ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Çoban 'Van kendisini hayran bırakacak kadar güzel bir şehirdir'

Çoban 'Van kendisini hayran bırakacak kadar güzel bir şehirdir'
TUTKU MEDYA Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Hatice Çoban, Van kendisini ilk kez görenleri kendisine hayran bırakan bir kent olduğunu söyledi

 

Tutku Radyo’nun 5 inci Seyahat ve Turizm Fuar alanına kurduğu canlı yayın aracında Salih Geçken’in ‘Fuar Özel’ programına konuk olan Çoban: “Düzenlenen fuarlar aynı zamanda birbirimiz hakkında oluşturduğumuz olumsuz algıların kırılmasına da katkı sunar.” Dedi.

 

Fuarın ilk günü. Bütün renkleriyle halk burada. Hatice hanım nasıl değerlendiriyor?

 

Kentimizde böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmak onur vericidir. Hem çok sesliliğe ev sahipliği yapmış olmanın onurunu yaşıyoruz. Kentimizin bir nebzede olsa ticari ve kültürel akışına katkı sunarsa hepimiz mutlu oluruz.

 

Ben stantları tek tek gezerken şundan emin oldum ki, kentimiz bir kere çok beğenilen bir kent. İlk kez görenleri son derece hayran bırakan doğal güzelliğe sahiptir. Bu açıdan bir kere gelenin ayağının kesilmeyeceği bir kent, yanı bağımlılık yaratan bir kent.  Stant sahiplerinin kentimizden çok etkilendiklerini, hayal ettiklerinden güzel gördüklerini ifade etmeleri Vanlılar olarak bizleri mutlu etti. Fuarın hiç kuşkusuz kentin turizmine hem kentin ticari yaşamına hem de kentin kültürel dokusuna büyük katkıları olacağından eminim. Bu açıdan burada keyifli bir ev sahipliği yapıyoruz.

 

S.G Farklı şehirlerden gelenler var. Kültürel kaynaşmaya  ve algılarda oluşan olumsuz algıların giderilmesini sağlayacak bir zeminde  var. Oluşmuş yanlış algıyı da kırabiliriz. Bu algıları yıkmak için fırsata dönüştürebiliriz

 

Fuarların tek amacı yok. Hangi kentte düzenlerseniz düzenleyin, sadece sanayi üzerinde düzenleseniz bile başka alanlara katkısı oluyor. Kültürel alanına, turizm alanına da katkısı olur.  Düzenlenen fuarlar birbirimiz hakkında oluşturduğumu kastların yıkılmasına da sebep oluyor. Bu önemlidir. Birbirimizde yarattığımız kültürel kırılmaları tedavisine zemin olacağını düşünüyorum.

 

Bursa standından bizi ısrarla davet ettiler. Van’a gelmek için kendilerini ikna etmekte çok zorlandıklarını söylediler.  Van’da bambaşka bir durumla karşılaştıklarını, Bursa’nın ve Van’ın kardeş şehir olması gerektiğini ifade ettiler. İki üç günün yarattığı değişim buysa, çok daha güçlü dokunuşların ve kültürel alışverişlerin bizde yaratılmış ön yargıların kırılacağından eminim.   Çünkü diyalog karşılıklı görüş alışverişi ve ortak alanlarda buluşmak önemlidir. Hem siyasetçilerin hem de halkın bu konuda çok önemli katkıları oluyor.

 

Batıdan gelenlerle  iyi diyalog kurmak için  hazır bir zeminimiz var. Valilik burada. Belediye burada. Farklı siyasal anlayışlar burada.  Bizim birlik mesajımız kent için önemli olacaktır diye düşünüyorum.

 

Kentimiz içinde ülkemiz içinde kurumların her birinin rolü önemlidir. Bürokrasisiyle ve halkıyla ortak bir kaynaşma noktasında halka ortak hizmet götürmenin hiç tartışmasız bir önemi var. Her temsiliyetin ortak hareket etmesi kaçınılmazdır. Ortak iş yapmak, kente ortak katkı sunmak ve hizmet etmek gerekir. Çünkü halk böyle bir takdirle sizi karşılıyor. Halk her birimize ayrı ayrı görevler veriyor. Her birimizi ayrı ayrı takdir ederek seçtiler ve her birimizi bir rol ve misyonda biçtiler. Buna denk ve ortak davranmalıyız. Tabi bu tablolar halkıda bizleri de mutlu eder. Ortak tablolar sevindiriyor. Bende kişi olarak yan yana bulunmayı, ortak alanlarda birlikte hareket etmeye çok önem veriyorum.  Yan yana gelmeye özen gösteriyorum.

 

BÜYÜKŞEHİR Belediyesinin Fuar’da faklı aktiviteleri olacak mı?

Kentimiz fuar alanında belli bir seviyeyi yakaladı. Tabi ki sosyal ve kültürel aktivitelerde olacaktır.  Bir bütün olarak hareket edildiği için tek sıralamaya gerek yoktur. Hem konserler devam edecek hemde kültürel organizasyonlar devam edecektir.

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo