ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » HDP'LİLER BİZİ İLK GÜNDEN BERİ TEHDİT EDİYORLAR

HDP'LİLER BİZİ İLK GÜNDEN BERİ TEHDİT EDİYORLAR
TUTKU MEDYA Büyükşehir Belediyesinde saldırıya uğradığını yaptıkları basın açıklaması ile  Van halkıyla paylaşan Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanı  Yılmaz Kılıç 'bir ilçe belediye başkanı tarafından ölümle tehdit edildiğini belirtti.
 
 
Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Kılıç, Van Büyükşehir Belediyesi Meclisine verdikleri hiçbir önergenin kabul edilmediğini, diğer meclis üyeleri tarafından tehdit edildiklerini, Van Belediyesi meclisinde Van dışında her şeyin konuşulduğunu Van ve Van’ın sorunlarının ikinci planda olduğunu söyledi.
 
 
Geçken’in sorularını yanıtlayan Kılıç:
 
“Halkın oylarıyla seçilerek oluşan Büyükşehir Meclisinde görev almaya başladık.  Ak Parti grubundan 18 arkadaşla BB Meclisinde bizlere oy veren halkı temsilen ordayız ama seçildiğimiz günden beri o mecliste hakarete uğruyoruz. Tehdit ediliyoruz. Bundan ötürü istifa edenler oldu. Üzülüyoruz. Meclisin çoğunluğunu elinde bulunduran arkadaşlar saygı gösterirken onlar bize maalesef kötü davranıyorlar. Sekiz aydır sürtüşmeler oldu, bize hakaretler oldu ama biz hep sineye çektik. Yaşanan bir süreç var. Sürece katkı olsun diye bu gün kadar susmayı tercih ettik.  Sürecin ruhuna uygun davranmayı tercih ettik.
 
 
Belediye Başkanı ve HDP’li belediye meclis üyelerinin bölge halkı için faydalı olabilecek bütün önerilerine, faaliyetlerine destek sunduk. Örnek vermek gerekirse, Köylerin eski isimlerinin iadesi ile ilgili tekliflerine grup başkanı sıfatıyla ‘Yaptıkları çalışmalarını tebrik ettiğimi, bunun gerekli olduğunu, nitekim halkın isteklerinin doğrultusunda faaliyet göstermek gerektiğini parti olarak sonunu kadar destek vereceğimizi söyledim. Bunun hak olduğunu söyledik. Parti olarak zaten böyle düşünüyoruz. Bakın bizim hizmete ihtiyacımız var. Kavga bizi bir yere götürmez.
 
 
Kentin sorunlarının o mecliste konuşulması gerekir. Bizim makul ve mantıklı bütün önerilerimizi ret ediyorlar. Hiçbir önerimizi kabul etmiyorlar. Meclis gündemine almıyorlar. Doğruya ya da yanlışa bakmıyorlar. Bunu anlamakta zorluk yaşıyorduk ama son yaşanan olaylarda şunu anladım ki DBP’nin tek parti olma zihniyeti var. Eski CHP tek parti olma mantığının kopyası bir kısım DBP’li arkadaşta olduğunu gördük. Bazı arkadaşlar tek parti zihniyetiyle davranıyor.  
 
 
Van Büyükşehir Belediyesi Meclisinde Van sorunu dışındaki her şey konuşuluyor. Van ve Van’ın sorunları ikinci sırada yer alıyor. Biz bunun yanlış olduğunu söylüyoruz. Bizim sorumluluk alanımızın Van olduğunu söylüyoruz ama hiçbir şey yapamıyoruz.
 
 
Bakın arkadaşlarımız kent için, kentin gelişimi için öneri vermek istiyorlar ama çok üzücü olsa da öneri vermekten korkuyorlar. Arkadaşlarımız maalesef korkuyorlar. BİZ KORKUYORUZ. KÜRT KARDEŞLERİMİZDEN KORKUYORUZ. Son kavganın nedeni de buydu. VASKİ gündemi vardı. Meclis üyemiz Kemal Baynal VASKİ Genel Müdürüne bir soru yöneltti. Baynal:  ‘VAN’DA KULLANILAN KAÇAK SU MİKTARI NEDİR? KAYDI OLUNDUĞU HALDE ÖDENMEYEN SU PARASININ MİKTARI NEDİR? Diye soru sordu. Hemen tepki gösterdiler. Bizim soru hakkı olmadığımız söylediler. Bize konuşma hakkımızın olmadığını söylediler. Bize, siz Ak Partili değil misiniz? Deyince bende evet biz Ak Partiliyiz deyince üstümüze saldırdılar. Bir ilçenin belediye başkanı beni ölümle tehdit etti.  Arkadan fiziki saldırı olmuş ama ben görmediğim için bir şey diyemem. Kimseye iftira atamam.  Bunlar üzücü şeylerdir. Kardeşin kardeşe saldırması kadar kötü bir şey yoktur.
 
 
Bu kenti hepimizindir. Gidecek başka yerimiz yok. Birbirimize tahammül etmek zorundayız. Hep birlikte daha huzurlu daha yaşanılır bir kent için çalışmak istiyoruz. Umutluyum. Van eski günlerine tekrar geri dönecektir.  Van birçok acıyla baş başa kaldığında bile boşalmamıştır. Şu an yaşanan sorunlardan ötürü de boşalmaz.  Bu kenti yaşanan acı depremden sonra nasıl yeniden küllerinden doğduysa yaşanan bu sıkıntılı günlerini aşacaktır. ‘ dedi. 
Kaynak:Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo