BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Diyarbakır'a yaptıkları destek ziyaretleriyle gündeme geldiler

Diyarbakır'a yaptıkları destek ziyaretleriyle gündeme geldiler
TUTKUHABER ÖZEL Daha önce Diyarbakır’a yaptıkları destek ziyaretiyle Türkiye’de gündem olan  Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) yönetimi  ikinci ziyaretini Van’a gerçekleştiriyor. 

 

 TÜGİK yönetim kurulu üyelerinden Vanlı iş adamlarından Vanlı Veysel Çiftçi, Mart yada Nisan ayında Başbakanı’nda katılacağı bir toplantı düzenlemek için çalıştıklarını belirtti.

 

Salih Geçken'in hazırlayıp sunduğu 'Farklı Açıdan' programına konuk olan  TUGİD Yönetim kurul üyesi Veysel Çitfçi: ‘Çözüm sürecine destek vermek için daha önce Diyarbakır’a giden yönetim kurulu üyelerimiz, Van’a geliyorlar. Türkiye’de yaşanan sürece destek olmak için Van’a gelecek iş adamlarının dikkatini Van’a yönlendirmek istiyoruz. ’dedi.

 

Salih Geçken’in sorularını yanıtlayan Çiftçi

 

Diyarbakır’a çıkarma yaptınız. Ulusal basında çok konuşuldu.

Türkiye’de 10 bin üyesi olan TÜGİK  olarak çözüm sürecini hayata geçiren  cesaretli siyasetçilerimize destek vermek istedik. Bu süreç sadece siyasetçilerin sırtına yüklenmeyecek kadar ağır ve kapsamlı bir sorundur. Bunun tüm tabana yayılması gerekiyor. 10 bin üyesi bulunan 77 dernek 7 federasyondan oluşan TUGİK olarak destek olmak için böyle bir organizasyon düzenledik.  İlk gezimizi Diyarbakır’a yaptık.

Halk ziyaretinizi nasıl algıladı?

Diyarbakırlı esnaflara ziyarete gitti. Vanlı genç iş adamı olduğumu söylediğimde, ‘Beyaz kravatlılar siz misiniz? ‘ diye olumlu destekleri oldu.  Bizler karşı çok ilgili davrandılar. Yaptığımız ziyaret onları çok mutlu etmişti. Onlarda artık bu sorunun bitmesini istiyor. Onlarda yorulmuşlar.

 

Barışın simgesi beyaz

Konfederasyon olarak yaşanan sürece destek olmak için Diyarbakır’a gittiğimizde barışı temsil eden beyaz rengini ön palana çıkardık. Van’a gelecek yönetim kurulu üyelerimiz beyaz mendil, beyaz kravat takacaklar. Bayanlarda beyaz fular takacak.

 

Diyarbakır’da kimleri ziyaret ettiniz?

Diyarbakır Büyükşehir belediye başkanına, Sur içi belediye başkanına Ticaret Odası ve Ticaret Borsasına giderek onlara teşekkür ettik. Onların her zaman yanlarında olacağımızı ifade ettik. Onlarda bu ziyaretlerimizden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Sur İçi Belediye Başkanı : ‘Bir oğlum dağ da. Bir oğluma yakında askere gönderme hazırlığı yapıyoruz. Bu barışı en çok bizler istiyoruz.’ Dedi. 

 

 

 

Van’a beyazla kravat ve mendille mi geliyorlar?

Bir Vanlı olarak bu sürece destek olan başta yönetim kurulu Başkanımız Erkan Güral’a ve bütün arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.

Diyarbakır’da olduğu gibi Van’a gelecek iş adamlarımız beyaz kravat ve mendil takacaklar. Bayanlar Beyaz Fular takacaklar. Bir simge haline geldi.

 

İş adamlarını Van’a siz mi davet ettiniz?

Bu daveti Van Girişimci Genç İş Adamları Derneği organize etti. TÜGİK yönetim kurulu üyelerini dernek olarak bizler davet ettik ama onların dayanışmasıyla bu ziyaret gerçekleşecek.

 

Kaç iş adamı gelecek?

Yaklaşık 50 iş adamı Van’a  geliyor. Yıllık cirosu yaklaşık 10 milyon Euro’yu bulan federasyonunu yönetim kurulu üyeleri, dernek başkanları var.  Yurt dışından gelecek iş adamlarımız var.

 

Van’a gelecek misafirlerimizin ziyaretleri olacak

İlk ziyaretimizi belediye başkanına olacak. Daha sonra Ticaret Odası ve Borsası, Baro sonra da Vali beyi ziyaret edeceğiz.

 

Van’a gelecek iş adamlarının akşam saatlerinde bir toplantısı olacak

Türkiye’nin birçok ilinden Van’a gelen iş adamlarıyla Van’da bulunan STK ve basın mensuplarının fikir teatisi yapmasını istiyoruz.  

 

Bu toplantılarda siyasi olacak mı?

Kesinlikle siyası olmayacak. Gazeteciler ve STK’lar dan oluşan bir toplantı düşünüyoruz

 

Kim kimi dinleyecek? Biz mi? Onlar mı?

Masa düzeninde,  karışık oturum şeklinde bir düzen düşünüyoruz. Teşekkür konuşmasının dışında konuşma olmayacak. Van’a gelen iş adamlarımızla Van’dan programa katılan misafirlerimizin oturum düzeni karışık olacağından samimi diyalog şeklinde bir oturum düzeni ve muhabbet ortamı olacak.

 

Bu iş adamları Van’ın güzelliklerini görecekler mi? Gezi programı düşündünüz mü?

Bir günlük bir program olarak düşündük bu organizasyonu. Van’a gelecek iş adamlarımız akşam saatlerinde geri döneceklerinden zaman sıkıntımız var. Van’ın güzelliklerini tanıtmak için gezi planlaması bu programın ruhuna da uymaz diye düşündük. İnşallah başka zamana.

 

BAŞBAKAN’I VAN’A GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Vanggiad ( Van Girişimci Genç İş Adamları Derneği)  olarak Sayın Başbakan’ın katılacağı bir toplantıyı Van’da düzenlemek istiyoruz. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’a bu düşüncemizi aktardık. Nisan ya da mayıs ayında Sayın Başbakanımızın da katılacağı bir toplantıda iş adamlarının da katılımıyla gerçekleştirilecek bir toplantıya yatırımları Van’a yönlendirmek istiyoruz. Kısmet olursa gerçekleştireceğiz.

.

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo