BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Halk Van'da sokağa çıkma özlemini doyasıya yaşadı.

Halk Van'da sokağa çıkma özlemini doyasıya yaşadı.
MHP Van Kadın Kolları Başkanı Leyla Göçgen darbe girişiminden sonra ayrım yapmadan bir araya gelen halkın siyasilere birlik dersi verdiğini, bunuda 15 temmuz darbe girişiminden sonra gösterdiğini söyledi. 
 
 
Tutku Radyo’da M. Salih Geçken ’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) Van Kadın Kolları Başkanı Leyla Göçgen darbe girişiminden sonra liderleri Devlet Bahçelinin talimatıyla sokağa çıktıklarını, darbe tehlikesi geçinceye kadar sokakta kalacaklarını ifade etti. 
 
 
Soruları yanıtlayan Göçgen:
Liderimiz Sayın Devlet Bahçelinin talimatından hemen sonra sokağa çıkarak darbeye karşı tepkimizi gösterdik. Bu darbe girişimi devletimize karşı girişilen bir darbe girişimiydi. Eğer başarılı olunsaydı devletimiz çok büyük zarar görecekti.  İhanet çetelerine ve art niyetli topluluklara karşı dik duran ülkücü hareket üstüne düşen sorumluluğu yerine getirecektir.
 
 
Darbeye karşı direnenler arasında çok sayıda bayan olmasına rağmen platformda genelde erkekler ön plana çıktı. Bir bayan olarak bunu kabul edemezdim.  O kadar erkek arasında bir kadın olarak öne çıkmam bayanları temsil gibi bir şey oldu.
 
 
VAN SOKAKLARINDA TÜRK BAYRAĞIYLA DOLAŞMA ÖZLEMİ VARDI
 
Başkanımızın açıklamasından sonra hemen evden çıktım. MHP partisine destek veren herkes sokağa döküldü. Van’da çok güzel birliktelik sağlandı. Partimize mensup arkadaşlar sorumluluk bilinciyle sokağa döküldü. Darbeye karşı direnen herkesten Allah razı olsun.  Çok güzel bir birlik sağlandı.  Bayrağımız alıp sokağa çıkmamız takdire şayandı. Her renkten insanlar vardı. Türk bayrağının sokaklarda bizleri bütünleştiren bir gerçeklik olması çok güzeldi.  Van’daki tabloda mükemmeldi. 
 
 
ALLAH KÖTÜLERİ MUVAFFAK ETMESİN
 
Birlikteliğimiz herkesi kıskandırıyor. Kötüler bu manzara karşısında şaşırmış durumdalar. Allah bu birlikteliğimizi bozmasın. Allah kötüler muvaffak etmesin.  Halk bize birlikteliğin nasıl olacağı dersini verdi. Bizim halkın bu birliktelik heyecanını birleştirmek zorundayız.
 
 
HALK BİRBİRİNE ÖZLEMLE SARILIYORDU
 
Her siyasal hareket kendi işaretleriyle sokaktaydı. Bize belki de oy vermeyen annelerin ve kadınların samimi yaklaşımı, kucaklaşmaları özlenen bir tabloydu. Bu tabloyu görmek zorundayız. Biz birlikte daha güçlüyüz. Bu gerçekliğimizi korumak zorundayız. 
 
 
KADINLAR HER ZAMANKİ GİBİ FEDEKARDI
 
Birlik ve beraberlik içindeki o bayanlı görünce Allah’ın izniyle sırtımızın yere gelmeyeceğine olan inancım arttı. Bu kadınların kötüleri tükürükleriyle bile boğar. Bu halk bu ülkesi kimseye yedirmez. Allah’ın izniyle her türlü kötülü bertaraf eder.  Tabi bayanların alanda yaşadıkları sıkıntılarda yok değil. Güzelliklerde küçük aksaklıklar olarak kabul edilse de, örneğin bir lavabo sorunu düşünülebilirdi. Kadınların alandaki sorunları vardı. Her şeye rağmen daha kadınlar her zamanki gibi daha duyarlı davrandılar.
 
 
DARBEYE DİRENİŞE KARŞI DURUŞ BİR ŞÖENE DURDU
 
Sokakta her renk insan var. Her renkten bir insanın birlikteliği, ortak tepkisi bir noktada birleşmeyi zorunlu kılıyor. Birde halkın akşam saatlerinde sokakta dolaşma gibi bir özlemi vardı. Her kesimden gelen bir araya gelen halkımız darbeye karşı duruşunu bir şölene dönüştürdü.  Halkın sokak özlemini görüyoruz. Anne, baba, çocuk hep birlikte sokakta çok güzel görüntü veriyor. 
 
 
HALK SOKAĞA ÇIKMAYANDAN HESAP SORACAK
 
Bizim burada evimiz varda, başkalarının evi yok mu? Darbe olsaydı biz zarar görecektik de başkaları zarar görmeyecek miydi? Neden sokağa çıkmadılar diye sormak gerekir.  Yetkilileri tabanlarını sokağa çıkmaya davet etmeliydi.  Maalesef bazı partiler bunu yapmadı. Halk bunun hesabını soracaktır.  Ülkeye karşı yapılan bu haksızlığa neden tepki koymadınız diye soracaktır. Zamanı geldiğinde halka cevap veremeyeceklerdir.Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo