ÇİĞDEM'LE DÖRT DUVAR-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » HDP'LİLER BİZİ İLK GÜNDEN BERİ TEHDİT EDİYORLAR

HDP'LİLER BİZİ İLK GÜNDEN BERİ TEHDİT EDİYORLAR
TUTKU MEDYA Büyükşehir Belediyesinde saldırıya uğradığını yaptıkları basın açıklaması ile  Van halkıyla paylaşan Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanı  Yılmaz Kılıç 'bir ilçe belediye başkanı tarafından ölümle tehdit edildiğini belirtti.
 
 
Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Kılıç, Van Büyükşehir Belediyesi Meclisine verdikleri hiçbir önergenin kabul edilmediğini, diğer meclis üyeleri tarafından tehdit edildiklerini, Van Belediyesi meclisinde Van dışında her şeyin konuşulduğunu Van ve Van’ın sorunlarının ikinci planda olduğunu söyledi.
 
 
Geçken’in sorularını yanıtlayan Kılıç:
 
“Halkın oylarıyla seçilerek oluşan Büyükşehir Meclisinde görev almaya başladık.  Ak Parti grubundan 18 arkadaşla BB Meclisinde bizlere oy veren halkı temsilen ordayız ama seçildiğimiz günden beri o mecliste hakarete uğruyoruz. Tehdit ediliyoruz. Bundan ötürü istifa edenler oldu. Üzülüyoruz. Meclisin çoğunluğunu elinde bulunduran arkadaşlar saygı gösterirken onlar bize maalesef kötü davranıyorlar. Sekiz aydır sürtüşmeler oldu, bize hakaretler oldu ama biz hep sineye çektik. Yaşanan bir süreç var. Sürece katkı olsun diye bu gün kadar susmayı tercih ettik.  Sürecin ruhuna uygun davranmayı tercih ettik.
 
 
Belediye Başkanı ve HDP’li belediye meclis üyelerinin bölge halkı için faydalı olabilecek bütün önerilerine, faaliyetlerine destek sunduk. Örnek vermek gerekirse, Köylerin eski isimlerinin iadesi ile ilgili tekliflerine grup başkanı sıfatıyla ‘Yaptıkları çalışmalarını tebrik ettiğimi, bunun gerekli olduğunu, nitekim halkın isteklerinin doğrultusunda faaliyet göstermek gerektiğini parti olarak sonunu kadar destek vereceğimizi söyledim. Bunun hak olduğunu söyledik. Parti olarak zaten böyle düşünüyoruz. Bakın bizim hizmete ihtiyacımız var. Kavga bizi bir yere götürmez.
 
 
Kentin sorunlarının o mecliste konuşulması gerekir. Bizim makul ve mantıklı bütün önerilerimizi ret ediyorlar. Hiçbir önerimizi kabul etmiyorlar. Meclis gündemine almıyorlar. Doğruya ya da yanlışa bakmıyorlar. Bunu anlamakta zorluk yaşıyorduk ama son yaşanan olaylarda şunu anladım ki DBP’nin tek parti olma zihniyeti var. Eski CHP tek parti olma mantığının kopyası bir kısım DBP’li arkadaşta olduğunu gördük. Bazı arkadaşlar tek parti zihniyetiyle davranıyor.  
 
 
Van Büyükşehir Belediyesi Meclisinde Van sorunu dışındaki her şey konuşuluyor. Van ve Van’ın sorunları ikinci sırada yer alıyor. Biz bunun yanlış olduğunu söylüyoruz. Bizim sorumluluk alanımızın Van olduğunu söylüyoruz ama hiçbir şey yapamıyoruz.
 
 
Bakın arkadaşlarımız kent için, kentin gelişimi için öneri vermek istiyorlar ama çok üzücü olsa da öneri vermekten korkuyorlar. Arkadaşlarımız maalesef korkuyorlar. BİZ KORKUYORUZ. KÜRT KARDEŞLERİMİZDEN KORKUYORUZ. Son kavganın nedeni de buydu. VASKİ gündemi vardı. Meclis üyemiz Kemal Baynal VASKİ Genel Müdürüne bir soru yöneltti. Baynal:  ‘VAN’DA KULLANILAN KAÇAK SU MİKTARI NEDİR? KAYDI OLUNDUĞU HALDE ÖDENMEYEN SU PARASININ MİKTARI NEDİR? Diye soru sordu. Hemen tepki gösterdiler. Bizim soru hakkı olmadığımız söylediler. Bize konuşma hakkımızın olmadığını söylediler. Bize, siz Ak Partili değil misiniz? Deyince bende evet biz Ak Partiliyiz deyince üstümüze saldırdılar. Bir ilçenin belediye başkanı beni ölümle tehdit etti.  Arkadan fiziki saldırı olmuş ama ben görmediğim için bir şey diyemem. Kimseye iftira atamam.  Bunlar üzücü şeylerdir. Kardeşin kardeşe saldırması kadar kötü bir şey yoktur.
 
 
Bu kenti hepimizindir. Gidecek başka yerimiz yok. Birbirimize tahammül etmek zorundayız. Hep birlikte daha huzurlu daha yaşanılır bir kent için çalışmak istiyoruz. Umutluyum. Van eski günlerine tekrar geri dönecektir.  Van birçok acıyla baş başa kaldığında bile boşalmamıştır. Şu an yaşanan sorunlardan ötürü de boşalmaz.  Bu kenti yaşanan acı depremden sonra nasıl yeniden küllerinden doğduysa yaşanan bu sıkıntılı günlerini aşacaktır. ‘ dedi. 
Kaynak:Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo