MÜZİK KEYFİ-
d

[2019-05-21 16:28:56] Ferdin salmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam cidem nasilsin iyyi misin ben iranli ferdin selmani burda D1 C5 c8 E9 E10 A9odalarina ve butun arkadaslrima ve kader mahkumlarina selamlarim var kendine cok iyyi bak allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:29:07] Murat YAVAŞ -

İyi yayınlar Çiğdem hanım . T tipi cezaevinde bulunan Can kardesim TARIK DEMİR e cok selam eder hasret ve Özlemle Cani gönülden kucaklarım . Tez zamanda kardesim tarığı ve tüm kader mahkumlarını ailelerine ve özgürlüklerine kavuşturması dileği ile Herzaman dualarımdasın olduğunu bilesin Can KARDEŞ ..

/

[2019-05-21 16:29:19] Ferdin selmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam nasilsin iyyi misin ben iranda ferdin selmani burda butun kadar mahkumlarina ve D1odac5oda E9 E10 c5oda A9 odabutun arkadaslarima selamlarim ilet senden cok tesekur ediyurom allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:30:07] Mihriban Coşkun -

Merhaba ben Mihriban Coşkun Van M tipi kapalı cezaevinde bulunan Canakkaleden kardeşim Doğan Coşkun a beni dinliyorsan ablacim seni çok özledik.Bir an önce canakkale ye gelmeni dört gözle bekliyoruz arkadaşların herkes seni soruyor cok kiymetli sen bizim için kendine dikkat et ablacim Allaha emanet ol.

/

[2019-05-21 16:31:01] Özgür adiyan -

İyi yayınlar abla ben özgür sizin aracılığınızla m tipi d7 koğuşunda olan abim Erhan dayan için tüm parçalar armağan olsun allah yar ve yardımcın olsun en kısa zamanda aramızda olma dileğiyle allaha emanet ol can abim gözün arkada kalmasın sen iyi ol bizim için yeter

/

[2019-05-21 16:31:16] ergin alkan -

Pirilere niyaz ederiz şarkısını çalırsanız sevinirim iyi çalışmalar

/

[2019-05-21 16:31:26] enes karatas -

Merhaba çiğdem abla hapisteki amca oğlum kadir için tu evin şarkısını calrsaniz sevinirim burdan ramazan iniz kutlu olsun

/

[2019-05-21 16:31:52] özkan güven -

ben özkan güven van m tipi b 5 koguşundaki arkadaslarima selam olsun başta haci turgut felemez ferat hikmet özal ridvan murat yüzbaşı ve amcam saki amcaogullarim zafer menaf yunus siradaki en guzel sarkilar butun kogusa armagan ediyorum .elbet birgun günes sizin icin de dogacak. saygilar

/

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/


Anasayfa » Konuklar » Diyarbakır'a yaptıkları destek ziyaretleriyle gündeme geldiler

Diyarbakır'a yaptıkları destek ziyaretleriyle gündeme geldiler
TUTKUHABER ÖZEL Daha önce Diyarbakır’a yaptıkları destek ziyaretiyle Türkiye’de gündem olan  Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TÜGİK) yönetimi  ikinci ziyaretini Van’a gerçekleştiriyor. 

 

 TÜGİK yönetim kurulu üyelerinden Vanlı iş adamlarından Vanlı Veysel Çiftçi, Mart yada Nisan ayında Başbakanı’nda katılacağı bir toplantı düzenlemek için çalıştıklarını belirtti.

 

Salih Geçken'in hazırlayıp sunduğu 'Farklı Açıdan' programına konuk olan  TUGİD Yönetim kurul üyesi Veysel Çitfçi: ‘Çözüm sürecine destek vermek için daha önce Diyarbakır’a giden yönetim kurulu üyelerimiz, Van’a geliyorlar. Türkiye’de yaşanan sürece destek olmak için Van’a gelecek iş adamlarının dikkatini Van’a yönlendirmek istiyoruz. ’dedi.

 

Salih Geçken’in sorularını yanıtlayan Çiftçi

 

Diyarbakır’a çıkarma yaptınız. Ulusal basında çok konuşuldu.

Türkiye’de 10 bin üyesi olan TÜGİK  olarak çözüm sürecini hayata geçiren  cesaretli siyasetçilerimize destek vermek istedik. Bu süreç sadece siyasetçilerin sırtına yüklenmeyecek kadar ağır ve kapsamlı bir sorundur. Bunun tüm tabana yayılması gerekiyor. 10 bin üyesi bulunan 77 dernek 7 federasyondan oluşan TUGİK olarak destek olmak için böyle bir organizasyon düzenledik.  İlk gezimizi Diyarbakır’a yaptık.

Halk ziyaretinizi nasıl algıladı?

Diyarbakırlı esnaflara ziyarete gitti. Vanlı genç iş adamı olduğumu söylediğimde, ‘Beyaz kravatlılar siz misiniz? ‘ diye olumlu destekleri oldu.  Bizler karşı çok ilgili davrandılar. Yaptığımız ziyaret onları çok mutlu etmişti. Onlarda artık bu sorunun bitmesini istiyor. Onlarda yorulmuşlar.

 

Barışın simgesi beyaz

Konfederasyon olarak yaşanan sürece destek olmak için Diyarbakır’a gittiğimizde barışı temsil eden beyaz rengini ön palana çıkardık. Van’a gelecek yönetim kurulu üyelerimiz beyaz mendil, beyaz kravat takacaklar. Bayanlarda beyaz fular takacak.

 

Diyarbakır’da kimleri ziyaret ettiniz?

Diyarbakır Büyükşehir belediye başkanına, Sur içi belediye başkanına Ticaret Odası ve Ticaret Borsasına giderek onlara teşekkür ettik. Onların her zaman yanlarında olacağımızı ifade ettik. Onlarda bu ziyaretlerimizden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Sur İçi Belediye Başkanı : ‘Bir oğlum dağ da. Bir oğluma yakında askere gönderme hazırlığı yapıyoruz. Bu barışı en çok bizler istiyoruz.’ Dedi. 

 

 

 

Van’a beyazla kravat ve mendille mi geliyorlar?

Bir Vanlı olarak bu sürece destek olan başta yönetim kurulu Başkanımız Erkan Güral’a ve bütün arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.

Diyarbakır’da olduğu gibi Van’a gelecek iş adamlarımız beyaz kravat ve mendil takacaklar. Bayanlar Beyaz Fular takacaklar. Bir simge haline geldi.

 

İş adamlarını Van’a siz mi davet ettiniz?

Bu daveti Van Girişimci Genç İş Adamları Derneği organize etti. TÜGİK yönetim kurulu üyelerini dernek olarak bizler davet ettik ama onların dayanışmasıyla bu ziyaret gerçekleşecek.

 

Kaç iş adamı gelecek?

Yaklaşık 50 iş adamı Van’a  geliyor. Yıllık cirosu yaklaşık 10 milyon Euro’yu bulan federasyonunu yönetim kurulu üyeleri, dernek başkanları var.  Yurt dışından gelecek iş adamlarımız var.

 

Van’a gelecek misafirlerimizin ziyaretleri olacak

İlk ziyaretimizi belediye başkanına olacak. Daha sonra Ticaret Odası ve Borsası, Baro sonra da Vali beyi ziyaret edeceğiz.

 

Van’a gelecek iş adamlarının akşam saatlerinde bir toplantısı olacak

Türkiye’nin birçok ilinden Van’a gelen iş adamlarıyla Van’da bulunan STK ve basın mensuplarının fikir teatisi yapmasını istiyoruz.  

 

Bu toplantılarda siyasi olacak mı?

Kesinlikle siyası olmayacak. Gazeteciler ve STK’lar dan oluşan bir toplantı düşünüyoruz

 

Kim kimi dinleyecek? Biz mi? Onlar mı?

Masa düzeninde,  karışık oturum şeklinde bir düzen düşünüyoruz. Teşekkür konuşmasının dışında konuşma olmayacak. Van’a gelen iş adamlarımızla Van’dan programa katılan misafirlerimizin oturum düzeni karışık olacağından samimi diyalog şeklinde bir oturum düzeni ve muhabbet ortamı olacak.

 

Bu iş adamları Van’ın güzelliklerini görecekler mi? Gezi programı düşündünüz mü?

Bir günlük bir program olarak düşündük bu organizasyonu. Van’a gelecek iş adamlarımız akşam saatlerinde geri döneceklerinden zaman sıkıntımız var. Van’ın güzelliklerini tanıtmak için gezi planlaması bu programın ruhuna da uymaz diye düşündük. İnşallah başka zamana.

 

BAŞBAKAN’I VAN’A GETİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Vanggiad ( Van Girişimci Genç İş Adamları Derneği)  olarak Sayın Başbakan’ın katılacağı bir toplantıyı Van’da düzenlemek istiyoruz. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay’a bu düşüncemizi aktardık. Nisan ya da mayıs ayında Sayın Başbakanımızın da katılacağı bir toplantıda iş adamlarının da katılımıyla gerçekleştirilecek bir toplantıya yatırımları Van’a yönlendirmek istiyoruz. Kısmet olursa gerçekleştireceğiz.

.

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo