KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » ERMENİLER VAN'DA BİR HAFTADA 30 BİN İNSANI KATLETTİLER

ERMENİLER VAN'DA BİR HAFTADA 30 BİN İNSANI KATLETTİLER
TUTKU MEDYA---Gazeteci Yazar Sinan Başak Van’da üç günde 30 000 insanı katleden Ermeni çetelerinin Rusya’da yapılan ihtilalden sonra Van’ı terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

 

Tutku Radyo’da M. Salih Geçken ’in ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Gazeteci Yazar Sinan Başak, Van’da her türlü zulmü ve katliamı yapan Taşnak ve Hinçak Çeteleri Sosyalist ve Komünisttiler. Bu günkü komünist ve sosyalist yapıların Ermenilerden yana tavır almaları, Müslüman halkın yaşadığı zulmü görmemelerinin nedeni ideolojiktir’ dedi.  

 

Ermenistan devleti ilk başbakanın açıklamalarında Van’da üç günde 30 000 insan katledildiği belirtiliyor. Van ve çevre illerde 187 000 insan katledildi. Müslümanlardan Ermenileri katledenlerin olduğunu dedelerimizden de duyduk. Ama Ruslarla işbirliği içine giren Ermenilerin Van’da yaptığı zulüm buna neden olmuştur.

 

Ruslara destek vererek yaklaşık bin birlikte yaşamış  insanlara ihanet eden, binlerce Müslüman vatandaşı katleden, insanların diri diri yakan, hamile kadınların karnını yırtarak içerdeki cenini çıkaran, binlerce Müslüman kadına namussuzluk yapan Sosyalist-Marksist Taşnak ve Hınçak çetelerine karşı bu insanların öfkelerini kusma hakkı da olsun artık.   Bakın ideolojik birliktelikten olsa gerek Şarklı ve Garplı Sosyalist-Marksistler şu an Ermenilerden yana tavır almaktalar.

 

Bakın Ermeniler ihanet etti. Katletti. Zulmetti. Bizde nefti müdafaa ettik.  Ermeniler Van’da 70 gün devlet kurdular. Buranın ilk başbakanı da Aram Manukyan oldu. O sırada yapılan mezalimler zaten tarih kitaplarına geçti. Bu acılarımıza rağmen hala birilerinin soykırım yalanına sarılması bizleri ve tarihi gerçeklikleri rahatsız ediyor.

 

Van’da yaşadıkları halde Vanlının yaşadığı mezalimi görmeyen Ermenilerden yana tavır alanların burada yaşadığı hiçbir acı hikayeleri yoktur. Hatta bir kısmının Ermeni olduğunu da biliyoruz.  Komünist ve Sosyalist ideolojiden ötürü Van’da yaşanan zulmü görmemekte ısrar edenlerde ayrı bir sorundur.

 

Ninem Babası Mehmet Efendi ile Van’ı terk ettiğinde genç bir kızmış. Amcam 17 yaşlarında imiş.  Müslüman olduğu için mezalime uğramış iki ekstrem örneği biri amcalarım diğerim anne tarafından ninem ve onun babalarıdır.

 

Dedem Muhammed oğlu Fetih Van Kalesi’nin surları içindeki iş yeri vardı. O iş yerinin ortağı soy ismi Murathan Cediciyan olan bir Ermeni ile ortaklık yapıyormuş.  İki birbirinden ayrılırken helalleşerek ayrılıyorlar.  Ama Gürpınar’da Ermeni çetelerin yaptıkları zulmü görünce ortağı ile helalleşerek ayrılan dedem kurdukları bir yapıyla Müslümanları katleden Taşnak örgütüne verebildiği kadar zayiat verdirerek muhacerete çıkıyor.  Bakın ortağı ile helalleşerek ayrılan dedem Müslümanlara zulmeden Ermeni Çetelere de verebildiği kadar zayiat veriyor.

 

Biz şansız toplumuz. Bakın biz 1952 ‘de Güney Koreyi Komünizmin zulmünden kurtarmak için orada ölülerde verdik. Yaralılarda bıraktık.  Bakın şu anda Van’da Güney Koreliler var. Biz onları Komünizmin sultasından kurtarmak için canlar verdik, onlar Van’da bir Eruhlu Kürdün yönetimindeki kilisede misyoner olarak Vanlıya zarar vermek için çalışmalar yapıyorlar. Ben onu kurtarmaya gitmişim o beni müstevli yapmaya gelmiş. 1915 mantığı da buydu. Bin yıl beraber yaşadığımız Ermeniler ihanet şebekeleri Sosyalist ve Marksistleri oyunlarına alet olarak bu insanlara ihanet ettiler. Bunu Ermenistan devletinin birinci başbakanı bile söylüyor. İhanet ettik diyor. Kapitalist ülkelere alet olduk diyor ama cezalarını da çektiler. ‘ dedi. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo