BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Halkımızın talebi beni adaylığa yöneltti

Halkımızın talebi beni adaylığa yöneltti
Edremit ilçesi AK Parti  Aday adayı İlhan Kaya, aday adayı olmadan önce bölgenin kanaat önderlerinin,  iş adamlarının, STK yetkilileriyle mahalle temsilcileriyle istişare yaptıklarını bu görüşmelere sonucunda toplumun büyük çoğunluğundan destek aldıkları  için aday olduklarını belirtti.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Kaya; ‘Van genelinde iki yıl üst üste vergi rekortmenleri arasında yer aldık. Ticaretteki başarımızı ıspatı değil midir? Belediyelerin yönetiminde de ticarı mantık çok önemlidir. Çünkü belediyelere gönderilen paralar o bölgede yaşayan halkın hakkıdır. Halkın parasını  ticari mantıkla değerlendirerek halkın menfaatine kullanmak gerekir.  

 

TEK AMACIM VAR. ODA HALKIMA HİZMETTİR

Eğer başarılı bir belediye ile yönetilmiş olsaydı aday olmayı asla düşünmezdim. Maalesef halkımız hak ettiği hizmetti alamıyor. Duyarsızlıklar insanı rahatsız ediyor. Aday olmamın tek nedeni halkıma hizmet düşüncesidir, diyebilirim.

 

 

TARİHE YOLCULUK PROJESİ

Bu hükümetimiz döneminde Edremit’e kazandırılan en büyük eserlerden biri de Marina. Buradan kar amacı gütmeden kaldıracağımız teknelerle insanımızı Akdamar, Çarpanak, Adır Adaları, Altınsaç, İnköy sahilleri, Ahlat, Adilcevaz gibi merkezlere taşıyacağız

 

HAFİF RAYLI SİSTEM

İddialı bir proje. Belediyenin bütçesiyle altından kalkılabilecek bir proje değil. Ama Çiçekli’den Van’a demir ağı projemizi hazırlayıp hükümetimize ve ilgili bakanlığa sunacağız. Ne yapıp edip, projemizi Ulaştırma – Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın 2023 hedefinde yer alan 10 bin km’lik demiryolu ağı projesine  ekleteceğiz.

 

DENİZ TAŞIMACILIĞI

Kentin kalbi haline gelen Edremit ilçemizden YYÜ’ne ve Araştırma hastanesine gitmek için iki minibüs değişmesi gerekiyor. Bu sorunu çözmek için deniz taşımacılığı sorun ile çözeceğiz.

 

EDREMİTE ÜNİVERSİTE

Üniversitemizle diyaloğumuz  ve ilişkilerimizi daha çok çok geliştirerek bir bölümü Edremit ilçemize taşımak istiyoruz. Bildiğiniz gibi çıkan kanunla bir ile birden fazla üniversite kurulabilir. Bunun için gerekli alt yapı çalışmalarımızda olacaktır.

 

İŞ ADAMLARINI YATIRIMA DAVET EDECEĞİZ

Yıllardan beri ticaretle uğraşıyoruz. Bir çok yatırımcı ile ticari ilişkilerimiz var. Dostluklarımız var. Bu dostlarımızı kentimize yatırım yapmalarına aracılık yapacağız.

 

DENİZ MÜZESİ KURULACAK

Hayalimdir İstanbul Beşiktaş’taki Deniz Müzesi’nin bir benzerinin Van’da da kurulması. Böyle bir müze Van’a çok şey kazandırır. Günümüz dünyasında şehirler artık müzeleriyle konuşuluyor. Hedefimiz Edremit’in de bu kategoride anılması.

 

KLASİKTEN ÖTE SAHİL YOLU PROJESİ

Edremit Eminpaşa Mahallesi’nden başlamak üzere Çiçekli’ye kadar yaklaşık 17 km kıyıya sahip bir ilçe. Sahil Yolu projemiz etaplara bölünecek. Her bir etap ayrı ayrı özellikleriyle öne çıkacak. Örneğin bir etapta Türkiye’nin sembol yapılarının minyatür hali, bir etapta müzeler, bir etapta kafeler, bir etapta parklar öne çıkacak. Tüm sahil boyunca bisiklet yollarına ağırlık verilece

 

TURİZM ÇEŞİTLENDİRİLECEK

Denizi, sahili, bağ ve bahçeleriyle ön plana çıkan Edremit özgün ve örnek mimariye sahip evleriyle de ön plana çıkacak. Ankara Hamamönü evlerinin bir benzeri Edremit’te de yapılacak. Buna ek Eski Van Evleri Sokağı oluşturulacak. İnsana sıcak gelen projelere öncelik verilecek.

 

MODERN AVM’LERE DESTEK

Hedefimiz Edremit’i turizm ve ticaret merkezi haline getirmek. Türkiye’de normal standartlarda AVM’si olmayan tek il Van. Uygun arazide AVM yapmak isteyen yatırımcıların önü açılacak. Gerekirse Türkiye’de bu alanda söz sahibi olan insanların ayağına gidilecek. Edremit sadece Van’ın değil bölge illeri başta olmak üzere Ortadoğu ve Orta Asya için de cazibe merkezi olacak.

 

CAZİP MERKEZLER OLUŞTURULACAK

Yeni eklenen mahallelerde örnek caddeler teşkil edilecek. Edremit İlçe merkezindeki canlılık örnek caddelerde de sağlanacak. Oluşturacağımız örnek caddeler için yatırımcı teşvik edilecek. Bu caddelerde gerekirse ruhsat ve benzeri masraflar sembolik düzeyde olacak.

 

GELİŞMİŞLİK FARKI AZALTILACAK

Edremit, yeni eklenen Çiçekli Beldesi, köyler, Süphan, Eminpaşa, Şabaniye Mahalleleri ve Hacıbekir Mahallesi’nin bir kısmıyla hem yüzölçümü olarak, hem de nüfus anlamında büyüdü. Tüm mahalleler ve köyler arası gelişmişlik farkı en aza indirilecek. Kaynaklar eşit şekilde ve öncelik esaslı kullanılacak

 

TOKİLERDE SORUN KALMAYACAK

İlçe genelinde yapılan konut sayısı on bini aştı. Beraberinde bir takım sorunlarda mevcut. Memur- Sen TOKİ Konutlarından başlamak üzere afet konutlarındaki sorunlar en aza indirilecek. Kıraç arazi üzerinde yapılan konutlar sosyal donatı ve örnek çevre düzenlemeleriyle ön plana çıkacak.

 

YEŞİL DOKU KORUNACAK

Edremit’i Edremit yapan, Edremit’i diğer yerleşim birimlerinden ayıran bağları ve bahçeleridir. İlçe merkeziyle özdeşleşen yeşil dokuyu kesinlikle koruyacağız. Edremit’i betona teslim etmeyeceğiz.

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo