ÇİĞDEM'LE DÖRT DUVAR-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » KÜRTLERİN İNGİLİZLERDEN PARA ALDIĞI İDDİASI ALÇAKCADI

KÜRTLERİN İNGİLİZLERDEN PARA ALDIĞI İDDİASI ALÇAKCADI
Küresünni Aşireti üyesi siyasetçi Özer Polater,  Vatan Partisi Genel Başkan Yrd. Atilla Uğur’un (Öcalan’ı sorgulayan komutan) İngilizler Doğuda Aşiretlerin borcunu ödeyerek devlete karşı isyana yönlendireceği iddiasının çok alçakça bir iddia olduğunu söyledi.

 

Tutku Radyo’da M. Salih Geçken ’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Özer, Türkiye’nin karşılaştığı bütün zorluklarda devletinin yanında yer alan aşiretleri ‘İngilizlerin borçlarını ödeyerek devletle karşı karşıya getirileceği’söyleminin ham hayal bir iddia olduğunu belirtti.

 

Soruları yanıtlayan Özer;

 

15 TEMMEZ BÜTÜN KİRLİ HESAPLARI ALT ÜST ETTİ

15 Temmuz gecesi aşiretlerin ülkesinden yana tavır alması art niyetlileri rahatsız etmiş olabilir. Bu iddia aşiretleri oyunlarına alet edemeyenlerin  iftiralarıdır. Eski ceberut yapının Kürtlere yaptıklarıyla bu günkü yöneticilerin Kürtlerle kurduğu diyalog çok farklıdır. Kürt Aşiretler ceberut anlayışın hâkim olduğu dönemde bile ülkesine isyan etmemişken, birlikteliğin üst düzeye çıktığı bu dönemde neden böyle bir kalkışmaya yeltensin ki.

 

KÜRTLER AŞİRET LİDERLERİN ZOR DURUMA DÜŞMESİNE İZİN VERMEZ

İngilizler Aşiretlerin banka borçlarının ödüyor iddiası çok sıradan bir iddiadır. Kürt Aşiretleri liderlerinin zor durumda bırakmaz. Maddi manevi her türlü desteği sunar. Her türlü fedakarlığı yapar, liderini  hiç kimseye muhtaç etmez. Bu iddia sahipleri Kürtleri tanıyor olsaydı bu komik iddiayı dile getirmezlerdi.  Bu kadar onurlu millete bu iftirayı atmazlardı.

 

BU HALK BİNLERCE ŞEHİT VERDİ

Ülke içinden birilerinin ismi telaffuz edilseydi, mesela cemaatin yada başka bir yapının aşiretleri ele geçirdiği ifade edilseydi doğru diye düşünülebilirdi.  Ama yabancı bir ülke üzerinden bu iddianın dile getirilmesi çok aptalca bir iddiadır. Binlerce şehit vermiş bir bölgeden bahsediyoruz. Bu ülke için canların feda insanlar hakkında bu iddia kabul edilemez.

 

AŞİRETLER BİRLEŞEREK KONFEDERASYON KURABİLİR

Kürtler ve aşiretler üzerinden oynana oynamak isteyenler, alttan alta işlerini yürütmeye çalışan kötü aklın olduğunu biliyoruz. 15 Temmuz gecesi bu art niyetlilerin bütün hileleri bertaraf etti. Kürtlerin ve aşiretlerin yoğunluklu yaşadığı yerlerde devleti n ve hükümeti n sahiplenilmesi birçok kesimi rahatsız etmiştir. Yoğunluklu iftira kampanyaları başlatılabilir. Bazı kişileri kandırabilirler. Aramıza fitne sokmak için her türlü hileli yöntemlere başvurabilirler. Dikkatli olmamız gerekiyor. Geçenlerde haberlerde okudum.  Aşiretler birleşerek konfederasyon kurabilirler. Birlikte hareket etme kararı alınabilir. Üst aklın hilelerinin önüne geçilmiş olur.

 

BATILILAR BİZE NERDEN SALDIRIYORSA SAVUNMAMIZI ORADAN KURMAMIZ GEREKİYOR

Batı bize nereden saldırıyorsa, biz savunmamızı oradan yapmamız gerekir. Bu gün aşiretlerimize saldırıyorlarsa bizde savunmamızı aşiretler üzerinden yapmamız gerekir. Kötü akıllılar bize zarar vermek istedikleri yerden çalışmalar yapıyor. Onların saldırmak istedikleri yeri güçlendirerek, üst aklın hilelerini daha rahat bir şekilde bertaraf edebiliriz.

 

Şu anki devlet yönetimiyle  eski yönetimi kıyaslamak haksızlık olur. Devletin yeni yöneticileri t her ferdinin dertleriyle ilgilendiği için halkının isteklerinin farkındadır. Halkıyla bütünleşmek için sorumluluğunu yerine getirmeye çalışan bir devlet anlayışı yönetimdedir. Devlet ve halk birlikteliğini sağlanmıştır. Bu insanlar bu ülke için canın feda ediyorken, parayı asla önemsemezler.’ Dedi.

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo