ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Hiç kimse özürlüler adına karar verme hakkına sahip değil

Hiç kimse özürlüler adına karar verme hakkına sahip değil
Altı Nokta Körler Derneği Van Şube Başkanı Şahabettin Kayhan, belediyelerin engellileri ilgilendiren konularda kendileri adına karar vermelerinin doğru olmadığını söyledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu programa konuk olan Şabettin Kayhan; ‘Görme engelliler için yapılan sarı bantların kendileri için risk oluşturduğunu belirterek: ‘ Engelli vatandaşlarla ilgili yapılan işlerde onların görüşlerinin alınması gerekir. Bakın görme engelli vatandaşlar için Van’da yapılan sarı bantlar var. O bantların üstünden kışın yürümek bizim için çok büyük risktir.

 

SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLAMAK İSTENMİYORUZ

Engelli vatandaşların daha rahat etmesi için yapılması gerekenler bellidir.  Bu hizmetleri yapan belediyelerdir. Dört yılda bir seçime giden belediye başkan adayları engelli vatandaşlar için ne düşünüyor. Engelli vatandaşların haklarını korumalara gerekir. Bunların daha rahat etmeleri için çaba harcamaları gerekir. Biz engelli vatandaşlar olarak seçimden seçime hatırlanan, seçimden sonra unutulanlardan olmak istemiyoruz.

 

ENGELLİ DURUMU GÖZETİLMEDEN RUHSAT VERİLMEMELİ

Kaldırım, yol, park ve ruhsat işlerinden belediyeler sorumludur. Bu tür işleri yaparken engellileri unutmamaları gerekir.

 

ONLAR BİZE GELMELİ

Bizim gidip belediyelere derdimizi anlatmamıza fırsat vermeden onlar bizim dertlerimizle ilgilenmelidir. Biz zaten engelli vatandaşlarız. Onlar bize gelmeli, yaşadığımız sorunları bizden dinlemeli, çözüm önerilerimizi dinlemeleri gerekir.  Seçim döneminde hatırlanıp, seçimden sonra unutuluyoruz.

 

HİÇ KATKI OLMADI DEMİYORUM           

Geçmiş belediye döneminde de şu anki belediye döneminde de bize katkıları olmadı demek haksızlık olur. Ama yeterli olduğunu söyleyemem. Bakın bizi hiçbir parti ilgilendirmiyor. Bizi tek mücadelemiz engellilikle mücadeledir. Bizim mücadele alanımız orasıdır.

 

BİZİM MORALE İHTİYACIMIZDA VAR

Biz bu toplumun gerçekleriyiz. Sorunlarımızı çözümü dışında bir ziyaret bile çok mutlu eder.

 

SARI BANTLAR İYİ AMA YANLIŞ YAPILDI

Kışın o sarı bantların üstünde oluşan buz ve kar parçacıkları yürümemizi zorlaştırıyor. Bunu bize sorsalardı daha iyi fikir verebilirdik. Çünkü o bantlarda biz yürüyoruz.

 

SARI BANTLARLA İLGİLİL HALKIN İLGİSİZLİĞİ BİZİ ÜZÜYOR

Arkadaşlarımızla sarı bantları konuşuyoruz. Bazen tepki verenlerin olduğunu görüyoruz. Halkımızı bilinçli değil. Sarı bantlarda yürürken karşılaştığımız vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını bekliyoruz.  Bize tepki gösterip ‘Sizin babanızın malı mı’ diye tepki gösterenler bile var. Bu sarı bantların tanıtımı yapılmalıdır.

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo