BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Çiçekli Belde belediyesi bana küçük kalıyor

Çiçekli Belde belediyesi bana küçük kalıyor
Tutku Radyo’da  Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Çiçekli Belde Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç,  Van il sınırları dâhilin de ideal belediyecilik yapılmadığını belirtti.

 

 

Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını düşündünüz mü?

Beni aşar. Ben haddimi bilirim. İnsanlara yönetebilecekleri yere talip olmalılar. İyi bir liderle Van Belediyesinin yönetimi bu kentin gelişimi için çok önemlidir.

 

Bu yıl büyükşehir adayı halkın adayımı olur? Yoksa belli grupların istekleri mi olur?

Van halkının istediği bir kişinin  Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday yapılacağını düşünüyorum. Halkın istemi olacaktır. Sadece büyükşehir değil ilçelerde de halkın onayladığı kişinin aday olacağını düşünüyorum.

 

SEÇİMLERİ BDP KAZANIR DİYE BİR KORKUNUZ VAR MI?

Ben Fenerbahçeliyim her maçtan önce Fenerbahçe’nin kazanacağını düşünüyorum.  Siyasi parti mensubiyeti ve taraftarlığı da böyledir.  Herkes kendisini yakın hissettiği partinin kazanmasını ister.

 

Ak parti?

Kesinlikle biz kazanırız.

 

Bu cevap biraz Ak Partili yaklaşımı gibi oldı mı?

Ben partimin kazanmasını isterim. Van’da seçimleri kazanacağını da inanıyorum.

 

Beldeniz kapandı. Edremit ilçesinde aday adayı mısınız?

Bu güne kadar yaptığımız çalışmalardan olsa gerek, halkımızın bizim belediye başkanlığı görevimizin devam etmesi yönünde görüş beyan ediyor. Son alınan kararlarla birlikte belde belediyemiz kapandığı için bizde Edremit ilçesinde aday adayı olmayı düşünüyoruz. Partimiz ve halkımız uygun görürse devam etmeyi düşünüyorum.

 

Şu an resmi başvuru yapan var mı? Herhalde aday adayı sayısı fazla olacak gibi?

Edremit güzel bir ilçemiz. Şirin bir ilçemiz. Hizmete aç bir ilçemizdir. Partimizin içinde güzel insanlar var. İlçemize hizmet etmek isteyen arkadaşlarımız var. Şu ana kadar resmi başvuru olmasa ilerleyen süreçte ada başvurusu yapılacaktır.

 

Depremden sonra Edremit’in nüfusunun yoğunluğu çok arttı.  Adaylar zorlanmaz mı?

Edremit 6 000 nüfuslu bir ilçemizdi, yaşanan depremden sonra yapılan konutlara yaklaşık 6 bin kişi daha yerleşti. . Aldığı göç ve büyükşehir yasasıyla birlikte genişleyen Edremit ilçemizin nüfusu e şu an yaklaşık 90 bine ulaştı.

 

Şu anki Edremit Belediyesi yönetimini nasıl buluyorsunuz?

Belediye yönetimi çok farklıdır. Halkın talep ve isteklerini yerine getirmek lazım. Ben burada sadece Edremiti konuşmak istemiyorum. Van il sınırlarında yapılan belediyeciliğin başarılı bulmuyorum. Kentimizde yapılan belediyecilikte  geniş görüşlülük yok. Ne Van belediyesinde nede partime mensup arkadaşlarımın yönettiği belediyelerde vizyoner bir belediyecilik yok. Samimi bir şekilde çalışıyor olabilirler. Ama benim idealimdeki belediyeciliği yapan hiç kimse yok.

 

Nasıl bir belediyecilik?

Sosyal bir etkinliği Valilik ya da kaymakamlık düzenliyorsa orada vizyoner bir belediyecilikten bahsedilebilir mi?  Parkı Vali yada kaymakam yapıyor. Benim idealimdeki belediyecilikte böyle bir şey olamaz. Bu güne kadar Van Gölünün etrafını düzenleyecek ve yaşanılır hale getirecek bir proje bile yapılmamış.

 

AK PARTİ SİZİ ADAY GÖSTERMEZSE NE YAPACAKSINIZ?

Van’da iki parti yarış halindedir. Ben aday adayıyım. Partim bana görev vermezse kahramanlık yapmam. Partimin belirlediği göre için çalışırım.  

 

Partiniz adaylık başvurunuzu onaylamazsa şu an hazırladığınız projeleri belirlenen adayla paylaşmayı düşünür müsünüz?

Halkın hizmetine sunulan bütün çalışmalara destek olurum. Mimar arkadaşlarla hazırladığımız projelere hayata geçirilecek projelerdir. Adaylık bana değil de başka arkadaşıma verilirse  onlarda bizim projelerimizden faydalanmak isterse  seve seve paylaşırız.

 

 

Projelerinizin olduğunu duydum. Vizyonerlikten kastınız projelerle yola çıkmak mıdır?

Bir belediye başkanı halkın önüne çıktığında vaatlerini halkla paylaşmalı. Birkaç projemiz var. Bu bölgelerde bu güne kadar yapılmamış projelerdir.  Hayali projeler değil tabi. Yakında açıklamayı düşünüyoruz.  O zaman detaylardan bahsederiz.

 

Sahili değerlendirmek gerekir.

Yaklaşık 5 km sahil bandımız var. Onunla ilgili projelerimizde var. Birde kitap çalışmamız var. Basınla paylaşacağız.

 

Kitap çalışmanızda ne var?

Kitap okumayı severim. Edindiğim deneyimler, tecrübelerim ve toparladığımız bilgilerle güzel bir çalışma olacağını düşünüyorum. Başkan adayı olmak isteyen kişilere örnek olacaktır.

 

 

CHP VAN İL BAŞKANI CEMAL ŞEN KAPANAN BELEDİYESİNE SAHİP ÇIKAMAYA YILMAZ BEY EDREMİTE NASIL SAHİP ÇIKAR DİYE SORUYOR.

Cemal Şen tam bir CHP’li gibi soru sormuş. Ben Çiçekli ’de yapılacak bütün seçimleri kazanacak bir güce sahipken Cemal Bey gibi düşünmüyorum. Biz büyüsün hepimizi olsun diye düşünürken, CHP küçük olsun bizim olsun mantığının Van’da da uygulamaya çalışıyorlar.

CHP’yi konuşmaya gerek yok. Burada bizim rakibimiz olan bir parti değildir.  Ak Parti il teşkilatının da CHP’yi ciddiye almasını da istemiyorum. Van’da yarışa giren iki parti var.

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo