ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » KÜRT AŞİRETLERİNE ATILA İFTİRALAR KABUL EDİLEMEZ

KÜRT AŞİRETLERİNE ATILA İFTİRALAR KABUL EDİLEMEZ
Küresünni Aşireti üyesi siyasetçi iş adamı Servet Yenitürk, Kürt aşiretleri hakkında dile getirilen iddianın kabul edilemez olduğunu söyledi.

 

Tutku Radyo’da M. Salih Geçken ’in Tutku Radyo’da hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Yenitürk, ‘Kürt Aşiretlerinin Ak Parti iktidarından sonra sistemle bütünleştiler.  Terör baskısı ve saldırıların rağmen ülkeleriyle birlikte hareket ettiler.

 

KÜRT AŞİRETLER 15 TEMMUZ AKŞAMI HER TÜRLÜ FEDEKARLIĞI YAPTI

Kürt Aşiretler 15 Temmuz gecesi ve sonraki günlerde devletine sahip çıktı. Bu sahip çıkış birilerini rahatsız etmiş olabilir. Bu tür haksız iddiaları gündeme getirenlerin samimiyetini sorgulamak gerekir.

 

AŞİRETLER VE DEVLET ARASINDA GÜVENE DAYALI İLİŞKİ VAR

Aşiret ve devlet arasındaki güvene dayalı sadakati normalleşmiş ilişkileri koparmaya çalışıyor.  Bölgede yaşanan bir terör sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Buradaki amaç aşiretleri ötekileştirerek, devletle ters düşürerek terör kucağına atmaktır. Buradaki amaç halkı karşı karşıya getirerek sıkıntıları artırma isteğidir.  Bu kötü niyet asla ve asla tutmaz.

 

HDP’YE OY VEREN AŞİRETLER DAHİ BÖLÜNMEK İSTEMİYOR Kİ

Kürtler arasında HDP’ye oy verenler dahi, barış ve demokrasi istiyor. Bunların hiç biri bölünmek ve parçalanmak istemiyor ki. Birileri gündem değiştirerek ortamı karıştırma isteği vuku bulmayacaktır.

 

Aşiretler toplumsal hakikatlerdir. Bu toplumsal hakikatleri kabul etmek zorundayız. Daha önceleri ağalık sistemi vardı. Buna karşı olduğumuzu her zaman dile getiriyorduk. Bizde hiçbir zaman olmayan ağalık sistemi şu an yok. 

 

Bizde kabililer arasında büyükler vardır. Büyükler bir araya gelip karar aldığında aşiret mensup bireylerin yüzde 90’nı buna uyuyor. Küresunni büyükleri de hiçbir zaman olumsuz bir tavır içine girmediklerinden gençler ve aşiretin diğer mensupları bu karara uyuyor.  Küresünniler her zaman devletin yanında olmuş bir aşirettir.

 

Hiçbir şey insanın canı kadar önemli değildir. Bizler vatanımız için canımızı seve seve veren insanlar İngiliz parasını ne kadar önemser? Bu komik iddiayı kınıyorum. Hiçbir aşiret buna tevessül etmez.

 

İç ve dış düşmanlar güç birliği yapmış. Bir birimizi sevmek zorundayız. Birlikteliğimizi korumak zorundayız. Düşmanlar bizi zayıflatmak isteyebilir. Onlara biz bu fırsatı vermemeliyiz. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo