ÇİĞDEM'LE DÖRT DUVAR-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Halkı ölümüne sokağa çıkaran motivasyon İslam'dı

Halkı ölümüne sokağa çıkaran motivasyon İslam'dı
FETÖ  HANGİ EĞİTİMLE BU ÇOCUKLARI HALKINA DÜŞMAN ETTİ
 
 
 
Darbe akşamı biri 16 diğeri 17 yaşında iki yeğeni ve kardeşiyle birlikte Genel Kurmay önünde tanklara karşı direnen Vanlı İş adamı Muzaffer Geçken  plastik dubalarla tanklara karşı direnmenin sadece ve sadece Allah’ın kalplere işlediği cesaret olduğunu söyledi.
 
 
 
Tutku Radyo’da M.Saih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan iş adamı Muzaffer Geçken normal zamanda yeğenlerinin sorumluluğunu almaktan çekindiğini ama darbe aşkamı ölümlerin olduğu yerde tanklara karşı yeğenleriyle direnmenin inançtan başka bir şeyle açıklanamayacağını söyledi.
 
 
 
Soruları yanıtlayan Geçken;
 
Darbe akşamı biri 16 diğeri 17 yaşında olan üç yeğenim ve kardeşimle birlikte Ak Parti binasına gittik. Milletvekili Şamil Tayyar’ın yönlendirmesiyle birlikte Ak Parti Genel Merkezinin önünden ayrılarak , vatandaşlara ihtiyaç duyulan yerlerden biri olana  Genel Kurmay’ın  önüne gitti.
 
 
 
ARAÇLARIMIZLA YOLU KAPATTIK
 
Genel Kurmayın önüne gittikten sonra tanklar çıkmaya başladı. Tanklar hareket etmesin diye araçlarımızla yolu kapattıktan sonra Genel Kurmay önüne doğru yürümeye başladık. Tanklardan bir  kısmı araçları ezerek geçtik. Geride kalan tanklar ise üzerimize sürdü. Elimizde plastik dubalardan başka hiçbir şey yoktu. Hangi duygu ve inançla yaptığımı bilmiyorum ama elimdeki plastik  dubalarla tanklara vurduğumu hatırlıyorum.
 
 
 
ÇOCUKARIN ÜSTÜNE TANKLAR SÜRÜLDÜ
 
Aramızda çocuklar olmasına rağmen tankları üstümüze üstümüze sürmelerini bir türlü anlamlandıramıyorum. Bizim askerimiz asla böyle bir şey yapmaz. Bu insanlar nasıl olduda halkına bu kadar kin besledi. Çocukların üstüne ateş açacak kadar bunların duyguların körelten kin ve öfke bu kalplere nasıl yerleştirildi. Bu insanları bu hale hangi duygularla getirdiler. Bu öfke ve kinin nedenini öğrenmek gerekir.
 
 
 
İNSANLARIN ÖLÜME MEYDAN OKUMASININ MOTİVASYONU  İSLAMDI
 
Ölümüne de olsa geri adım atmayanlar Allah’ın vad ettiği şerefe nail olma  ve şehit olma aşkıyla mücadele etti.  Belki de hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir direnç gösterdi. Darbeciler halkın bu onurlu direnişini hesap etmemişlerdir. Halkın bu direncini tahmin etmiş olsalardı bu katilliğe asla başvurmazlardı. Allah adı kullanılarak Allah’ın istemediği kötü niyetlere ve kişiler hizmet ettiklerin gördük. Yaptıkları tamamen vahşettir.
 
 
 
KORKUTMAK İÇİN ÜSTÜMÜZDEN F 16 LARI UÇURDULAR
 
Genel Kurmay ve komutanlıkların olduğu yerlerde fazla yüksek bina olmadığı için uçaklar üstümüzden geçiyordu. Daha önce olsa insanlar belkide korkudan kaçışırdı.  Muhtemelen halk korksun diye uçakları üstümüzden uçurmalarına rağmen hiç kimse korkarak geri adım atmadı.
 
 
 
REİS’DE BİZDE ALLAH İÇİN ÖLÜMÜ GÖZE ALDIK
 
Reis çağrısından sonra halk sokağa dökülmeye başladı. Halk ölüme gidiyordu. Çünkü lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da ölümü göze alarak mücadele ediyordu. Liderlik budur. Reis’in bir sözüyle milyonlar sokağa döküldüyse liderliğini tasdikidir. Hiç kimse kötü bir insan için evlatlarıyla birlikte ölüme gitmez. Reis ve halk Allah için ölümü göze aldı. Çünkü bu ülke islam âleminin tek kalesi ve umududur.
 
 
 
Allah’a hamd olsun ki, hain saldırı bertaraf edildi. Eğer Reis halkı sokağa çağırmasaydı Allah korusun şu an ülkemizde iç savaş olma ihtimali oldukça yüksekti. Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo