ÇİĞDEM'LE DÖRT DUVAR-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » KÜRT AŞİRETLERİNE ATILA İFTİRALAR KABUL EDİLEMEZ

KÜRT AŞİRETLERİNE ATILA İFTİRALAR KABUL EDİLEMEZ
Küresünni Aşireti üyesi siyasetçi iş adamı Servet Yenitürk, Kürt aşiretleri hakkında dile getirilen iddianın kabul edilemez olduğunu söyledi.

 

Tutku Radyo’da M. Salih Geçken ’in Tutku Radyo’da hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Yenitürk, ‘Kürt Aşiretlerinin Ak Parti iktidarından sonra sistemle bütünleştiler.  Terör baskısı ve saldırıların rağmen ülkeleriyle birlikte hareket ettiler.

 

KÜRT AŞİRETLER 15 TEMMUZ AKŞAMI HER TÜRLÜ FEDEKARLIĞI YAPTI

Kürt Aşiretler 15 Temmuz gecesi ve sonraki günlerde devletine sahip çıktı. Bu sahip çıkış birilerini rahatsız etmiş olabilir. Bu tür haksız iddiaları gündeme getirenlerin samimiyetini sorgulamak gerekir.

 

AŞİRETLER VE DEVLET ARASINDA GÜVENE DAYALI İLİŞKİ VAR

Aşiret ve devlet arasındaki güvene dayalı sadakati normalleşmiş ilişkileri koparmaya çalışıyor.  Bölgede yaşanan bir terör sıkıntısı olduğunu biliyoruz. Buradaki amaç aşiretleri ötekileştirerek, devletle ters düşürerek terör kucağına atmaktır. Buradaki amaç halkı karşı karşıya getirerek sıkıntıları artırma isteğidir.  Bu kötü niyet asla ve asla tutmaz.

 

HDP’YE OY VEREN AŞİRETLER DAHİ BÖLÜNMEK İSTEMİYOR Kİ

Kürtler arasında HDP’ye oy verenler dahi, barış ve demokrasi istiyor. Bunların hiç biri bölünmek ve parçalanmak istemiyor ki. Birileri gündem değiştirerek ortamı karıştırma isteği vuku bulmayacaktır.

 

Aşiretler toplumsal hakikatlerdir. Bu toplumsal hakikatleri kabul etmek zorundayız. Daha önceleri ağalık sistemi vardı. Buna karşı olduğumuzu her zaman dile getiriyorduk. Bizde hiçbir zaman olmayan ağalık sistemi şu an yok. 

 

Bizde kabililer arasında büyükler vardır. Büyükler bir araya gelip karar aldığında aşiret mensup bireylerin yüzde 90’nı buna uyuyor. Küresunni büyükleri de hiçbir zaman olumsuz bir tavır içine girmediklerinden gençler ve aşiretin diğer mensupları bu karara uyuyor.  Küresünniler her zaman devletin yanında olmuş bir aşirettir.

 

Hiçbir şey insanın canı kadar önemli değildir. Bizler vatanımız için canımızı seve seve veren insanlar İngiliz parasını ne kadar önemser? Bu komik iddiayı kınıyorum. Hiçbir aşiret buna tevessül etmez.

 

İç ve dış düşmanlar güç birliği yapmış. Bir birimizi sevmek zorundayız. Birlikteliğimizi korumak zorundayız. Düşmanlar bizi zayıflatmak isteyebilir. Onlara biz bu fırsatı vermemeliyiz. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo