçbir kurum arasında küslük olmasını istemiyoruz. Bu çalışmada moderatör olarak bir şeyler yapacağız.

 

STK’lar İmar konusunda sessiz kaldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Van’a geldiğinde Bakana rapor sunan tek kuruluşuz. Bu konuyla ilgili çekincelerimizi harita mühendisiyle birlikte hazırladığımız raporu Bakan beye sunduk. Bakan bey bizlere teşekkür etti.

 

Sadece MÜSİAD mı?

Bizden başka rapor veren olmadı.

 

Çok mu zor?

Şehrimizin dört ana arteri var.  Bu notları düzenlediğiniz vakti ara sokaklar kendiliğinden düzenlenir.

 

Kimlere danışılmalı?

Bu şehirde lafı olan herkes dinlenmeli. Sözü olan sözünü söyleyebilmeli. Tabi işin teknik boyutu daha önemlidir. Şehir plancılarının bu konuda yapacakları çalışmalar daha önemlidir.

 

Bakın ayrı bir sorun daha var. Bu sorun şehir için daha önemlidir. Bu şehirde bir tane gayrı menkul değerleme uzmanı yoktur. Siz kredi almak için bankaya gidiyorsunuz. Van’da yaşamayan, Van’ı bilmeyen adamlar bilgisayar üstünden gayrimenkullerinize değer biçiyor.

 

Parayla imar yönü değişiyormuş?

Bu sadece Van’la ilgili bir sorun değildir. Bu sorun her yerde yaşanır. Bakan beyinde dediği gibi zorlu bir süreçtir. Kişiler kendi hakkını korumak için komşusunu zor durumda bırakması ne kadar doğrudur. Tabi yetkili kurumlar sorumluluklarına dikkat etmesi gerekir.

 

Küs kardeşler barışırsa Van’ın turizmi gelişir mi?

Biz hiçbir zaman küsmedik ki. Sorunu tamamen yok olması için sorunun derinliğine inmek gerekir. Daha önce de söylemiştim. Bu sorunu çözen tarihe mal olur. Öylede olacak gibi. Sıkıntılarımız biterse bölgede ki canlılık artacağı gibi Van’da da canlılık artacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo