ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2019-05-21 16:28:56] Ferdin salmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam cidem nasilsin iyyi misin ben iranli ferdin selmani burda D1 C5 c8 E9 E10 A9odalarina ve butun arkadaslrima ve kader mahkumlarina selamlarim var kendine cok iyyi bak allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:29:07] Murat YAVAŞ -

İyi yayınlar Çiğdem hanım . T tipi cezaevinde bulunan Can kardesim TARIK DEMİR e cok selam eder hasret ve Özlemle Cani gönülden kucaklarım . Tez zamanda kardesim tarığı ve tüm kader mahkumlarını ailelerine ve özgürlüklerine kavuşturması dileği ile Herzaman dualarımdasın olduğunu bilesin Can KARDEŞ ..

/

[2019-05-21 16:29:19] Ferdin selmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam nasilsin iyyi misin ben iranda ferdin selmani burda butun kadar mahkumlarina ve D1odac5oda E9 E10 c5oda A9 odabutun arkadaslarima selamlarim ilet senden cok tesekur ediyurom allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:30:07] Mihriban Coşkun -

Merhaba ben Mihriban Coşkun Van M tipi kapalı cezaevinde bulunan Canakkaleden kardeşim Doğan Coşkun a beni dinliyorsan ablacim seni çok özledik.Bir an önce canakkale ye gelmeni dört gözle bekliyoruz arkadaşların herkes seni soruyor cok kiymetli sen bizim için kendine dikkat et ablacim Allaha emanet ol.

/

[2019-05-21 16:31:01] Özgür adiyan -

İyi yayınlar abla ben özgür sizin aracılığınızla m tipi d7 koğuşunda olan abim Erhan dayan için tüm parçalar armağan olsun allah yar ve yardımcın olsun en kısa zamanda aramızda olma dileğiyle allaha emanet ol can abim gözün arkada kalmasın sen iyi ol bizim için yeter

/

[2019-05-21 16:31:16] ergin alkan -

Pirilere niyaz ederiz şarkısını çalırsanız sevinirim iyi çalışmalar

/

[2019-05-21 16:31:26] enes karatas -

Merhaba çiğdem abla hapisteki amca oğlum kadir için tu evin şarkısını calrsaniz sevinirim burdan ramazan iniz kutlu olsun

/

[2019-05-21 16:31:52] özkan güven -

ben özkan güven van m tipi b 5 koguşundaki arkadaslarima selam olsun başta haci turgut felemez ferat hikmet özal ridvan murat yüzbaşı ve amcam saki amcaogullarim zafer menaf yunus siradaki en guzel sarkilar butun kogusa armagan ediyorum .elbet birgun günes sizin icin de dogacak. saygilar

/

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/


Anasayfa » Konuklar » Kobanililer için harcanan para dudakları uçuklattı

Kobanililer için harcanan para dudakları uçuklattı
TUTKU MEDYA  İHH Şanlıurfa başkanı ve İHH Kobani Çalışmaları Koordinatörü Behçet Atila Kobani’den Türkiye’ye giriş yapan  kürt halkına 49 gün içinde yaptıkları yardımların parasal değerinin 3.953.000. Tl (eski parayla 3 trilyon 953 milyon tl) olduğunu belirtti.
 
 
 
Van’da yerel yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan İHH Şanlıurfa Başkanı ve İHH Kobani yardım çalışmaları koordinatörü Behçet Atila : “Sadece 13 Temmuz günü yani bir günde Kobani, Afrin ve Cezire bölgesine  27 tır yardım gönderdik. İslami camiaların yaptıklarını görmeyenler bu güne kadar ne tür yardımlar yaptılar ve ne yapıyorlar diye sordu. Van ve Diyarbakır’da kampanya başlatan ve aylarca süren kampanyalarına rağmen 6 tır yardım bile toplanmadığını biliyoruz. dedi.
 
 
 
İSLAMİ CAMİALAR KOBANİYE SIRTINI MI DÖNDÜ?
 
Allah'a iman etmiş insanlar olarak yani müslümanlar, inançları gereği zaten bütün mazlumların yanında yer alırlar.  Yer de alıyorlar. Biz 135 ülkede yardım faaliyeti yürütüp yardımlar dağıtırken hemen yanı başımızda büyük sıkıntılar ve musibetler yaşayan komşularımıza duyarsız kalamazdık. Suriye’de savaş başladığı andan itibaren bizler İHH olarak oradaydık ve halen oradayız. 
 
 
 
Bazı kesimler maalesef yalan ifadelerle müslümanların kürt bölgelerine yardım etmediklerini söylüyorlar. Bu bilgiler kesinlikle doğru değil. Bu iddiayı dile getiren insanların belki de yüzlerce katı yardım yapmışız. Onların bu güne kadar yaptıkları yardım var mı?  Yok mu onu da bilmiyoruz.  Orada(Rojavada) yaşayan insanlara sorarlarsa doğru bilgiyi alırlar. Burada kara propaganda yapılıyor. Bu iddiayı dile getirenler yanlış algı operasyonu yapıyorlar. İdialarını ıspatlayamazlar.
 
 
 
Kobanide son elli günde yaşananlardan çok çok önce İHH’nın orada yardım faaliyetleri vardı. Hama’da, Humus’ta, Halep’te, Telabyat’ta nasıl yardım faaliyeti yürüttüysek Afrin, Cezire ve Kobanide de aynı şekilde yardım faaliyetlerini yürüttük.  
 
 
 
Güvenlik sıkıntılarının çok olduğu anlarda zaman zaman yardım faaliyetlerinin aksadığı olmuştur. O bölgelerde elinde güç bulunduranlar zaman zaman bize sıkıntı çıkardıklarında yardım faaliyetlerimizi kısa süreliğine askıya alınmış olabilir ama daha sonra yardım faaliyetlerimiz devam etmiş.
 
 
 
İHH olarak mesela geçen Temmuz ayında  “Afrin, Kobani Cezire; Kardeşlerimizle El Ele”  sloganıyla Rojava bölgesi için bir kampanya başlattık ve bu kampanya çerçevesinde bir günde Kobani’de 13 tır insanı yardım gönderdik. Aynı gün Afrin bölgesine 7 tır, Cezire bölgesine 7 tır olmak üzere toplam 27 tır insanı yardım malzemesi bölgeye gönderdik ve ekiplerimiz kendi elleriyle bu yardımları Kobani merkezde ve köylerde, Afrin’de Cezire’de halka dağıttı.   Müslümanların yardım yapmadığını iddia edenler Diyarbakır ve Van’da aylarca yürüttükleri kampanyalarda 6 tır yardım toplayamadıklarını biliyoruz. Yaptığımız bu yardımlardan sonra Kobani’den Urfa’ya gelip bizlere teşekkür eden bir çok kürt kardeşimiz olmuştur.  Bunun bir kısmı da o günlerde basına yansımıştı. Kimse İslami camialar yada İHH Kürtlere sırtını dönmüş gibi yanlış yalan sözler sarf etmesin, dışarıdan ahkam kesmesinler. Yardım yapıp yapmadığımızı Kobani halkına sorsunlar.
 
 
 
İslami kesimi ve İHH’nin yaptıklarını görmezden gelenler orada yaşayan insanlara bu güne kadar ne yaptı. Gelsinler Tv programlarına katılalaım ve belgeleriyle konuşalım. Bakalım kimler yardım yapmış kimler de boş boş konuşmuş
 
 
 
Kapı açılıp Kobanililer 18-19 Eylülde Suruç’tan girmeye başladığı gün genel merkezimizin talimatıyla iki aşevimiz, bir sağlık tırımız ve bir mobil fırınımız olmak üzere dört  Tırımız Suruç’a hareket etti. İlk yirmibeş gün,  günde 10.000 Kobaniliye sıcak yemek dağıttık.  49 günlük süreç  içinde Kobani halkına 3.953.000.000 tl değerinde ayni yardımı  dağıttık. Bunların içinde günlük üç çeşit sıcak yemek, ekmek, gıda kolisi, sebze, meyve, sünger döşek, battaniye, giyim malzemeleri vb. yani insanı yardım malzemesi olarak aklınıza ne gelirse. Buna rağmen yapılan yardımlar yeterli değil çünkü ihtiyaç çok fazla, daha fazla yardıma ihtiyaç var.
 
 
 
Bizim kardeş kuruluşumuz olan Uluslar Arası Doktorlar Birliği(AID)Sağlık TIR’ımızla  Suruç merkezde Kobanililere günlerce sağlık hizmeti verdi. Günde 400 ile 700 arası hastayı muayene ederek, aynı anda da ilaçlarını da hemen orada verdi.  Biz şu an yayında sizlerle bunları konuşurken ekiplerimiz Suruç’un köylerinde kalan Kobanili ailelere yardım dağıtıyorlar “
 
 
 
BU KADAR YARDIM YAPMANIZA RAĞMEN, BUNU TOPLUMLA PAYLAŞMAMANIZ ART NİYETLİ İNSANLARIN ELİNİ GÜÇLENDİRMİYOR MU?
 
Bakın biz Müslümanız. Biz yardımları Allah rızası için yapıyoruz. Bizim hedefimiz Allah rızası için yardımları bir an önce mazlum ve mağdur sivil halka ulaştırmaktır. İnanın ki  biz mazlum insanlara yardımı ulaştırmaya  harcadığımız mesaiden dolayı faaliyetlerimizi anlatmaya zaman bulamıyoruz. Müslümanların bize emanet ettiği yardımları hakkıyla yerine ulaştırıp dağıtmak için onca zorluğu göğüslüyoruz.  Buna rağmen bu kara propagandalar yapılıyor, üzülüyoruz. Bir şey demeyeceğim.  Buradaki  insanlar(kobanililer) kendilerine yapılan yardımları biliyor.Büyüklerimizin güzel bir sözü vardır. Derler ki; İyilik yap denize at, balık bilmese de Halık bilir. Bizim felsefemiz budur. Bu duyarlılığınızdan ötürü Size, Tutku Radyo yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum."dedi. 
 
 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo