ÇİĞDEM'LE DÖRT DUVAR-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Hiç kimse özürlüler adına karar verme hakkına sahip değil

Hiç kimse özürlüler adına karar verme hakkına sahip değil
Altı Nokta Körler Derneği Van Şube Başkanı Şahabettin Kayhan, belediyelerin engellileri ilgilendiren konularda kendileri adına karar vermelerinin doğru olmadığını söyledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu programa konuk olan Şabettin Kayhan; ‘Görme engelliler için yapılan sarı bantların kendileri için risk oluşturduğunu belirterek: ‘ Engelli vatandaşlarla ilgili yapılan işlerde onların görüşlerinin alınması gerekir. Bakın görme engelli vatandaşlar için Van’da yapılan sarı bantlar var. O bantların üstünden kışın yürümek bizim için çok büyük risktir.

 

SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLAMAK İSTENMİYORUZ

Engelli vatandaşların daha rahat etmesi için yapılması gerekenler bellidir.  Bu hizmetleri yapan belediyelerdir. Dört yılda bir seçime giden belediye başkan adayları engelli vatandaşlar için ne düşünüyor. Engelli vatandaşların haklarını korumalara gerekir. Bunların daha rahat etmeleri için çaba harcamaları gerekir. Biz engelli vatandaşlar olarak seçimden seçime hatırlanan, seçimden sonra unutulanlardan olmak istemiyoruz.

 

ENGELLİ DURUMU GÖZETİLMEDEN RUHSAT VERİLMEMELİ

Kaldırım, yol, park ve ruhsat işlerinden belediyeler sorumludur. Bu tür işleri yaparken engellileri unutmamaları gerekir.

 

ONLAR BİZE GELMELİ

Bizim gidip belediyelere derdimizi anlatmamıza fırsat vermeden onlar bizim dertlerimizle ilgilenmelidir. Biz zaten engelli vatandaşlarız. Onlar bize gelmeli, yaşadığımız sorunları bizden dinlemeli, çözüm önerilerimizi dinlemeleri gerekir.  Seçim döneminde hatırlanıp, seçimden sonra unutuluyoruz.

 

HİÇ KATKI OLMADI DEMİYORUM           

Geçmiş belediye döneminde de şu anki belediye döneminde de bize katkıları olmadı demek haksızlık olur. Ama yeterli olduğunu söyleyemem. Bakın bizi hiçbir parti ilgilendirmiyor. Bizi tek mücadelemiz engellilikle mücadeledir. Bizim mücadele alanımız orasıdır.

 

BİZİM MORALE İHTİYACIMIZDA VAR

Biz bu toplumun gerçekleriyiz. Sorunlarımızı çözümü dışında bir ziyaret bile çok mutlu eder.

 

SARI BANTLAR İYİ AMA YANLIŞ YAPILDI

Kışın o sarı bantların üstünde oluşan buz ve kar parçacıkları yürümemizi zorlaştırıyor. Bunu bize sorsalardı daha iyi fikir verebilirdik. Çünkü o bantlarda biz yürüyoruz.

 

SARI BANTLARLA İLGİLİL HALKIN İLGİSİZLİĞİ BİZİ ÜZÜYOR

Arkadaşlarımızla sarı bantları konuşuyoruz. Bazen tepki verenlerin olduğunu görüyoruz. Halkımızı bilinçli değil. Sarı bantlarda yürürken karşılaştığımız vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını bekliyoruz.  Bize tepki gösterip ‘Sizin babanızın malı mı’ diye tepki gösterenler bile var. Bu sarı bantların tanıtımı yapılmalıdır.

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo