FARAH DİBA-GÖNÜL BAĞI
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » ERMENİLER VAN'DA BİR HAFTADA 30 BİN İNSANI KATLETTİLER

ERMENİLER VAN'DA BİR HAFTADA 30 BİN İNSANI KATLETTİLER
TUTKU MEDYA---Gazeteci Yazar Sinan Başak Van’da üç günde 30 000 insanı katleden Ermeni çetelerinin Rusya’da yapılan ihtilalden sonra Van’ı terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi.

 

Tutku Radyo’da M. Salih Geçken ’in ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Gazeteci Yazar Sinan Başak, Van’da her türlü zulmü ve katliamı yapan Taşnak ve Hinçak Çeteleri Sosyalist ve Komünisttiler. Bu günkü komünist ve sosyalist yapıların Ermenilerden yana tavır almaları, Müslüman halkın yaşadığı zulmü görmemelerinin nedeni ideolojiktir’ dedi.  

 

Ermenistan devleti ilk başbakanın açıklamalarında Van’da üç günde 30 000 insan katledildiği belirtiliyor. Van ve çevre illerde 187 000 insan katledildi. Müslümanlardan Ermenileri katledenlerin olduğunu dedelerimizden de duyduk. Ama Ruslarla işbirliği içine giren Ermenilerin Van’da yaptığı zulüm buna neden olmuştur.

 

Ruslara destek vererek yaklaşık bin birlikte yaşamış  insanlara ihanet eden, binlerce Müslüman vatandaşı katleden, insanların diri diri yakan, hamile kadınların karnını yırtarak içerdeki cenini çıkaran, binlerce Müslüman kadına namussuzluk yapan Sosyalist-Marksist Taşnak ve Hınçak çetelerine karşı bu insanların öfkelerini kusma hakkı da olsun artık.   Bakın ideolojik birliktelikten olsa gerek Şarklı ve Garplı Sosyalist-Marksistler şu an Ermenilerden yana tavır almaktalar.

 

Bakın Ermeniler ihanet etti. Katletti. Zulmetti. Bizde nefti müdafaa ettik.  Ermeniler Van’da 70 gün devlet kurdular. Buranın ilk başbakanı da Aram Manukyan oldu. O sırada yapılan mezalimler zaten tarih kitaplarına geçti. Bu acılarımıza rağmen hala birilerinin soykırım yalanına sarılması bizleri ve tarihi gerçeklikleri rahatsız ediyor.

 

Van’da yaşadıkları halde Vanlının yaşadığı mezalimi görmeyen Ermenilerden yana tavır alanların burada yaşadığı hiçbir acı hikayeleri yoktur. Hatta bir kısmının Ermeni olduğunu da biliyoruz.  Komünist ve Sosyalist ideolojiden ötürü Van’da yaşanan zulmü görmemekte ısrar edenlerde ayrı bir sorundur.

 

Ninem Babası Mehmet Efendi ile Van’ı terk ettiğinde genç bir kızmış. Amcam 17 yaşlarında imiş.  Müslüman olduğu için mezalime uğramış iki ekstrem örneği biri amcalarım diğerim anne tarafından ninem ve onun babalarıdır.

 

Dedem Muhammed oğlu Fetih Van Kalesi’nin surları içindeki iş yeri vardı. O iş yerinin ortağı soy ismi Murathan Cediciyan olan bir Ermeni ile ortaklık yapıyormuş.  İki birbirinden ayrılırken helalleşerek ayrılıyorlar.  Ama Gürpınar’da Ermeni çetelerin yaptıkları zulmü görünce ortağı ile helalleşerek ayrılan dedem kurdukları bir yapıyla Müslümanları katleden Taşnak örgütüne verebildiği kadar zayiat verdirerek muhacerete çıkıyor.  Bakın ortağı ile helalleşerek ayrılan dedem Müslümanlara zulmeden Ermeni Çetelere de verebildiği kadar zayiat veriyor.

 

Biz şansız toplumuz. Bakın biz 1952 ‘de Güney Koreyi Komünizmin zulmünden kurtarmak için orada ölülerde verdik. Yaralılarda bıraktık.  Bakın şu anda Van’da Güney Koreliler var. Biz onları Komünizmin sultasından kurtarmak için canlar verdik, onlar Van’da bir Eruhlu Kürdün yönetimindeki kilisede misyoner olarak Vanlıya zarar vermek için çalışmalar yapıyorlar. Ben onu kurtarmaya gitmişim o beni müstevli yapmaya gelmiş. 1915 mantığı da buydu. Bin yıl beraber yaşadığımız Ermeniler ihanet şebekeleri Sosyalist ve Marksistleri oyunlarına alet olarak bu insanlara ihanet ettiler. Bunu Ermenistan devletinin birinci başbakanı bile söylüyor. İhanet ettik diyor. Kapitalist ülkelere alet olduk diyor ama cezalarını da çektiler. ‘ dedi. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo