BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » MURSİ ÜZERİNDEN AK PARTİ TERBİYE EDİLMEK İSTENİYOR

MURSİ ÜZERİNDEN AK PARTİ TERBİYE  EDİLMEK İSTENİYOR
TUTKU MEDYA--Van Genç Der Başkanı Fırat Toprak Mısırda verilen idam kararlarıyla Recep Tayyip Erdoğan’a da mesaj verildiğini söyledi.

 

Tutku Radyo’da M. Salih Geçken ’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Van Genç Der Başkanı Toprak, küresel güçlerin Recep Tayyip Erdoğan’ı en azından terbiye etmek istediğini belirtti.

 

Soruları yanıtlayan Toprak:

“Bu gün 53 ülkede örgütlü olan İhvan’i Müslim’in hareketinin daha önce iki lideri farklı zamanlarda Hasan El Benna ve Seyyid Kutup ve onlarca yöneticisi aynı mantıklar tarafından idam edildiler. Farklı zamanlarda uygulanan bu şiddete rağmen İhvan yine kendi küllerinden doğmuştur. Mursi’ye verilen idam kararı daha önceki mantıkla verilen kararın tekrarıdır. İhvan 20 nci asra damgasını vurmuş bir harekettir. İhvan bir teşkilat olarak Mısır’da ordudan sonraki en büyük teşkilattır. . Düşünsel etkileri açısından dünyadaki birçok İslamcı hareketi etkilemiştir. 

 

Bütün baskılara rağmen bu gün e kadar İhvan hiçbir şekilde şiddete başvurmamıştır. Silaha yönelmemiştir.  Bütün bunlara rağmen halkın isteklerinin dikkate alınmaması, hatta Sisinin yaptığı darbenin el altında alkışlanması batının ikiyüzlülüğünü ortaya koymuştur. Batı demokrasiyi kendi çıkarlarıyla uyuştuğu sürece öncelemiştir. Kendi beklentileri ve çıkarlarıyla uyuşmayan bir yönetim söz konusu olduğunda demokrasi batı için hiçte önemli değildir. En son Mısırda yaşananlar bunun en önemli ispatıdır.

 

Birçoğumuz unutmuş olabilir. Daha önce Cezayir’de yaşananlara karşıda batı denen bu illet sessiz kalmıştı. Cezayir’de daha önce İslami Selamet Parti yüzde92 oyla seçilmesine rağmen orada da yönetime el konuldu hatta binlerce insan katledildi.  Cezayir’de seçimi kazanan İslami Selamet Partisi batının iki yüzlü ve zulme dayalı politikalarına destek vermeyeceği için hemen ala aşağı edildi. Binlerce Cezayirlinin ölümüne göz yumuldu.

 

Ak Parti islami bir parti olmamasına rağmen zulme karşı duruşu ve İslami tonda değerlendirmeleri batıyı rahatsız etmektedir. Özellikle ABD ve İsrail’le tersleşmeleri rahatsızlıklara neden oldu.  Küresel güçler ve taraftarları Tayyip Erdoğan’ı al aşağı etmek yada kendi isteklerine boyun eğecek hale getirerek terbiye etmek istiyorlar.

 

Mısırda ilk defa halkın yüzde 52 oyla seçtiği bir Cumhurbaşkanı bu gün idamla yargılanıyorsa ve batıda buna sessiz kalıyorsa hatta bundan keyif alıyorsa bunun batının isteklerine göre harekete etmeyenlere aynı zamanda bir mesajdır. ABD, İsrail ve batının Tayyip Erdoğan’dan  rahatsız olduğunu biliyoruz. Mısır’da verilen idam kararlarıyla alınan oy oranının bir anlamı olmadığı mesajı veriliyor. Bu mesajın aynı zaman Recep Tayyip Erdoğan’a da olduğunu düşünebiliriz.’ dedi.

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo